Gebeliğe Hazırlık Tam bir kısır döngü ‘sebepsiz infertilite’ 😞

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Teşekkür ederim......Muhasebe bürosunda calisiyordum. büyük firmaların ve sıkıntı li firmaların işleri bendeydi. Her ay beklenti içinde olmak ta insanı yıpratıyor.... kendinize 2 3 ay fırsat verin beklenti içinde olmadan....adetleriniz düzenli ise yumurtlama akintisindan sonra da birlikte olun... İnşallah en kısa sürede Rabbim sizede bir evlat nasip eder....
Ya canm aslinda benim isimde cok ağır degil takmiyorum diyorum ama olabiliyordur farketmeden özel eğitimde çalışıyorum bende.su pandemi surecinde 1.5 aydir evdeyim cok duzenli ilişki birde adetlerimde düzenli bekliyorum beklemiyorum desem yalan olur 😭

Merhaba benim eşimde sperm sorunu olduğu için çok araştırıyorum .Son zamanlarda ürologlar sperm DNA hasarını önemsiyorlar .Eşinizin sperm testi normal olsa bile spermde DNA hasarı varsa gebelik olmayabilirmiş .Eğer bu testi yaptırmadıysanız yaptırın ve ona göre tedavi olur eşinizde
DNA hasari tespit ediliyor mu

DNA hasari tespit ediliyor mu
Evet tespit ediliyor ama her hastane yapmıyor 2-4 haftada sürüyormüş sonuçların çıkması.Tüp bebek merkezleri felan yapar muhtemelen .Eğer Ankara İstanbul’da iseniz düzen labaratuvar yapıyormuş.eğer sonuç yüksek çıkarsa bir ürologla tedavi olması gerek zaten bi kaç aylık tedaviyle düşüyormuş

Merhaba arkadaşlar, uzun süredir konuların takipçisiyim ama ilk defa başlık açıyorum. 18 aydır bebek istiyoruz. Gereken tüm testleri gerek eşim gerekse ben yaptırdık. 2 ay önce hsg de çektirdim sonuçlar çok şükür temiz. Doktorumuzun son ay bize koyduğu teşhis sebepsiz infertilite. Her ay adet olup üzülmekten yoruldum. Dert belli olmayınca dermanı da nerede arayalım bilmiyoruz artık. Bizden daha uzun sürelerdir deneyen arkadaşlar var. Lütfen kimse kırılmasın niyetim kimseyi üzmek değil🙏🏻Sadece dertleşmek, bu sorundan hayırlı sonuçlarla kurtulan arkadaşları dinleyip biraz ferahlamak🙏🏻 Mesajlarınızı bekliyorum, inşallah rabbim en hayırlı zamanda dileğimize erişmeyi nasip eder hepimize...
Merhaba. Yumurta takibi yaptırdınız mı? Yumurta gelişiyor mu, günü gelince çatlıyor mu? Bize de sebepsiz dendi, tüp bebekle kavuştuk bebeğimize çok şükür.Ondan sonra hemen doğal yolla hamile kaldım

Seni o kadar iyi anliyorum ki onu yaşayan bilir ,5 senedir her ay ama her ay hic bikmadan usanmadan umudumuzu yitirmeden bekliyoruz her ay hüsran yaşamaktan bende cok yıprandım ama elden bir sey gelmiyor rabbim sabır versin bekleyen herkese
İnşallah Allah en hayırlı zamanda nasip eder. hiç tedaviye başladınız mı?

Merhaba. Yumurta takibi yaptırdınız mı? Yumurta gelişiyor mu, günü gelince çatlıyor mu? Bize de sebepsiz dendi, tüp bebekle kavuştuk bebeğimize çok şükür.Ondan sonra hemen doğal yolla hamile kaldım
Ne güzel ya inşallah bizde de öyle olur ben tüp bebekten sonra normal yolla hemen olmasını istiyorum yaşımız gidiyor maalesef geç kalmaktan korkuyorum hep.

