Şüpheli kadın

bir arkadasin dedigi gibi bu tip insanlar genelde yalniz kimsesiz tek dostlari kedi ve köpekler, belkide hiç kötü bir niyeti yoktur ama davranislari tuhaf belkide ruh hastasi bilemeyiz.
ne olur ne olmaz sen ondan uzak dur bosver, eger numarasi varsa sende, onu ara ve bir daha gelmemesini söyle esinin istemedigini anlat.hem yüz yüze görüsmemis olursun.

hem zaman kötü diorsunm hemde hiç tanımadığın birine numaranı vermişsin evine alıyorsun bu ne cesaret arkadaşım ya aman bebeğin de var dikkat et

aaaa şaka gibi. niye tanımadığın birine telefon numaranı veriyosun ki, üstelik eve alıyosun çay içsin diye. kaçan kedi kaçtığı yerde durmaz zaten. töbe töbe.

yuhhh artık kusura bakma ama arkadaşım senin yaptıgının ilkokul çocougu yapmaz ne diye tanımadıgın kadını evine alıyorsun Allah esirgesin ortalık sapık piskopat dolu
vede telefon numaranı veriyorsun uzak dur açma kapını telefonunuda açma yada aradıgı zaman görüşmek istemedigini söyle bu arada kapını tanımadıgın kimseye açma güvenlik kilidini sürekli tak
insana bu devirde kendi canından kanından olan insanlar bile neler yapıyor geçen sene sivasta eniştemin annesini komşusu öldürdü 3 tane bilezigi için Allah korusun ne olur bu kadar iyi niyetli olma arkadaşım

ay ne günlere kaldik..ne kadar güvensiz insanlar olduk :KK43: Rabbim bu hirsizlarin,kapkaçcilarin,organ mafyacilarin vb. tezzamanda yok etsin inşaAllah ya..belki kadincagizda saf temiz iyi niyetlidir..ama nasil güveniceksin ki? ben olsam kapiyi bile acmam..acamam ki..hirlimidir hirsizmidir..ya spreyi varsa diye baslarim senaryolara..sende iyi cesaret bide evine almişsin..eşim evde diyip bundan sonra sadece camdan konuş bari..kil kapmasin kadin sana durduk yere..inşaAllah gerçekten kedisini ariyordur da biran önce bulurda kurtulursun..

Ben tanımadığım birini asla evime almam.Evime almayı bırak eşim evde yoksa ve saat geçse kapıyı bile açmam, çoğu zaman delikten bile bakmam... Cep tlf diye bişey var acil bişeyse veya annemlerse zaten cepten arayıp aç derler....

ben de evime tanımadığım birini almam. ilkokul 3. sınıfa gidiyordum. evimiz okula yakındı o yüzden yürüyerek gidip geliyordum bir gün karşıma bir adam çıktı. senin annen hastalanmış ben babanın arkadaşıyım seni götürmeye geldim dedi. adam kolumdan tuttu götürmeye çalışıyor. adamın yanında elinden tutmuş yürüyorum tanıdığımız bir tuhafiye vardı onun yanından geçerken elinden kurtuldum tuhafiyeye girdim. tuhafiyedeki amcaya anlattım adamı. sonra ordaki esnaflar heryeri aradılar ama adam gitmişti.sonra babam karakola gidiyor ve anlatıyor bu olayı. 1 hafta sonra falan sivil polisler adamı yakaladı. zaten aranan bir adammış bir sürü suçu varmış. yıllar geçmesine rağmen adamın yüzü, kınalı saçları hala gözümün önünde. aklıma geldikçe tüylerim diken diken olur. türk filmi gibi ama böyle olmuştu. aklıma geldi anlatmak istedim.

ben de evime tanımadığım birini almam. ilkokul 3. sınıfa gidiyordum. evimiz okula yakındı o yüzden yürüyerek gidip geliyordum bir gün karşıma bir adam çıktı. senin annen hastalanmış ben babanın arkadaşıyım seni götürmeye geldim dedi. adam kolumdan tuttu götürmeye çalışıyor. adamın yanında elinden tutmuş yürüyorum tanıdığımız bir tuhafiye vardı onun yanından geçerken elinden kurtuldum tuhafiyeye girdim. tuhafiyedeki amcaya anlattım adamı. sonra ordaki esnaflar heryeri aradılar ama adam gitmişti.sonra babam karakola gidiyor ve anlatıyor bu olayı. 1 hafta sonra falan sivil polisler adamı yakaladı. zaten aranan bir adammış bir sürü suçu varmış. yıllar geçmesine rağmen adamın yüzü, kınalı saçları hala gözümün önünde. aklıma geldikçe tüylerim diken diken olur. türk filmi gibi ama böyle olmuştu. aklıma geldi anlatmak istedim.

