Sultanahmet'te patlama!

İşim nedeniyle sultanahmete çok sık gidiyorum.O saatlerde kalabalık olmuyor.Amaç çok insan öldürmek olsa başka yerde başka zaman yaparlardı eylemi.Bence tamamen dünyanın dikkatini çekmek içindi
evet biliyorum o saatlerde sakin oluyor ama amaç ne olursa olsun aslında normali bu olayın olmaması,şimdi 100 kişi değil de 10 kişi öldü diye sevinecek değiliz.Gerçekten yeter artık,suruç,ankara,sultanahmet....nasıl bu kadar rahat içimize girip patlatıyorlar,hep konuşuyoruz,siyasiler konuşuyor ama sonuç yok,2 ay sonra yine aynısı.

Kimse ölmesin artık,ister Türk ister Alman,ister İngiliz...

Son düzenleme:
ben de merak ettim,ama cümlenin tamamına bakmak gerekir,belki onu yazan arkadaşın demek istediği bambaşkaydı,konunun bütünlüğüne bakmak lazım.

CYiJXEHWYAEYq2Y.jpg:large

Sanırım bu herşeyi özetliyor.

Bahçeli: 'Saldırıya Çok Ağır Cevap Verilmeli'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sultanahmet Meydanı'nda 10 kişinin hayatını kaybettiği canlı bomba saldırısına ilişkin açıklamada bulundu.[/paste:font]

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada "Sultanahmet Meydanı'nda IŞİD tarafından yapıldığı anlaşılan kanlı saldırının çok ağır cevabı verilmeli, azmettiriciler, işbirlikçiler ve hücre evlerinde barınan insanlık düşmanları mutlaka bulunup, cezalandırılmalıdır".dedi.

Bahçeli'nin açıklaması şu şekilde;

"Terörizmin hain ve kanlı eylemlerine her gün bir yenisi eklemlenmektedir. Bugünİstanbul Sultanahmet Meydanı'nda gerçekleşen canlı bomba saldırısı sonucunda, 10 yabancı ülke vatandaşı hayatını kaybetmiş, 15 kişi de yaralanmıştır. Bu hunhar eylemin İstanbul'un tarihi merkezlerinden ve ciddi düzeyde turist çeken bölgelerinden birisinde yapılması üzerinde dikkatle durulması gereken bir husustur. Bedenlerine bomba saran alçakların İstanbul'a kadar intikal etmelerinin tespit ve önlemesinin yapılamaması elbette ileri düzeyde emniyet ve istihbarat zayıflığıdır. Teröristler aldıkları ölüm emirlerini uygulamak için faal haldeyken hükümetin fos ve fuzuli işlerle meşguliyeti, beyhude konularla zaman ve enerji israfı affı mümkün olmayan gaflettir. Türkiye'nin güvenlik duvarları harap olmuştur. Aralarında örtülü bağ ve bağlantı bulunduğu anlaşılan IŞİD ve PKK milletimize ölüm yağdırmakta, bu iki cinayet şebekesi sürekli kan dökmektedir"

"Bu tablo çok net felaket ve hezimettir"
"Teröristler ülkemizin her yerine nüfuz etmiş, her köşesine ur gibi yayılmış, bunun yanında silah ve bomba yığmışlardır. AKP-PKK arasında özel ihtimam ve itinayla belirlenmiş çözüm süreci ihaneti terör örgütlerini yüreklendirmekle kalmamış, Türkiye'yi bütünüyle açık hedef haline getirmiş, korumasız ve güvencesiz bırakmıştır. AKP'nin ülkemizi getirdiği karanlık ve kör çıkmazda; 78 milyonun tamamı terör örgütlerinin tehdit ve saldırganlığına doğrudan ve aracısız muhatap kalmıştır. Bu tablo çok net felaket ve hezimettir. Bilhassa Suriyeli mültecilerin sağlıksız, plansız ve gelişigüzel kabulü ve ardından ülke içine dağıtımı çok ciddi sosyal, ekonomik ve güvenlik risklerine yol açmaktadır. AKP hükümetinin bu açmaz ve denetimsiz gelişmeleri önleme ve engelleme gibi bir çabası olmadığı gibi, niyetinin de bulunmadığı görülmektedir"

"Terör örgütleri Türkiye'yi çembere almış, köşeye sıkıştırmıştır"
"20 Temmuz 2015 Suruç ve 10 Ekim 2015 Ankara Tren Garı'nda düzenlenen canlı bomba saldırılarından sonra, katillerin bu kez de Sultanahmet Meydanı'nı seçmeleri toplumsal korku ve telaşı haddinden fazla derinleştirecektir. Terörün beli kırılmadan, bölücü heves ve hesapların kökü kazınmadan aziz milletimizin huzur ve istikrarı yakalaması boş bir hayaldir. Maalesef ki terör yalnızca Cizre, Silopi, Sur'da değil; vatan coğrafyasının tamamını yoğun ve yaygın şekilde tesir altına almıştır. Tehdidin boyutu çok yüksektir. Aynı melun cephede toplanan, aynı şer çevrelere hizmet eden, fakat yalnızca isimleri farklılık gösteren terör örgütleri Türkiye'yi çembere almış, köşeye sıkıştırmışlardır. Bu badireden kurtulmak için hükümet her şeyden önce mücadeleci ve kararlı bir tutum takınmalı, tavizsiz bir şekilde eli silahlı her türlü örgütün üzerine şartsız gitmelidir" dedi.

