Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
K

Kız masallah herseye cevap vermişsin 😂
Oğlak burcuyum canım annem daha gec bekliyormus ce e yapmısım herkes de sabırsız diye 😂
Bende kpss calısıyorum bi yandan kolay gelsin sana da inşallah sınavlara girerken karnımız burnumuzda sonra da atanırken kucagımızda olurlar 🙏🏻💙😂
Ay inşallah ağzın bal yesin Allah kısmet ederse doğururken dua edeceğim 😁😁kızımı doğururken formasyon için çok dua ettim kızımin kırkı çıkmadan yerleştim. He çok zor bir süreç oldu benim için o ayrı... Doğum sırasında edilen duanın kabul gördüğüne inancım iyice saglamlaştı o yüzden ☺️
Canım bu progesteron kabızlık da yapıyor sanırım dimi dış gebelik gecirdigimde ölüyordum kabizliktan iki gündür yine ayni tuvalete cikamiyorum inşallah progesteron artıyordur diyeyim o zaman ne diyeyim göğüslerim hazimsizlik kabizlik bi de kuyruk sokumum belim agrimaya başladı beni bitiyor hamile degilsem baya poliklinikleri gezicem

Aaa çok şaşırdım benimde iki gündür kabızlık gibi başladı ama çok erken benim belirtiler için 😂progesteron ne zaman yükselmeye başlıyor ki cumartesi günü çatlatma iğnesi yapmıştım
Aynen kızlar yapıyor valla ben hamileyken kullanmıştım nasıl bir şişkinlik yaşıyordum anlatamam bazı gebelere doktor fazladan probiyotik prebiyotik takviye veriyor sırf bu sebepten
iyi akşamlar kızlar nasılsınız? comfort erken gebelik testi yaptım akşam üzeri, bu testler en az kaç hcg değerini algılar bilginiz var mı? bata 5 gün var çok çok silik bir çizgi çıkmış bilemedim hiç olmasa çıkar mıydı ?
Kutularda yazıyor bazılarında yazmaya da bilir. benim daha önce kullandığım standart kaset test 25 bhcg(ama idrarda) tespit ediyordu ama daha düşük olanı da silik bir şekilde gösterir bence
Stres kaynaklı diyorlar dikkatimi dağıtmaya çalışıyorum.Geçen gün ebeye gittim.Rahmin ters dedi ve göbeği ovalama göndermiyor yerine yerleştirdi.Kesinlikle ağır kaldırma, ayağını sıcak tut, ani hareketlerden özellikle oturma kalkmada dikkat et bu ay hamile kalırsın dedi.Onun dışında doktorada 2-3 yıldır gittim ve çatlamaya kadar takip ettirdim bir sorun yok.Eşim inatçı birisi gitmedi doktora ve ailesinde çocukla ilgili bi sıkıntı da yok genlerden gelen e bizde de yok.Klomeni çok söylediler ona da başlamayı düşünüyorum.ilk düşündüğüm zamanlar folik asit verdi doktor ve ben uyguladım bu sefer de adetim hap aldığım kadar gün geciktirdi bana folik asit yaramadı yanı.Şuan rahim dönmesi ile ilgili bilgi topluyorum ve ters olan hamile kalabiliyor uş bende bi umut bu ay bekliyorum.Dua bekliyorum olmazları olduran da rabbim.Her testide yaptırdım artık bir klomen kaldı.
Canım valla eşin eğer istiyorsa gitmek zorunda öyle inatla olmuyor bu işler. hem bu şekilde senin de hakkına giriyor.ayrica test bu yani sorun olduğunu değil olmadığını da tespit ediyor. Ona göre bir tedavi planı oluşturulur. Sen bu kadar uğraşırken inat etmesi sana haksızlık bence

Hahah yemek pişmek bilmedi yaa biraz kalkmayayım diye yemek yiyip halledicez bu işi merak etme görevimizin başındayız 💪🤣 eşim de şaşırtıyo beni, hadi hadi şu yemeği yiyelim de daha işimiz var diyo 🤣🤣 çok alem bu adamlar yaaa
:KK70::KK70::KK70:ay dünden beri sen ve partalina_ partalina_ birde hope2022 hope2022 sohbetlerine gülüp durdum çok eğlendim yaaaa.. Rabbimde sizi güldürsun emiii aminnn 🥰🤲🏻

Kutularda yazıyor bazılarında yazmaya da bilir. benim daha önce kullandığım standart kaset test 25 bhcg(ama idrarda) tespit ediyordu ama daha düşük olanı da silik bir şekilde gösterir bence
cevabın için sağol canım, bunda da yazmıyor en az 10 dur diye tahmin ediyorum. Çok silik çizgi çıktı doğruluk payı mümkün müdür yani ?

