Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Sağ ol, Inşallah canım 🤲 rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu 😊 ilaç için doktora sor hep ben her gittiğimde sordum. Kullanayım mı ya da keseyim mı diye ? Bazen yoğunluktan unutabiliyor doktorlar. Bide sormayınca söylemiyorlar. Rabbim senin de yüzünü güldürsün ❤️ tüm isteyenlerinde 💕
Amiin insallah tesekkürler canım :) 🎀🎀

Zamandan daha kötüsü varsa hiç olmaması o yüzden zaman önemli değil sağlıklı sıhhatli hayırlı evlatlar nasip etsin. 🙏 Bekliyorum inanıyorum gelecek. Gelmezse de nasip yokluğuyla sınanmayız inşlh.
Amiin cok dogru söyledin allah bu süreçte içimize ferahlık versin

Inşallah ya iki ay önce düşmüştü iki aydır gebelik oluşmadı zaten benimki birden yükselmişti önce yüksek değildi amhbiraz yüksek gibi ama doktor normal dedi 7 değeri bi sitede en fazla 3.5 olması gerek diye yaziyor
Hamilelik için 7 den fazlası zarar diye biliyorum, düşük nedeni olabiliyor

Prolaktinim olduğunu bilmezdim 😂tabi ki bilememek çok kötü. Birde nette incir kürü ile havuç kürü varmış 😂😂😂bende iyi geldiğini duydum yumurta büyüyüp çatlamasına 🙈gittim incir aldım yedim başıma böyle iş açtım. İncir meğersem prolaktini yükseltirmiş 😂🙈
İbrahim saracoğlu kesinlikle incir yemeyin diyor, prolaktini düşüren testere dişli aslan pencesi otu varmış kesinlikle işe yarıyormuş

Aynıyız neredeyse bende ekim ayında düşük yaptım doktor 3 ay korunun dedi, özeldeki hiç korunmayın dedi, biz iki adet bekledik, sonra denedik o ay olmadı 2.ay oldu şükür Rabbime 🥰🤗 seni çok iyi anlıyorum insan o üzüntüden sonra bi an önce tekrar olsun istiyor hep aklına geliyor yaşasa şu kadar olcaktı diyor, sabırsızlanıyor tekrar hamile kalmak için ben öyle oldum yani, Rabbim danada nasip etsin inşallah canım benim anlattığın lekelenme inşallah yerleşmedir dua edicem senin için 🤗🤲
Tebrik ederim canıım rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin :) kac haftalıkken düşük oldu, doktorun bu konuda bişey dedi mi,

Çatladığı akşam devam edeyim mi pik benim 2 gün o zaman ilk akşam boş geçip 2. Pik akşamı değerlendireyim böylemi olsun
Canim ben peak girdugum ilk geceyi degerlemdirdim sadece baska da iliski olmadi 5 gun sonra tekrar iliski oldu. Ama hamileyim. Mesela asilamada da dr erkege perhiz veriyor birkac gun oncesinden iliski yapmiyor erkek. Sende oyle cok yapma. Peak oldugu ilk gunu muhakka degerlendir derim

Kızlar ben bgn tekrar beta yaptırdım
İlk beta 10 çıkmıştı regilden 6 gün önce 2 gün sonra regile 4 kala beta 22 çıktı dün regil günümdü bgnde beta yaptırdım en son yaprirdgimdan 4 gün sonra 183 çıktı nasıl sizce
Düzenli artmış umarım daha yüksek rakamları görürsün🎀

Canim benim tesekkur ederim dusuncen icin🤗 benim hala gelen giden yok canim🤭 yumurtlama 3 gun surdu 1 2 3 subatti ama olmadim uygulamada 3 gun gecikme gosteriyor cumartesi erken gebelik testi yaptim tertemiz bir negatifti☺ bekliyorum halen gelir diye🤗
Hadi hayırlısı bakalım senin adet songun kaç gün bence sende var biseyler bende daha olmadım ama bakalım

Tebrik ederim canıım rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin :) kac haftalıkken düşük oldu, doktorun bu konuda bişey dedi mi,
Teşekkür ederim canım, ben normalde 9+5 9+6 falandım, doktorun gel dediği tarihe vardı sonra netten baktık randevu açılmış boşluk vardı randevumdan 4 gün önce falan gittik, doktor ultrasonda kalp atışı olmadığını hatta kalbinin duralı 1 haftadan fazla süre geçtiğini söyleyince çok üzüldüm, zaman geömeden kürtaj yapmalıyız sana zararı olur zehirlenme olur dedi. Yani biraz uzun oldu detaylı anlattım ama,8*5 te durmuş kalbi. Ben kan pıhtılaşmasından falan olablir mi diye sordum doktora, o da ilk düşüklerin gayet normal sıradan olduğunu söyledi ilk 12 haftadan önce olduğu için muhtemelen sağlıksız ondan dedi,Kürtaj yaptı 3 ay korunun dedi, patolojiye gönderdi temiz çıktı, özel deki doktor hiç korunmayın rahim hazır olmasa zaten gebelik oluşmaz dedi, biz yinede 2 kez adet olmamı bekledik sonra denedik 2 ay oldu şükür Rabbim e😊

Yumurtlama gününü aşağı yukarı bilen düzenli adet olan arkadaşlar ovulasyonla uğraşarak stres olmasın bence adet bitiminden sonra 1 er gün arayla yumurtlama zamanı daha sık ilişki olarak yakalayabilirler ve en azından 15 20 dakika yataktan kalkmadan beklemek wcye girmemek banyoyu daha sonra yapmak belki şansı arttırabilir. Ben bu şekilde yaptım. Geçen sene Ovulasyona alıp onu takip etmek bana çok zor gelmişti sıvı alımına dikkat etmek her gün aynı saatte yapmak biraz zor yapabilen helal olsun ben uğraşamadım açıkçası.

Teşekkür ederim canım, ben normalde 9+5 9+6 falandım, doktorun gel dediği tarihe vardı sonra netten baktık randevu açılmış boşluk vardı randevumdan 4 gün önce falan gittik, doktor ultrasonda kalp atışı olmadığını hatta kalbinin duralı 1 haftadan fazla süre geçtiğini söyleyince çok üzüldüm, zaman geömeden kürtaj yapmalıyız sana zararı olur zehirlenme olur dedi. Yani biraz uzun oldu detaylı anlattım ama,8*5 te durmuş kalbi. Ben kan pıhtılaşmasından falan olablir mi diye sordum doktora, o da ilk düşüklerin gayet normal sıradan olduğunu söyledi ilk 12 haftadan önce olduğu için muhtemelen sağlıksız ondan dedi,Kürtaj yaptı 3 ay korunun dedi, patolojiye gönderdi temiz çıktı, özel deki doktor hiç korunmayın rahim hazır olmasa zaten gebelik oluşmaz dedi, biz yinede 2 kez adet olmamı bekledik sonra denedik 2 ay oldu şükür Rabbim e😊
İki ve daha fazlası düşük olduğunda araştırıyoruz dedi çünkü düşük için 1000 tane ihtimal olablir dedi

X