**Spor Motivasyon Soru-Cevap **

1. Sığır ve dana eti, hatta tavşan eti yiyebilirsiniz ama kuz eti yasak. Tabii etin yağlı kısımlarını yememeye özen göstermelisiniz. Eti ızgarada, fırında pişirilmiş ya da haşlanmış olarak yiyebilirsiniz. Tabii sıvı yağ, tereyağı ve herhangi bir krema ya da sos eklemeden. Yağsız kızartma yolunu da seçebilirsiniz. Bunun için tavanın yüzeyini çok az sıvı yağ ile ovalayın ve eti kızartın. Kıymayı yumurta, gebre otu ve baharatlar ile karıştırıp köfte halinde de tüketebilirsiniz.

2. Tavuk ve hindi eti yiyebilirsiniz. Tabii yemeden önce derisini soymak şartıyla. Ve kanatları dışında kalan kısımlarını tüketmelisiniz.

3. Az yağlı ya da yağsız jambon tüketebilirsiniz. Şarküteri ürünleri, pişmiş ya da tütsülenmiş jambon yemeyin, çünkü bu şekilde çok yağlıdırlar.

4. Sığır eti, dana eti ve tavuk ciğeri yiyebilirsiniz.

5. Bütün balıkları; taze, dondurulmuş, tütsülenmiş, konserve, kurutulmuş halde yiyebilirsiniz. Ancak yağda ya da herhangi bir yağlı krema ile pişirilmemiş olarak.

6. Tüm kabuklu deniz hayvanlarını tüketebilirsiniz.

7. Günde iki yumurtadan daha fazlasını yiyebilirsiniz. Eğer yüksek kolesterol sorununuz varsa, hafta üç ya da dört yumurta sarısını tüketebilirsiniz. Yumurtanın beyazı yasak!

8. Yağsız süt ürünleri; yoğurt, süzme peynir, yağsız süt tüketebilisiniz. Sade yoğurt ya da hindistan cevizi, vanilya, limon ile tatlandırılmış yoğurt sınırsız! Fakat yağsız yoğurt ya da meyveli yoğurdu günde iki kere ile sınırlandırmalısınız.

9. Tatlandırıcılar, sirke, baharatlar, şifalı otlar, sarımsak, soğan, salatalık, limon suyu (sadece yiyeceklerin üzerinde, içecek olarak değil), hardal, tuz (ölçülü miktarda), ölçülü miktarda şekersiz doğal ketçap, şekersiz sakız yasak değil.

Ek Kurallar

– Günde 1,5 litre su içmelisiniz. Bu, midenizde doluluk hissetmenize yardımcı olur. Çay, kahve ve diyet içecekleri de tüketebilirsiniz.
- Günde 1,5 çorba kaşığı yulaf kepeği (örneğin, yoğurdun üstünde ya da pankekin içinde) tüketmelisiniz.
- Her gün 20 dakika hızlı bir şekilde yürümelisiniz.
- Tüm sıvı yağlardan ve tereyağından sakınmanız gerekiyor

Kilo Aldırmayan 10 Sağlıklı Abur Cubur:

Peki nedir bu kilo aldırmayan abur cuburlar?

1- Kuru üzüm + leblebi karışımı: 1’ er çay bardağı karıştırıp çantamıza koyabileceğimiz bu karışım bir şeyler atıştırmak istediğimizde keyifli ve besin değeri yüksek tatminkâr bir abur cubur olacaktır.

2- Fındık + kuru üzüm karışımı: Fındığın kilo vermeye katkısı tartışılmaz, kuru üzüm ile beraber yersek, demir ve flavonoidlerden zengin bir karışım elde ederek metabolizmamızın hızına katkıda bulunmuş oluruz.

3- Ceviz: omega- 3 zengini ceviz, tok tutmasının yanında metabolizmamızı hızlandırıp yağ yakmayı kolaylaştırır. Ve ayrıca zinde, enerjik olmamızı sağlar, algı düzeyimizi arttırır. Aralarda 1 avuç cevizi 1 adet elma veya taze her hangi bir meyve ile beraber tüketmek daha hızlı kilo vermemizi sağlar.

4- Peynir+ ekmek + maydanoz ile sandviç: Peynir+ ekmek ikilisi birde yeşillik ve çiğ sebzeyle karıştırılırsa metabolizmamızı hızlandırmak da ve kilo vermemizi kolaylaştırmakta rakip tanımaz.

5- Yoğurt + maydanoz karışımı: Yoğurttaki kalsiyum yağ yakmayı tetiklediği gibi aynı zamanda ödemi azaltıp, dolaşımımızı açarak kilo vermemizi kolaylaştırır. Gece yatmadan yoğurda maydanoz karıştırarak yersek, yavaşlayan metabolizmamızı açar kilo vermeye ivme kazandırmış oluruz.

6- Yoğurt + yulaf ezmesi + ceviz: Yulaf ezmesinin içerdiği lifin yapısı farklı olup sindirim sistemini farklı düzeyde çalıştırır. Böylece sindirim sisteminde olan problemleri aşmamızı kolaylaştırır. Ceviz ve yoğurt ile yulaf ezmesi metabolizmamızın maksimum düzeyde çalışması için en iyi anahtardır.

