Süper annelersiniz

merhaba kızlar gülücük bildiğim kadarıyla varikosel ameliyatından sonra antibiyotık ve ağrı kesici dışında birşey vermiyorlar ama ben şu anda eşime folik asit içiriyorum hamile kalmayı hızlandırıyor erkekte beslenme çok önemli eltimler tüp bebek yapacakları zaman 2 ay eşini protein ağırlıklı besledi sperm sayısı 50,000 den 100,000 çıktı %100 arttı yani...
erkek eger çok spor yapıyorsada kız oluyor bunu birçok yerde duymuştum benim eşim 6 yıldır günde 2 km yüzer benim kızım olacağı kesin diyordum ve kız oldu
ama senin için araştırayım bir...

sevgicim bebeginin saglikli olmasina cok sevindim canim arada buyuk bir fark var nerdeyse iki kati insallah son gittigindeki olcu dogrudur canim
aslinda ben bile bazan kendi drumun olcumunden suphe duyuyorum cunki oda demistiki bebek ters pozizyonda olcumde zorlaniyorum demisti simdi bu aklima gelince bende biraz telaslandim ama baska dra gitsen almazlarki
birde cinsiyeti farkli soylemisler ya canim saglikli olsun ilk bebegin hem ilklerin kiz olmasi anne icin cok iyi ya sana arkadas olur insallah bir dahaki bebeginde istedigin olur canim

Çok teşekkür ederim Gülnisa'cım, bende bu doktorun doğru çıkmasını diliyorum ama tedirginim tabii, şu pazartesi günkü testte çok uzun sürüyormuş 1 ay falan , ben kafayı yemezsem iyidir, canım sen sıkma canını orada en ufak risk görseler seferber oluyorlar dedi bana fabrikadan arkadaşım, eğer risk yoksa da hastaya asla birşey demezlermiş, burası anca paran varsa insan gibi muamele görüyosun,
ben dünkü doktora dedimki ; renkli ultrason olan hastaneye gittim orada çok net erkek dedi dr dedim, bak dedi, buda renkli ultrason herşey meydanda dedi , gerçektende kız organı gördüm gibi, çok anladım diyemem ama benzettim biraz,adam dediki eğer pipi buraya yapışık değilse %95 kızmış, ama çok nadirde olsa büyüdükçe ayrılıyor pipi dedi, orada o kadar sevindimki zaten keşke sağlıklı olsada kız olsa diye hep dua etmiştim, kabul olmuş şükür Rabbime.
Yani sağlıklı olduğuna inanmak istiyorum canım , Allah cümlemizin evlatlarını korusun arkadaşım

Sevgi selam ,
Ben bole ara ara girip bişeyler yazıyorum işte.. İlk once hamileliğini kutlarım. Bende ozurlu cocuklar ve aileleriyle calısıyorum. O yuzden bu konuda pek çok şey biliyorum. Bu daha çok genetik bir hastalık. Ailede cok geçmişlerde bile olsa yüzde ihtimalini çok ciddi arttırıyor. Bunun dışında babanın yaşı annenin yaşı ilerideyse de ve diğer dış etkenlerlede olabiliyor. Akraba evliliği falan.. Ama senin ense kalınlığın epey az, riskli ama az.. Bizim mesela down sendromlu cocugu olanlar dan 2 sinde ense kalınlıgı cıktı.. fakat amniyosentezde birşey cıkmadı. Tabi ben 2. cocuklardan bahsediyorum. Mutlaka iyi bir doktorda 3 lunu ve amniyosentezi yaptırmanı tavsiye edrim. Bu konuda iki kişiyi şiddetle tavsiye edrim. Prof Dr Atıl Yüksel ve Prof. Dr. Hayri Ermiş.İkiside ikiside istanbulda muayene ucretleri 300 ytl civarında fakat ikiside üniversite hocası ssklayda halledebilirsin diye düşünüyorum. ikiside riskli gebelik uzmanı . Sunuda belirteyim 2 li test bu hocalar için 3 lü den daha guvenilir bir test, Burada iyi doktorlar genelde 2 liyi yapıp 3 lüyü yapmıyolar. Belki direk 4. ayın için amniyosenteze randevu alabilirsin. İlgilenirsen tel nolarını veririm sana. Gerçekten boyle olupta sağlıklı doğum yapan çok kişi gordum, moralini bozma..Bu arda amniyosentezde dusurme riski yüzde 1 derler ama gerçeği 400 de 1dir. O yüzden içini rahat tut, Umarım herşey yolunda gider amniyosentezde birşey çıkmaz ve için rahatlarki rahat bir hamilelik geçirirsin.

