Rüya Yorumları tabir-i beyyine

Merhaba,

Acil olarak ruyami yorumlarsaniz memnun olurum. Ilki gecen hafta ruyamda enistemi gordum, bana kur yapiyordu. Kendisini tersleyip yanindan ayriliyordum. Bunun anlami ne olabilir?

Birde dun aksam bir ruya gordum. Net olarak hatirlamasamda soyle diyebilirim. Bize ait olmayan ve su ana kadar gormedigim bir evde geciyor. Orasi bizim evimiz imis, icerde misafirler yada arkadaslarim var, ben mufaktayim, birseyler hazirlamak icin. Tabaklari elime aliyorum, elimden dusup kiriliyorlar, arkasindan duvara dayali olan tabak, bardaklarin oldugu raf var, eski koy evlerindeki gibi ozentisiz raf bunlar. O bir sekilde devriliyor. Ben tutmaya calisiyorum ama en ust raftaki butun bardaklar yere dusuk kiriliyorlar. Ortalik birden cam kiriklari ile doluyor. Sonra ablam yada annem geliyor mutfaga, annemin butun tabaklarini bardaklarini kirdim, bana cok kizacak falan diyorum kendi kendime.

Allah hayra cikarsin. Yorumlarsaniz memnun olurum.

Saygilar

newbie mama birinci rüyanızın eniştenizle hiçbir alakası yok ama canınız sıkılabilir rüyalarınızın geneli
hayal kırıklıkları can sıkıntısı ve dedikodu dolu

Selam canım..Dün gece bir rüya gördüm eski erkek arkadaşım bizdeymiş oturuyoruz sonra koltuğun altından böyle uçuk pembe bir gelinlik çıkardı o babamla ikisi gelinliğin arkasındaki kurdeleyi bağlıyorlar galiba benimle evleceği için çıkarmış gelinliği damatlıkta gördüm sanki ama tam hatırlayamıyorum Allah hayırlara çıkarsın.Yorumlarsanız sevinirim.

dilek88 çevrende kötü olaylarla karşılaşabilirsin baban dini açıdan kötü durumda biraz dine yönelsin

boşnakgüzeli eski arkadaşınızla durumunuz ne bilmiyorum ama gelinlik evliliktir kurdele de bağ nikahtır galiba sen onunla evlenicen

katrem ilk rüyan yakında anne olup bebeğini gerçekten emzireceğine
ikincisi ise kardeşinin özzel hayatında biraz yavaş davrandığına delalet

megrayn gerçektende yazmamışım bulgurluyu kusura bakma
hamileliğe bağlı ağırlık ve gaz sorunların olabilir

megrayn gerçektende yazmamışım bulgurluyu kusura bakma
hamileliğe bağlı ağırlık ve gaz sorunların olabilir

Canım önemli değil ne demek.Ama evet haklısın ağrılarım arttı son zamanlarda.Gaz sorunum var belim sırtım falan felaket ağrımaya başladı.Korkar oldum bu yüzdende her an doğum olacak diye.Neyse hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.
Şimdi gece gece uyandım yine ağrıdan uyuyamadım.Ve hemen aklımdayken rüyamı yazayım dedim.

1) Rüyamda amcaoğlumu gördüm kendisi evli bir kızı var aslında.Bana etli şeyler hazırlıyor seviyor gibi sanki beni.Ablamda var annem babam falan var bir evdeyiz annemlerin evi herhalde.Ben yiyeyim diye kuzenim bana kıymalı pideleri içine domates garnitür gibi şeyler hazırlayıp hazırlayıp bir tepsiye yerleştiriyor hepsini.Ablamıda çağırıyor ikram etmek için ama onun uykusumu var ne gelmiyor ben oturup kuzenimle ve alakasız liseden bir erkek arkadaşımla beraber kıymalı pide yiyoruz.Etli bir yemek daha pişirmiş kuzenim ama hatırlayamadım şimdi.Beni bir şeyin içinde (araba gibi sanki)taşıyor kuzenim hiç üzmüyor bir dediğimi iki etmiyor.Babamla konuşmak için yanına gidiyor bir meseleleri var sanırım.Geriliyorum o sırada bir şey olacak diye kuzenimin parmağı yara babam sanki iyice kızdırıyor parmağının yarası artıyor sanırım.Babamı görüyorum bakıyorum yüzüne kızdırdığı için kendiside üzgün ağlıyor gibi sanki.Bu kadardı canım bu rüya...

