Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Dış gebelikten sonra hsg çektirmiştim ben 7 ay oldu. Tüpler açıkmış. Dış gebelik de 10 ay önceydi. Bi daha hiç gebelik olmadı. Sen çektirdin mi peki? Ne zamandır deniyorsunuz?
15 aydır evliyim başından beri deniyoruz. Daha önce hiç gebelik oluşmadı kasımda hsg çektirdim bende de tüplerde sorun yok. Yumurta tembelliği ve pco varmıs. Kolomeni yumurta şansını arttırmak için veriyor. Bu 2. Denemem olscak haplarla ondan önceki süreçlerde yumurta takibi yapıldı ama tam bi tedavi gibi değildi

Sana yazacaktım ya benim de eşimin de hem varikosel hemde sperm sıkıntısı vardı biz düzelttik yardım edeyim diye sordum
Canım biz doktora gitmedik henüz zaten 2 aydır deniyoruz geçen ay sayılmaz hatta bu ay denemeye başladık diyebiliriz herhangi bi problemimiz var mı bilmiyorum

Canım ben 29 yaşında evlendim. Kizimdan önce bir tane kaybim var ama onlara bu kadar uğraşmadım ama şu an hiç bir sıkıntı olmamasina rağmen kalamiyorum. Kızım 3 yaşına gelsin azcik büyüsün istedim birde çalıştığım için gözüm yemedi ama şimdi de olmuyor valla anlamadım. Bu ay klomen tedavisi başlayacağız bakalım

Biz de 15 aydır deniyoruz. Bildiğim kadarıyla pco olanlar için klomen daha etkiliymiş ama ben ikisini de kullandığım için Femarayı tercih ederim. Az ama kaliteli yumurta elde ediliyor. 3 aylık sürecin bitince doktoruna bir de Femara için danış istersen.

Merhaba hanımlar iyi akşamlar ben geçen ay kimyasal gebelik geçirdim bu ay birkaç güne adet Olucam size sorum kimyasaldan sonra hamile kalmada sıkıntı olur mu bilginiz var mı zorluk çekermiyim çok üzücü bir tecrübeydi

İyi geceler bu klomen ve femara ilacı kaç kez kullanılabiliyor bir limiti falan varmı sürekli gebelik olana kadar aylarca kullanmak zararlı değil midir acaba? Bilginiz varmı?

Kızlar iyi akşamlar ya birşey soracağım size bugün yumurtlama günüm değil ama 2 günde bir ilişki oluyor fakat bu akşam ki ilişkide nerdeyse 45 dk bacaklarım duvardaydı kalktım sanki hepsi dışarı çıktı duş aldım çıktım aradan 10 dk geçti yine spermler dışarı geldi aradan bir yarım saat geçti yeniden iç çamaşırımı değiştirmekten gına geldi bu akşam neden olur sizce bu durum ?

Klomen tedavisinden önce kist varmi yok çok iyi bakılması lazım. Gerekli kontrollerini yapmışsındır umarım. Kaybın olan evladıni mutlaka isimlendir. Bence beklemekle en iyisini yaptın. Diğeri bebekken Bi sonrakini doğurmak bana haksızlık gibi geliyor. Onunda sana ihtiyacı var en az yeni doğacak bebek kadar. Ama ister istemez bütün ilgi bebeğe dogruluyor. Bence tam zamanını seçmişsin. İnşallah güzel bir yawrun olur. Birazcık zaman lazım. Benim de ilk. Çocuk zor oldu ınsllah bunda. Uğraşmam. Rabbım bilir doğrusunu doğru zamanı artik

Ona neden bakilmadi bilmiyorum ki sonuclari gosterecegiz bakalim

Biz gece yapıyoruz bacaklarımı indirince de kalkmıyorum sabaha kadar.Gece akmış oluyo biraz o yüzden ped kullanıyorum.Gün içinde de akan akıyo normal o.Yerçekimi kaslar senin kendi akıntın vs hareket ettikçe çıkıyo.Bi de bazen miktar olarak az bazen daha fazla oluyo erkeklerin de salgıları değişkenlik gösteriyo.Normal yani bişey yok

Kız güzel taktikmiş pedle sabaha kadar kalkmamak anacım bebek olcak diye yaptıklarımıza bak ya ben 20-30 dk sonra kalkıyorum peçete koyuyorum 1-2 saat sonra da tuvalete gidiyorum

Ay ağzından baş damlıyor inşallah. Ben bu ay ilk kez ovulasyon denedim. Bu 3. Ay deniyoruz.korona da oldım varsa inşallah bebek etkilenmez kafam karışık
Yok bebek etkilenmiyomuş canım aşılıysan, ben de bu ay ilk kez ovülasyon denedim ama testlerim bitti dün itibariyle saldım kafama göre takılıyorum benim de ikinci yumurtlamam dün oldu değerlendirdim bugün belki çatlama olmuştur diye yine değerlendirdim. Bıraktım artık belki yarın boş diğer gün dolu olarak devam ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…