Rüya Yorumları tabir-i beyyine

merhaba beyyinecim
ben yurtdisinda yasiyorum annemler türkiyede onlarin yanina gitmisiz ailece sonra onlara misafir gelmis bayagi kalabalikti sanirim benimde ustum musait deilmis odaya kacmisim üstümü giyinmek icin bunlari gördüm yani rüyamda anlami nedir?
yorumlarsan cok sevinirim simdiden tesekkür ederim.

Ben bir sürü şey gördüm yine.

1) Birinde bir arkadaşıma gidiyordum otobüs bekliyordum o sırada ünlü bayanlardan biri arkadaşımmış güya benim olan yeşil renkli çizme ve çorabı giymiş ödünç olarak çok yakışmış.Sonra o evine gittiğim arkadaşımın küçük bir kızı olmamasına rağmen sanki küçük kızı varmış gibi kucağıma alıyorum kızını.Karnım burnumda ama çocuk karnıma dokunuyor.İkisini birden nasıl taşıdım pes doğrusu bana :)

2) Annemle ve ablamla ablamın eski çalıştığı işyerine ziyarete gidiyoruz.Benim giymediğim yeni eski bir sürü kıyafeti oraya vermişiz dükkanda satsın diye.Bakıyorum askıda hepsi dışarda öyle güzellerki kazaklar falan mavi,beyaz renkli çok şıklar.Üzerinde de 2.950 yazıyor.Toplamda hepsini 2.950 liraya almış bizden bizde paramızı tahsil etmeye gidiyoruz.Gitmişken annem yeni ördüğü kırmızı yeleğide veriyor bir tarafı beyaz bir tarafı kırmızı.Daha önceki verdiği kırmızı yelekle değiştiriyor.Al bunuda sat diye.Ablamın parayı almasını istemiyorum nedense güvenemiyorum anneme sen al diyorum.Kadın hesaplıyor ama yanında para olmadığı için veremiyor sonra almak üzere çıkacağız kapıdan tam o sırada üst üste konmuş bir sürü mektup yada ilan kağıdına benzer renkli resimli kağıtlar ve zarflar görüyoruz ama bir sürü.Ablam bir sürü koyuyor çantasına top top.Bende birini elime alıyorum kağıdın sonra burun kıvırıyorum.Zarflar hoşuma gidiyor falan... Ordan çıkıyoruz yan tarafta bir mağaza daha var yine genç bir çocuk oturuyor masa başında telefıonda konuşuyor annem içeri girip ajanda yada takvim gibi bir şey alıyor ve arabanın bagajına koyuyor kocaman bir şey zaten güya bana hediye edecek ben beğenmiyorum aslında ama annem adamla pazarlık yapıyor fiyatına '23 ytl' diyor adam.Annem 15 ytl ye ikna ediyor adamı...

3) Sonra bir evdeyiz güya yengemdeyiz evde 6 tane polis memuru var yengemlere ziyarete gelmişler misafirliğe.Yengem çayları dolduruyor tepsiyi elime tutuşturuyor üzerine şekeri tabakları falan koyup gir içeri dağıt diyor.Sanki beni beğendirecek gibi.Onlarda genç genç oğlanlar oturmuşlar yarım daire gibi yerde.Sağ baştan yere eğilerek veriyorum çayı ama ilk kişiye verdikten sonra rahatsız olup o şekilde dağıtmaktan vazgeçip 'neyse ben ortaya yere koyayım siz çaylarınızı burdan alın diyorum'koyuyorum ortaya gidiyorum.O ilk çayı verdiğim kişi kola istiyor.5 i arıza çıkarmıyorda o biri tutturuyor kola diye.Buzdolabında diyor yengem bana.Açıyorum kola yok.Yengem tang var ondan yap diyor.Arıyorum bulamıyorum dolapta halbuki dolaptada çok şey yok yinede bulamıyorum.Yengem geliyor pişmiş etlerden birini çekiyor hazır dönerler var marketlerde işte onun altından iki tane sarı renkli tang bir tane portakallı tang paketi çıkarıyorum.Portakallıdan getiriyorum size diyorum.Hem kola asitli bu daha faydalı falan diyorum.

