Takı meselesi

kendimeyenibirben

2. üyelik sebebi ile profil pasif edilmiştir.
2. Üyelik !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2017
8
10
39
yeni üye oldum bi konu var kafama takılıyor napacağıma da karar veremiyorum, sizler bi akıl verin bana kızlar...
1 haftalık taze gelinim :) geçen hafta düğünüm oldu çok da güzel geçti düğünümüz :) çok eylenceliydi hem eşimle ben hemde misafirler çok eylendi ama takı kısmı beklediğim gibi olmadı, şöyle ki benim kuzenlerimin hepsi evli ailem hepsine düğünlerinde bilezik taktı ben de haliyle düğünümde bilezik bekliyordum onlardan ama dayılarım çeyrek altın, kuzenlerim ise 50 Tl. taktı :KK51:o kadar şaşırdım ki anlatamam çünkü bizimkiler zamanında bilezik takmış haliyle bende öyle bekledim ama takılmadı bana. Kuzenimin yani teyzemin oğlu'nun düğünü var pazar günü (teyzem vefat etti yıllar önce, enişte de evlendi) kuzenim düğünüme geldi ama bişey takmadı bana, hatta eniştem de geldi o'da bişey takmadı şimdi ben de ona bişey takmayayım mı bilmiyorum, annem 'o sana taksa da takmasa da ben ona bilezik takacağım, kardeşimin hatırı var' diyor ama ben ne takmalıyım bilemiyorum, sizce napayım?

Evet annen bilezik takabilir. Hatda takmasi gerek. Teyze ana yarisidir.
Siz bütçenize uygun takin.
ama canım onun da bütçesi uygundu o bana hiçbişey takmadı, hatta ablası evlendiğinde annem cumhuriyet altını taktı ona o bana 100 tl taktı olur mu sence?

ama canım onun da bütçesi uygundu o bana hiçbişey takmadı, hatta ablası evlendiğinde annem cumhuriyet altını taktı ona o bana 100 tl taktı olur mu sence?

Olur. Hemde bal gibi olur. Insanlarin seviyesine asla düşmeyin. Kimsenin ağzınada laf vermeyin. Siz paşalar gibi gidin takinizi takip pitik atin.
Kirildiginizi kimseye göstermeyin.

Olur. Hemde bal gibi olur. Insanlarin seviyesine asla düşmeyin. Kimsenin ağzınada laf vermeyin. Siz paşalar gibi gidin takinizi takip pitik atin.
Kirildiginizi kimseye göstermeyin.
açıkcası ben de takmak istemiyorum, bana çeyrek taksa çeyrağin büyüğünü falan takardım ama hiçbişey takmamaları tuhaf geldi bana

X