Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
kuzu uc gundur yapıyorum dun bıraz koyuydu ovulasyon buugun bakıcam bıdaha, dun keskın bır agrı saplandı sag tarafıma ınsallaahhh yumuslar buyuyodur yaa
bende bugün hissettim yaptım testi azcık koyu çıktı geliyo yumurtalar hayırlısıyla halledelim bu ay be şu işi:halay::halay::halay: birde şöyle bir durum var hayıt bende içiyorum bu ay incirde yaptım regl dönemi itibariyle 1 hafta soğan da içtim biraz erken yumurtlamış oluyorum diğer aylara göre acaba ilgisi varmıdır

Son düzenleme:
Canım sen iğne ile mi tadavi oldun.1 yıl once bende dış gebelik geçirdim 5 ay korunma süresi oldu 7 aydır deniyoruz olmuyor doktor hersey normal hsg ye gerek yok şuan dedi eşimde varikpsel var morfoloji 2 ama doktor olur dedi takviye verdi ümidim iyice tükenmeye başladı
İğneden kastın dış gebelikteyse evet gebeliği sonlandırmak için metotreksat mıydı neydi o vuruldu 2 doz. İlk dozda yükselmeye devam etti HCG çünkü. Sonra bana 3 ay dedi korunma süresine ama ben de dış gebelikten sonra 10 aydır bi daha hamile kalamadım. Tekrar bu ay Femaraya başladım bakalım, femaradan umutluyum. Sen ilaç kullanmıyor musun peki yumurta geliştirici?

Kızlar birşey soracağım ikinci çizginin dağılmış olarak çıkması testin bozuk olduğu anlamına mı geliyor? Pembemsi bir dağınıklık.

Geçen ay ilacı ilk kez kullandıgımdan ötürü sanırım 2 tane 22 mm 2 tane 17 yada 18 mm yumurtam olusmustu. 4 tane yumurtayla tutmadı. Bu sefer 2 tane olusmus birisi 21 biri 17 mm işte bakalım bu ay nasıl olcak. Doktorum 3 ay bunu deniycez nisana kadar olmazsa nişanda direk aşılama dedi. Bilmiyorum onuda nasıl yaparız hiç aşılamayla uğrasmadan tüp bebek araştırması mı yaparım naparım. İnsallah bu ay olurda gerek kalmaz böyle şeylere. Rabbim gönlümüze göre versiin emeklerimizi boşa cıkarmasın🙏🏻
Evet ilk dozlarda daha çok gelişiyor galiba. Yumurta büyüklükleri gayet iyi, hadi inşallah bu ay tutturuz 🙏🥰 yarın sabah birlikte başlıyoruz sürece, güzel haberi de birlikte vermek nasip olsun

Evet bende araştırdim tam zamanında gittim aslında ama sağlık sigortası yönünden doktor. Yanlış teşhis yazdığı için karşılamadı bende başka hastaneye gidicem çalıştığım için haftaya gidicem o zaman yaptıramaz miyim ki bilemiyorum eğer öyleyse hiç gitmeyeyim bir dahaki aya giderim
Yanlış bilgi vermek istemem ama doktorum bu testlerin adet döneminde yapıldığını hatta prolaktin hormonunun saat 10dan önce yapılması gerektiğini söyleyip tüm hormonlarıma sabah 9:30da baktırmıştı. İnternette de aynı şekilde yazıyo. Bence sen de bi sonraki adet tarihinde yaptır ki garanti olsun inşaAllah sonuçların iyi çıkar😇

Yanlış bilgi vermek istemem ama doktorum bu testlerin adet döneminde yapıldığını hatta prolaktin hormonunun saat 10dan önce yapılması gerektiğini söyleyip tüm hormonlarıma sabah 9:30da baktırmıştı. İnternette de aynı şekilde yazıyo. Bence sen de bi sonraki adet tarihinde yaptır ki garanti olsun inşaAllah sonuçların iyi çıkar😇
İnşallah 🙏 adetin 3 günü yapılması gerekir diyo internette başka bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim boşuna gitmiyim o zaman ben

