şubat bebekleri kıpırdamaya başladı mı??

aybuke07

İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2008
6.615
95
kızlar ben yok yoookk,çatlayacam, bu bebeğimin kıpırdandığını, tekmelerini hissetemek için sabırsızlanıyorum,, ne zaman hissedeceğim yaaa....

en erken 17. haftaysa daha 3 haftam vaaarr,,

sizlerde durum nasıl, paylaşın bakalım..yerimsenibenyerimseniben

cnm bugün sağ tarafımda 3 kere bişi attı ama bebekmi yoksa başka bişimi anlamadım normaldede benim bazen bişiler atar içimde ama bilmiyorum bebekmydi 14+3 üm

selam ben nasipse aralık annesiyim sizi okuyunca kendim geldim aklıma bende ilk 16 -17 haftada başladım hissetmeye ama şimdi kıpır kıpır oğlusum..kızlar bekleyin sabredin bazısı geç duyarmıs bunuda unutmayın merak etmeyin

dün sabah uzanmıs yan yatıyordum :CüvCüv: sonra göbegimin orası bayaa bir fııkır fıkır bişeyler oldu gamyoncuiremsu anaa dedim bu bebek galiba kaydirigubbakcemile5 ondan sonra aksam üzeri bi daha oldu ama o daha az oldu.ama süperrrrrrrr bir şeydi allahım yaaa:1shok:

ben 14+2 oldum 1 haftadır sağ ksığımda sırt üstü yattığımda hafif kıpırdanmala hissettim
hapşurduğumdada tepki veriyorlar bazen. inşallah bebeklerimin kıpırtısıdır..

kızlar karnınızdan tık tık ses gelıyorsa o bebeğin kıpırdaması değildir bebek kıpırdaması ınsallah yasayacaksınız sankı içinize kelebek girmiş gibi içerde kanadı karnınıza çarpar sonra benım haftama gelınce bı vurur bağrıttırır sızı

evet canım.benim senin dedigin gibi oluyor.dün yan uzanıyordum göbeem nerdeyse yere degiyordu :roflol: o zaman işte ilk oldu ilk hissettim o gün.balık kaydı sanki karnımda hihoyyyt ve tekrarladı hala da arasıra oluyor.gittikçe artarrrrrrrr heralde inşallah.çook mutlu oluyorumm hissedince :sm_cool:

bende 15+2 günlüğüm ama ne kadar zorlasamda kendimi hissedemiyorum eşim bazen karnıma kulağını dayıyor sanki kıtır kıtır sesler geliyor bişi yiyormuş gibi diyor bende onlar bağırsaklarımdan gelen sesler olabilir diyorum çok heyecanlıyım çok

ben ilk defa 1,5 -2 hafta önce hissettim
kesin hissettiğimi biliyorum çünkü biri ultrasonla eş zamanlı idi
ama o gün bugündür tık yok
gerçi o günlerde sürekli sırtüstü yatıyordum rahatsız olduğumdan
şimdi de hissetmek istiyorum ama sırtüstü yatmaktan çekiniyorum
çünkü sırtüstü yattığımızda bebeğe giden kan akışı zayıflıyormuş diye okumuştum
en ideali sol yanımıza yatmakmış

yaaaaaa ben niye hissetmiyorum ki? 14+2 oldu ne güzel siz hissetmişsiniz bile. banane banane bende istiyom yaaaaa :Saruboceq: senağlama

ben daha 2-3 gündür farkedebiliyorum canım sanırım zaman alıcak kuvvetlenmesikaydirigubbakcemile

evet arkadaşım sanırım öle.. bu arada çok özür diliyorum yanlış yazmışım benim bebiş bugün itibari ile 15+3 haftalık.. ama hissetmek çok güzel olurdu her halde..:CüvCüv:

bebişlerin hareketlerini hissetmek çok muhteşem bir duygu.
umarım hepiniz bi an önce hissetmeye başlarsınız.
ben artık tekmeleriyle uyanıyorum.
eşim bile elini koyduğunda tekme mi yoksa kıpırtı mı olduğunu ayırt edebiliyor.
dışarıdan da gözle cok cok rahat görülebiliyor..

ben ilk hissettiğimde tam 17+5tim.
zaten o günlerde tetikteydim artık hissetmem lazım diye.
ama bu öyle bir şey ki,ilk hissettiğiniz anda başka bir şey değil de bebeğinizin hareketi olduğunu kesinlikle anlıyorsunuz....

selam kızlar bende ocak annesiyim 15 ve 16. haftalarda hissettiklerinizin bebeğin kıpırtısı olduğunu zannetmiyorum henüz erken ben 17+4 günlüğüm bu hafta hissetmeye başladım ama çok hafif dokunma gibi sadece güçlü birşey değil hissettiğim.doktorumun söylediği kadarıyla bebek 200gr ulaşmadan tam olarak hissedilmezmiş.

yaaa ben dün ikindinden beri karnımda çok çok tuhaf şeyler hissediyorum, sanki karnımdan sıcak sıcak kan akıyor gibi, yanii nasıl anlatayımmmCADIARZU

hani böyle heyecanlandığımız zaman, kalbimizden sıcak sıcak kan akar gibi olurda kendimizi garip hissederiz yaa, işte o benim karnımda oluyor, sizce bu bebek kıpırtısı mıı?:uhm::uhm: ayyy ne olur bebek deyin..Şeniz

ben de hissetmeye başladım. dün 4-5 kez. bugün henüz ses yok. galiba dün tepişmekten yorgun düştü. bugün daha uyanamadı. 17+3 bugün.

aynen arkadasim bende dünden beri öyle hissediyorum, ve evet sevinebilirsin bebek kipirtisi, ilk hamileligimde çok geç fark etmistim ama simdi biliyorum:lepi kipirti kesin bebegimizin kipirtisi

selam kıslar. ben dün ve bugün bebeğimin kıpırtılarını hissettim. sanki elimin altından balık kaymış gibi oldu cok güzel bi duygu. birde büyüklerimizden duydum. bebeğin ilk kıpırtısını duyduğun zaman ilk kime bakarsan bebek ona benzermiş. ben teyzemin oğluna baktım o geçti odadan o esnada.:CüvCüv: inş. ona benzer çok yakışıklı bi oğlum olur yada kız herneysekaydirigubbakcemile5

Slm arakadaşlar. Heppimize sağlıklı hamilelik diliyorum. Ben 16+1 günlük hamileyim ve henüz hareket hissetmiyorum. Cinsiyetinide daha öğrenmedik.Haftaya kontrolüm var inş ozaman cinsiyetini öğrenmiş olacağım. Ve belkide ilk hareketlerini hissetmiş olacağım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…