7- Meyveli probiyotik yoğurt: Pratik ve eğlenceli bir abur cubur olan meyveli yoğurtların probiyotik lif içerenlerini tercih etmeliyiz. Böylece bağışıklık sistemimizi de güçlendirmiş oluruz.

8- Ayran: En sağlıklı içecek. Serinletecek soğuk bir içecek içmek istediğimizde gazlı ve şekerli içeceklerle kıyaslanamayacak değerde bir içecek. Soda + ayran olarak tüketmek çok yoğun terlediğiniz çok su kaybettiğiniz dönemlerin tamamlayıcısı.

9- Süt: Sade su gibi içmek yerine imkan olduğunda sıcak içmek daha kalıcı bir tokluk sağlar. Neskafe, Türk kahvesi veya kakaoyla karıştırmak da lezzetini çeşitlendirdiği gibi yapısında bulunan kafeinden dolayı metabolizmamızı bir miktar hızlandırır.

10- Süt + bitter çikolata: Çikolata mutlu eden ve metabolizmamızı hızlandırabilen keyifli bir abur cubur. Sütle birlikte ölçülü miktarda çikolata tüketmek kilo verme hızını oldukça yükseltiyor.

Bu sağlıklı abur cuburları kilo almadan yemek için; sabah öğlen akşam ana öğünlerimizi sağlam tüketmeliyiz. Öğünlerimiz; karbonhidrat,

protein, yağ açısından dengeli, vitamin ve mineraller yönünden yeterli düzeyde olmalı. Bunu sağlamak için de ana öğünler;

1. Grup et grubu, 2. Grup ekmek grubu, 3. Grup süt yoğurt grubu, 4. Grup sebze- meyve grubu yiyeceklerin hepsini içermeli.

Ürünler Kalori (kcal) Açıklama
------------------------------------------------
Browni 120 1 porsiyon
Peynir tatlısı 110 1 porsiyon
Baklava 402 100 gr
Tahin helva 520 100 gr
Ayva tatlısı 230 1 porsiyon
Sütlaç 140 100 gr
Muhallebi 175 100 gr
Puding 165 1 porsiyon
İrmik helvası 530 1 porsiyon
Un helvası 582 1 porsiyon
Şekerpare 140 1 adet
Tulumba tatlısı 92 1 adet
Sütlü çikolata 492 100 gr
Lolipop şeker 22 1 adet
Ev kurabiyesi 350 100 gr
Cheesecake 280 100 gr
Meyveli kek 138 1 dilim
Çikolatalı kek 190 1 dilim
Tiramisu 250 100 gr ( yarım porsiyon)
Kruasan 385 100 gr - sade
Kruasan 394 100 gr -peynirli
Kruasan 242 100 gr - elmalı

Ellerine, emeğine sağlık minik kuzum, paylaştığın her şeye baktım, hepsini okudum. Ama şu an bitter çukunata yiyorum benden cacık olmaz ehe (gerçi %80 bitter olduğundan kakao tozu yiyorum demek daha mantıklı )

Şaka bi yana zaten 2 küçük kare parça yedim. Yediklerime dikkat ediyorum aslında da spor yapmadıktan sonra hepsi boş iş oluyo. Diyetle 1 haftada 1-1.5 kilo ıkına sıkıla verirken spor yaptığımda 1 haftada 3 kilo gittiğini hatırlıyorum. 2 katına çıkıyo boru mu ayda 10 kilo yapar.

Ama işte bu aralar dehşet derecede üşengecim bi lokma güneş yok böyle bi depresif hava hiç bir şey yapası gelmiyor insanın.

1 Mayıs'ta (YARIN) kaldırcam popoyu bu koltuktan başlıcam yine, bekle beni

Bende abandım yaza taş gibi girmek istiyorum bbakalım manyak videolar buldum Çukunata iyi dir ya arada mutluluk veren tek şey

Emeğine sağlık canım, yeni bulduğun videoları da umuma açmanı reca ediciğimm..
Sevdim topiğini, takipteyim!

Bende abandım yaza taş gibi girmek istiyorum bbakalım manyak videolar buldum Çukunata iyi dir ya arada mutluluk veren tek şey

Zaten taşsın yavrumm ben de bugün dietimi sıkılaştırdım, mayıs sonuna dek 5 kilo vermek istiyorum (artı sıkılaşmak tabi) konuyu takip edicem ama eskiden yaptığım videları yapıcam yine hatırlıyosundur beraber ayna karşısında yaptıklarımız :13:

Mayıs boyunca kampa girmiş gibi düşüncem kendimi braz acımasız olucam koca ay boyunca 1 tane kaçamak öğün hakkım olcak (cheat meal) hepsi bu. Şu 75'in altına ineyim artık, vücudumu seviyorum da bir beden küçüğünü istiyorum

Hadi bakalım bende popo ya saldırıyorum
Emeğine sağlık canım, yeni bulduğun videoları da umuma açmanı reca ediciğimm..
Sevdim topiğini, takipteyim!
Merhaba hoşgeldin sottile Tabi ki yardımcı olmaya çalışırım
ikiside cok iyi hareketler. Ben denedim ve zayifladim. Kesinlikle deneyin.
Bu arada paylasimlar harika. Takipteyim sizi
Evet çok güzel hareketler kesinlikle poponun aşkısı olmalı o harekettler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…