Şüpheli Gebelik :(

Canım evet bu doktorum biraz daha olumsuz yaklaşır genelde.Yani ilk olasılık olumsuz üzerinde durur hep.İlk hamileliğimde de gebelik düşünmemişti yine.Gerçi gittiğim başka bir doktor var o daha olumlu ama çok yoğun olduğu için nerdeyse 1,5 ay sonrasına randevu veriyorlar.Bende bu nedenle geçici olarak bu doktora gidiyorum.Zaten haftaya çağırdı keseyi görmek için ama bir sıkıntı olmazsa inşAllah gitmeyi düşünmüyorum.Çünkü üstten keseyi göremezse alttan bakmaya çalışacaktır geçende öyle oldu çünkü.Bende bu nedenle daha geç gitmek istiyorum muayeneye.Geçenki gibi zırt pırt gitmek istemiyorum.Rabbime emanet yavrum.O neyi hayırlı görüyorsa öyle olsun....

Canım yaa zor Allah sabır versin... Allah bu evladını sana bağışlasın... İnşAllah bu defa sağlıcakla büyür annesinin karnında ve sağlıcakla alırsın kucağına bebeğini zamanı geldiğinde.Ben artık nötr oldum canım.İlk başta doktor şüpheli dediği için gerilmiştim ama sonra bıraktım kendimi.Ne üzerine düşüyorum nede boşveriyorum.Ama öncekinde olduğu gibi davranmadığım bir gerçek.Bunda daha az düşünüyorum hatta unutuyorum bazen.Biliyorumki ben ne yaparsam yapayım onun önceden çizilmiş bir kaderi var.Rabbim neyi emrettiyse onu yaşayacağım.O yüzden bıraktım kendimi,eşimi ve bebeğimi Allaha emanet ettim... Rabbim hepimizin yuvasını,ailesini ve evlatlarını korusun..... :Saruboceq:

Canım bayağı zaman geçmiş.Bazılarının idrar testinde çıkmaz gebeliği kanda çıkar.Sen kan testi yaptırmadan biz burdan ne desek boş.Zaten hamileysen ki inş. istiyorsundur ve hamilesindir doktor söyler sana ne kadarlık olduğunu.Değilsende söktürücü ilaç falan verir nedenlerini araştırır gecikmenin... Geçmiş olsun canım....

sagol canım yarin kan testi yaptıracam bakalım hayırlısyla olsun işte allah olmayanlara hayırlısıyla versin amin

Megryann
Sen nasilsin tatlim?

Sağol canım iyiyim çok şükür.Biraz uykuya eğilimim fazla.Birde sabahları mide yanmasıyla karışık bulantı hissediyorum.Midemi fazla yormayan şeyler yiyorum.Doktor kontrolüm vardı ama gitmedim bu haftada bir geçsinde Allahın izniyle sağ salim büyüyordur inşAllah şimdi içerde.Sık sık kontrole gitmek gelmiyor pek içimden diğerinde çok sık gitmiştim ve hep üzülmüştüm sonunda da kaybetmiştim.Bunda Allah korusun çok büyük sorun olmadığı sürece kendi kendine büyüsün Allahın izniyle.Ay sonunda gitmeyi düşünüyorum bakalım hayırlısı :)

Sen nasılsın canım ?

ya lütfen bei de bilgilendirin bana da doktorum şüpheli gebelik olduğunu söledi 6 aydır korunmuyorum bu ayda adet oldum ama kan tahlilinde önce 13,7 çıktı daha sonra emşin olmak için bitane daha yaptırrdım oda 13,37 çıktı lütfen bilgilendirirn

şüpheli gebelik ile kimyasal gebelik nedir onu bilen varsa lütfen yazsın da rahatlayım ya...mafoldumben

hcg değerlerin sağlıklı gebelikte 48 saatte 2 katına çıkar. Bunun dışındaki kan değerlerine şüpheli gebelik diyorlar. yani sen bugün sabah (perşembe) ölçtürdüğünde 13 ise c.tesi sabah ölçtürdüğünde 26 civarı olmalı..
kimyasal gebelikte düşük kan değerleri oluyor, rahimde tutunma olmadan regl ile birlikte atıyorsun.
ben anlayamadım sen ne zaman ölçtürdün hcg? 2 gün arayla mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…