2) Geçen büyük abimi görmüştüm pusula saat falan vardı saatin camının arkasına gizlenmişti pusula.Işığa doğru tutunca gözüküyordu ancak abime gösterdim o pusulayı.Hangi yöne bakıyor diye baktık ama tam saat 10 u gösteriyordu.

Dünde bunları görmüştüm...

3) Evdeyiz güya annemlerdeyiz ablam duş almış çıkmış saçlarını kurutuyor galiba annem,erkek yeğenim ve 2 çocukluk arkadaşımda var.Ablama 'nereye gidiyorsunuz' diye soruyorum.Diğer abime gideceklerini söylüyor bende hemen lafı yapıştırıyorum.Bu evle bizim ev arası bayağı uzaktı galiba diyerek bana gelmediğinin sitemini ediyorum.Sonra erkek yeğenime nedense çok sinirlenmişim boğazını sıkıyorum ellerimle bir şey yapmıyor kurtuluyor elimden.Annem geliyor benden para istiyor.'Eve nohutla pirinç alıcam'diyor.Kızıyorum annemede 'niye beni çekiştiriyorsunuz her geldiğimde böyle yapıyorsunuz'diyorum sonra arkadaşlarımın bizde olduğunu fark edip susuyorum.Annemde boynunu bükünce üzülüyorum.

Nasıl bir rüyaydı? resmen gerçek gibiydi.Gerçek duygularımı söylüyordum sanki rüyamda....

Bu sefer biraz uzun oldu canım kusura bakma emeğine yorumuna sağlık şimdiden teşekkürler....

Son düzenleme:
beyyine yine ben rüyamın yorumunu isteyeceğim. tatlım bulunduğum yerde bi felaket oluyor sel gibi ama böyle yollar falan yarılıyor eşimle ben bi çanta hazırlıyoruz içine yiyecek bişeyler süt ve bebek bezi koyuyoruz. yollarda koşmaya başlıyoruz bi eve sığınıyoruz geçici olarak sonra yağmur diniyor sel çekiliyor biz evimize gidiyoruz. 2. kez aynı şey oluyor. gökgürültüsü yağmur yerler yarılıyor biz yine çantaları alıp çıkıyoruz ama bu sefer çantaya bebek bezini az alıyorum. sonra güvenli bi yer buluyoruz eşimle orda dinleniyoruz yağmur diniyor ama bu sefer çok güzel bi şekilde güneş doğuyor etraf aydınlanıyor. oh şükür diyorum sular çekiliyor bütün yollar yarılmış evler ufalanmış ama bizim evde eşyalarda bile milim değişme yok herşey yerli yernde. ve sonrasında da uyanıyorum.
benim için yorumlarsan çok sevinirim.

merhaba beyyine ! ben de bu gece gördüğüm rüyanın tabirini rica edicektim senden..

iki kişinin olduğu bir yerde silahlı bir çatışmanın arasında kalıyorum,silahları,kurşunları hissedebiliyorum..bu ikisi birbirini vuruyor ve onlardan birine ilgim var,hoşalnıyorum( normal hayatta bilmediğim tanımadığım biri bu) fakat bu çatışma esnasında hoşlandığım kişiden gelen bir kurşunla yaralanıyorum,kendimi yerde buluyoru.kurşun, sol üst kısmımdan girip çıkmış.kalbimin üst kızmından,bariz o deliği görebiliyorum ama kan yok..bir sızı hissediyorum,hafif baygın gibiyim..diğer o kişiyi ambulanslar alırken beni kimse farketmiyor ama sonra birileri farkıma varıyor ve ben hastaneye gidiyorum..ama ordada tedavim için bekliyorum..bu sırada hala o sızıyı hissedebiliyorum..sabah uyandığımda da hissettim bu sızıyı,endişelemem gerekn bir rüya mıdır?
teşekkür ediyorum şimdidenn..

