Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Malesef olmadı yine. Bugün relg oldum adet bitiminde hsg çekilecek. Her ay bu sefer test yapmicam, bekliycem sonuna kadar, dusunmuycem dedikçe yok yani nasıl aşacağız bilemedim
Stres en büyük düşman ..Kafayı takmayın düşünmeyin diyor herkes ama öyle olmuyor iş başa gelince 😓

Canım Ebru hanım artık test yapmana gerek yok demişti bende yapmadım artık ..Çünkü çatlamış silikleşmişti
Benim de dün çatlamıştı ben de ebru hanımdan aldım o da test yapmayı bırak artık çatlamış çarş.perş.cuma değerlendir dedi ben çarş. Değerlendirdim ama dün değerlendiremedim bugün nasip olursa bakalım

Dış gebelik oldu geçen sene kuzum hatta şubatın ilk haftası öğrenmiştim hamile olduğumu tam bir yıl oluyor sonra koruma sürecin oldu yaptıkları iğneden dolayı korunmayı bırakınca iki ay ovulasyon testi kullandım pik oldu baya koyu ama tutmadı artik kullanmıyorum bu ay tahmini yumurtlama haftamda her gün ilişki oldu tuttu ama kimyasal oldu simdi de bati bekliyorum iste
yaa.. çok geçmiş olsun kolay değil tabi bende geçen yıl 4 aylık doğum yaptım işte şimdi ancak tekrar düşünmeye başladık, bakalım bi takip edelim şans bizimle olur inşallah:) umarım seninde gönlüne göre olur :)
Şimdide yaptım test görünür halde ne silik ne control kadar çok koyu enteresan bi durum,çözücez umarım bakalım :))

Erken gebelik mi yaptın 🙂
Yok canım ya normal test artimed 🤣
10 tane almıştım çok canim istedi bi de ilişki tarihlerime baktım yumurtlama hastasindaki ilişkinin üstünden bir hafta falan geçmiş hadi dedim yapayım ama yapmam bir daha öyle bi hevesimi almış oldum haftaya cuma cumartesi falan yaparım artik bi daha bu ay umidim yok testler bi dahaki aya kalsin

Yok canım ya normal test artimed 🤣
10 tane almıştım çok canim istedi bi de ilişki tarihlerime baktım yumurtlama hastasindaki ilişkinin üstünden bir hafta falan geçmiş hadi dedim yapayım ama yapmam bir daha öyle bi hevesimi almış oldum haftaya cuma cumartesi falan yaparım artik bi daha bu ay umidim yok testler bi dahaki aya kalsin
Sen benim yıllar önce kaybolan kardeşim falan mısın🤣🤣🤣 ben de erken gebeliğe kıyamadığımdan kaset test yaptım tabiki negatif ama hevesimi aldım artık bi 3-4 gün yapmam en azından😄😄😄

bat 6 şubat olanlar ne zaman test yapmalıyız acaba ? 😂
En azından regle 5-6 gün kala yapılabilir tabi burda önemli olan yumurtlama üzerinden ne kadar zaman geçtiği canım 7-10 gün sonra testte çıkıyo deniyo ama bende hiç çıkmadığı için bilemiyorum net tarihi😄

Kaset test de 9gun varken çıkmaz canım bence 6gun kala erken gebelik al.2 aydır benim erken gebelikler ikinci çizgi belirgin çift çizgi çıkıyor hamileyim sandım hep😁
Evde 2 tane erken gebelik var canım kıyamıyorum onlara bata 5-6 gün varken yapıyım diyorum onları🥳 kız biliyorum çıkmicağını benimki bağımlılık🤣

Sen benim yıllar önce kaybolan kardeşim falan mısın🤣🤣🤣 ben de erken gebeliğe kıyamadığımdan kaset test yaptım tabiki negatif ama hevesimi aldım artık bi 3-4 gün yapmam en azından😄😄😄
Ahahdhhahah olabilir mi acaba yaa 🤣 bu kadar da ayni olunmaz aldık mi boyumuzun ölçüsünü bacım 🤣

En azından regle 5-6 gün kala yapılabilir tabi burda önemli olan yumurtlama üzerinden ne kadar zaman geçtiği canım 7-10 gün sonra testte çıkıyo deniyo ama bende hiç çıkmadığı için bilemiyorum net tarihi😄
hmm tahmini yumurtlama üzerinden 9. günde çıkmamıştı. o zaman çok var ama canım 🙃 belirtiler var mı? bende göğüs ağrısı çok 🤔

