Süper annelersiniz

ama bu benim 2.bebiş olcak.anormalmi sizce.kasık ağrılarımda cok fazla.yani imkansızmı hamişlik

browniciiiiiim nasılsın aekadaşım
iyiyim canım sen nasılsınnn
şuan burda yağmur başladııı birdennnn hemde nasıl yağıyorr şimşekler çakıyor rüzgar falannn çok kötüü
birazdan çocuklarla dışarı çıkmam gerekiyordu benim arkadaşlar türkiyeye dönüyor veda yemeği verilecektii nasıl gidecem bilmiyorumm
canim soldes indirim demek
burda yilda genelde iki defa buyuk indirimler oluyor
beyaz esya ve ozellikle kiyafetlerde
bazan yuzde 80 lere variyor
burda yeni basladi yaklasik 1,5 -2 ay suruyor

soldes deyince anlamadımm
burdada şuan alışveriş merkezlerinde başladı yağmurrrrr

:roflol::roflol::roflol:aaaaaa yazıyı gönderdikten sonra gördümmm silmedimmmm okuyup sizde gülün diyeeee
alışveriş merkezlerinde indirim başladı diyeceğime yağmur demişimm ay ALLAHIM ya
aklım yağmurda ya ondannnnn:roflol:

teşekkür ederim arkadaşım.yerimseniben

naptınız kızlar ben yokken fazla kaynatmamışsınız allah allah evde olurum yazmazsınız bi anneme giderim gelince okumaktan gözlerim kayar.:))

ama bu benim 2.bebiş olcak.anormalmi sizce.kasık ağrılarımda cok fazla.yani imkansızmı hamişlik
hayatım bu tedavisi çok kolay birşey endişelenme gebeliğe evet engel olur ama çok kısa sürede normale döner ama belli de olmaz belki şu son günlerde yükselmiştir yumurtlama ve döllenmeden sonra o zaman hamilesindir eğer ki değilsen inşallah öyledir mutlaka adetinin 3. gününde hormon tahlili yaptır dr. a git canım

