Sultanahmet'te patlama!

Twettera şimdi azcık bakayım dedim mahvoldum heryerde ceset parçaları

onedio dan,
Patlamanın sorumlusunun İslam Devleti (IŞİD) olma ihtimalinin yüksek olduğu belirtildi.

Uluslararası haber ajansı Reuters'a bilgi veren iki güvenlik yetkilisi, olayın IŞİD tarafından gerçekleştirilme ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

Bir yetkili, "İnceleme halen sürüyor. Tam olarak kimin yaptığını söylemek için daha fazla bilgiye ihtiyaç var ama şu anda eldeki verilere göre bu saldırıyı IŞİD'in yapmış olma ihtimali yüksek" dedi

Davutoglu Isid icin ofkeli bir grup genc diyeli 1 sene oldu ama. Bir coguda alkisladi.

Alman turist: Canlı bombayla göz göze geldik

http://www.radikal.com.tr/turkiye/alman-turist-canli-bombayla-goz-goze-geldik-1498026

Sultanahmet'te 10 kişinin öldüğü 15 kişinin ise yaralandığı canlı bomba saldırısıyla ilgili görgü tanıklarının ifadeleri ortaya çıkmaya başlıyor. Habertürk'ten Müslim Sarıyar'ın haberine göre yaralı Alman turistlerden biri polise verdiği ilk bilgide "Canlı bombayla gözgöze geldim. Üzerindeki bombayı patlattı" dedi. Hastanelere kaldırılan yaralılar arasında 9 Alman, 1 Norveç ve 1 Peru vatandaşı olduğu belirtiliyor.

Sultanahmet Meydanı'ndaki patlama yerinde polisin incelemeleri sürüyor. İstanbul Valiliği, patlamada 10 kişinin öldüğünü, 15 kişinini yaralandığını açıkladı. Yaralılar çevre hastanelere kaldırıldı.

"BİR ANDA PATLAMA SESİ GELDİ, YERDE İNSANLAR VARDI"

Bir görgü tanığı, patlama yerinde 10'un üzerinde yaralı olduğunu söyledi. Şahıs, "Bir anda patlama sesi geldi. Yerde insanlar vardı. Tam olarak bilemiyorum ama 10'un üzerinde yaralı vardı. Turist grubu olduğunu tahmin ediyorum." ifadelerini kullandı.

İstanbul'un en çok sevdiğim yeri Sultanahmet,bi daha hiç gönül rahatlığıyla gezemeyeceğim.Lanet olsun be memlekette adım atacak yer kalmadı artık,Ortadoğu bataklığına biz de düştük sonunda

yerli ya da yabancı bir turistin ilk önce aklına geleceği bölge...

Artmadımı açıklananaımı bu acaba

almanlar da işin içinde olduğundan bence sayı doğrudur yoksa yabancı kaynaklar farklı açıklama yapardı, şuan için herkes aynı ölü sayısını söylüyor

herhalde yarın tam netlik kazanır arkadaşlar, umarım başka saldırılar olmaz tek dileğim bu, metro falan diyorlar umarım olmaz

herhalde yarın tam netlik kazanır arkadaşlar, umarım başka saldırılar olmaz tek dileğim bu, metro falan diyorlar umarım olmaz
Birazdan metroya bineceğim geçen ay patlama olmuştu havalimanı metrosunda. Ama bence bir günde iki patlama olmaz.

işid türklere saldırmıyor. yabancılara saldırıyorlar ve kürtlerle alakalı olaylarda yapıyorlar saldırılarını.
. yanılıyormuyum bilmem. ama suruç,ankara ,diyarbakır,paris ve bu olayda hep bu oldu..
pkk yada diğer terör örgütlerinden farklı bir hareket içindeler

Son düzenleme:
Biri de aynı bini de aynı...sorun kaç kişi öldüğü değil,neden öldüğü...yeter!bitsin artık...Burada kalabalık yerlerde dolaşmayalım diyoruz,bunlar normal konuşmalar değil ki,neden kalabalık yerlerde dolaşamayalım,çözüm bu mu,normal olan terörün olmaması,insanlarımızın refah ve huzur içinde yaşaması,neden terör var,neden,neden,neden????

İşim nedeniyle sultanahmete çok sık gidiyorum.O saatlerde kalabalık olmuyor.Amaç çok insan öldürmek olsa başka yerde başka zaman yaparlardı eylemi.Bence tamamen dünyanın dikkatini çekmek içindi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…