Onca ağrı sızı arasında uykusuzlukla nasıl görüyorum bu rüyaları bilmiyorum inan.Şimdiden yorumun için teşekkürler...

Şu aralar aramız limoni olan yakın kız arkadasımla küsüz rüyamda.ben onlara gidiyorum.evleri 4. kat ama ben bayağı kat çıkıyorum.annesine kahve götürüyorum falıma bakcakmış.bakıyorum arkadaşım balkonda oturuyor bana bakmıyor küsüz ya.bana mesaj atıyor telefonuma.evin içindeyiz ama konuşmuyoruz.ve benim kuzenim onun abisi olarak çıkıyor karsıma ruyamda.arkadasımın gerçekten abisi var ama benim kuzenim ruyamda onun abisi.doğumgünüymüş kuzenimin.sonra arkadaşım neden geldin barışmıcam diyor.sonra diyor ki olmaz ben seni istemiyorum eğer barışırsak gelirsen ikimizn ortak kardeşi olur falan diyor.ikimizin kardeşi yani üvey kardeşimiz olacakmış.ne alakaysa.ona takıldım.o laf aklımda kaldı bi tek zaten.ben de olmaz öyle bişeye asla musade etmem diyorum.

ve evimdeyim.evimin balkonunda.aşağı bakıyorum.gece,karanlık.koca bi kediyle göz göze geliyoruz.kedi gözlerini bana dikkmiş çok korkuyorum bağırıyor miyavlıyor ben sıçrayarak uyandım sonra.

merhaba beyyıne :1hug:

bugün birkaç rüya gördüm sırasıyla yazıyorum..

1.annemin babasını yani dedemi gördüm sakallıydı ama takama sakal takmış..siyah beyaz karışımı..birde dedemlerin evde arkdaşları var onlarda aynı şekil sakal..diyorum ki içimden bunların gercek sakalları yarıya kadar uzamış..bunlarda daha uzun olsun diye takma sakal takmışlar diyorum..

2.rüyamda denizde yüzüyordum.yanımdakilerle deniz tertemiz ve derin degildi.rahatça yüzüyorduk.

3.birkaç tane kız görüdm kabarık tuvaletler giymişler ..herbiri bir renk giymişler yanlarındada eşleri vardı..sokakta eglence falan..

teşekkürler şimdiden beyyıne:1hug:

megrayn çevrende ne yaparsan yap hoşnut olamayacak insanlar olacak
doğumdan sonra seni tebrik edecek birsürü kişiler olucak bunlara çok mutlu olucaksın

Maix ilk rüyanda sana dostmuş arkadaşmış gibi gözüken aslında öyle olmayan insanlar var
ikinci rüyan tam ümitsizliğe kapıldığın bir anda bir süprizle karşılaşıcan eğer kedinin gözlerinin yada tüylerinin ne renk olduğunu söyleseydin sana süpriz hakkında bilgi verebilirdim

neslsah ilk rüyan hariç hepsi güzel rüyalar ilk rüyanın da senle alakası yok çevrende sözünü geçiremeyen ve kendini olduğundan iyi göstermeye çalışan insanlar var
2-dileklerin gerçek olacak
3-eğlenceli neşeli günlerin olacak

Kardeşimin odasındaydım ve bir anda havalanmaya başlıyorum tavana kadar yükseliyorum. ınmek istedim, çabaladım, indim ama tekrar yukarı çıkıp havalandım. Ayaklarım yerden kesiliyordu ben korkup inmeye çalışsam da. En sonunda iniyorum ve biraz rahatlıyorum sonra yürümeye başlıyorum odada. Bu ne demektir?