Canım selam, bana dün gittiğim dr pazartesi gününe aldı bize amniyosentez için randevu,
şu düşürme riski durumu 400 de 1 ise içim rahatladı, o çok gerdi bizi çünkü, Allah korusun inşallah sağlıklı doğacaktır bebeğim benim,
Çok sağol arkadaşım, Allah razı olsun

amniyosentezdende sakın korkma hiç birşeyde olmaz
hani diyorlar ya düşük riski falan oluyor diye korkma canım
ben yıllardır bu işin içindeyim kadın doğumda çalışıyorum hiç bu sebepten bebek kaybı görmedim rahat ol
hayırlısı olsun

Hadiii gerçekten süper birşey dediğin Baby Nurse ,
Hay Allah senden razı olsun ,Şeniz
Dün gece kafaya eşimle bunu nasıl taktık inan uyku uyumadık canım,
Bebeğimize bişey olmasın inşallah ,
Allah sanada sabır versin canım:teselli:

sevgicim canim biliyorumki kolay degildir elbette uzulursun telaslanirsin ama burda o kadar cok amniyosentez yapiliyorki ve gercekten bugune kadar bu yuzden hic bebegini dusureni duymadim bircok arkadasimdan su aldilar ama dusuk cok cok az bir risk bunu kafanda buyutme kendini bosuna yipratma insallah senin ve bebegin icin hersey yolunda gider

Gülnisa bitanemsin nasıl sevinçli şeyler duyuyorum çok sağolun , :sm_cool:
burada olamadığım her an kahroluyorum,
beynim oyulacak derece ağrıyor,
sayenizde içim çok rahat arkadaşım,
hiç bir şey olmaz Allahın izniyle bebeğime,
inşallah , sen beni sevindirdin Allahta seni sevindirsin canım:Saruboceq:

merhaba kızlar gülücük bildiğim kadarıyla varikosel ameliyatından sonra antibiyotık ve ağrı kesici dışında birşey vermiyorlar ama ben şu anda eşime folik asit içiriyorum hamile kalmayı hızlandırıyor erkekte beslenme çok önemli eltimler tüp bebek yapacakları zaman 2 ay eşini protein ağırlıklı besledi sperm sayısı 50,000 den 100,000 çıktı %100 arttı yani...
erkek eger çok spor yapıyorsada kız oluyor bunu birçok yerde duymuştum benim eşim 6 yıldır günde 2 km yüzer benim kızım olacağı kesin diyordum ve kız oldu
ama senin için araştırayım bir...

teşekkür ederim canım.

merhaba kizlar canimm o takvim senin baktigin takvimm hani bana erkek cikti demistin ya o takvimin aynisii
gulnisacim canim bu carsamba benim dananin kuyrugu kopacakk
yaa cinsiyetide merak ediyorum tabii ama
oncelik testleri yaptirmadim ya o beni telaslandiriyorr

kizz gulnisa ablamm icime kiz doguyorr
evet ilk siraya annenin d tarihi ikinciyede hamile kaldigin tarihh bi bakalim ne cikacakkk

gulnisa ablamm artik bizim sulale merak ediyor cinsiyetini
annem kiz olmasini istiyorr
benimde oglan istedigimi biliyo yaa
yazik kadin diyorr
goguslerinin ucu karardiysa kesin oglandir
diyee
bende icimden dediimm gulnisanin kesin oglan ozmaann diye :)))

gulnisa balamm evet iki aylikken balik gibi kayniyoduu
eger buna ragmen kiz olursa bu tezi yalanliycammm tuzlu yedimm
seftalii ayrannn roka tere otuu kolaa son aylarda tatliya dustum
4 ay boyunca kustumm
hatta daha fazla
yaa gulnisa ablacim senin gobusu hic anlatmadim sivrii yann nasill yaa ben inanmiyom senin kiz degillll

gulnisam valla bu ay deneyecektim kafaya koymustum ama olmadi isler ters gitti:))))))
benim kiz agustosta 4 olcak o yüzden seneye 5 olursa daha raht ederim diye bekliyorum.bebek dogasiyada kiz 6 ya yaklasir iyi olur.cünkü benim ilk oglum 7 aylikken kiza hamile kaldim aralari az di cok yipradim.ikisde sezeryan olunca iyice korkar oldum.ama niyet var bozabilirzde:)))))
seneye kalmaya bilir bakalim hayirlisi olsun.

feyza ablacimm bu bebegin yuzunu goren cinsiyetini unutur beee
nasilda yamismis suna bakk
oyyy olsada sevsemm mincik mincikkk

X