Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben de yeni başladım canım, ovülasyon iyi bişey aslında yumurtlama günleri takvimle çok alakasız oluyo mesela ya da iki kez yumurtlama gördüm ben bu ay değerlendirdim iyi oldu yani tutsa da tutmasa da. Ben de 1 dolu 1 boş yapcaktım bu ay genel olarak ama hangi günü özellikle değerlendirmen gerektiği önemli. Ben mesela iki gün pik gördüm ertesi gün de çatlama oldu bir dolu bir boş yaptım hem yumurtlamayı hem çatlamayı değerlendirmiş oldum ama çatlama ertesi gün olsaydı gün kaybı olabilirdi iki gün arka arkaya değerlendirmem gerekirdi
Peki testleri nerden aldın canım kaç tane almak gerekir

aynı bende öyle oldum canım sol tüpüm alındı kalp atışını bile duyduk çok zordu :KK43: temmuz ayında ameliyat oldum sadece 2 ay korunduk hala pozitifi göremedim sende pcos vs başka rahatsızlıklar var mı
Hayr canım hiçbir rahatsızlığın olmamasına rağmen hala pozitif göremedim malesef

Çok geçmiş olsunn... 😔.. Rabbim.en kısa zamanda sağlıklı gebelik nasib etsin.. peki belirtilerin neydi dış gebelikde.. şikayetler neydi.. birde HCG degeir çıktımı bu dış gebeliktede
Belirtim sadece kahverengi akıntıyı kasık ağrım oluyordu ama rahatsız edici değildi doktor hep ilk haftalarda olur dedi😏 beta çok güzel yükselmişti iki katı iki günde bir arttı benim

Canım hic belli olmaz belirtiler o kadar farklı oluyor ki herkeste biz çok düşünüp kendimizi boşuna üzüyoruz bence inşallah bebisin seninledir inşallah güzel haberler alırsın ve sağlıkla ilerler bizler öyle bi şey yaşadık ki pozitifi gorsek bile kuskumuz oluyor korkuyoruz Allah gönlümüze ferahlık versin 🙏
Amin 🙏Haklısın canım rabbimin dediği olur ol derse olur inşallah nasip eder bizede🙏 dış gebelikten snra panik atak oldum zaten 4 gün kala başlıyorum test yapayimda varsa çıksın hemen kontrole gideyim ya dış gebelikse falan diye acele ediyorum cok

Ay inşallah ya🥰 canım kasık ağrısı var mide-karın arasında bi yerden kasığa inen batmalar var özellikle solda, kasık bölgesi yumuşak şu an normalde adet belirtileri başladığında taş gibi sertleşiyodu orası internette de öyle yazıyo regl olacak kadınların sertleşir hamile olanların yumuşarmış (bana öyle mi geliyo bilemiyorum) göğüs ağrım net değil dokununca baya acıyo halsizlik şişlik bişeyler var ama bunlar adet belirtisi aynı zamanda diye çok şeyapamıyorum😅😄
Senin baya belirtin varmış inşallah hamilesindir kuzum benimde.kasık.bolgem yumuşak şuan 4 günüm kaldı.saat şuan 3:20 midem bulanıyor sadece yemeği fazla kacirdigim içinde olabilir 🙈 rabbim tez vakitte güzel haberler duyursun tatlim

Kızlar acil bakarmisiniz. Ben dün regli gibi oldum bıçak kesiği gibi kesildi daha ne gelen var ne giden neden olmuş olabilir ki😪

Kizlar gunaydin az once yaptim yumurtlama oluyor sanirim degil mi bu

Eklentiler

• IMG20220130095718.jpg
    IMG20220130095718.jpg
    99,8 KB · Görüntüleme: 69
Kizlar gunaydin az once yaptim yumurtlama oluyor sanirim degil mi bu
Tam olmamış gibi ikisi de eşit koyulukta ya da t daha koyu olmalı, bir de ilk idrarla yapilmamasi gerekiyor diye biliyorum genelde öğleden sonra yapıyor kullanan kızlar

Kızlar acil bakarmisiniz. Ben dün regli gibi oldum bıçak kesiği gibi kesildi daha ne gelen var ne giden neden olmuş olabilir ki😪
Test yaptın mi canım yerleşme olabilir mi? Renginden miktarından sen daha iyi anlarsın ne oldugunu

Tam olmamış gibi ikisi de eşit koyulukta ya da t daha koyu olmalı, bir de ilk idrarla yapilmamasi gerekiyor diye biliyorum genelde öğleden sonra yapıyor kullanan kızlar
Birde ogleden sonra deneyeyim ben biraz aceleci davrandim sanirim simdi ki bu sekilde daha koyulasmis sanki

Eklentiler

• IMG20220130100218.jpg
    IMG20220130100218.jpg
    83,6 KB · Görüntüleme: 64
Test yaptın mi canım yerleşme olabilir mi? Renginden miktarından sen daha iyi anlarsın ne oldugunu
Rengi miktarı nasıl olmalı. Ole şakır şakır gelmedi kırmızıyımdinsonra kahve rengi oldu oyhh çok fena canım sıkıldı ya 😭 inşallah duzensizlesmedi reglim yaaooff

Birde ogleden sonra deneyeyim ben biraz aceleci davrandim sanirim simdi ki bu sekilde daha koyulasmis sanki
Kuzum bu biraz daha koyu gibi evet ama önemli olan tam koyu olup sonrasında siliklesmesi siliklesince çatlama olmuş oluyor ve sıvı alımına da dikkat etmen gerekiyor en az 2 saat bi şey içmeden yaptığın idrarla test etmen gerek dediğim gibi genelde öğleden sonra yapıyorlar ben de bir kaç ay kullandım eskiden öyle yapıyordum sen yine degerlendir bekleme ne kadar çok ilişki o kadar çok sans

Rengi miktarı nasıl olmalı. Ole şakır şakır gelmedi kırmızıyımdinsonra kahve rengi oldu oyhh çok fena canım sıkıldı ya 😭 inşallah duzensizlesmedi reglim yaaooff
Canım valla inan hic yaşamadım iki kere hamile kaldım ama yerleşme kanaması olayı olmadı bende gerçi rahme yerleşemediler o yüzdendir, biri dış gebelik biri kimyasaldı 😏 kür vs yaptın mi onlar değiştirebiliyor regl düzenini miktarini testin varsa yapsana çıkar zaten bebisse

Canım valla inan hic yaşamadım iki kere hamile kaldım ama yerleşme kanaması olayı olmadı bende gerçi rahme yerleşemediler o yüzdendir, biri dış gebelik biri kimyasaldı 😏 kür vs yaptın mi onlar değiştirebiliyor regl düzenini miktarini testin varsa yapsana çıkar zaten bebisse
Bende 1 çocuk doğurdum hiç yaşamadım canım. Çok geçmiş olsun sanada sağlıksız gebeliklerde atılma yaşanıyor. Boşver hayırlısı sağlıklı olsun. Zamanla olsun canm. Benim ilk denememdi zaten ama duzensizlesirse diye çok canım sıkıldı. Ole kenera köşede test tutanlardan değilim. Yani elinde sonunda belli olur diye düşündüm ben de

X