Valla ben o ilişki işini çözemedim 🤷🏻‍♀️ Geçen ay klomen ve çatlatma iğnesi tedavimde iğneyi vuruldum doktor ertesi aksamı kaçırmayın dedi. Bende utanarak sordum tek sefer ilişki yeter mi diye evet yeter yumurtanın çatlayacağı zamanı biliyoruz dedi ondan sonra ki ilişki keyfine kalmış dedi. İşte çevreden internetten yumurtlama dönemi akıntı başlangıcı ile birlikte gün aşırı ilişki her zaman daha iyi diyorlar. Biz yumurtlama zamanını değerlendirip sonrasını bırakıyoruz bence en büyük sıkıntımız o. En azından burda cogu insanda aynı hatayı yapıyor. Yumurtlama zamanı canımızı cıkartıyoruz sonra adet olana kadar adamın yüzünü görmek istiyoruz 😂
Hahahah okadar haklısın ki kahkaha attım okurken😅Geçen ay biliyosunuz yumurtlama döneminde iş gibi yapa yapa öyle bi şiştim ki yumurtlama bitti yatak ayırdım 😅Reglim başlicaktı son gün hadi gönlü olsun diye bi yaptık yalandan😅Şimdi yumurtlama haftam başladı benimkinin bi zil takıp oynamadığı kaldı heyecanı görmeniz lazım 😂😂😂

Herkese selam kızlar, belki bana şans getirir diye şubat gebelik planlayanlar konusunu ben açmak istedim☺️ Katılmak isteyen olursa bat tarihini yazabilir🌸 Şubat ayı hepimize güzel haberler müjdelesin🍀
Kullanıcı AdıBATSONUÇ
@kuzaca18 Ocak
@Ecey34027 Ocak
@majamuge29 Ocak
@oddo065829 Ocak
@sweetdreams198531 Ocak
@Ayseeglr31 Ocak
@Napicagimi Bilmiyorum1 Şubat
@loveprayeat1 Şubat
@Emek011 Şubat
@seklla2 Şubat
@Bonibon482 Şubat
@niloveege2 Şubat
@Dilaraab2 Şubat
@Hemsiree2e3 Şubat
@mauve3 Şubat
@A R Y A3 Şubat
@secret073 Şubat
@Hayalmeyal33 Şubat
@Xww3 Şubat
@Cansinn103 Şubat
@Hlm284 Şubat
@Maviyiseven4 Şubat
@Dualarlabaykss4 Şubat
@Ebruli_34634 Şubat
@2bocek1melekannesi4 Şubat
@minezmn415 Şubat
@Semsem215 Şubat
-Arwen- -Arwen- 6 Şubat
@undomielk6 Şubat
Ruyaperisi Ruyaperisi 6 Şubat
@E L B A6 Şubat
@ysmnbs6 Şubat
@NazMinor7 Şubat
@Sunrseee7 Şubat
@Zeyzepp7 Şubat
@duyguuu77 Şubat
@sonsuzaskk8 Şubat
@pembelikedis8 Şubat
@Bade58 Şubat
@Ches288 Şubat
@Newsherry7778 Şubat
@Annesiyim1238 Şubat
@Unstoppable8 Şubat
@Polyannaaaa8 Şubat
@Mucize13579 Şubat
@mellness879 Şubat
@Eflatun1Kelebek10 Şubat
@Sifonella10 Şubat
@Arianaa10 Şubat
@MERVE GUNACTI10 Şubat
@sen9210 Şubat
@Mrcap1110 Şubat
@Teach_11 Şubat
@mmmeyra11 Şubat
@Balim2511 Şubat
@kertenkelebekim11 Şubat
@sedacamasal11 Şubat
@ZumraNil11 Şubat
Maviesil23 Maviesil23 11 Şubat
@Efsanemine12 Şubat
@Sevdalikelebek12 Şubat
@Mer12345812 Şubat
R Random3 12 Şubat
@mrshnoz12 Şubat
@Celikkf12 Şubat
@Kaptanyin13 Şubat
@1 prenses annesi5813 Şubat
@dua644113 Şubat
S Svgidrmzz 13 Şubat
@ozlemem13 Şubat
@Hali13 Şubat
@Merco755513 Şubat
@hummy14 Şubat
@Szrsz14 Şubat
@Birbuketcicek14 Şubat
@Nasipolsunn14 Şubat
@bulutum0814 Şubat
@Hamarathatun14 Şubat
@gulbos14 Şubat
@asunny15 Şubat
@heraa2015 Şubat
Papatyamveben-Mavi Papatyamveben-Mavi 15 Şubat
@dceke15 Şubat
@Pandolfini15 Şubat
@Devakus15 Şubat
@Feslegeen16 Şubat
@Hyrnssrcn16 Şubat
@Genckading16 Şubat
@Kendikendine16 Şubat
B bugdaycorci 17 Şubat
@yanbaz17 Şubat
@hope202217 Şubat
@Ssssssb17 Şubat
@BurcuYener18 Şubat
BurcuAD BurcuAD 18 Şubat
A Ayrk 18 Şubat
@Kayaa19 Şubat
@nedesemkipek19 Şubat
@navicula19 Şubat
@HafizHafsa19 Şubat
@Emine199019 Şubat
@angel000319 Şubat
@Bir_Mumine20 Şubat
@mordunyam20 Şubat
@ssedays20 Şubat
@Sonbahardan3521 Şubat
@Nurse_8821 Şubat
@Bedybedy21 Şubat
@Eriser23 Şubat
@Sina763623 Şubat
@akgnss24 Şubat
@maviben24 Şubat
@Feyzaakncc25 Şubat
@tgba9825 Şubat
A Aden8422 26 Şubat
@oznurvarol26 Şubat
inşallah bu topik herkese ugurlu gelir canım benide eklermisin bat 12 subat

