Süper annelersiniz

canim bizim pek bu konuda bilgimiz yok yani bizim bransimiz farkli
galiba tup bebekten bahsediyorsun bu terimler ilk duydugum icin bilemiycem sanirim baska topiklerde ayni yontemi deneyen cok bayan var ama burasi degil
ama insallah hamilesindir canim cok istedigin belli umidini kaybetme derim olur insallah

gülnisaaaaaaaaaaaaaaaaaa:roflol::roflol:bak bu yorgunluğun üzerine bu laf çok iyi geldi
bizim branşımız farklıııı:mymeka:

Gülnisa inan kızlarını çok iyi anlıyorum benim annemde ablam ile 13 benim ile 10 yaş arası olan erkek kardeşimi doğurmadan önce bizi hiç istemediğini düşünürdüm hep, gerçi itirafta ediyor zaten seni kız görünce sinir olmuştum sana diye, ama şimdi hep kızın olsun diyor bana , çok faydası oluyor diyor
erkek kardeşimden sömürüden başka birşey gördüğü yok çünkü

ay benim annemde oyle yaa...hatta ben oglum olacagini ogrendigimde anneme telefonda soyledim...oyle pek sevindigini falan hissetmedim yani.
hep benim kizim olsun ister canim annecim..yani ikinci bebek plani yaptigimdan haberi yok ama olsa ya yine oglan olursa diye vazgecirmeye calisir.
o da ailesindeki oglanlardan cok cekmis garibim...

benim 3 yıldır bebeğim olmuyordu ,
işte tüm tetkikler yapılıyor ,
eşimde ve bende herşey uygun olduğu halde gene olmuyordu
ama yaşım 35 yaş geçiyor diye tüp bebek yaptırmaya karar verdik,
SSK lı olduğumuz için paranın bir miktarını verecektik,
ama ssk tüp bebeği karşılamak için 3 kere aşılamanın tutmaması şartını koymuş,
o nedenle aşılama olduk
aşılama şöyle,
adetin 2. günü yumurta takibine gidiyosun dr.a
Gonal F iğne yazıyor , bidolu heyete imzalatıyosun onu neyse iğneleri alıyosun
3.günü hergün aynı saatte belirlenen dozda göbekten yapıyosun iğneleri.
benim ilk ay 75mg, ikinci ay 100mg,son ay 150mg yaptım iğneleri.
ilk gittiğimde dr öğretiyor nasıl yapacağını kendin yapıyosun zaten.
sonra yumurta taki 18-20 mm civarına gelince çatlatma iğnesi yaptırıyosun,
36 saat sonrada saat veriyorlar sana , doğumhanede yapıldı bana hep,
çok dar benim rahim ağzım o nedenle çok canımı yaktılar demirlerle açtırdılar inanın,
eşimin spermlerini aldılar , laboratuvarda yıkanıyor onlar, daha haraket kazanıyor , uzun bir şırıngaya alınıyor, rahimin içinde rahim ağzına kadar sokuyor şırıngayı, sonra tohumları bırakıyor,yarım saat kalkmadan yatıyorsun, ben 3.aşılama iptal olduğunda çok sevinmiştim , hiç kimseyi Allah mecbur bırakmasın ben çok acı çektim.
Hiç tavsiye etmem Gülnisa'cım

ay ALLAHIM ya neler yapılıyormuşş gerçekten zormuşş birdee tüp bebek yaptıranlara neler yapılıyordur kim bilirrr
şu göbektenn iğne olayıı benii çok korkuttu hayatta yapamam yaaa korkarım bennn
ne güzel bebeğine kavuştun sağsalim kucağına almayııı nasip etsinn rabbimmm:Saruboceq:

sevgicim ya bu zaten galiba normal yolla hamile kalamayanlara uygulaniyor saniyorsam
benim ilk denemede tutuyor hic boyle bir sorun yasamadim
hatta k kizim 12 yasinda ve ben yillardir d k hapi kullandim birakinca ilk denemede hamile kaldim sonrasi dusuk yasadim ve yine bir ay sonra bu bebegime hamile kaldim bende yasim 34 e geldigi icin onceleri okudugum seylerden birza tedirgin olmustum hemen olmaz diye ama cok sukur sorun yasamadim
yani drlar beni asiya almazlar :çok üzgünüm:bende zaten kibrisa gidicem tup bebekle cinsiyet secme yontemi deniycem ah yinede olmazsa esimden bilicem artik:dilcikar:

bende çok korkuyorum gülnisacımmm hamile kalmak için çok uğraşmaktann inşallah öyle olmazz hemen kalayım senin gibiii,her ay stresii çok zorrr
bende bu kızlarımda ilk seferde hamile kaldımm

bende çok korkuyorum gülnisacımmm hamile kalmak için çok uğraşmaktann inşallah öyle olmazz hemen kalayım senin gibiii,her ay stresii çok zorrr
bende bu kızlarımda ilk seferde hamile kaldımm

sorma yaa..ben birinciye cok kolay kaldim ama simdi olmuyor. bir turlu bak tutturamadim.
kendimi dinleyip duruyorum belirti hissedecekmiyim diye ama yok.
Allah sabir versin yani hic olmayanlarin isi daha zor
benim hic degilse bir tane var yani halime kalabildigimi biliyorum ama zamani gelmedi daha.

