Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
foruma yeni katıldım :) beni de ekler misiniz?

1-Beklenen Adet Tarihiniz? 7 Şubat
2-Kaç yaşındasınız? 33
3-Kullandığınız herhangi bir ilaç/takviye var mı gebeliği destekleyici? Folik asit / Dostinex
4-Varsa Kullandığınız ovulasyon testi markası? -
5-Ne kadar süredir çocuk istediğiniz? yeni
6-Herhangi bir sağlık sorununuz var mı? prolaktinoma
Ekledim canım hoşgeldin. Sağlık sorunun prolaktin yüksekliği sanırım. Çok mu fzla doktor gebeliğe engel bi durum falan var dedi mi?

Senin geçen seferki topigin maşAllah ı vardı kasım ayıydı sanırım yanlış hatırlamıyorsam ben Kasım ve Aralık ayında klomen+ovitrelle tedavisi gördüm tabiki sonuç negatif 30aralik da rahim filmi çekildim rahîm filmi çekildikleri ay hamile kalan çok kişi varmış sebebi nedir acaba? Neyse benim de reglime tam bir hafta var ara ara kasik ağrısı geliyor gün içinde birkaç kez 2 kere de bel ağrısı yaşadim oturunca ama bide sabahları gaz var böyle gün içinde de var ama bi sabah bide akşalamlari daha fazla bu ay yumurtlama dönemini muhteşem bi şekilde dolu geçirdik aslında kendimde belirti aramak istemiyorum ama ne yapayım durduramıyorum kendimi
aynen canım kasım ayı çok bereketliydi maşalllah :) Bu arada senin klomen+ovitrelle neden 2 defasında da negatif oldu? Günleri mi değerlendirmediniz?

aynen canım kasım ayı çok bereketliydi maşalllah :) Bu arada senin klomen+ovitrelle neden 2 defasında da negatif oldu? Günleri mi değerlendirmediniz?
Yok değerlendirdik yumurtam büyüdü çatladi hatta 2.ignemde 2 tane yumurtam vardı aslında şansım daha çok du sanırım ama olmadı demekki nasip eşimim testlerin de çok güzel doktorun söylediğine göre normalin bile üstünde yani anlicagin yumurtam büyüyor çatlıyor ama gebelik oluşmuyor

Yok değerlendirdik yumurtam büyüdü çatladi hatta 2.ignemde 2 tane yumurtam vardı aslında şansım daha çok du sanırım ama olmadı demekki nasip eşimim testlerin de çok güzel doktorun söylediğine göre normalin bile üstünde yani anlicagin yumurtam büyüyor çatlıyor ama gebelik oluşmuyor
demekki daha zamanı gelmemiş kuzum. Allah vakti zamanında sağlıkla versin inşallah.

1-Beklenen Adet Tarihiniz? 13 OCAK.
2-Kaç YAŞINDASINIZ? 26
3-Kullandığınız herhangi bir ilaç/takviye var mı gebeliği DESTEKLEYİCİ? FOLİDOCE.
4-Varsa Kullandığınız ovulasyon testi MARKASI? -
5-Ne kadar süredir çocuk İSTEDİĞİNİZ? 6 AY
6-Herhangi bir sağlık sorununuz var MI? -
Bat 9 subat
Yaş 25
Klomen kullanıyorum yumurta geliştirici/ folik asit kullanıyorum ocean methyl folat
Ovu kullanmıyorum bu ay doktor kontrolü ocağı için
18 aydır evliyim o zamandan beri istiyorum hiç korunmadim
Eşimin de benimde tahlillerimiz temiz rahim filmi cekildim tüpler açık duzenli adet goruyum 2 defa klomen kullandım ama eşimin görevinden dolayı degerlendiremedim zamanında.
Rabbim hepimize çabucak hayırlı evlatlar nasip etsin

Bat 9 subat
Yaş 25
Klomen kullanıyorum yumurta geliştirici/ folik asit kullanıyorum ocean methyl folat
Ovu kullanmıyorum bu ay doktor kontrolü ocağı için
18 aydır evliyim o zamandan beri istiyorum hiç korunmadim
Eşimin de benimde tahlillerimiz temiz rahim filmi cekildim tüpler açık duzenli adet goruyum 2 defa klomen kullandım ama eşimin görevinden dolayı degerlendiremedim zamanında.
Rabbim hepimize çabucak hayırlı evlatlar nasip etsin
Klomen kac mgmdi cnm sabah aksam seklindemi kullandin

Klomen kac mgmdi cnm sabah aksam seklindemi kullandin
Evet sabah akşam seklinde 50 mg adetin 5.günü başka dedi bu farklı oluyor mu ya sanki öncekiler 400 mg di veya yanlış hatırlamiyorsam

Evet sabah akşam seklinde 50 mg adetin 5.günü başka dedi bu farklı oluyor mu ya sanki öncekiler 400 mg di veya yanlış hatırlamiyorsam
Hic bilgim yok cnm Benim doktorumda bugun klomen baslatti ayni sekilde bide yumurta gelistirici bir ilac ama tam aklimaklimda degil.bende kararsiz kaldim bir sıkınti yok sadece hamileligi hizlandirmak icinmis

Hic bilgim yok cnm Benim doktorumda bugun klomen baslatti ayni sekilde bide yumurta gelistirici bir ilac ama tam aklimaklimda degil.bende kararsiz kaldim bir sıkınti yok sadece hamileligi hizlandirmak icinmis
50 mg yazıyor önceki kullandıklarimda da aynıymış yani evet sadece yumurtayı geliştirmek için kullan bence doktor kontrolunde

Bana baska bir ilac daha verdide ondan sordum kusura bakma daha yeni ogreniyorum tam bilmiyorum inositol diye but ilac daha ondan sordum
Sen kusura bakma haklisin bu benim 3. Klomenim o ilacı hiç duymadım

Baska bir topikte arkadas yazmis takviye edici diye cnm kismet red vakitte isteyen herkezin olurinsallah
Takviye edici dediği folik asit gebelikten 3 ay önce başlanıp gebelikte 3 ay kullanıyor diye biliyorum vitamin gibi düşün gebeliği kolaylaştıran cocuk oluşumunda oldukça etkisi olan hap

Cok yardimci oldun klomen ilk kullanicam birde doktor bi sikintı yok dedi acaba kullansammi kullansanmasam mi diye kararsizdim
Benimde bi sıkıntım yoktu belk8 1 yumurtan gelişiyorsa onunla 2 yumurtan gelişir bi zararı yok ama kontrole gitmeyi ihmal etme

X