Şu an kendimi o kadar çaresiz hissediyorum ki :((

Kizlar dualarin gucune inaniyorum hergun okuyorum da. Icimdeki sıkıntılar gecmiyor. Kapana kısılmıs gibi hissediyorum bazen. Baska neler okuyabilirim. Lutfen yardin edin
İnşirah Suresi Meali

Bismillahirrahmânirrahîm.
1 - Biz senin göğsünü açıp genişletmedik mi? Mirac gecesi Efendimiz Kâbenin yanında iken melekler tarafından göğsünün yarılıp zemzem suyu ile yıkanıp ilim ve hikmetle doldurulmasına işarettir.

2-3 - Senin belini çatırdatan o ağır yükünü indir-medik mi?

4 - Hem senin şanını yüceltmedik mi?

5 - Demek ki güçlükle beraber kolaylık vardır.

6 - Evet, güçlükle beraber kolaylık vardır.

7 - O halde bir işi bitirince, hemen başka işe giriş, onunla uğraş.

8 - Hep Rabbine yönel, Ona yaklaş!

Amin... hepimizi insallah. Cok duygusaliz cok hassasiz cok merhametliyiz ve cok empati yapiyoruz o yuzden hersey bizim derdimiz oluyor ( misal ben dun komsumun bi anda dusup ilk defa epilepsi krizi gecordigini ogrendim iki gundur aklimdan cikaramiyorum onun o an neler yasadigini kizinin annesini o halde gorunce nasil korktuguna kadar dusunup empati yapiyorum ama yasadigim sikinti onlarinkinden daha fazla cunku onlar yasadi ama ben kafamda buyuttum ) aslinda merhamette duygusallikta empatide cok buyuk erdemler herkeste olmaz sukur etmemiz lazim ama biz onu o kadar abartiyoruzki bu erdem olmaktan cikip bizi umutsuzluga surukluyor. Ne o erdemle kendimize ne baskasina hayrimiz dokunuyor. Cunku herseyin fazlasi fazla ve dinimiz uc noktalardan sakinin ortayi bulun diyor. Eskiden cok takardim simdide takiyorum ama o orta yoldan gitmeye calisiyorum cunku dinimiz bunu emrediyor. Cunku Insan merhametiyle bile sinaniyor
Doğru canım haşa bizim merhametimiz Rabbimin merhametinden daha mı büyük ki ölen ya da hastalananlardan endişe duyuyoruz üzülüyoruz aslında neyin iyi neyin kötü olduğunu en iyi Rabbim bilir. Herşey de bir hikmet var Rabbim olayların ardındaki hikmeti görmeyi nasip etsin.Rabbim kendine ağır imtihanlarla değil kendiliğinden kendine yaklaştırsın kötülüklerden korusun

Son düzenleme:
Doğru canım haşa bizim merhametimiz Rabbimin merhametinden daha mı büyük ki ölen ya da hastalananlardan endişe duyuyoruz üzülüyoruz aslında neyin iyi neyin kötü olduğunu en iyi Rabbim bilir. Herşey de bir hikmet var Rabbim olayların ardındaki hikmeti görmeyi nasip etsin.Rabbim kendine ağır imtihanlarla değil kendiliğinden kendine yaklaştırsın kötülüklerden korusun
Aminn

X