canim bugun benim dr calismiyormus aradim haftaya deniycem
ama esimin yaninda bu yuzden pek aglayamam olsa olsa ona bagiririm kendini tutamadin bak kizmis diye:mymeka:ah insallah garcon derse operim ben o dru
ama aglarsamda kendim yanlizken aglarim ben dun aksam azicik doldum bi rahatca aglayamadim esim odaya girince hemen meraklandi ne oldu diye toparlandim
ve asla kizlarimin gormesini istemem canim dr ilk belki kiz dediginde ben dusunemeyip kizlarin yaninda aglamistim onlarda cok uzulduler k kizim anne biz kiz oldugumuz zamandami boyle uzulmustun diye sorduya valla icim ciz etti elifnaz.kizima sarildim canim hayir dedim sizler benim canimsiniz herseyimsiniz
ve oda hep kiz istiyoruz diyorlardi annecim bir her aksam dua ediyoruz erkek kardesimiz olsun diye demisti daha cok agladim
bu defa beni aglarken gormelerini istemiyorum onlari uzmeye hakkim yok onlar benim en degerli servetim

canım gülnisam kıyamam ya sanaa inan benide ağlatın arkadaşımmmm şuan
rabbin gönlüne göre veriri inşallah canım:Saruboceq:

canlarimm bisey sorcam dis gebelik belirtileri nelerdir biliyorsaniz yazarmisiniz

benimm teyzemm geçen haftaa dış gebeliktenn kürtaj olduuu
telefonda konuştuğum kadarıylaaa 2 aylık hamileykenn karnınınnn çok fazla büyük göründüğü onu demiştii banaaaa
sonra kontrole gittiğindeee bebeği görememişlerrr kürtaj olduuu

Son düzenleme:
edacim daha simdiden bunu dusunme canim oluruna birak
ama hamilelik oncesi bir dra gorunursun elbette
ve bir sorun yoksa insallah hemen tutar ugrasmak zorunda kalmazsin
zaten kkda okursan yumurta kalitesini artirmak icin dogal yontemler denersin ve oncesinde maydonoz suyu iltihaplara iyi geliyormus bence sen ozlembayin tum yazdilarini dikkatlice oku o bu konuda dr kadar bilgi sahibi sana cok faydasi olur
birde trye gidiceksin potasyum hapi kullan biz burda bulamadik
ph ini olcersin canim bunlari iyi degerlendir insallah tr den bize yazarsin oglum olucak diye
AMA SAKIN UNUTMA ESINE BIR HAFTA YASAK KOYY
benim gibi olma :çok üzgünüm:hic bir dedigine aldirma a.sduymamazliktan gel:dilcikar:
taki yum gunune kadar:roflol:

bende böyle yapmayıı düşünüyorumm ,herşeyii önceden ayarlamakkk
halenin görev yaptığıı doktorada gidebilirimm en azındann istediklerimi haleye sorarımmm oda doktoraaa söylerrrr
yumurtlama zamanımı doktordan öğrenmek istiyorum bendeeee
yasağıdaa kesinn koycammm adama satennn hele bir yaklaşsınn:mymeka:

edacim sen yarin ne zaman gidiceksin
bak gidince bize yaz hemen
yolun acik olsun
ucakta sakin korkma:roflol:bu tas bana

bilgisayarr kurulur kurulmazz mutlaka yazacammmm
hiç aklıma gelmezdiii eşimin bilgisayar alacağııı
sizler okadar dediniz aldırr
eşim alınca okadar sevindimkiii anlatamammm
çünküüü ordada belirlii birzaman sonra sıkılmaya başlayacaktımm sizlerii okyacağım içinn çok mutluyummmm
inanınn bu topikteee hamilelikk planlarıma çok olduğu içinn kendimi fazlalık gibi hissediyorummm ,senağlamaama sizi okadar çok sevdimkii burdan kopamıyorummm arkadaşlarrr
o yüzden benii anlayınn

Son düzenleme:
burdayim tatlimmm
kiz madem iki tane dusunuyonnn
neden inadina yuruyon tatlimm
sabrett hem nasil bisey anlamadin bakiyimm :mymeka:
cabuk de bana nasil cikti testlerr

ay ALLAHIM ya neler yapılıyormuşş gerçekten zormuşş birdee tüp bebek yaptıranlara neler yapılıyordur kim bilirrr
şu göbektenn iğne olayıı benii çok korkuttu hayatta yapamam yaaa korkarım bennn
ne güzel bebeğine kavuştun sağsalim kucağına almayııı nasip etsinn rabbimmm:Saruboceq:

Allah razı olsun Eda'cım,Şeniz
İnan bebeğin olmazsa herşey yapılıyor ,Allah aratmasın inşallah
Şimdi çok dua ediyorum bebeğimin sağlıklı olarak doğması için,
Ona bişey olursa ben yaşayamam :nazar:
Allah muhafaza:emir_bebek:

ewt canım bebeği olmayan olsun diye herşeyi yapıyor.ama Allahım seni daha fazla yormayıp vermiş hayırlısıyla.a.s
kötü düşüncelerle kafanı yorma.
Allah hepimizin yavrusunu bağışlasın,uzun ömürler versin:Saruboceq:

Haklısın canım
Amin inşallah bebeklerimizi sağlıkla kucaklarımıza alalım .:emir_bebek:
Allah hepimizin yavrusuna uzun ömürler versin.

evet cnm ben hamileyim birde oglum var insallah bir kızım olur...burda herkes erkek için deliriyor bende kız için valla...

selcan canim henuz oratada yumurtlama yok gibii ama pekte anlamamm mimoza falan gorurse ins yazar valla ben pek anlamiyomki

X