Süper annelersiniz

banada saçma geldi ama daha önce doğum kontrol hapı kullanmadığım için o an doktora sormak aklıma gelmedi.sonra nettede araştırdım gerçekten 1. günü başlanırsa korunmak amaçlı oluyor....ya arkadaşlar her doktorada ben babychoıce aldım denmiyor bu doktor yardımcı olacağını söyledi ama yöntemi akla yatmıyor.pekidoğum kontrol hapını kaçıncı gün kullanmak gerek bilen varmı kızlar ?......

Merhaba Özlembay adetinizi geciktirmek için doğum kontrol hapını ne kadar süre kullandınız?Adetinize kaç gün kala başladınız kullanmaya.Bende temmuz ayında takvimi denemek istiyorum.Haziran adetimi geciktirmek istiyorum o yüzden.Açıkçası düzenimin tamamen bozulmasındanda korkuyorum.Diğer taraftan denemekte istiyorum.Sizlere kolay gelsin.

özlemcim nasılsın canım ya kaç gündür görüşemiyoz.benimde şu ovülasyon kitleriyle başım dertte bişey anlamadım.gelde bi fikir ver canım ya.

özlemcim nasılsın canım ya kaç gündür görüşemiyoz.benimde şu ovülasyon kitleriyle başım dertte bişey anlamadım.gelde bi fikir ver canım ya.

Merhaba cnm,

O kadar yogunumki hem işet hem evde takip edemiyorum.
Ben medi smart kullandım.Silik cizgi değil nerdeyse ilk cizgiye es hatta cok yakın yakalarsan daha koyu cizgi cıkınca ovulasyon demek.Ama o kadar ugrasıyoruz tam o donemde dr a git sansa bırakma derim.

Canım,

Adete 10 gun kala basladım.Adetin gelmesini istediginden 2 gun once bırak ama prımıoult-n kullan bazı haplar bırakınca 4-5-6 gun sonra adet geliyor.

merhaba bende senin gibi yeniyim.bugün ilk günüm.gerçekten ortam çok güzel.herkese teşekkürler.

canım benimde çok yakın çıktı ikinci çizgi ama o kadar koyu değildi.13.günde silik 14.günde kontrol çizgisine yakın 16.günde yaptım bide varla yok arası bişey çıktı.daha sonraki günlerdede silik çıktı.ama 32 günde bir adet görüyorum böyle erken yumurtlama olmuş olabilirmi.sende doktora gidince sorarmısın canım ya ne zaman olurmuş.32-14 18.gün oluyor ama kitler öyle çıkarmadı.

Cevabın için teşekkür ederim Özlembay.İnşallah emeklerimizin karşılığını alırız.

Sen de hoşgeldin gülhan83.Gerçekten burası güzel bir ortam.Bilgiler paylaşıldıkça çoğalıyor.

Hoşgeldin fiona .Benim fikrimi sorarsan ,adetlerin düzenliyse bence şimdiden değiştir tarihleri ,mesela 10 gün geçiktirmek istiyorsan bu aydana başla ,zaten düzenliyse bu ay kaydığında temmuzda da kaymış olacak. Çünki bazen evdeki hesap çarşıya uymuyor böylece tam denk getirmek için vaktin olur.

Evet cnm,

Bende 31-32 gunde adet oluyorum 13.gun yumurtlama oldu.Genelde adet gununden sonra 13. yada 14 gun yumurtlama oluyo zaten.Sen 14.gun yumurtlamıssın.Benimde cizgi silik cıktıgı gun bısey yoktu 13.gece yaptım iki cizgi nerdeyse aynıydı.Sabah dr a gittim yumurtlama yeni olmus dedi.

Merhaba SERDAL,evet adetlerim düzenli.Yaklaşık 10 gün geciktirmem gerekiyor.Nasıl geciktireceğim konusunda tereddüte düştüm.Nette biraz araştırdım prımoulut-N5 ile geciktirme için tehlikeli olşabileceği yazıyor.Acaba ne yapsam diyorum.İlgilendiğin için teşekkürler.

özlembay sana bişey sormak istiyorum. potasyum tableti almayı bıraktınmı?. ne kadar kullanmalı söylersen sevinirim

şaşırdım canım bende ya herkes farklı bişeyler diyo 32 günde bir görüyorsan 18.günde yumurtlama olur diyorlar.doktora sordum o da 18.günde olmaz yumurtlama 12-16.günler arasında olur en fazla dedi.kafam oldu çorba.

Arkadaşım ben duphastonla geciktirdim ama Eylülden beri uğraşıyorum denk gelmedi.(Yumurtlama günlerim bir geç kaldı ya da erken geldi bununla beraber çatlama iğnesi de oldum o da biraz şaşmasına sebep oldu ) O yüzden bence bu aydan başla ben 15.günüm başlamıştım doktor öyle demişti sabah akşam içtim ve ''ne zaman olmak istiyorsan o zaman bırak demişti doktor ama ben bırakmadan adet oldum sadece 1. ayda 4 gün geçiktirebildim yani.Sonra 2. ayda biraz daha derken 2 günle mayısı kaçırdım ama eğer hamile değilsem Nisanda inşallah denk gelecek...Kolay gelsin...

Ya arkadaşım 32.günde adet olduysan 32-14=18 . gün doğrudur.Bu dönem herkeste farklı kimisi 28 günde bir olur kimisi 32,33 günde vs. Neden öyle demiş doktor anlamadım.Bir kere öyleyse neden 12-16 gün diyor da net olarak 14. gün ovülasyon olur demiyor. Çünki siklüse göre ovülasyon günü değişir.Kafan Karışmasın şayet her seferinde 32 günde oluyorsan 18. gün yumurtlarsın.Ama her ay değişikse süresi o da değişir.oVÜLASYON kiti yardımcı olabilir sana.

Merhaba canım, hadi bakalım süper hamişler listesine en yakın zamanda seni de bekliyoruz, hamişliğime gelince halen belirti olmadan geçiyor günlerim, arada kendimi yokluyorum acaba bir yerimde ağrı falan var mı diye ama bir değişiklik yok, bulantıların başlaması için de erken sanırım, başlamasa daha iyi ama o kadar şanslı olabilir miyim bilemiyorum, hamilelikte en çok korktuğum şey bulantı çünkü, kontrole gitmek için biraz daha bekleyeceğim, sevgiler...

Teşekkür ederim Serdal.Banada en mantıklısı duphaston ile geciktirmek gibi geliyo.Bu aydan itibaren ayda 4-5 gün geciktirebilirsem temmuza heralde yakalarım.Zaten 10 günden fazla geciktirme demişti doktor.Düzen tamamen bozulabiliyomuş.Temmuzu kaçırmak istemiyorum çünkü 10 gün gibi uzun bi dönemi var.Diğer aylarda daha az günüm var.Sana da kolay gelsin arkadaşım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…