"Saldırının cevabı çok ağır verilmeli"
MHP lideri Bahçeli, Sultanahmet Meydanı'nda yaşanan saldırının cevabının çok ağır verilmesi gerektiğini belirterek açıklamasını şöyle sürdürdü: "Sultanahmet Meydanı'nda IŞİD tarafından yapıldığı anlaşılan kanlı saldırının çok ağır cevabı verilmeli, azmettiriciler, işbirlikçiler ve hücre evlerinde barınan insanlık düşmanları mutlaka bulunup, cezalandırılmalıdır. Bu düşüncelerle İstanbul Sultanahmet Meydanı'ndaki terör saldırısını lanetlemekle birlikte, Türkiye'yi ziyaretleri sırasında saldırıya uğrayan yabancı ülke vatandaşlarının ölümlerine çok üzüldüğümüzü belirtiyor, ülkelerine taziyelerimizi iletiyor, yaralılara acil şifa diliyorum"

DHA

rabbim teroru ve yandaşlarını pkk yandaşlarını hdp ve yandaşlarını perişan etsin inşallah kurtler kendilerini en iyi kullandıran mıllet dağdan gelmiş bagdakını kovan millet

Tüm siyasiler(chp liside,mhpliside,akp liside,bdp liside...)çıkıp terörü lanetliyoruz diyor,bir sürü açıklama yapıyor,iyi güzel de peki ya sonuç?2 ay sonra yine bir patlama oluyor,yine terörü lanetliyoruz...sonuç yok,konuşmaktan başka hiç kimse hiçbir şey yapmıyor.

Eee kinadik ve lanetledik ya daha ne yapsinlar.. olmadi bir de kiblerler bitti gitti..

Bomba patladıktan sonra harekete geçtiler: 3 ilde IŞİD operasyonu
Sultanahmet saldırısından sonra Şanlıurfa, Mersin ve Adana'da düzenlenen operasyonlarda IŞİD üyesi oldukları iddiasıyla 47 kişi gözaltına alındı.

Sultanahmet saldırısından sonra Şanlıurfa, Mersin ve Adana'da düzenlenen operasyonlarda IŞİD üyesi oldukları iddiasıyla 47 kişi gözaltına alındı.

'MEDRESEDE' IŞİD EĞİTİMİ!

Şanlıurfa’da Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri tarafından kentin farklı semtlerinde IŞİD üyesi olduğu öne sürülen kişilerin adreslerine eş zamanlı operasyon düzenledi. Polisin, şüphelilere ait adresler ile eğitim aldıkları ileri sürülen bir medreseye yönelik baskınında 22 Suriyeli gözaltına alındı. Sağlık kontörlünden geçirilen şüphelilerin sorgulanmasına başlandı.

IŞİD'LİDEN GAZETECİLERE: "CEHENNEME GİDECEKSİNİZ"

Adana polisi İstanbul'daki patlamanın ardından yaptığı operasyonda 1'i kadın, Türk, Rus, Tacikistan, Özbekistan, Libya ve Fas uyruklu 16 IŞİD üyesi gözaltına alındı.

İlk olarak Seyhan ilçesinde bir evde bulunan 1'i Türk, 4 Tacikistan, 1 Özbekistan uyruklu IŞİD üyelerine baskın yaptı. Polisi fark eden IŞİD'liler otomobil ile kaçmaya başladı. Polis ile zanlılar arasında kovalamaca yaşandı. Kısa süren kovalamacanın ardından zanlılar yakalandı. Zanlılardan Türk vatandaşı olan IŞİD'li basın mensuplarına "Cehenneme gideceksiniz" diye tehdit savurdu. Polis daha sonra Yüreğir ilçesine bağlı Kiremithane Mahallesi'nde bir eve yaptığı operasyonda 1'i kadın 3 kişiyi gözaltına aldı. Polis operasyonlarına devam ederken Kıyıboyu TOKİ apartmanlarına yaptığı operasyonda da Rus, Libya, Fas uyruklu 7 kişiyi yakaladı. Operasyonda zanlılardan birinin Suriye'de IŞİD için savaşırken yaralandığı belirlendi. Yakalanan zanlılar sorgulanmak için emniyete getirildi. Kent genelindeki operasyonlar devam ediyor.

MERSİN'DE IŞİD OPERASYONU: 9 GÖZALTI

Mersin'de IŞİD'e yönelik düzenlenen operasyonda 9 kişi gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri tarafından Tarsus, Silifke ve Anamur ilçelerinde daha önceden belirlenen adreslere eş zamanlı baskın yapıldı. Operasyonlarda 3'ü Suriyeli 9 kişi gözaltına alınırken, evlerinde yapılan aramada ise çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi. Sorgularının ardından adliyeye sevk edilen G.D., M.K. ve A.S., tutuklanırken diğer şüpheliler serbest bırakıldı. 3 Suriyeli, sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi.

yok office benim lafım buradaki arkadaşlara değil,bu açıklamaları tv de yapan tüm siyasilereydi,sadece konuşuyorlar ama ülkede düzelen birşey yok.

Sayfa sayfa saçma sapan bi tartışmanın içerisine girmekten iyidir.

Yok yahu ben kk icin demedim tepemizdekiler icin dedim :KK53: kib de isin geyigiydi bana esprimi aciklattin rick :110:

yok office benim lafım buradaki arkadaşlara değil,bu açıklamaları tv de yapan tüm siyasilereydi,sadece konuşuyorlar ama ülkede düzelen birşey yok.

Yillardir kiniyoruz ve lanetliyoruz prenses. Sanirim kinamak bizim millet icin kufur etmek gibi bir sey.. ha daha dur bicak kemige dayandi, sabrimizi sinamasinlar, Turkun gucunden korksunlar falan gelecek daha onlari demediler..

X