-Arwen- -Arwen- benide listeye eklermisiniz bat 21 Şubat , ilk adet gecikmem hüsran oldu bu sabah adet oldum artık Şubat ayını değerlendiricem 💞
Hoş geldin canım şans diliyorum🍀
Hımm tamam anladım yeni başladıysanız 6 ay boyunca olmaması sıkıntı değil diyor doktorlar ama ovulasyon testi alarak bu işi hizlandirabilirsin
Canım sen yenisin galiba😄 ben ovülasyon yaptım zaten bu ay takip etmedin sanırım konuyu baştan beri😄
Kıslar günaydın😊Pik ve çatlama patlama günlerini değerlendirdik 3 gün üst üste 🤭 şükür başarıyla tamamladık..Bi sorum var ilişkiden sonra sağ kasıkta ağrı oldu normal mi?
Aynı soruyu sormuştum canım cevapsız kaldım🤷🏻‍♀️
benim bat 1 şubat dün kan testi yaptım negatif.
Evimin karşısı aile hekimliği erken gebelik testi niyetine kullanıyorum orayı :KK53:
Kanda adete kaç gün kala çıkıyo kesin olarak peki ben hiç kan vermedim o aşamaya gelemedim😅
Canım Ebru hanım artık test yapmana gerek yok demişti bende yapmadım artık ..Çünkü çatlamış silikleşmişti
Canım o belli olmuyo ben de ovülasyon yaptım buraya attım bu ay kızlar silikleşiyor yavaş yavaş dedi ben de testi bırakcaktım ama silikleştikten 1 gün sonra ikinci yumurtlama oldu şaşırdım, kasık ağrın da ondan olabilir

Ahahdhhahah olabilir mi acaba yaa 🤣 bu kadar da ayni olunmaz aldık mi boyumuzun ölçüsünü bacım 🤣
Testimiz bile aynı artımed🤣🤣🤣 olsun en azından hevesimizi aldık bacım şimdi dizimizi kırıp batı bekleyebiliriz (ben dayanamam yine muhtemelen bata bikaç gün kala erken gebelik yaparım😬)

hmm tahmini yumurtlama üzerinden 9. günde çıkmamıştı. o zaman çok var ama canım 🙃 belirtiler var mı? bende göğüs ağrısı çok 🤔
Benim ilk yumurtlama sonrası 7.gün bugün, ikinci yumurtlamada 2.gün. Kasık ve bel ağrım var göğüs ağrısı dokunduğumda hafif var

Kızlar 21 ocakta yumurtlama gördüm. Normalde düzensiz adetlerim ama bu ay erken yumurtladim. 14 gün üstüne koyulunca adet olarak hesaplanıyor değil mi. Bir de test yaptım 2 gündür predictor early ile üstteki dün alttaki bugün yaptığım test lütfen yorumlar mısınız. Kuruma çizgisi mi yoksa testin kendi çizgisi mi yoksa hamilelik olabilir mi 🤲💜💜

Eklentiler

• Screenshot_2022-01-28-11-23-48-91_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    Screenshot_2022-01-28-11-23-48-91_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    33,7 KB · Görüntüleme: 70
Valla ben o ilişki işini çözemedim 🤷🏻‍♀️ Geçen ay klomen ve çatlatma iğnesi tedavimde iğneyi vuruldum doktor ertesi aksamı kaçırmayın dedi. Bende utanarak sordum tek sefer ilişki yeter mi diye evet yeter yumurtanın çatlayacağı zamanı biliyoruz dedi ondan sonra ki ilişki keyfine kalmış dedi. İşte çevreden internetten yumurtlama dönemi akıntı başlangıcı ile birlikte gün aşırı ilişki her zaman daha iyi diyorlar. Biz yumurtlama zamanını değerlendirip sonrasını bırakıyoruz bence en büyük sıkıntımız o. En azından burda cogu insanda aynı hatayı yapıyor. Yumurtlama zamanı canımızı cıkartıyoruz sonra adet olana kadar adamın yüzünü görmek istiyoruz
:KK48: Aynen dediğin gibi oluyor bir sayfada yumurtlamadan sonraki 3 günü de değerlendirin yazmışlar , eee haliyle bir iki gün ara veriliyor. 😂 Demek ki doktorun dediğine göre çatlama günü önemli , her şeyi yanlış öğreniyoruz sonra hayal kırıklığı oluyo tabi :))

Ovulasyon ile ilk denemede tutturan var mı? Adet bitimi hemen ilişki ile hamile kalmış bı arkadasim kafam çok karıştı adet bitimi yumurtlama derken siz hangi yönetimi deniyorsunuz 🧐

Kızlar ovulasyon sayfalarından takip ettiğim kadarıyla hamile kalanların çoğu yumurtlamadan en erken 12 gün sonra öğreniyorlar. Zor ama dişimizi sıkalım inşallah ☺️

X