Şu an kendimi o kadar çaresiz hissediyorum ki :((

revanche

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2013
1.670
1.931
Kizlar dualarin gucune inaniyorum hergun okuyorum da. Icimdeki sıkıntılar gecmiyor. Kapana kısılmıs gibi hissediyorum bazen. Baska neler okuyabilirim. Lutfen yardin edin

Dinimiz diyorki musluman mantikli olur guclu olur duygulariyla hareket etmez. Oyuzden dua et ve ederken Kendi kendine deki ben simdi icimdeki butun sikintiyi atiyorum hersey gecici bu sikintilari icimde buyutmem benim yaptigim birsey o halde sikintilari icimden atadabilirim. Bende zamaninda cok sikinti yaptim herseyi halada yapiyorum cogu kez. Ama boyle dusunup kendimi rahatlatabiliyorum.

Sagol canim tesekkur ederim.

İnsirah ve duha surelerini oku Rabbim sikintilarini giderir ins. coronet arkadasa da katiliyorum inanacli insanlariz. benim de panik atak pesimist bir yapim var hep sikntiliydim hatta doktorum bana a.depresan verdi ise yaramadi meger ilacim bendeymis kendimi bi sirkeledim inancli insanlariz bi de alanim dib dedim ki ilaca ihtiyacim yok gorelim mevlam neyler neylerse guzel eyler. her hayirde ser, serde de bi hayir vardir.sabir tevekkul ve tezekkur iste butun recete bu...

Hepimizin olmustur öyle dönemleri Ben de ilacı namazda ve Kuran da bulanlardanim.Rabbime sigindim dualara sarildim şimdi iyiyim çok şükür. Sen de atlaticaksin Allah in izniyle. Vakitler disinda da daralinca al seccadeni kos Rabbimize O merhametlidir bizleri kapisindan geri cevirmez. Allah yar ve yardimcin olsun kuzum.Insirah okudum senin icin...

Allah razi olsun canim . Rabbim dualarimizi kabul etsin.

Dogru diyorsun ilac filan biryere kadar. Ben de zamaninda kullandim ama hersey beyinde bitiyor. Sadece anahtari bulmak onemli. Insallah bu dualar dermanim olacak. Allah hepinizden razi olsun.

Cemi cumlemizde Rabbim razi olsun. ama bi sey diyim mi avatarini degistirmekle ise baslayabilirsin. ruhunu yansittigini dusunuyorsan ruhun bu olmamali once buna inanmalisin

Cemi cumlemizde Rabbim razi olsun. ama bi sey diyim mi avatarini degistirmekle ise baslayabilirsin. ruhunu yansittigini dusunuyorsan ruhun bu olmamali once buna inanmalisin
Cok sevdigim bir arkadasimin portresi. Beni yansittigini dysundugum icin koymadim aslinda ama sen soyleyince farkettim. Su anki ruh halimi yansitiyor. :)

ne güzel anlatmışsın bir yerde duydum mümin dünyevi sıkıntılardan derin üzüntü duymaz diyordu ben de aksine R revanche gibi çoğu zaman elimde olmadan derin acılar duyuyorum bir yerde de insanın kendine yaptığını kimse yapmaz diyordu Aklıma bunları getirip moral bulmaya çalışıyorum Çok şükür dua var duanızda bana da yer veririsiniz sevinirim Rabbim herkesi sıkıntısından feraha çıkarsın amin

Allah sevdigi kuluna dert verirmis. Cok sükür ki dermanini da veriyor. Sanirim biraz aceleciyiz. Ben en sevdigimi annemi kaybettim. O zamanlar inancim cok kuvvetli degildi. Hayatta yapayalniz kalmistim. Cok sukur Allahim sabrini verdi.
Paylastikca dertler azalirmis derler. Konustukca insan rahatliyor. Ben de sizin icin dua edicem. Rabbim kabul etsin dualarimizi. Amin.

Allah razı olsun canım. Rabbim cennetinde kavuştursun sizi. Allah rahmet eylesin.

Amin... hepimizi insallah. Cok duygusaliz cok hassasiz cok merhametliyiz ve cok empati yapiyoruz o yuzden hersey bizim derdimiz oluyor ( misal ben dun komsumun bi anda dusup ilk defa epilepsi krizi gecordigini ogrendim iki gundur aklimdan cikaramiyorum onun o an neler yasadigini kizinin annesini o halde gorunce nasil korktuguna kadar dusunup empati yapiyorum ama yasadigim sikinti onlarinkinden daha fazla cunku onlar yasadi ama ben kafamda buyuttum ) aslinda merhamette duygusallikta empatide cok buyuk erdemler herkeste olmaz sukur etmemiz lazim ama biz onu o kadar abartiyoruzki bu erdem olmaktan cikip bizi umutsuzluga surukluyor. Ne o erdemle kendimize ne baskasina hayrimiz dokunuyor. Cunku herseyin fazlasi fazla ve dinimiz uc noktalardan sakinin ortayi bulun diyor. Eskiden cok takardim simdide takiyorum ama o orta yoldan gitmeye calisiyorum cunku dinimiz bunu emrediyor. Cunku Insan merhametiyle bile sinaniyor

Ben bu aralar cok hassasim. En ufak seyde gozlerim doluyor. Mesea dun bir suriyeli cocuk ölmüs donarak. Butun gunum mahvoldu. Bu tarz seylere cok takiyorum. Yasam kalitem dusuyor. Hayat bombos geliyor. Oglum olmasa hayata karsi hic umudun kalmazdi galiba.

Insirah sureyi hergün oku canim.Bende vesvesem icin okuyorum ve kurani kerimi azda olsa devamli okumaya calis.O bir sifadir...hergün zikir etmeyi ihmal etme,bakis acin degisir daha mutlu olursun insaallah...

Insirah sureyi hergün oku canim.Bende vesvesem icin okuyorum ve kurani kerimi azda olsa devamli okumaya calis.O bir sifadir...hergün zikir etmeyi ihmal etme,bakis acin degisir daha mutlu olursun insaallah...
Dun basladim canim insiraha. Allahin izni ile sıkıntılar gidecek insallah. Sagol canim yorumun icin.

Iste bende oyleyim dunyanin tum derdi sanki benim uzerimde ama iste diyorumya merhametimizle bile imtihan oluyoruz fazla merhamet yaraticinin adaletine ve merhametine inanmamak aslinda. Icimizi ferah tutalim her daim huzurlu olalimki cevremizede faydali olalim insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…