Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba ayda iki yumurtlama tıbben mümkün değildir olsa bile çok nadirdir. Bu ovülasyon testlerinden dolayı kafalar karışıyor bence. Lh hormonu (luteinleştirici) çatlatma hormonu çatldıktan sonra hemen düşer ama vücutta her zaman biraz olur. Hamilelikte de belki salgılanıyordur biraz, ona gerçekten şaşırıyorum burda çok rastladım.

Merhaba kızlar ben en son 80 sayfada kalmışım. Arada yazılanları okuyamadım herkes iyidir yumurtalar catliyordur günler değerlendiriliyordur diye umuyorum Ben dün kardeşime geldim, kendisi yeni doğum yaptı...vallahi isteyen herkese nasip olsun kardeşim şimdilerde pek perişan olsa da bebiş çok tatlı çok güzel.ama bana 2. Bebek kararını tekrar düşündürtmedi desem yalan olmaz Benim yumurtam belirtilerime göre bugün çatladı amma ve lakin eşimden 1000km uzakta olduğum ve dönüş haftasonu olduğu için bu ay kendimden bir beklentim yok açıkçası. Zaten sağlık sigortasini da henüz yapmamistik kısmet diyorum yine de sizlere başarılar... Dönüşte kimler güzel haberler verecek bakalım

Canım daha pik olmamış yarin olur gibi sen bugünü degerlendir bence yarin pik olursa yarin geceyi boş geçer yarından sonra sabahi değerlendirirsin sperm de kaliteli toplanmış olur sabah verimli oluyor diyorlar
Evet sabahlar verimli ama
Canım daha pik olmamış yarin olur gibi sen bugünü degerlendir bence yarin pik olursa yarin geceyi boş geçer yarından sonra sabahi değerlendirirsin sperm de kaliteli toplanmış olur sabah verimli oluyor diyorla

Canım daha pik olmamış yarin olur gibi sen bugünü degerlendir bence yarin pik olursa yarin geceyi boş geçer yarından sonra sabahi değerlendirirsin sperm de kaliteli toplanmış olur sabah verimli oluyor diyorlar
Teşekkür ederim canım avakadoya da yarın başlasam olur deme geç kalmış sayılmam

Bu ay benim de öyle oldu ya misafirim geldi mahsur kaldı kardan dolayı değerlendiremedik hiç, yumurtlama öncesi 1 yumurtlama günü 1 çatlama günü 1 olmak üzere üçle kapattık koskoca ovülasyon dönemini kızlar bugünü değerlendir dedi ama elinde olmuyo insanın napıyım tutarsa tutcak olmazsa kısmet değilmiş deyip sonraki aya bakcam artık her nasip vaktine esir derler aynen öyle vazgeçmedim ama saldım

Evet sabahlar verimli ama

Teşekkür ederim canım avakadoya da yarın başlasam olur deme geç kalmış sayılmam
Yok canım zaten yumurtlama donemi yenmeye başlamalı diyorlar imkânın varsa adetine kadar ye bebiş olursa guzel tutunur, ben daha önce düzenli tüketmedim bu ay baya aldım yarımşar tüketiyorum günde ama degerlendirmelerim yeterli olmadı aksadı yani fayda edecek bir durum yok gebelik beklemiyorum bu ay ama bozulmasın atılmasın diye yiyorum öyle boş boş

ben mi yazdım bu mesajı ya o derece mi aynı olur yaşananlar bende atılmasın diye yedim valla

Adetin 14cu günü adet başlangıç gününden mi saymaya basliyoruz

ben mi yazdım bu mesajı ya o derece mi aynı olur yaşananlar bende atılmasın diye yedim valla
Ahahahhdaja
sen ben misin ben sen miyim be bacım benim de toplasan 3 gün bilemedin 4 gün değerlendirme olmuştur, yumurtlama takip etmiyorum ama takvime gore yumurtlamadan 2 gün önce degerlendirdim en son yazdım ya buraya da olmuyor diye
Bu ay ya spermler canlı kalacak gercekten 2 3 gün ya da erken yumurtlamış olmaliyim ki hamile kalayım
kiiiii bu kadar şanslı olsam bi düzine doğururdum şimdiye kadar
umutsuz vakayım ama yine de 10 tane test aldım paraciklari bayılıp çünkü test bağımlısı olmak bunu gerektirir

Olsun belli olmaz ama 1 gün ilişki ile hamile kalanlar oluyor benim kızım öyle oldu ama gel gör ki şimdi istiyoruz ya planlı olduğundan mıdır tutturamadık allahtan umut kesilmez canım

Amiiin inşallah rabbim aratmadan Te zamanda verir bebeğini özel olmazsa ilişki üzerinden kaç gün geçti acaba ? Daha doğrusu yumurtlama zamanından bu yaba kaç gün oldu . Bende sadece aşırı bel ağrısı var ama adetime daha 11 gün var çok erken diye sanmıyorum hamile olduğumu.

