Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Arkadaşlar merhaba birşry soracağım bilgisi olanlar cevaplarsa cok sevindirirsiniz beni. Öncelikle subat ayı hamilelik planlıyorum su an programa göre ovulasyon dönemi içindeyim.Merakla heyecanla ve UMUTLA bu ayın bitmesini bekleyeceğim :) kısaca hikayemi anlatayım. Polikistik overden muzdaribim. 26 yaşındayım 1.5 yıllık evliyim. Ekim ayında hamile oldugumu ögrendim ve öğrendiğimden 2 gün sonra tanımlanamayan düşük yaptım. Tam 6 haftalıkken düşük oldu. Nedeni belli değil... Cok üzüldüm. Eşimle dedik ki kontrollü bir şekilde doktora gidelim sorun neyse çözerek sağlıkli bi gebeliğe ve bebeğimize kavuşalım. Aralık sonunda doktora gittik ve inofolic verdi 3 ay içeceksin dedi. Hala kullanıyorum. Adet oldugunda gel hormonlarına bakalım dedi. Ocak 27 de hormon testlerim yapıldı. Ultrason tertemiz hiçbir sıkıntı yok. Fakat LH hormonu 3.2 FSH 4.1. ve PROLAKTİN 33 çıktı. Doktorumla telefonda görüştüm lh ve fsh ile ilgili birsey soylemedi ama prolaktin yüksek bunun için ilac kullanacaksın dedi dostinex verdi. Adetimin 3 gün arayla 2 hap içtim. Doktorum subat ayı için deneyin dedi 3 4 ay deneyelim olmazsa eger yumurt takıbi ve catlatma iğnesi yaparız dedi.
1. DOSTİNEX KULLANANINIZ VAR MI VE İŞE YARIYOR MU, PROLAKTİN HORMONUMU DÜŞÜRECEK Mİ BH DURUM 3 4 AY SÜRECEK Mİ?
2. PROLAKTİN YÜKSEKLİĞİ İNTERNETTE HEM GEBELİĞE ENGEL HEM DE DÜŞÜK SEBEBİ DİYOR BU KONUDA BİLGİSİ OLAN VAR MI?
3. NORMALDE ADETLERİM COK DÜZENSİZ 50 GÜN 45 GÜNDE BİR ADET OLURUM HİÇ BELLİ OLMAZ YUMURTLAMA DÖNEMİMİ NASIL HESAPLAYACAĞIM.MESELA 18 ARALIK 25 OCAK SON ADET TARİHLERİM, İNOFOLİC KULLANDIĞIM İÇİN 37 GÜN ARA İLE ADET OLDUM. SUBAT AYI İÇİN DOGRU GÜNLER HANGİLERİ NASIL HESAPLAYACAĞIM KAFAM ÇOK KARISIK.
4. HAMILELIK İLK GÜNÜ YUMURTLAMA GÜNÜMÜZ MÜ OLUYOR. BENİM HAMİLELİK İLK GÜNÜM HESABA GÖRE 1 EYLÜL FAKAT BEN 19 AĞUSTOSTA ADET OLMUŞTUM. ADETTEN 13 GÜN SONRA HAMİLE KALMIŞIM BU NASIL MÜMKÜN OLABİLİR?
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER KIZÇELER 🌷🌷🌷
Yanı prolaktin çok yüksel değil benimki hep normal seviyedeydi bi ara stresten 39 a çıkmıştı dostineks kullandım ama sadece iki tane içebildim çünkü ictigim başımda uyuşma yapmaya başladı bıraktım hemen. Ondan sonraki ay 6 ya düşmüştü. Stres hormonu o stres yapma ovulasyon gününüde en iyisi test yapmak ama ben uygulama kullanıyorum birde belirtilerimden anlıyorum. Akıntıda artış ateş basması kasıklarda batma falan olduğu günler bende ve eşimde de hiçbir sorun yok tüm kurallara uyduğunuz halde olmuyor 💁‍♀️

Benim seneler önce çıkmıştı daha lise yıllarında. Endokrinoloji doktoru ileride bebek istersen bunu düzene sokman gerekecek demişti. Ki adam haklıymış 😀 Olsun sonuçta hepimizin amacı aynı 😊 İnşallah çok sağ olun 🤲💕 Rabbim tez zamanda size ve isteyen, bekleyen herkese nasip etsin. 🤲
Aynen hepimizin amacı ana olmak ❤️amin inşallah sizde çok sağolasınız 😌

Yanı prolaktin çok yüksel değil benimki hep normal seviyedeydi bi ara stresten 39 a çıkmıştı dostineks kullandım ama sadece iki tane içebildim çünkü ictigim başımda uyuşma yapmaya başladı bıraktım hemen. Ondan sonraki ay 6 ya düşmüştü. Stres hormonu o stres yapma ovulasyon gününüde en iyisi test yapmak ama ben uygulama kullanıyorum birde belirtilerimden anlıyorum. Akıntıda artış ateş basması kasıklarda batma falan olduğu günler bende ve eşimde de hiçbir sorun yok tüm kurallara uyduğunuz halde olmuyor 💁‍♀️
ya benim 42 çıktı 36 çıktı 21 e indi. ama genellikle prolaktin yüksek çıkıyor. Doktorlar bana ilaç vermiyorlar özellikle. Anlamadım çocuğum olmasın mı istiyorlar :) reçetesiz o ilaç eczaneden alınmaz sanırım değil mi?

