Su orucu

amazing_smile22

Guru
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2010
66
13
Selam kizlar

Ben su orucu yapmaya karar verdim. Diyer diyet dosyasinda da konuya degindim ama belki benimle birlikte yapmak istiyen olur diye burada da paylasmak istedim. Sadece kilo icin degil ayni zamanda hem bedenimi dinlendirmek hem de detoks etkisi icin yapicam. Bu haftasonu baslamayi düsünüyorum.

Nasıl yapılıyor Ramazan’da kilo aldım 2.5 kilo kadar hiç bu kadar almamıştım.Hem evde olunca hem Ramazan olunca 2.5 kilo kaçınılmaz oldu

Nasıl yapılıyor Ramazan’da kilo aldım 2.5 kilo kadar hiç bu kadar almamıştım.Hem evde olunca hem Ramazan olunca 2.5 kilo kaçınılmaz oldu

Farkli cesitleri var ama asil arinma icin tavsiye edilen sade su ile yapilan oruc. Yani sadece su tüketiyorsunuz. Bazilari cay ve kahve de iciyor. Bir cesitinde de taze sikilmis meyve be sebze sulari ve tanesiz sebze corbalari da serbes.
oruc niyetiylede yapabilirsiniz. Yani aksam orucunuzu suyla acip gün dogana kadar su icebilirsiniz sonra tekar oruc. Bir ile üc hafta arasi yapabilirsiniz. Ama 24 saat yapan da var 36 saat yapanda. Amaciniz sadece kilo vermekse su orucundan farkli birseyde yapabilirsiniz. 2,5 kilo fazla bir kilo degil acikcasi. Su orucunun kilo vermeden cok saglik icin yapilan bir oruc zayiflamak yan etkisi. Tabi hic birsey yemediginiz icin inanilmaz hizli kilo verdiriyor.

Çok sağlıksız değil mi sizce? En azından yanında yeşillik falan gibi lif içeren şeyler yiyin. Su sindirim sistemini geçince doğrudan böbreklere gidecek, bağırsaklar boş kalacak. Kurur yapışır, düğümlenir falan. Çok tehlikeli görünüyor.

X