Merhaba , evet yaptırdık gelişim ve çatlamasında da sorun yok. Maalesef tek bir sorun bulamadılar 🤷🏻‍♀️

Merhaba , evet yaptırdık gelişim ve çatlamasında da sorun yok. Maalesef tek bir sorun bulamadılar 🤷🏻‍♀️
İnşallah tüp bebekle kavuşursunuz. Başlamadan önce en az üç ay vitamin kullanın. Sperm ve yumurtanın kaliteli olması için. Fermotil diye bir vitamin var. Hem eşim hem ben içtim ç

İnşallah tüp bebekle kavuşursunuz. Başlamadan önce en az üç ay vitamin kullanın. Sperm ve yumurtanın kaliteli olması için. Fermotil diye bir vitamin var. Hem eşim hem ben içtim ç
Bu ay aşılama deneyeceğiz. 2 aşılamadan sonra tüp bebeğe geçeceğiz. İnşallah güzel sonuçlar alırız. Siz de sağlıkla büyütün inşallah 🥰🥰

Bu ay aşılama deneyeceğiz. 2 aşılamadan sonra tüp bebeğe geçeceğiz. İnşallah güzel sonuçlar alırız. Siz de sağlıkla büyütün inşallah 🥰🥰
Teşekkürler. Hayırlı olur inşallah. Biz de aşılamalarda iki yumurta ile sonuç alamayıp tüpe başlamıştık. Bence şimdiden multivitamin içmeye başlayın

Merhaba böyle bir topik açıldıysa ben de yerimi alayım.
bizim de iki sene oldu, ve bu iki sene içerisinde stres yapmadığım beklenti içinde olmadığım aylar da oldu onunla alakalı olduğunu düşünmüyorum ben 😏
Benim rahmimde zar var canım bu zamana kadar doktorlar engel değil dediler hep ama ben artık sebebin bu olduğunu düşünüyorum ameliyat olacağım. Bir de sana tavsiyem normal kadın doğum doktorlarında oyalanma hemen bir infertiliteyle ilgilenen merkeze git, uzmanlığı bu alan olsun doktorun. Belsii Belsii

Yaa ne güzel, kaç sene beklemiştiniz peki bir de nerede yaptırdınız tüp bebek

Merhaba böyle bir topik açıldıysa ben de yerimi alayım.
bizim de iki sene oldu, ve bu iki sene içerisinde stres yapmadığım beklenti içinde olmadığım aylar da oldu onunla alakalı olduğunu düşünmüyorum ben 😏
Benim rahmimde zar var canım bu zamana kadar doktorlar engel değil dediler hep ama ben artık sebebin bu olduğunu düşünüyorum ameliyat olacağım. Bir de sana tavsiyem normal kadın doğum doktorlarında oyalanma hemen bir infertiliteyle ilgilenen merkeze git, uzmanlığı bu alan olsun doktorun. Belsii Belsii
Hemen hemen bekleme sürelerimiz aynı. Ben de sebepsiz olduğuna inanmıyorum artık. Çok küçük bir miyomum var, bana da her doktor sorun olmaz dedi. Şu anda belki de oluyordur diye düşünmeye başladım. Doktor 3 aşılama önerdi ama bu ilkini yaptıracağım, tutmazsa 3 defa deneyeceğimi hiç sanmıyorum. Tüp bebeğe geçmek istiyorum. Sebepsiz infertilite için ayrı bir alan olduğunu duymamıştım hiç. Her şehirde oluyor mu acaba?

Hemen hemen bekleme sürelerimiz aynı. Ben de sebepsiz olduğuna inanmıyorum artık. Çok küçük bir miyomum var, bana da her doktor sorun olmaz dedi. Şu anda belki de oluyordur diye düşünmeye başladım. Doktor 3 aşılama önerdi ama bu ilkini yaptıracağım, tutmazsa 3 defa deneyeceğimi hiç sanmıyorum. Tüp bebeğe geçmek istiyorum. Sebepsiz infertilite için ayrı bir alan olduğunu duymamıştım hiç. Her şehirde oluyor mu acaba?
Sebepsiz olarak değil canım ama tüp bebek merkezi olarak düşünebilirsin gittiğin doktor nerede çalışıyor tüp bebek merkezi mi

