Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Herkeste aynı olmuyoki belirtiler canım hatta aynı kişinin farklı hamilelikleri bile aynı belirtileri göstermeyebiliyo kırmızıları görene kadar moral bozmak yok🌸
Doğru diyosun canım ne güzel moral verdin😘 2 gün daha beklicem gelmezse test yapıp sonucunu paylaşicam 🙏🏻

Canım foto varsa at yorumlayalım

Aynen kuzum ben ovülasyon döneminde 9-10 gün 1 tane avokado tükettim, günde 1-2 tane de incir yedim. Şimdi avokadom bitti yaklaşık 1 haftadır sadece incir tüketiyorum. O da yumurtlama döneminde avokado yumurtayı beslediği için avokado tükettim, inciri de yumurtlamadan sonra bebiş varsa tutunsun diye devam ediyorum. Aynı anda fazla karıştırdığında hormonal dengen bozulabiliyor
3 tane attım 🙄

Eklentiler

• IMG_20220128_160034_471.webp
    224,3 KB · Görüntüleme: 61
  • IMG_20220128_160120_386.webp
    177,8 KB · Görüntüleme: 54
  • IMG_20220128_160030_268.webp
    89,5 KB · Görüntüleme: 32
Valla canım benim düzensiz ama 4 Şubat olarak gözüküyor yumurtlamadan sonra 14 gün dersek.
Canım bat yumurtlamaya göre olmuyoki, tam tersi yumurtlama günü bata göre oluyo. Mesela benim döngüm 25 gün yumurtlamam erken oluyo o yüzden, benim reglim bittikten sonra 4.ve 5.günler yumurtlama gördüm ardından 3-4 gün sonra yeniden yumurtlama gördüm. Bata da 9 gün var mesela, ilk yumurtlamadan 16 gün sonra yani. Ay çok karışık işler bu döngüdür yumurtlamadır😄

Limon ve tuz yaparsan sarımsak ekle azıcık ezme gibi bi tadı oluyo en azından, arkasından da 1-2 kaşık yoğurt at ağzına, asitli içecek tadını daha çok ortaya çıkarıyo daha çok mide bulanıyo ben de geçtim o yoldan😅🙈
Tamam kuzum hepsini bi denicem sağol😂 hepsine rağmen yine de yiyemezsem maske yaparım artık çöpe gitmesin🤣

Canım bat yumurtlamaya göre olmuyoki, tam tersi yumurtlama günü bata göre oluyo. Mesela benim döngüm 25 gün yumurtlamam erken oluyo o yüzden, benim reglim bittikten sonra 4.ve 5.günler yumurtlama gördüm ardından 3-4 gün sonra yeniden yumurtlama gördüm. Bata da 9 gün var mesela, ilk yumurtlamadan 16 gün sonra yani. Ay çok karışık işler bu döngüdür yumurtlamadır😄
Valla canım ocağın 13 de oldum 29 günde oldum bu ay erken yumurtlama oldu bende anlamadım 😅 karışık işler

Yarın progesteron için kan testi vereceğim, ama ovulasyon testlerinde henüz yumurtlamayı göremedim. Değerimin düşük çıkacağını biliyorum yine de mecbur tıpış tıpış gidicem. Bana bi akıl verin :KK43:

Eklentiler

• 1C6E3D0F-AC45-4F6F-B7FB-34E0219B33E1.jpeg
    1C6E3D0F-AC45-4F6F-B7FB-34E0219B33E1.jpeg
    13,2 KB · Görüntüleme: 58
Bu testi herhangi bi hastanede doktora muayene olmadan yaptırabiliyo muyuz? Hiç yaptırmadım bilgim yok o yüzden
Ben geçen hafta kontrole gitmiştim az az adet oluyorum 2 aydır şikayetim buydu. Doktor hesaplama yaptı ve yarına test istedi benim de bilgim bu kadar

Ovulasyon testi ne önerirsiniz benim Ocak ayında yaptigim testte 5 gün yumurtlama vardi üst üste ve silik değil c ve t çizgi kopkoyu birebir aynı

Ben geçen hafta kontrole gitmiştim az az adet oluyorum 2 aydır şikayetim buydu. Doktor hesaplama yaptı ve yarına test istedi benim de bilgim bu kadar
Sisteme de yazdı o zaman kolayca yaptırabilirsin. Ben de çok kararsız kaldım acaba gebelik testi yaptırdığımız gibi kolayca bunu da yaptırabiliyor muyuz diye ben bi araştırma yapayım en iyisi😊

Ya benimki biraz şey açıkçası biz eşimle ailelerimizden ayrı şehirdeyiz işlerimiz dolayısıyla, sürekli de gidip gelemiyoruz yine işler dolayısıyla, öğrensem onlara sürpriz yapcam benim acelemin bir an önce öğrenmek istememin sebebi o bide hamilelik duyurusu için bi plan hazırladım yan yana olmamız gerekiyo bunun için de derdim o yani yoksa zamanım bol başka zaman olsa bata kadar beklerim de şu an öğrenmek benim meselem🤣
Kuzucum inşallah gönlüne gore olsun yaa güzel mutluluklar bunlar inşallah nasip olsun 😍

Valla canım ocağın 13 de oldum 29 günde oldum bu ay erken yumurtlama oldu bende anlamadım 😅 karışık işler
Canım ben de ocak 12de oldum döngümüz aynı aşağı yukarı o zaman, eğer düzene girdiyse reglin senin de döngün 25-26 günse yumurtlama zamanın normal erken değil döngüne göre. Ben bu ay iki kez yumurtladığım için karıştı bende işler😄

Evde 2 tane erken gebelik var canım kıyamıyorum onlara bata 5-6 gün varken yapıyım diyorum onları🥳 kız biliyorum çıkmicağını benimki bağımlılık🤣
☺️Bencede az bekle yapma canım elinin altında oluncada test insanın yapasi geliyor ya valla her ay bende bir belirti oluyorki sorma hamilelerde okadar belirti yoktur o hevesle hemen patlatiyorum testi sonuç kocaman negatif 😁 artık pozitif çıksa heralde birkaç test daha yaparım inanamam cunki

Kuzucum inşallah gönlüne gore olsun yaa güzel mutluluklar bunlar inşallah nasip olsun 😍
Kuzum benim inşallahhh ya hepimiz bir an önce güzel haberi alsak da rahatlasak tatlı telaş yaşasak🥰 Peki sence pazar test yapıyım mı?🤣 İki tane erken gebelik var elimde, ucuz olanı pazar ya da pazartesi yapıyım diğerini de çarşamba yaparım diye düşünüyorum da bilemedim😬😄

X