Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Valla bel ağrısı bacak cekmesi ne ararsan var bende de bu neyin ağrısı diye bidibidi söyleniyorum aksama kadar 😢
tutunuyor mudur olabilir mi ki öyle bi şey olsun lütfen🙏
yaşamış midir spermler acaba benim yumurtlama çatlama olana kadar hic ihtimal de vermiyorum ama 😢
Su kader bu sefer bizim yüzümüze gülsün inşallah tucimom yaa 🙏
Ay inşallah kuzum ya ilişki sonrası kasık karın ağrısı var mı peki sende? Ben yerleri tırmalıyorum resmen ağrıdan :KK43:

Ya bende karantinamin son 2 gününde yumurtlama yakaladım değerlendirdik o günleri adet olmadım adetim gecikti normalde adetimin bitmesi lazımdı bugün ama hala olmadim kasık ağrısı var akıntı su gibi lekelenme zaten hiç olmazdı bende adetten önce lekede yok testler negatif çıkıyor acaba kovid adet düzenini bozuyor mu böyle bişey yaşayan var mı kızlar
Canım kan testi verdin mi geç döllenme olabilir mi acaba yumurtlamadan sonra kaçıncı gundesin?
Asi ve covit gecikme ya da döngü kısalması yapabiliyor sanırım burada okuduğum kadarıyla, ben aşı yaptırdım ama sorun yaşamadım cov id de olmadım çok şükür bilemiyorum o yüzden

Hadi hayırlısı olsun bakalım hakkında 🌸 demekki kan testi de olsa hemen çıkmıyor
Merhaba bugün dayanamayıp doktora siz gene de yapın dedim ve yaptım erken demesine rağmen. Tabiki çıkmadı 0,12 değerim 🙈😂😂 adete 4 gün kala en erken mümkün geçtikten sonra yapın dedi🙈

Kolomen kullandım canım ben. Bu ay ikinci kolomen değiştirmedi doktor bu ay da klomen kullan dedi direk. Hsg cektirmiş miydin sen
Dış gebelikten sonra hsg çektirmiştim ben 7 ay oldu. Tüpler açıkmış. Dış gebelik de 10 ay önceydi. Bi daha hiç gebelik olmadı. Sen çektirdin mi peki? Ne zamandır deniyorsunuz?

Canım kan testi verdin mi geç döllenme olabilir mi acaba yumurtlamadan sonra kaçıncı gundesin?
Asi ve covit gecikme ya da döngü kısalması yapabiliyor sanırım burada okuduğum kadarıyla, ben aşı yaptırdım ama sorun yaşamadım cov id de olmadım çok şükür bilemiyorum o yüzden
Gün aşırı ilişki oldu ilk gün uzerinden 18 son ilişki üzerinden 15 gün geçti, 24 ocakta adet olmam lazımdı bugün son gün olmalıydı ama hala adet olmadım, aşımı ağustosta olmuştum 2. Doz hiç adet düzensizliği yaşamadım yumurtlama dan sonra idrar yolu enfeksiyonu geçirdim ilaç kullandım hamile olabilirim dedim Dr ona göre ilaç verdi hatta sordum adet gecikmesi yapmaz idrar yolu enfeksiyonu dedi ilk kez adet gecikmesi yaşıyorum ama testler inatla negatif bu işleri yeni öğreniyorum ilk kez ovulasyon ile takip yapmıştım bu akşam sol kasık fena ağrıyor ama malesef bişey yok 😥

Ay inşallah kuzum ya ilişki sonrası kasık karın ağrısı var mı peki sende? Ben yerleri tırmalıyorum resmen ağrıdan :KK43:
Kuzum boyle sanki çekiliyor gibi oluyor rahmim sızlıyor ara ara geliyor geçiyor adet ağrısına benzemiyor bilemiyorum ya tarif de edemiyorum birsuru iğne batiyor gibi boyle dayanilmicak gibi değil ama rahatsız edici😔
dun aksam ilişkiye kadar vardı yazmıştım ya hatta yumurtlama mi diye sonra olmadı sabah yine başladı iste ara ara yokluyor 😏 gebelik belirtisi değildir çok erken ama acaba rahim mi kalinlasiyor dedim bi olabilir mi ki ben bi de daha yeni kimyasal geçirdim bu ay o yüzden çok tedirginim sıkıntı mi yarattı diye😢

Kızlar adetime 10 gün var ve akıntım hem değişti hem fazlalaştı. Tekrar mı yumurtlama var acaba bakar mısınız ? Bu arada karantinadayız kovit oldum yumurtlama varsa bile değerlendiremem
🤦🏻‍♀️
Canım gebelik testi yapsana ya 2.kez yumurtluyorsun ya da hamilesin