cok oluyor cnm öyle olaylar bende ilkokul ikinci sinifa gidiyordum adamin biri bana gelmistibeni babama götürcegini söylemisti ,annemler devamli beni uyardiklari icin o adamla gitmedim annem babam evdeler demistim .......
aradan gene bir kac ay gecti biraz uzak olan anneannemin yasadigi sokakta oynuyordum gene bi adam geldi ismimi nerden nasil ögrendi bilmiyorum bana ve kardesime seslenerek bi arabanin üsüne beyaz bi paket birakti biz korkup hemen eve girdik :1shok:
ALLAH bilir o pakette ne vardi .... tek hatam aileme bisey anlatmamistim ,kücük belkide düsünemedim

orta sonuncu siniftayken bi grupla takiliyordum karsiyaka carsisinda hiphop dansi yapiyorlardi , bende onlari nekadar tanimasamda onlarla takilirdim bir gün oraya bi kiz geldi biz onla iyi anlastik arkadasim beni uyamisti ondan uzak dur diye,onu dinlemeyip kizla oraya yakin olan alisveris merkezine gittim sonra ben kizdan önce geri döndüm arkadaslara hoscakal dedim
bir daha oraya gittigimde ordakiler beni uyardilar ,sen eve gittiginde bir kac kisi iki arabayla geldi hepsininde silahi vardi ,seni sordular dediler :1shok: :1shok: benden ne istiyorlardi bilmiyorum hic birini tanimiyorum o adamlarin...
ama eminim bunlar o yeni tanistigim kizin altindan cikiyordu cünki kizla alisveris merkezini gidip geldigimde onlarda arkamdan geldiler ..... bir daha gitmedim oraya ve kesinlikle bir defa konustugum bi kisiyle böyle muhattap olmadim Çok üzgünüm çoook

hayatan okadar ders alincak sey varki ......artik kimseye güvenmemek gerek

Canım polise başvur bence,en azından 155'i ara,anlat.Onlar yol gösterir.Sonradan pişman olmak hiç bir işe yaramaz.Tekrar geldi mi bu kadın?

benimde amcamın oğlu pek tekin değildir...normalde aramızda çok yaş fark var beni adam yerine koyup konuşmaz yolda seslendi para istedi verdim.belki gerçekten çok zor durumdadır diye...bana kızdılar bir daha verme diye istemediği kişi kalmamış falan...bi akşam eşim dışarı çıktı 2 dak. sonra kapı çaldı bende eşim bişey unuttu sandım baktım yine o...çok korktum valla gerçi şimdiye kadar kimseye zarar vermemiş ama neden eşim gittikten sonra kapıya dayandı...her ne kadar görmedim desede takip ettiği belliydi...bahaneler söyleyip gönderdim bi dahada o oldu gelmedi...bi de bu benim tanıdığım düşün sen hiç tanımadığını eve almışsın yine iyiki bari arkadaşın varmış...aman dikkat et bi dahada sakın eve alma...

benimde amcamın oğlu pek tekin değildir...normalde aramızda çok yaş fark var beni adam yerine koyup konuşmaz yolda seslendi para istedi verdim.belki gerçekten çok zor durumdadır diye...bana kızdılar bir daha verme diye istemediği kişi kalmamış falan...bi akşam eşim dışarı çıktı 2 dak. sonra kapı çaldı bende eşim bişey unuttu sandım baktım yine o...çok korktum valla gerçi şimdiye kadar kimseye zarar vermemiş ama neden eşim gittikten sonra kapıya dayandı...her ne kadar görmedim desede takip ettiği belliydi...bahaneler söyleyip gönderdim bi dahada o oldu gelmedi...bi de bu benim tanıdığım düşün sen hiç tanımadığını eve almışsın yine iyiki bari arkadaşın varmış...aman dikkat et bi dahada sakın eve alma...

iyi yapmissin cnm aman sende dikkatli ol ,süpelendigin bi durum varsa esine söyle bilsin a.s.

