Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Birşey sorucam benim bugun adet tarihim 2-3 gün icinde olurum eğer hamile değilsem ve fakülte hastanesine ayın 2 sine randevu aldım rahim filmi istemek istiyorum yaparlar dimi

Bence değerlendir benim arkadasın annesi hep iki yumurta yumurtlarmıs ilk duydugumda cok sasırmıstım cunku bazıları her ay yumurtlamıyoruz tarzı birşey söylemişti kafam karısmıstı
Evet bazı kadınlar her ay yumurtlamıyo bazıları da iki kez yumurtluyo diye duymuştum ben de ama başıma gelince şaşırdım. Ben de belki her ay iki kez yumurtluyorumdur bilemem ilk ovü testim bu ay, gerçi akıntım başladı bugün bikaç gündür yoktu ordan da anlayabilirdim. Bide benim yumurtlamam regl biter bitmez bikaç gün içinde olmuştu o yüzden belki ikinci kez yumurtluyorumdur🤷🏻‍♀️

Evet bazı kadınlar her ay yumurtlamıyo bazıları da iki kez yumurtluyo diye duymuştum ben de ama başıma gelince şaşırdım. Ben de belki her ay iki kez yumurtluyorumdur bilemem ilk ovü testim bu ay, gerçi akıntım başladı bugün bikaç gündür yoktu ordan da anlayabilirdim. Bide benim yumurtlamam regl biter bitmez bikaç gün içinde olmuştu o yüzden belki ikinci kez yumurtluyorumdur🤷🏻‍♀️
Ya da belki ilki yumurtlama değildi siz bugunu de değerlendirin mutlaka belli mi olur bi bakmışsın oluverirr cee ee der

Ya da belki ilki yumurtlama değildi siz bugunu de değerlendirin mutlaka belli mi olur bi bakmışsın oluverirr cee ee der
🤣 ay inşallahh ilkinin yumurtlama olduğundan eminim canım bu ay hiç değerlendiremedik diye üzülüyodum deliliğe vurmuştum artık belki allah bugünü ferahlayım diye nasip etmiştir🍀 değerlendirmeye çalışıyım ben bugünü🌸

Kızlar ben ikinci kez yumurtluyo olabilir miyim acaba? Dün t silikleşmeye başlamıştı bugün c ile aynı koyulukta, ışık vurduğu için biraz renkler soluk çıkmış ikisinin de ama c ile aynı koyuluğa ulaştı bikaç dakikada. Değerlendirmeli miyim?
My_Moonlight06 My_Moonlight06 kızz koş bak neler oluyo🤣

Bu sorun var mı sende canım yoksa tedbir amaclı mı gidiyorsun
kuzum benım esımın sperm sayı dusuktu bırde hız , arkadasım tavsıye etmıstı gorun bır kerede olsa dedı, gıttım ve resmen ıcıme umut aşıladı. suan beklemedeyız gelme dıyor deneyın kafanı rahat bırak bıraz dedı bakalım

kuzum benım esımın sperm sayı dusuktu bırde hız , arkadasım tavsıye etmıstı gorun bır kerede olsa dedı, gıttım ve resmen ıcıme umut aşıladı. suan beklemedeyız gelme dıyor deneyın kafanı rahat bırak bıraz dedı bakalım
Evet benim esimin de aynı sekilde ben kendimden emin değilim her ay duzenli adet görüyorum ama ablanın bir tanesi mutlaka rahim filmi cektir dedi doktorlara da söyleyemiyorum istiyorum diye bakalım gidip 1 yıl oldu dicem hangi testleri yapıcaklar daha önce doktora gittim ama sadece ultrasonla bakıp gönderdi maalesef

Nasıl memnun musun kuzum bize de yakınmış aslında
çookkk memnumun kesınlıkle bır kerede olsa muayene ol derım, tavrı tutumu yaklasımı ılgısı cok ıyı, ben ılk muayene oldum cok ılgılendı bır saate yakın neredeyse ve yaklasımı cok pozıtıf bır doktor. para ıcın bu ııs yapan bırısı degıl
ben asılama yaptırdım ıkı kere ılkı kımyasal oldu, ıkıncısı negatıf ama bır ıslem yaptırsam yıne ona gıderım.
asılama oncesı test ıstemıslerdı 8 10 tane esımle benden, bana dedı dısarıdada yaptırabılırsın burda yaptırman şart degıl bazı yerler bunu kabul etmıyor halbukı burda yaptırman lazım da dıyebılırdı ucretlerı normal yerlere gore yuksek bu bıle cok ılımlı bır yaklasım.

devlet hastanesinde hsg çektirmek için 1 yıl beklemiş olmak gerekiyor gibi birşey duydum doğru olabilir mi bile duyan var mı