Ozaman bir hikayede benden size olsun.7 senedir evliyim.ilk senelerde biz kendimiz korunduk.sonra bi cocugumuz olsun dedik.ozamana kadar duzenli olan adet dongum alt ust oldu.sasmayan gunlerim iyice karisti.olmadigim aylar bile oldu.tabi her seferinde oldumu acaba diye yapilan testler ohooo.neler neler.kurler takvim yontemleri.ovulasyon testi ile takip.sonra doktora gittim.doktor hic bir sorun olmadigini soyledi esimde de bir sorun yoktu.klomen baslayalim ama sen zaten yumurtladigindan gunde 1 tane kullanalim kiste donusmesin dedi.4 ay denedim.klomen catlatma ignesi.sorunun yok 6 ay bu sekilde deniycez dedi doktor.tabi husran hayalkirikligi derken ben birakrim tedaviyi.gecen sene ramazan ayinda hic adet olmadim.acabami dedim ama yine yok.bu sene ramazandan once yine adet olmadim.dedim yine duzen bozuldu.halbuki yine ne guzel gunu gunune adet olmaya baslamistim.ramazan geldi yine yok.artik bayramda esime al bi test yapalim olmazsa doktora gidiyim bayram sonu 2 aydir olmuyorum dedim.ve bayramin 3.gunu sabah yaptigim idrar testinde aninda 2.cizgi cikti.ben şokkkk.ertesi gun doktora randevu aldik.ve doktor 10+2 gunluk bebek var dedi.ne oldu nasil oldu hic birsey anlamadim.ama hep dedigim bisey vardi vakti saati var ve ozaman olacak.biraz uzun oldu ama.artik kusura bakmayin.

Sebepsiz olarak değil canım ama tüp bebek merkezi olarak düşünebilirsin gittiğin doktor nerede çalışıyor tüp bebek merkezi mi
Balıkesir’de doktorumuz, tüp bebek uzmanlığı da var. Uzaktan bir merkezle anlaşması vardır sanırım. Aşılama denemeden tüp bebek aşamasına geçmeyi doğru bulmadı.

Ozaman bir hikayede benden size olsun.7 senedir evliyim.ilk senelerde biz kendimiz korunduk.sonra bi cocugumuz olsun dedik.ozamana kadar duzenli olan adet dongum alt ust oldu.sasmayan gunlerim iyice karisti.olmadigim aylar bile oldu.tabi her seferinde oldumu acaba diye yapilan testler ohooo.neler neler.kurler takvim yontemleri.ovulasyon testi ile takip.sonra doktora gittim.doktor hic bir sorun olmadigini soyledi esimde de bir sorun yoktu.klomen baslayalim ama sen zaten yumurtladigindan gunde 1 tane kullanalim kiste donusmesin dedi.4 ay denedim.klomen catlatma ignesi.sorunun yok 6 ay bu sekilde deniycez dedi doktor.tabi husran hayalkirikligi derken ben birakrim tedaviyi.gecen sene ramazan ayinda hic adet olmadim.acabami dedim ama yine yok.bu sene ramazandan once yine adet olmadim.dedim yine duzen bozuldu.halbuki yine ne guzel gunu gunune adet olmaya baslamistim.ramazan geldi yine yok.artik bayramda esime al bi test yapalim olmazsa doktora gidiyim bayram sonu 2 aydir olmuyorum dedim.ve bayramin 3.gunu sabah yaptigim idrar testinde aninda 2.cizgi cikti.ben şokkkk.ertesi gun doktora randevu aldik.ve doktor 10+2 gunluk bebek var dedi.ne oldu nasil oldu hic birsey anlamadim.ama hep dedigim bisey vardi vakti saati var ve ozaman olacak.biraz uzun oldu ama.artik kusura bakmayin.
Ayy gözünüz aydın. Tüylerim diken diken oldu okuyunca. Ama bilmeden oruç tutmuşsunuz, Allah korur inşallah. Sağlıkla doğsun, huzurla büyüsün inşallah

Ayy gözünüz aydın. Tüylerim diken diken oldu okuyunca. Ama bilmeden oruç tutmuşsunuz, Allah korur inşallah. Sağlıkla doğsun, huzurla büyüsün inşallah
Cok tsk ederim.bi sikinti cekmedim oruc tutarken sukur.agzimda surekli bi aci tat vardi ki ben bunu ac kalmaya bagliyordum.megerse sebebi baskaymis.rabbim cok buyuk.sabahlari ise giderken market onunden gecerken aktuel urunleri gorurdum bebek esylari gelicek olurdu derdimki icimden ben hic bakamiycam heralde bu esyalara.simdi saglikla hayirlisiyla gelsin diye dua ediyorum artik.demem o ki icinizden hakikatle isteyin rabbim erteler belki ama vakti saati gelince insallah hayirlisiyla nasip eder.

X