Bütün insanlık tarihi boyunca,her toplum ve her kültür düzeyinde insanlar hep çocuklarının cinsiyetini belirleme çabası içerisinde olmuş,''kendilerince''formüller geliştirmeye çalışmışlardır.Bu bazen özel bir diet,bazen birlikte olunan gün,bazen birlikte olunan pozisyon,bazen bir takvim olarak iddia edilegelmiştir.Günümüzde de,bu arayış-talep 'arz'ını hemen yaratmış;''isteyene kız,isteyene erkek''yapan(!) birçok hekim ve merkez ortaya çıkmıştır.
Tıp fakültesi 2.sınıfta Embriyoloji Hocamız ilk dersinde insanoğlunun bu çabasına ilişkin sayısız ''formül'' ve örnek sıraladıktan sonra,çok kesin olarak hiçbirinin bir işe yaramadığını söylemişti.Peki; tıp,genetik ve moleküler biyolojideki ve özellikle üreme tıbbındaki bunca gelişme sonrası cinsiyet belirle(yebil)menin neresindeyiz?''İsteyene kız,isteyene erkek bebek''gerçekten mümkün mü?
Evet,mümkün!!??
Mümkün;çünkü ultrason teknolojisindeki gelişmeler ile 12-13.gebelik haftalarında artık bebeğin cinsiyetini öğrenmek ve istenilen cinsiyette olmayan bebeği aldırmak teknik olarak mümkün.Kısaca CVS denen korion villus biopsisi ile 10-11.gebelik haftalarında cinsiyeti öğrenmek mümkün.Ama,yasal küretaj sınırı 10 hafta olup,daha büyük gebeliklere küretajın cezası;hem yapan,hem de yaptırana 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezasıdır.Cezai yaptırımın ötesinde,bu, iki taraf için de tek kelime ile cinayettir.
Mümkün!
Preimplantasyon genetik tanı ile tüp bebekte sadece istenen cinsiyette embriyoların transferi ile mümkün.Zaman zaman bu konuda üstü örtülü,utangaç reklam denemeleri olsa da bu yöntem,ülkemizde,tıbbi durumlar hariç kesinlikle yasaklanmış durumdadır.Ek olarak,%99 gibi yüksek bir cinsiyet belirleme oranına rağmen,tüp bebekte telaffuz edilebilecek en iyi gebelik rakamının %50'ler olduğu düşünüldüğünde,onca zahmet,risk ve masrafın %50 şans için yapıldığı sonucu kendiliğinden çıkar ki bu da varolan şans ile aynı demektir.Yani;cinsiyeti belirlemek mümkünse de,gebelik garantisi olmadığı için,''garantili yöntem'' değil.Yine;burada da,hangi spermin döllenmeyi sağlayacağı bilinmemekte,tesadüfi olarak döllenmiş yumurtalar-embriyolar arsından seçim yapılmaktadır;yani çak sayıda embriyodan hiçbirisi ''istenen'' olmayabilir.
Aşılama-İnseminasyon ile mümkün mü?Y kromozomu taşıyan spermlerin ayrıştırılması çözüm olur mu?İlkinin cevabı, eskiden,olabilir idi ise de yapılan kontrollü çalışmalarda bu yöntemin işe yaramadığı kesinkes gösterilmiş durumdadır.Yani aşılama işe yaramamaktadır.İkincisi için,klinik çalışmalar halen sürmekte olup,Flow-Cytometri ile ayrıştırma sağlanabilmekte,ancak bu yötem de hem çok pahalı,hem de etkinliği hala tartışmalıdır.
''Yumurta takibi'' işe yarıyor mu?
Sağ veya soldan yumurtlama farkeder mi?
''Çin Takvimi'' tutuyor mu?
Dietler(?) işe yarıyor mu?
Birlikte olunan gün ve pozisyon etkili mi?
Hiçbirinin değeri ve geçerliliği yok! Yumurta takibi ve ilişkinin buna göre zamanlaması işe yaramaz;sadece ve sadece gebelik şansını azaltır.Son zamanlarda yapılan,çok iyi dizayn edilmiş bir çalışmada,bilinenin aksine,yumurtlama zamanı ve sonrasındaki ilişkinin gebelik sağlama şansının %1'den az olduğu gösterilmiştir.Yani yumurtlama zamanı ve sonrası ile ilişkiyi sınırlamak o ayda gebelik şansını % 1'e indirmek demektir.Yumurtlamadan önce ve sonranın farkı olsa idi, cinsiyet dağılımının doğada 99'a 1 olması beklenirdi ki bu oran yaklaşık yarı yarıyadır.
Sağ ve sol yumurtalıktan yumurtlamanın cinsiyetin belirlenmesinde etkisi olamaz,çünkü kendiliğinden-doğal yumurtlama %70 sağdan,%30 soldan olur.Yani sağ-solun belirleyiciliği olsa cinsiyet dağılımının da bu rakamlar gibi olması beklenirdi.
Sağ-sol ve yumurtlama öncesi-sonrasının önem(sizliği)ni mikroinjeksiyon-tüp bebekteki cinsiyet oranları da göstermektedir;ayrımsız ve birkaç dakika ara ile alınmış ve hepsi de ''sonrası'' olan yumurtalarla elde edilen gebeliklerde cinsiyet dağılımı doğadaki gibidir.
Ne dietlerin,ne ilişki pozisyonunun,ne vagen PH'sını değiştirmeye yönelik ilaç ve solüsyonların, ne de takvimlerin hiçbirinin değeri yoktur.
Preimplantasyon Genetik Belirleme- Tüp Bebek dışı hiçbir yöntemle cinsiyet seçme şansı yoktur.Oosit üzerindeki reseptörlerin 'keyfi'cinsiyeti belirlemekte,Y kromozomu taşıyan spermi içine aldığında erkek, X taşıyanı aldığında kız olmaktadır.Hangi spermin yumurtayı dölleyeceğini belirleyen milyonlarca sperm arasındaki yarış ve birinin zaferi değil, oosit yani yumurtanın seçimidir
.