Evet benim esimin de aynı sekilde ben kendimden emin değilim her ay duzenli adet görüyorum ama ablanın bir tanesi mutlaka rahim filmi cektir dedi doktorlara da söyleyemiyorum istiyorum diye bakalım gidip 1 yıl oldu dicem hangi testleri yapıcaklar daha önce doktora gittim ama sadece ultrasonla bakıp gönderdi maalesef
ben agustosta gıttım rahım fılmı cektırdım sorun cıkmadı sende cektır doktorlarda alem yaaa

devlet hastanesinde hsg çektirmek için 1 yıl beklemiş olmak gerekiyor gibi birşey duydum doğru olabilir mi bile duyan var mı
Cekmiyolar ben gittim 1 yıl dolmadan hormon testi bile yapmadı simdi fakulteden randevu aldım oraya gidicem haftaya

ben agustosta gıttım rahım fılmı cektırdım sorun cıkmadı sende cektır doktorlarda alem yaaa
Bi doktora gittim ama yapmadı hormon testi bile yapmadı hemde ben 6 ay yumurtlama testleriyle takip ettigin halde gebelik elde edemedik doktorlara laf anlatmak o kadar zor ki anlatamam

Canım bende yıllardir var polikistik over.. ama hiç bir ilaç kullanmadım.. sadece kilo vermemi istediler doktorlar ... Adetn Düzenli geliyormu ?

Tabi belki biraz farklıdır seninki ben asla ilacı kullanma diyemem başka tecrübesi olan varsa yardımcı olur eminim.. ben sadece kendi durumumdan bahsettim Hiç endişelenme çoğu kadın da olan birşey.. hatta hastalıkta denmiyor bunun için bu sadece bir tür hormon..
Bende lh yüksekliğinden anladılar bende saracogluna gittim bitkisel kürler aldım kilo problemim yok adet duzeunsizligi yok ara kanamalar da yok

Canım bende pcos yok ama insulin direnci olduğu için önermişti prowomen i doktorum, inositol var içinde yumurta kalitesini arttırıyor. pcosu planlara zaten inositollu takviye öneriyorlar ilaç gibi düşünme içeriği çok zengin güzel bi takviye içinde folik asit falan da var ekstra bi sey kullanman gerekmiyor toz halinde içinde 30 tane sase var suya karıştırıp iciyorsun, ben kasım aralık donemimde 30 sase kullandım tekrar sorduğumda zamlanmisti çok pahalı olduğu için almadım
Evet çok pahalıydı bende bu yüzden saracogluna gittim ve ondan bitkisel karışımlar.aldim

merhaba bende polikistik over lıyım ama adetlerim düzenli 14 kilo zayıfladım drlar zayıfla demişti tüp bebek aşılama hepsini denedim ama olmadı pro women kullanmayı ben de istiyorum doktorunuz mu yazdı sanırım parayla alınıoyor devlet karşılamıyor
Evet dedi bununal sana yardımcı olur benim de adetim düzenli kilo.problemi yok benimki başlangıcı gittim saracoglundan bitkisel şeyler aldım 515 TL tuttu

Bi doktora gittim ama yapmadı hormon testi bile yapmadı hemde ben 6 ay yumurtlama testleriyle takip ettigin halde gebelik elde edemedik doktorlara laf anlatmak o kadar zor ki anlatamam
haklısın, benıde bır sene folık asıt kullan dedıler adetın duzenlı sorun yoktur vs dedıelr sonra dedık esıme gıt bır bakalım bı gıttı sperm sorunu.
doktorlar çok dik, çok fazla hemde .
sen ısrarla iste rahım filmi.

çookkk memnumun kesınlıkle bır kerede olsa muayene ol derım, tavrı tutumu yaklasımı ılgısı cok ıyı, ben ılk muayene oldum cok ılgılendı bır saate yakın neredeyse ve yaklasımı cok pozıtıf bır doktor. para ıcın bu ııs yapan bırısı degıl
ben asılama yaptırdım ıkı kere ılkı kımyasal oldu, ıkıncısı negatıf ama bır ıslem yaptırsam yıne ona gıderım.
asılama oncesı test ıstemıslerdı 8 10 tane esımle benden, bana dedı dısarıdada yaptırabılırsın burda yaptırman şart degıl bazı yerler bunu kabul etmıyor halbukı burda yaptırman lazım da dıyebılırdı ucretlerı normal yerlere gore yuksek bu bıle cok ılımlı bır yaklasım.
Onu da not aldım. Çok sağol canım benim bakalım bu çabalarımız boşa çıkmaz inşallah. Rabbim hepimizin kucağını hayırla doldursun inşallah

X