Klomen i ilk kes mi kullanıyorsun
Kaç aydır deniyorsunuz canım

15 aydır deniyorum. 2 ay yumurta takibi yaptırdım. Geçen ayda klomen ve çatlatma iğnesi kullandım olmadı bu ayda gene klomen ve çatlatma iğnesi kullandım bekliycez bakalım

partalina_ partalina_ hope2022 hope2022 kızlar biz şimdi eşimle üniversite hastanesine gidicez. Dünden beri boğazım yanıyor diyor geldiğinden beri de biraz ateşi var. O da covid oldu galiba yaa 😔 bu durumda bile bencilce kendimi düşünüyorum ama ya tutmazsa bu yüzden ya da bişey olursa diye Allah'ım affet 😁

Ya geçmiş olsuun. Verelim bakalım bir test sende dikkat et kendine kapma ondan. Bişey olmaz sanmam ya

Bende bilemedim kuzum devamı gelmedi ama bide kan değilde kahverengiydi rengi bir damla kadar yani bazı yerlerde yumurta kist olunca öyle akıntı oluyo yazıyo du o yüzden korktum inşallah benimki çatlamıştır yaa 😐

Canım olmazsa 2-3 gün sonra bi doktora git çatladı mı öğrenmek istiyorum diye

Merhabalar , yumurtlama üzerinden 1 hafta geçti , yine kasıklarımda ağrı , beyaz akıntım başladı. Dün akşam karnımın sağ tarafında batma şeklinde sızlama oldu yaklaşık 1-2 dakika sürdü. Tekrar yumurtluyor olabilir miyim. Üst üste olabilir mi bu şekilde ?
Hamile de olabilirsiniz. İlk gebeliğimde batmalarım çok olmuştu karnıma çekemiyordum bacaklarımı batardı hep sizin gibiyken

:KK70::KK70::KK70:ay dünden beri sen ve partalina_ partalina_ birde hope2022 hope2022 sohbetlerine gülüp durdum çok eğlendim yaaaa.. Rabbimde sizi güldürsun emiii aminnn 🥰🤲🏻

Amin kuzum hepimizi güldürsüünn 🙏🏻🙏🏻 Ay kızlar geçen ay stresli geçmişti iğne günü ve sonrası dönem R Random3 partalina_ partalina_ bu sefer eğlenerek geçirdim valla. Rabbim inşallah güzel haberleride birbirimize vermeyi nasip eder 🙏🏻🙏🏻

-Arwen- -Arwen- bat 24.02.2022 :) bende katılmak istiyorum ve kızlar duanızı bekliyorum.4 yıllık evliyim ortadan sorun yokken maalesef gözüm yollarda.Dua bekliyorum ve dua ediyorum dileyen herkese rabbim “kün fe yekün” desin ve oldursun.
Hoş geldin canım ekliyorum amin inşallah hepimizin kucakları dolsun bir an önce bol şans🍀
İnsallah kuzum ben bugün doktora msj attm negatif cikiyo testler dedim😁 kaset testlere güvenme 15 gün kan ver sadece dedi☺️demesi kolay catlioz haberi yok
Ay senin doktorun kardeşi falan mı My_Moonlight06 My_Moonlight06 maşallah bu ne sabırdır adeti 20 gün geçti doktor arıyor henüz ben çatlamıştımmm günüm gelmeden çatlıyorum baksana🤦🏻‍♀️
Merhaba beni de yazar mısınız 22 şubat ☺️
Hoş geldin canım ekliyorum bol şans🍀
Yawww kuzummmm ondan sonrada bişi boşuna üzülüyorsun ama.. hem olumsuz yönden etikiliyorsunnn bedenini.. rahat bırak kendini oluşsun n olacaksa rahat rahat stress yapma babybisi
Bacı ben assla ve asla o kadar rahat olamam yaa bide sabırlıyım derdim kendime başka konularda evet ama bu konuda yok yani

Ahh canım hepimizi güldürsün 🥰 napalım bu kadar stres içinde makaraya vurmazsak nasıl geçecek zaman. Zaten tek rahatlayabildiğimiz yer burası

Afferimm Çalışkan arı 💪🤣🤣 artık rahat bi uyku çekebiliriz

Aynen öyle biz elimizden geleni yaptık bundan sonrasıı Allahtan 🙏🏻 Ama genede dikkat ediyoruz 1 hafta filan daha gün aşırı bir şekilde üst üste oldu diye uzaklaşmak yok 😂😂 yediriyoruz tatlıları 1 hafta daha

X