Sutum cok az geliyor, arttirmak icin ne yapabilirim?

excite

Guru
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2008
316
113
19 Subatta sezaryanla dogum yaptim ve 4. gun cok az sutum geldi. Hala da cok az surekli emziriyorum ama cocuga yetmiyor:KK43:( sutumu arttirmak icin neler yapabilirim benimle ayni problemi yasayan anneler bana yardimci olur musunuz? Siz ek olarak cocuga mama veriyor musunuz?:çok üzgünüm:

hayatım bir sürü arttıran şey söylüyorlar...kuru soğan, ısırgan, malt birası, bulgur, yeşillik, su, helva, ayva...ben hergün birini deniyorum..ben sağarak verdiğim için çıkan miktarı biliyorum..henüz çok farketmedi..sanırım kuru soğan biraz işe yaradı..o da anca 15-20 cc arttırdı günde yani...rezene - still tea filanda i,çiyorum ama bakalım..sen emzirmeyi sakın kesme..emdikçe çoğalacaktır kesinlikle..ama çok aç kalıyor diyorsan ben günde 1 öğün genellikle geceleri preaptamil mama veriyorum..2 saatte 1 70 cc sütle besleniyor benim oğlan..dediğim gibi geceleri 1 öğün mama veriyorum..hem süt birikiyor sabaha kadar..hem de ben azıcık uyumuş oluyorum annem veriyor mamasını...bol sütlü günler hepimize...

bende sezeryanlıyım.
bugün 9.günüm.
ilk zamanlar benden de gelmedi süt.ne 15 ne 20 cc si..5 cc çıkarsam seviniyordum..
ilk sıvı almaya başladığım andan itibaren ben bol su ve komposto içtim..
1.haftada banyo yaptığımda da göğüs kanallarını açtı banyo sanırım maşallahı var sütümün.
gerçekten bol su ve komposto iç derim..gerisi hikaye.

canım banyo cidden çok etkiliyor
diğerlerine ilave olarak
direk göğüslere duştan gelmeyecek yalnız
ılık-sıcak arası suyu banyo sonunda omuzlardan göğüse süzülecek şekilde bir süre akıtmayı dene

canım benim bende 18 subatta sezeryanla doğum yaptım ilk dört gün sütüm gelmedi hergün ılık duş al birde bana hastaneden doktorum humana süt arttırıcı bitkisel çay verdi inan çok faydasını gördüm suan sütümün masallahı var...umarım faydasını görürsün canım...yerimseniben

SIK SIK emzirmek ve bol sivi tuketmenin ise yaradigini biliyorum.Insallah yardimi olur

ben daha doğurmadım tecrübem yok canım ama günde 3 lt su muhakkak iç diyorlar..rezene ve ısırgan çayıda çok etkiliymiş..komposto vs..annemin doğumdan sonra gelmemiş..çok az gelmiş..eve gidince anneannem sıcak duş aldırmış göğüslerine masaj yaptırmış..ondan sonra doldu taştı diyor annem...

canım benimde az geliyordu ayva yedim hergün şimdi cok fazla miktarda sütüm var canım ben cok faydasını gördüm

bende doğum yapalı 1 ay oldu artık tamamen mamaya geçtik gibi birşey dün doktordaydım doktor beyinde bitiyor diyor çünkü her türlü şeyi deniyorum bol sıvı ve komposto alıyorum humana çayı rezene çayı alıyorum soğan,ayva vs.şeyleri sürekli yiyorum ama hiç bir faydası olmadı sağdığım halde 3- saatte ancak 30 ml falan çıkıyor.onuda yine veriyorum.bazı bünyelerde olmuyor kızlar yapı meselesi bu..