Uz.Dr.Zeki AKKUM
fisfisfis

merhaba kizlar.ben bütün gün yokdum evde alis veris dogum günü vardi sonra evve geldik valla cok yorgunum.ya aregon arkadasimiz neyler yapmisdi??yum test yapmis daha neyler bilen varmi??kendisine sordum ama su an da yok??

hoşgeldin aregon.allah sağlıklı ve hayırlısını versin.ama net bişey yok. inşallah erkektir demekten kendimi alamıyorum. ben bu ay tutturamadım tatile gittiğimin ilk günü regl oldum.moralim bozuldu herşey başa döndü.üstelik diyetide bıraktım.

günaydın kızlar birazdan denize gitcem bi bakayım dedim.valla herkes kaçmış yaz geldi millet yokoluyo topicten.
mimoza canım yazdığın yazının ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğu tartışılır canım.çünkü yumurtalamaya yakın ilişki erkek bebek şansını arttırır diyede 100 doktor varsa 98 i bunu söylüyor.bence bu yazıyı yazan doktor gebelik şansının düştüğünü belirtmek için yazmış olabilir.
gülnisa nasılsın canım.orkide,özlem (izine çıkmıştın gerçi) serdal hepinizi öpüyorum kendinize iyi bakın.

Canım yılmak yok denemelere devam, erkek olsun kız olsun bebiş istiyoruz, yöntemlerimize devam ederek şansımızı deneyeceğiz, artık kız erkek hareketlerini hissediyorum bebişimin vce bana büyük bir mutluluk veriyor, önce hayırlısı sağlıklısı sonra cinsiyeti dedik, kimin ne cinsiyette bebişi olursa hakkından hayırlısının olacağını düşünüyorum, güzel haberlerini bekliyoruz, sevgiler...

Canlarımmmmmmmmmmmmm,

Evet geldim sonunda en cokta Gülnisam merak etmiş beni.Hepinizi cook özledim.Allah a sükür iyiyim.İşten ayrıldım.Patronumla tartıştık.Normalde 6 da cıkıyorum işten perş gunu 5 dk erken cıktım oda tatildeydi.Aradı birsürü kızdı birde bundan sonra 7 ye kadar calıscaksın yoksa calısma dedi.Bende gitmedim cuma gunu tutustu simdi bunu hep yapıyodu bana ama ben gidiyodum.Zaten cok iyi değilim.Bosver biraz evimin tadını cıkarcam.
Simdi gelelim Aregeonum sana kafanı bulandırma benimde 1 kız dediler 1 oğlan dogurdum sadece annem gördü bebek oğlandı dedi.Dr a sordum 6 aydan once bazı kız bebekler oğlana benzetilir dedi.Bazende oğlanın pipi kordonun tam arkasına gelirmiş zaten aynı yerde oluyomus ikisi ve saklanır dedi.Rabbim hayırlısını versin.Sen cift cizgiden 1 gun sonra ilişki oldu demiştin peki onda 3- 4 gun oncesine kadar ilşki oldumu cnm.
Bunu anlamanın en iyi yolu 4d ultrasona girmek.

canım altı gün önesinde ilişki oldu ama onda da korunmuştuk, güvenilir bir yöntemle üstelik coksekeriremsu, sonrasında 4 gün sonra oldu onda da korunmuştuk, korunmasız bir gün oldu o da çift çizginin hemen ertesi sabahı, ayyy artık sürpriz olsun diyeceğim,gerçi bir pembe takım aldım ama diğerlerini ara renk layım bari, şimdi de kız isminde anlaşamıyoruz, eşim bu kızımın ismini ben koyacağım diyor, ama söylediği isimleri hiç beğenemiyorum, aklınızda isim varsa bana da söyleyin :dance:

arkadaşlar şimdi bir forumda okudum ilk dönemde bakılan ultrasonda keseniz yuvarlaksa kız fasulye gibiyse erkekmiş, ben yeni duyuyorum, bilgisi olan var mı?

.....................................................................................................

Son düzenleme:

teşekür ederim gülnisa ve aregon ikinizede.....ben artık diyetin daha etkili olduğunu düşünüyorum ağustos ayında deneyeceğim tekrar takvime göre kız da erkek de nötr zaten kısmet artık allahım bebiş verecek mi bakalım önce buna kaygılanmam lazım....:1no2:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…