Gün aşırı ilişki oldu ilk gün uzerinden 18 son ilişki üzerinden 15 gün geçti, 24 ocakta adet olmam lazımdı bugün son gün olmalıydı ama hala adet olmadım, aşımı ağustosta olmuştum 2. Doz hiç adet düzensizliği yaşamadım yumurtlama dan sonra idrar yolu enfeksiyonu geçirdim ilaç kullandım hamile olabilirim dedim Dr ona göre ilaç verdi hatta sordum adet gecikmesi yapmaz idrar yolu enfeksiyonu dedi ilk kez adet gecikmesi yaşıyorum ama testler inatla negatif bu işleri yeni öğreniyorum ilk kez ovulasyon ile takip yapmıştım bu akşam sol kasık fena ağrıyor ama malesef bişey yok 😥
Enfeksiyon ilaçları gecikme yapmaz kuzum ben de kullandım cok defa, baya da geçmiş ilişkinin üzerinden kanda net belli olur canım idrara geç geçebiliyor inşallah bebistir, değilse de inşallah reglin gelir uğraşırmaz seni 🙏

Kızlar ben iğnenin 13. Günü erken gebelik testi yaptım negatif çıktı, şu an 16.gunum daha regl olmadım şubat 2 bat.. Hala şansım varmi değişir mi acaba sonuc. Doktor iğnenin 15.gunu regl olursun demişti ama gelmedi daha bende Bi heveslendim
Ben olsam kan testi verirdim🎈

Kızlar eşimin sperm sonucları. Bilgisi olan yorumlayabilir mi?
Değerler iyi canım ama arkadaşların dediği gibi morfolojiye de bakılması gerekiyor. Bizde 5 çıkmıştı mesela doktorum spermin normal yapısı baş boyun kuyruktan oluşur sizde 100 spermden 95 inin yapısı bozuk demişti😁 ama morfoloji 4 üzeri iş görür kabul ediliyor sonuçta bir tane sperm yetiyor bize

İdrar testi en erken ne zaman doğru çıkar? Benim sol kasıkta ağrı var kendini belli edecek kadar, göğüslerime dokununca acıyor çok hassaslar, sık idrar ve bugün de hafif hafif bel ağrısı başladı. Bat 2 şubat ama daha çok var birşeyleri bilmem için ama pekte sabırsızım

Çan m ben kaç gündür giremiyorum memlekete geldik yoğunluk vardı 🙈🙈 ben 36 yaşındayım 1 kızım var 4 yaşında bir daha arkası gelmedi. Adete 4-5 gün var ve bende hala tık yok .. senin durumlar nasıl? Sende çocuk var mı ? Kaç yaşındasın?😊
Oooo ilk yawrun daha minikmis 🥰 sanırım geç yawru yaptin🤭 bende 30 yaşındayım 7.5 yaşında oğlum. Artık bebek özledik. Belki gecinemicez bu zor şartlar altında ama genede istiyoruz evimizde bir boşluk var. Oğlanda artık odasının temizliğini bile kendi yapıyor. Bize çok temel ihtiyaçları konusunda ihtiyacı kalmadı. Oda istiyor. Allah nasip ederse. Valla bende kasık batması var ama bilemedim😁 çok şey etmek istemiyorum bel ağrısıda var. Ama sanırım hastalanıcam çünkü 3 tane sivilcem çıktı 🤣 benimde 4 5 gün var sanırım. Haber edelim birbirimize etiket yapak😁 Salı kan vericem eksikliklerim var mı diye sağlık uçağı doktoru dedi eğer ayın 1 inde regli olmassa doktora 2 gün geciktim dicem şakacıktan araya gebelik testinide sıkıştırcam. Bide folik verdi. Öyle işte. İnşallah güzel haber alırsın hemencik. Bu tanede oğlusun olsunn🤭

İdrar testi en erken ne zaman doğru çıkar? Benim sol kasıkta ağrı var kendini belli edecek kadar, göğüslerime dokununca acıyor çok hassaslar, sık idrar ve bugün de hafif hafif bel ağrısı başladı. Bat 2 şubat ama daha çok var birşeyleri bilmem için ama pekte sabırsızım
Erken gebelik testleri var ondan al istersen 3 4 günün kaldıysa internetten bak bakalim

Benimde akıntım da artma var kasık krampları var ani harekette. ağır kaldırdığım belinde ağrı oluyor tövbe estafrullah kafayımi yedim diyorum 😁

Enfeksiyon ilaçları gecikme yapmaz kuzum ben de kullandım cok defa, baya da geçmiş ilişkinin üzerinden kanda net belli olur canım idrara geç geçebiliyor inşallah bebistir, değilse de inşallah reglin gelir uğraşırmaz seni 🙏
Amin inşallah vallahi adet gecikene kadar hiç düşünmedim bile ama her geçen gün adet olmayınca merak artıyor

X