beyyine ben yine bi rüya anlatıcam bunu da yorumlarmısın
rüyamda bi oğlum olmuş 1 yaşında falan benim de sınava gitmem gerekiyormuş (ne sınavı olduğunu bilmiyorum)
çocuğu kime bırakıcam diye düşünüyorum önce sonra sınava onu da götürmeyi düşünüyorum. hatta rüyamda eşime bebeği de götürecem sınava oraya arkadaşlarım da gelecek daha görmediler onlar da görmüş olurlar hem arkadaşımın bebeği var onunla oynarlar diyorum.
sınav öncesi arkadaşımla bi çaybahçesinde oturuyoruz sohbet eediyoruz ben sınav salonuna doğru giderken giriş kartını elimden düşürüyorum. kucağımda da bebek var zor eğiliyorum yere kağıdı arıyorum bulamıyorum. yanımda yabancıbiri var çocuğu benim kucağıma ver sen kağıdı ara diyo ben vermiyorum. aman ne olacak oğlumdan kıymetli mi sınava girmem olur biter diyorum.
çok uzun olmamıştır inşallah.
şimdiden teşekkürler

megrayn bunların çoğu içerik olarak hep aynı hamileliğe bağlı doğumun yaklaştığına delalet eden şeyler

beyyine seni sık sık ziyaret edebilirim sık sık rüya görürümde :kedi: şimdide anlatayım.rüyamda 2 sınava girmişim biri türkçe biri matematik puanlar 100 üzerinden yapılıyormuş,sonra sonucunu aldım elime öğretmen bana hem sınav kağıdımı hemde diploma gibi bişey verdi ikisi verdi bende odamdayım ama baba evimdeki odamdayım sonuca bakıyorum bi taraftanda korkuyorum ya sınavı geçemediysem diye baktım matemetikten 215 almışım türkçedende iyi bi puan almışım ama onu net olarak hatırlamıyorum.ben şaşırıyorum normalde matematiğim zayıftır benim türkçede normaldi. çok seviniyorum çünkü 100 ü bile geçmiş yani akannehir babam soruyor nasıl diye bende sevinçle gösteriyorum karnemi anlamı nedir?öğrencide değilim yani niye gördüm böyle rüya anlamadım.

uvvv
süper bi topic
beyyine kardeş, ben sık sık rüya görürüm hepside çıkar bi şekilde.
ama buseferki çok mühimm

rüyamda; yetimhaneden kız çocuğu aldı, eski erkek arkadaşım ve kız arkadaşı(eski erkek arkadaşımın ailesinide gördüm, hepsi gülümsüyodu)
o çocuğu artık onlar büyütücekmiş(gaipten bir ses dedi).
fakat kız çocuğu başta böyle topik, topik güleryüzlüydü
sonra kafası ufaldı, yüzünün güzellği kayboldu
üzerindede simsiyah bir elbise vardı...vücududa sanki kafadan ibaretti, yani pek gelişmemişti.

kız çocuğu burda onların evliliğini simgeliyor, hani dediler ya ''artık bu çocuğu ikisi büyütücek'' burdan öyle anladım.
fakat kızın başının değişmesi, ufalması, üzerindeki elbisenin siyah olması...
sence bu iş yarımmı kalıcak?
yoksa evlenicekler ve kötü bir evlilik mi olucak
ne dersin?

herşeyin hayırlısı....

poff
beyyinecim geri aldım yorum isteiğimi
çünkü zaten benim açtığım topiğe yorumunu yazmıştın
çok özür dilerim..

X