şubat anneleri bebeğinize su veriyor musunuz

minnosum09

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2009
84
0
bebeğinize su veriyo musunuz ne zaman vermeyi düşünüyorsunuz ben arada veriyorum içim rahat etmiyo bebeğim suyu hiç sevmiyo su içirince suratını kırıştırıyo

sagol canım içimi rahatlattın valla çok kararsızdım bi tanıdığım çocuguna su vermemişti çocuk susuzluktan ölmüştü doktor demiş suyunuz yok mu da vermiyosunuz bi de kimi annenin sütü çok yağlı oluyo buda bebeği yakıyo diye biliyorum

benim oğlum çok terliyor
emerken ve gazı varken özellikle kolum şakır şakır oluyor
çok terlediği günlerde özellikle veriyorum
dr da verin dedi rezene, su verin bundan sonra havalar ısınacak su kaybı artacak sütten aldığı karşılayamayabilir dedi

bende veriyorum tuanda hic vermemistim 6 aya kadar suya bile gerek yok derdi doktorlar ama su sicak havalarda vermek gerekiyor bence :))

bende vitaminini verdikten sonra 2 çay kaşığı veriyorum sadece

Son düzenleme:
bende veriyorum kızlar ocak annesiyim bu aarada çeyrek çay bardağından biraz az veriyorum benimkide sevmiyo suyu

kızlar konuyu bugün doktorumuza sordum..sadece emziriyorsanız vermeyin dedi..ama ben 1 ya da 2 öğün mama veriyorum..mamadan sonra 15 cc verin o zaman dedi..mama verince su vermek gerekiyormuş...bugüne kadar vermemiştim..gerçi rezene filan veriyorum hergün 30 cc civarı..ama bugünden sonra havalarda ısınıyor mama sonrası 15 cc vereceğim..

bende mamayla beslediğim için veriyorum canım hem ağzında pamukçuk olmuyor mamayı temizliyor ağızdaki. benimki çok seviyor suyu bıraksam bir biberon su içecek zor alıyorum ağzından:)

kızlar konuyu bugün doktorumuza sordum..sadece emziriyorsanız vermeyin dedi..ama ben 1 ya da 2 öğün mama veriyorum..mamadan sonra 15 cc verin o zaman dedi..mama verince su vermek gerekiyormuş...bugüne kadar vermemiştim..gerçi rezene filan veriyorum hergün 30 cc civarı..ama bugünden sonra havalarda ısınıyor mama sonrası 15 cc vereceğim..

ben sadece emziriyordum ve su vermiyordum burdaki yazıları okuyunca 2 gün verdim ama hiç sevmiyor suyu
bizim doktorumuzda verme dedi
senin doktorunda teyit etmiş vardır bi bildikleri artık bende su vermicem hiç değilse haziran ayına kadar

Doğum sonrası anne sütüyle beslenen bebeklere ilk 6 ay boyunca su verilmemesinin çocukları mikroplardan koruduğu belirtildi. İlk 6 ay içerisinde suyun ne kadar kaynatılırsa kaynatılsın içerisinde taşıdığı bakterilerle bebeğin mikrop kapmasına sebep olabileceği uyarısında bulunan uzmanlar, bu yaştaki bir bebeğin vücut direncinin düşük olmasından dolayı, enfeksiyon kapmaya elverişli bir yapıya sahip olduğuna dikkati çekiyor. Ayrıca bebeğini emziren annelerin de kansere yakalanma riskinin düştüğü belirtiliyor. Anne sütüyle beslenen bir çocuk ilk 6 ay içerisinde su tüketimini annesinden emdiği süt sayesinde gideriyor.

BANA doktorum sütü verdikten sonra 1-2 çay kaşığı ver dedi, hem aftı önler hem susuzluğunu alır dedi, ben de unumadığım sürece veriyorum, burası çok sıcak kızlar çok yanıyoruz vallahi, bebişi yakmamaya çalışıyorum

X