Bir de akıntım fazla bir anda geliyor ve çok geliyor daha öncekilerden farklı sadece bu kurcalıyor kafamı

Olsun belli olmaz ama 1 gün ilişki ile hamile kalanlar oluyor benim kızım öyle oldu ama gel gör ki şimdi istiyoruz ya planlı olduğundan mıdır tutturamadık allahtan umut kesilmez canım
O kadar dört dörtlük degerlendirmede olmayan bebek şimdi oluyormuş

Ay ben heves heves ovülasyon testi aldım bu ay iyi değerlendiriyim öyle sallamasyon olmasın diye ciddi disiplinle yola çıktım sonuç totalde 3 vardır bunda da bi hayır diyelim ne diyelim bacım test ben de yapcam aaa o olmadan olmazz eşim senin şu testlere işeme sevdana dur demek lazım artık diyo adam batacak çünkü gebelik testi ciddi bi bataklıktır

O kadar dört dörtlük degerlendirmede olmayan bebek şimdi oluyormuş
Kız bizim bat aynı tarihmişya aaaa ben ovülasyon testiyle takipledim bu ay bacım yumurtlama öncesini yumurtlama gününü ve çatlama gününü değerlendirdim toplamda 3 gün oldu zaten bir dolu bir boş şeklinde, benim ovülasyon bitti muhtemelen. Aynı zamansa bat tarihlerimiz sen de o zamanları değerlendirmiş olabilirsin bak sana da tutmuş olabilir benim tarihler umutsuz olmasak mı yine de

Bir de akıntım fazla bir anda geliyor ve çok geliyor daha öncekilerden farklı sadece bu kurcalıyor kafamı
Sana şöyle söyleyeyim o akıntıların peşinden gitmeye devam et . Bu konuyu çok arastiridm .. sana burdna paylaşacağım..

Gebelikte genellikle vajinal akıntının rengi beyaz, sarı ya da koyu renkli olur. Fakat hamileliğin neredeyse her anında annede şeffaf ve renksiz bir akıntı olur. Daha sonrasında bu akıntı beyaz renge döner. Gebelikte beyaz akıntı giderek koyulaşabilir.

Peki bu beyaz kremsi akıntı hamilelik belirtisi mi? Bu beyaz akıntının hamilelik belirtisi olup olmadığını anlamak için adet gecikmesinden sonra da vücudun bu mukusu üretmeye devam etmesi gerekir. Bazı kadınlarda bu akıntı adetin yaklaştığının belirtisi olabilir.

Beyaz kremsi akıntı hamilelik belirtisi mi sorusunda açıklığa kavuşturulması gereken bir konu da bunun miktarıyla ilgilidir. Ne kadar beyaz akıntı o kadar iyi diyebiliriz. Bu beyaz akıntı bol olduğunda hamilelik olabilir.
.

Özetle mukus ne kadar beyazsa gebelik olasılığı o kadar fazladır. Ancak gecikme olursa süt beyazı akıntı hamilelik belirtisi olabilir.

Beyaz kremsi akıntı hamilelik belirtisi mi sorusundan sonra okuyucular için diğer bir soru, akıntının dokusu ile ilgilidir. Birçoğu, bunun aracılığıyla vajinal bölgede bir sorun veya enfeksiyon belirtisi olduğuna inanıyor. Ancak durum böyle değil.

Kötü bir koku ve vajinal kaşıntı eşlik etmeyen kremsi beyaz akıntı herhangi bir sorun olduğunu göstermez. Genellikle beyaz, kremsi akıntı, daha yüksek bir progesterona sahip olduğunuzu gösterir. Mukus ne kadar sert ve yoğunsa, sahip olduğu progesteron hormon konsantrasyonu o kadar fazladır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…