Süt Alerjisi Olan Bebeğim

Teşekkür ederim dikkat edeceğim ben de bir şey bulamayınca ekmek arasinpatates yiyordum , sizin süreç nasıl oldu bir ürüne alerjisini bulunca hemen geçmesi mi gerekiyor kakadaki kanın diyet ne kadar süre sonra etkisini gösteriyor yani.

alerjen gıdayı kestiğimde genellikle 2 3 gün içinde geçiyor bizde. Ben doktorun önerisiyle alerjen bütün gıdaları kestim. Dana eti, tavuk, yumurta, süt ve süt ürünleri, paketli bütün gıdalar, kakao, kuruyemişler, ayçiçek yağı, buğday bulgur un, tahin susam, çilek ananas ve tropikal meyveler, yulaf ve domates. Sadece yeşillik kuzu eti ve pirinç yiyebiliyordum bi de meyveler işte. Kakası ve cildi tamamen iyileştikten sonra (yoğun egzama vardı), 3 gün kuralıyla besinleri denedik. Süt ve yumurta gibi riskli şeyleri en sona bıraktık. 3 gün aynı şeyi yiyip bir şey olmadıysa yeni besine geçtim, eğer alerji olduysa kakası düzelene ve egzama geçene kadar bekledim. Genelde en en geç 1 haftada geçiyordu. Süt ürünlerini denerken de ilk başta fırınlanmış veya uzun süre ocakta pişmiş sütü denemek lazım. Ben un yumurta yasak olduğundan kek poğaça yapamadım, uzun uzun pişirerek sütlaç yaptım. Sonra pişmiş yoğurt çorbası, peynir, normal yoğurt ve süt şeklinde ilerlemek gerekiyor. Birine alerjisi çıkınca sonraki aşamayı denemeye gerek yok demişti doktorum. Mesela yoğurt çorbasında alerji olduysa peynir normal yoğurt ve süte kesin alerjisi vardır demişti

İlk başta ne kadar süreyle kestiniz, ben duan süt ürünleri 2,5 hafta yumurta 1 hafta domates 1 hafta susam 2 hafta kuruyemiş en son 1 hafta önce ceviz yemiştim dana eti 10-12 gün önce yedim tropikalleri de tüketmiyorum ama işte buğday ve ekmek tabi tükettim o bütün her şeyi değiştirdi şimdi eğer peyninalti suyu varsa ondan olabilir kanamalar geçmedi çünkü sadece azaldı. Kuzu eti patates pirinç ekmek makarna tüketiyordum genel olarak. Sebze bi de. Ekmeği de keseyim yarından itibaren.

Ben kakası ve cildi tamamen düzelene kadar tüketmedim. Tam olarak süre veremiyorum bilmiyorum cildinin düzelmesi uzun sürdü çünkü, tabii hatalar yapmıştım bundan da kaynaklıydı. 1 ay olmuş olabilir
Benim bebeğim bulaş durumunda da tepki veriyor. Mesela makarna paketinin arkasını okursanız eser miktarda yumurta içerebilir yazıyor. Veya bi baharat paketinin arkasında eser miktarda susam hardal içerir yazıyor. Bu bulaşlar da alerji yapmıştı benim bebeğimi. Ben hep etiket okudum ve bulaş durumu olmamasına da dikkat ettim çok zor bir süreç ama bebeğim daha 3 buçuk aylık çoğu alerjisini buldum dikkat ederseniz kısa sürede anlarsınız siz de moral bozmayın

Sizinki de çok küçükmüş henüz, doktorumuz daha tam anlamıyla geçmeden hemen açmaya çalışıyor diyeti anlamadım ki bizim kakadaki kanları önemsemiyor çok az diyor az vs sonuçta var yani ve hiç geçmedi alerji doktoruna mı götürsem diyorum.

Bence bi çocuk alerjiye götürebilirsiniz. Ama bir şey yapmıyor o da kan deri testi için erken olduğu için. Diyeti nasıl açacağınızı anlatıyor. Hangi şehirdesiniz doktor önerebilirim

Bence bi çocuk alerjiye götürebilirsiniz. Ama bir şey yapmıyor o da kan deri testi için erken olduğu için. Diyeti nasıl açacağınızı anlatıyor. Hangi şehirdesiniz doktor önerebilirim
Ankarsdsyim çocuk dr bugün baktı kakadaki kanlara az sıkıntı yok dedi 1 hafta daha devam sonra açalım dedi keçi peyniriyle yani kanama olurken açacağız anlamadım bu işi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…