kesinlikle hata sizde alınmayın ama bu devirde kimseye güven yok.Bir insanı evinize davet etmeniz için önce iyi tanımanız gerek.Hızlı samimiyetler hiç bir zaman güven vermez bana tabi bu benim fikrim gerisi sizin takdirinize kalmış.Bence bir bahane ile o bayanı evinizden uzaklaştırın aradığı zaman evde olup olmadığınızı belirtmeyin.Eşinizin yokluğunuda hissettirmeyin.Hatta bir yalan uydurun polis ekipleri geldi şüpheli birini arıyorlar diyin.Siz yakanızı kaptırmışsınız bir an önce def etmeye bakın.Üzerime vazife olmadan yazdım bunları ama malesef devir çok kötü çok.

sen numaranı neden veriyorsun evine nden alıyorsun küçücük bebeğin var
hırlımı hırsız mı hem elin kedisinden sanane gidiyosun arıyosun bırak herkes kedisine
sahip çıksın canım allam ya artık evde yokmuş gibi yap bence bıraksın peşini

hafta sonu olduğu için evdede olmayabilir.Ama bu duruma kesin bir nokta koyması şart.Her türlü fenalık heran kapıda...

bencede şüpheli bir durum kendinizi koruyun..
hem durmazki kedi orda sonucta piknik alanı
ya biri aldı götrdü yada kendine cevre edindi vs.
iyi niyetli olmanı anlıyorum birlikte kedisini aramanı da anlıyorum
ama bu bahcede yada piknik alanında olur ve en fazla üç gün olur
yanlış anlamadıysam insanların evinde aramaktan söz edilmiş evlerde arama olmaz
evinize alman cok yanlış
ve komşuna ben böle bişi sölemedim de oda bilsin durumu

Slmlar,konuyu açtığımdan beri kadın ne arıyor nede geliyor,ama yinede heran tekrar gelecek diyede tedirginim.
Ayrıca başka bir komşumuzda sepetinde ilaç ve ip olduğunu doğruladı,hatta kadına sormuşda kadın demişki : ilaç benim ilacım,ipde kediyi bulursam bağlamak için demiş.Ya madem kedi senin kedin ve üstelik senelerce bakmışın,ne diye bağlama gereği duyacaksın ki,o sana zaten gelir diye kendikendime söleniyorum işte.
Bir daha gelirsede eve almayıp kocam evde diyeceğim ona.
Arkadaşlar evde yalnız olsydım ogün eve almazdım kadını,alsaydım bile hemen arkadşa tel açar çağırırdım yanıma.O gün komşum vardı bende ve 2 tanede kızı.Gelişmelerden size haberdar ederim.

aman canım çok iyi niyetlisin sen.
ama bu devirde kimseye iyilik yapmaya gelmiyor. zaman kötü maalesef.
kadın şüpheli davranışlarda bulunmuş. ip ilaç filan.
allah korusun bir de küçük bebişin var.
kedi bahane. zaten hayvanlar evini bir şekilde buluyor.
allah korumuş seni.
bence polise haber ver. ben kapıyı hiç kimseye açmıyorum gündüz bile kapım hep kilitlidir. camdan ya da balkondan bakarım. tanımıyorsam bahane bulur gönderirim. zaten habersiz gelen olmaz bize. gelişmeleri ben de merak ettim.

öylelei genelde hırsız yada organ mafyası oluyor çünkü bende çok duyudm böyle olaylar aynısı benim başımada geliyordu bende sen gibi evime almşım hırsızları:kızgın: ALLAH KORUDU:Saruboceq:

bende ilkokula giderken,okul çıkışı yaşlı bir adam
geldi yanıma, 'ben senin dedenim' dedi.
ve bir şeker uzattı.
benimde dede dediğim;babannem 2 evlilik geçirdiği için çocuk aklıyla bir sürü dedelerim olduğunu düşündüm :ecrin_bebek:
acaba buda mı benim dedem dedim :emir_bebek:
tam şekeri aldım elime gamyoncuiremsu
sonra adamın sinsi bir bakışı beni çok ürküttü :jeyyar: senağlama
şekeri istemiyorum deyip eline verdim.başladım koşar adım yürümeye
adamda arkamdan nasıl küfürler etti amacına ulaşamayınca anlatamam :1ninca:
Olayı yaşadığım yer, İzmir Mehmet Akif Ersoy İlkokulunun tam karşısındaki parkın içi.
okul çıkışları hep parkın içinden geçerek eve gidiyordum.
devir çok kötü.Allah kötülere rast getirmesin.
...

Son düzenleyen: Moderatör:
X