Bir de otobüsle ufak bir tatile çıkıyorum. yanımda en yakın arkadaşım var. içinde de okulumdan insanlar var. daha çok erkekler bulunuyor. ama benim bu otobüse binme amacım eski sevgilimin de geleceğini düşünmemden kaynaklanıyor. onu görmek istediğim için... gidiyorum. otobüse biniyoruz ama o gelmiyor çok üzülüyorum durgunlaşıyorum. bunun anlamı ne olabilir. :/

Son düzenleyen: Moderatör:
Maix ilk rüyanda sana dostmuş arkadaşmış gibi gözüken aslında öyle olmayan insanlar var
ikinci rüyan tam ümitsizliğe kapıldığın bir anda bir süprizle karşılaşıcan eğer kedinin gözlerinin yada tüylerinin ne renk olduğunu söyleseydin sana süpriz hakkında bilgi verebilirdim
tüyleri turuncuydu koca bir kediydi ve gözleri sarı-yeşildi

tryamor ilk rüyanda çevrende birdebire yükseleceğine ve buna şaşıracağına ikincisinde ise eski sevgiline anlatamamış olduğun şeyler olduğuna

merhaba beyyine
bügün bana göre kötü bir rüya gördüm yorumlayabilirsen sevinirim.
ben alanyada yaşıyorum rüyamdada alanyadayız ve aniden çok büyük bir deprem oluyor ben o anda evin içindeyim yalnızım kendi kendime evin kolonlarından binrine tutunursam belki kurtulurum diyorum sonra apartman yıkılmadan devriliyor ve ben evden çıkıyorum dışarıda korkunç bir manzara her taraf yıkılmış insanlar çığlık çığlığa sonra kendimi ve kızkardeşimi denizin içinde buluyorum ve aniden tusunami oluyor kardeşime diyorumki elele tutuşalım beraber kurtuluruz diyorum oda bana hayır ben tutmam deyip tutmadı elimi ama ikimizde deniz kenarında buldum kendimizi ve kaçmaya başladık bu arada denizde çok büyük bir gemide vardı gemide denize giren insanların üzerine doğru geldi ve birçok insanın ölümüne sebeb oldu deniz ve gemi bir süre sonra geri çekildiğinde denizin içinde ölen insanlar gördüm bir kopuk el gördüm bu arada sürekli ağlıyordum sonra bi ara kızımı gördüm hadi burdan gidelim diyordum yine tusunami olacak die korkarak tam gideceğim dönüp tekrar denizde ölen insanlara bakttım o sırada kocaman bir köpek balığı geziyordu denizin içinde ölmüş insanların üzerinde sonra ordan ayrılırken ağlayarak uyandım.korkunç bir rüyaydı hala etkisindeyim.

Son düzenleme:
Rüyamda bir kapıdan içeri giriyorum içerisi saray yeri gibi. Çok büyük bir yer. Çok lüks şaşaalı. Eski sevgilim ve kardeşi içeri girdiğimde beni karşılıyorlar. (Kardeşini fotoğrafta gördüm sadece, yüzyüze karşılaşmadık hiç.) Yüzlerinde kocaman bir gülümseme var. Dişleri bembeyaz.Abartılı bir sırıtma bu.Şaşırıyorum onları bu şekilde görünce. İkisi de gri parlak takım elbise giymişler.Ama normalde böyle giyinmezler. Eski sevgilimin suratı daha farklı ve daha kilolu, saçları da değişik, yüzü daha büyük. İkisinin de elini sıkıyorum. Sonra bir odaya geçiyorum. Orası da mükemmel ve çok büyük.
Çok şaşkınım hala. İnanamıyorum etrafta gördüklerime. Kocaman bir yatak var odanın ortasında ve üstünde de göğüslerini açmış eski sevgilimi bekleyen bir kız var. Güzel biri ama göğüsleri çok büyük. Sabırsızlıkla eski sevgilimin yanına gelmesini bekliyor.
Sonra odaya başka bir kadın giriyor kızıl saçlı olgun biri ve eski sevgilimin benimle duşta olduğunu söylüyor yataktaki kıza. Ben odadayım hala. Duşta görmüyorum kendimi. Ama kadın benimle duşta olduğunu söylüyor eski sevgilimin. Biraz rahatlıyorum kadın böyle söyleyince. İyi bari benimle beraber diyorum yataktaki kız sinirlerimi bozsa da. mafoldumben
Bunun anlamı ne olabilir? bilmiyorumkismile

Son düzenleyen: Moderatör:
X