Gecen ay prolaktinim yukseldi sanirim gogus hassasiyetim hic gecmedi ondan elim hep gidiyor yine agrim olur mu diye bir tedirginim 😔
Ari sütünden mi yükseldi ? Benim de geçen aylarda 28e çıkmıştı dostinex kullandım düştü yine sislik hassasiyet var ama hormon ne durumda bilmiyorum

Peki yarın 4 gün yarın gitsem doktor yapar mı acaba hormon testlerini

Kızlar 21 ocakta yumurtlama gördüm. Normalde düzensiz adetlerim ama bu ay erken yumurtladim. 14 gün üstüne koyulunca adet olarak hesaplanıyor değil mi. Bir de test yaptım 2 gündür predictor early ile üstteki dün alttaki bugün yaptığım test lütfen yorumlar mısınız. Kuruma çizgisi mi yoksa testin kendi çizgisi mi yoksa hamilelik olabilir mi 🤲💜💜
Canım benim de ilk yumurtlamam 21 ocaktı, hamilelik bu kadar kısa sürede görünmez bikaç gün daha bekle testini tekrarla

ayy hadi inşallah gecen ay sogan kuru denedim bu ayda ovulasyon takıbi yapıyorum bakalım bat 12 subat
Hoş geldin canım şans diliyorum🍀
Kizlar gecen ay stres sebebiyle sanirim yumurtlama gormedim bu ayda gormezsem diye tedirginim acikcasi yumurtlama olmasi icin yapilmasi gereken bildiginiz birsey var midir
Canım incir ve avokado tavsiye ederim herkes bunu söylüyo çevremde

Peki yarın 4 gün yarın gitsem doktor yapar mı acaba hormon testlerini
Bence önümüzdeki ay 2 ya da 3.gün yaptır ki sonuçlar daha sağlıklı ve doğru çıksın garantiye almakta fayda var😊 benim gibi de sabah ver bence bir de testi vermeden bir gün önce göğüsünü uyarıcı işlemlerde bulunma ploraktin hormonu kolayca oynayan bi hormon çünkü buna da dikkat et canım

X