Merhaba arkadaşlar ben Ankarada oturuyorum. Geçen ağustosta bebeğim oldu. Ek besinlere başladığımızdan sütüm artık fazla gelmeye başladı ve dipfriz doldu taştı. Eğer sütü az gelen veya kesilen arkadaşlar varsa, bebeğime anne sütü vermek istiyorum derseniz sütlerimi süt poşeti karşılığında verebilirim. Ayrıca hiçbir ücret talep etmiyorum. Miniğinizin süt annesi olmaktan gurur duyarım. Lütfen bana ulaşmak isterseniz özelime mail adresinizi veya tel no bırakın.

Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim arkadaşlar,
Humana still tee denedim, ayva, lokum, tatlı, bulgur vs. hepsini uyguladım ama şimdiye dek pek birşey değişmedi. 2 saatte bir sağsam da o kadar süt gelmiyo yani yine az yine az. Kafam bir dünya oldu, göğüslerim yara içinde diye biberonla mama ve süt verdim bu sefer de doktor biberona alışır kaşıkla ver dedi mamayı. Bizimkisi kaşıkla kesinlikle yemiyor ne yapacağımı şaşırdım. Bir de mama yiyen çocuğa su vermek gerekir mi?? Sütümü artırabilirsem detayları yine yazayım, bu arada banyonun faydası oldu arkadaşlar:)

canım benimde sütüm çoz az bende anason ısırgan tohumu ve yeşilçay üçünü karıştırıp çay yapıp içiyorum ve sütüm baya arttı hepinize tavsiye ederim

canım sıcak havluyla kompres yap dayanabileceğin kadar ısıt havluyu göğüslerine sar ben de senin gibi oldum 2. hafta dogru duzgun sut gelmeye başladı .. ama sakın mamayı ihmal etme ben de biberona alışmasın diye az verdim dediğin gibi kaşıkla da yemeyi beceremiyolar. sarılığı arttı çocugumun doyamadığı için.. sonra biberonla verdim bi kaç gün.. önce emziyodum sonra veriyodum biberonu. alışmadı biberona... sonra biberonu almamaya başladı oysa ki sutum geliomuş ben farketmemişim sütümle doyduğu için almadı biberonu.. hepsi gececek ama humana still ve haşlanmış bulgur iyi geldi bana

arkadaşlar rezene çayını günde nekadar tüketiyosunuz

bide ben gaz olayı için papatya çayı içiyorum gaz problemi çok çektiğim için olan arkadaşlara tavsiye ederim

ben yasemin çayı duydum ama bulduramadım ..vbende dışarı çıkamadım.....denemedim ama duydum...ebru şallının proğramında demişlerdi

kızlar bende 12 şubatta sezeryanla oğum yaptım sütüm çok az geldiği için mecburen mama ya başladım 2 hafta önce ama miktarını bir türlü tutturamadım üzerindei ölçü çok fazla gibi ayrıca kuru incir yiyorum 2 gündür biraz farkeder gibi ama yine de mama için bilgisi olan varsa yardım bekliyorum günde birkaç çay kaşığı su veriyorm ama tadını sevmiyor

ben süt için birde tahin helvasını duydum kızlar ben humana içtiğim için farkedemedim süt yaptımı bir dneyin bence

kızlar bende 12 şubatta sezeryanla oğum yaptım sütüm çok az geldiği için mecburen mama ya başladım 2 hafta önce ama miktarını bir türlü tutturamadım üzerindei ölçü çok fazla gibi ayrıca kuru incir yiyorum 2 gündür biraz farkeder gibi ama yine de mama için bilgisi olan varsa yardım bekliyorum günde birkaç çay kaşığı su veriyorm ama tadını sevmiyor

Canım hangi öarkayı kullandığını yazmamışsın ama Milupa için içindeki kaşığı ile 1 kaşık silme 30 ml.su için geçerli

arkadaşlar ben milupanın still tee sini içiyorum bulgur acayip süt yapıyor memelerim ağrıdı o kadar yani ama gaz da yapıyor bir de tv de bir prof söylemişti incir beyaz üzüm dereotu anne sütünü artıtıyormuş ama maydanoz nane sirke limon azaltıyormuş ama tabiki en önemlisi su günde 3 lt su içmeye çalışalım

X