ya benim 42 çıktı 36 çıktı 21 e indi. ama genellikle prolaktin yüksek çıkıyor. Doktorlar bana ilaç vermiyorlar özellikle. Anlamadım çocuğum olmasın mı istiyorlar :) reçetesiz o ilaç eczaneden alınmaz sanırım değil mi?
Canım her Dr ilaç vermiyor benim bir arkadaşım prolaktin 60 iken hamile kaldı ben stres yapıyordum bir dönem anlatmıştı bana her zaman hamileliğe etki ediyor diye bir şey yokmuş demişti aklında bulunsun

Canım her Dr ilaç vermiyor benim bir arkadaşım prolaktin 60 iken hamile kaldı ben stres yapıyordum bir dönem anlatmıştı bana her zaman hamileliğe etki ediyor diye bir şey yokmuş demişti aklında bulunsun
benim doktorlar da genelde zorlaştırır ama engel değil demişlerdi. adetlerim düzenli olduğu için sanırım vermiyorlar. adetin düzensiz olursa gel demişti. valla 60 ile hamile kaldıysa çok sevindim. bir bildikleir var demek ki doktorların

Stres yapma canim olursakta ne yapalim Allahtan umut kesilmez regl 3 5 gun bitince dongumuz basliyor nasilsa 🤗 stres olursan reglinde gecikir rahat ol☺ insallah olmazsin canim benim
Aynen şuan stresli değilim ama çünkü bende bazen 3 gün gecikme oluyor bi ay 2 gün erken oluyor bi ay 3 gün gecikiyor ya o yüzden bugün yarın olurum diye stres yapmiyorum

Çok yüksek değil ya ondan vermiyorlar 21 de iyi bence en yüksek 29 diye biliyorum her hastaneye göre değer aralığı değişiyor ama

Çok yüksek değil ya ondan vermiyorlar 21 de iyi bence en yüksek 29 diye biliyorum her hastaneye göre değer aralığı değişiyor ama
enterasan olan geçenlerde devlet hastanesinde 21 çıktı ertesi gün özelde yaptırdım 42 çıktı. 24 saat içinde bile değişiklik gösteriyor. artık bu konuyu kafama takmıcam bir süre. çok koşturdum doktor ilaç versin diye ama vermediler

Canim illa denemk icin yapma adettin kac gundur esin yaklasamamisti bos gecirme testler gelene kadar zaten 3 gun var en azindan bir gece deneyin 😘
dün kaçtı bugun mesai var kargoda dagıtımda ınsallah yarın bugun akşam test yapıcam bakıcam bugunden ıtıbaren deneyım demı başlıyım yani

Canım ya kesinlikle vermezler reçeteli ilaç birde verseler sen içme öyle bilmeden ilaç yan etkileri var. Zaten olası durumda 55 üstü büyük sıkıntı inip çıkıyorsa dengeliyse ilaç gerk olmaz ayrıca ilaç alıyoruz da tekrar çıkmayacak diye birşey yok. Birşey soracagim yumurtan gelişiyor mu senin inip çıkıyor ya onu doktorun demiştir sana 🤔

Canım ya kesinlikle vermezler reçeteli ilaç birde verseler sen içme öyle bilmeden ilaç yan etkileri var. Zaten olası durumda 55 üstü büyük sıkıntı inip çıkıyorsa dengeliyse ilaç gerk olmaz ayrıca ilaç alıyoruz da tekrar çıkmayacak diye birşey yok. Birşey soracagim yumurtan gelişiyor mu senin inip çıkıyor ya onu doktorun demiştir sana 🤔
canım bilmiyorum ki doktora gittiğimde 15 mm yumurtam vardı. tarih verdi birliktelik için ama olmadı. Çatlayıp çatlamadığını bilmiyorum. bu ay denememin 2.ay ı bir kaç ay daha deneyip olmazsa daha detaylı muayene olucam.

benim doktorlar da genelde zorlaştırır ama engel değil demişlerdi. adetlerim düzenli olduğu için sanırım vermiyorlar. adetin düzensiz olursa gel demişti. valla 60 ile hamile kaldıysa çok sevindim. bir bildikleir var demek ki doktorların
Aynen canım illaki bir bildikleri vardır umarım sende sağlıkla hamile kalırsın 🙏

enterasan olan geçenlerde devlet hastanesinde 21 çıktı ertesi gün özelde yaptırdım 42 çıktı. 24 saat içinde bile değişiklik gösteriyor. artık bu konuyu kafama takmıcam bir süre. çok koşturdum doktor ilaç versin diye ama vermediler
Ilaç gerçekten çok kötü ben içtiğim anda başımda uyuşma yaptı işe gidemedim o yüzden acile gittim tansiyonumu düşürmüş baya illet bir ilaç ya stres yapma geçer. Doktorun biri bana aç ve yokken bile o hormon değişiklik gösterebiliyor mümkün oldukça aç karnına ver demişti. Ama en önemliside stres mutlu olman gerekiyor demişti bana biseyi kafana takma düşer inşallah

X