Aile Planlaması Spiral taktırdım ama tüplerimi de bağlatsam mı?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Bende erkeklerin hiçbir vasfı olmadıkları halde en güçlü misyonu sahiplenmelerini anlamıyorumBir erkek benim yanımda bir hiç resmen

bende plansız gebelık yasadım ımkansız gıbı bırseydı ama aldırdım çunku 2. bir çocuk istemiyoruz ikimizde şartlarda uygun değil.. ama iğne kullandığım dönem yaşamadım bunu, birde doğum sonrası gebe kalma ihtimali daha yüksek oluyor özellikle ilk bir yıl içerisinde çünkü vücut kendini yeniliyor, yumurtlama daha yüksek düzeyde oluyor bir bakıma
ama ben iğne kullanırken o dönemde hiç sıkıntı yaşamadım sadece ilk ay koruması düşük oluyor ve adetleri azaltıyor..

Kan pıhtılaşması gebeliğe engel değil düşüğe sebep oluyor.. Ben de ilk düşükten sonra aspirin kullanmıştım..
Evet ben de öyle demek istemiştim aslında yanlış ifade etmişim. Nasıl aspirin kullandınız? Düşüğünüz bebek kaç haftalıkken oldu?
Ben de geçen ay kimyasal yaşadım o yüzden bu ay ben de limon suyu kürü aklımdan geçiriyorum. Limon suyu da doğal kan sulandırıcıymış

Düşen bebeğim 8.haftayı yeni doldurmuştu daha önce kalp atışını dinlemiştik kalbi durmuş..
Aspirini gün aşırı kullandım sanırım 25.haftaya kadar decavitle dönüşümlü içiyordum..
Şimdi 16 aylık oğlum Rabbim sağlık versin..

ayy kıyamam ben ona yaa . Benimki kimyasaldı, bişi anlamıyosun daha embiryoyken kaybediliyo. size de çok geçmiş olsun

ayy kıyamam ben ona yaa . Benimki kimyasaldı, bişi anlamıyosun daha embiryoyken kaybediliyo. size de çok geçmiş olsun
Allah kimseye yaşatmasın hele de 12.haftadan büyükse..Ben de kürtaj olmuştum anestezi ile hissetmedim ama 12.haftadan sonra canlı doğumla alıyorlar

Göreceli bir durum olduğu için ihtimalin yüksekliği hakkında birşey diyemeyiz ki. Konu sahibi ilk durumu kabul etmiş demek ki, bu durumda yaptığı yanlış gibi yorum yazmak sanki ayıp birşey yapıyormuş gibi izlenim verdiğinden dolayı, olumsuz yorumlara takılma dedim. Sonuçta benim değil, konu sahibinin kararı :)

Doğum yapmanızın ölümle sonuçlanacağı hastalık ve çoklu doğumunuz varsa üç çocuk ve üstü gibi öyle bunu yapabilirsiniz.
Tüpleri bağlatma kadınlarda geri dönüşü olmayan bir yöntem,ömür boyu doğal yollarla gebe kalamazsınız.
Erkeklerde bu durum böyle değil,ülkemizde pek kabul görmesede erkeklerin tüplerini bağlatması daha mantıklı bir yöntem ve geri dönüşü olan bir korunma yöntemidir.

Karalama derken evet diplomayı öne sürdüler. Ama o kadar yararsız program içinde bilindik yanlışları gözler önüne serdiği için en azından faydalıydı. Sanki etik programlar akıyor tv nin her yerinden de adamın diploması yüzünden sorguladılar. Bence doğru noktalara değiniyordu ilişkilerde. Etik meselesine gelirsek de adam zaten etik konular üzerinde evli çiftlerin ne yapmaları gerektiğini, herkes tarafından bilinen ama uygulamada sıkıntı çekilen konuları masaya yatırıyordu.

Ayrica konuda belirtmissinz evliliginizi kurtarmak icin psikologa gittiginizi. Belli ki evladiniz icin evliligi kurtarma tekrar mutlu olmak icin cabaliyorsunuz her ikinizde...evlilik icinde cinsellik olmazsa olmaz size hakveriyorum. Sadece evliliginzde önunuzu gormeden ikinci bir bebek istemiyorusnz ki sonuna kadar haklisinz..siz bakmayin boyle anlamsiz yorumlara insallah hersey yoluna girer gonlunuze gore olur. Bu arada bende sadece prezarvtfle korunyrdum ve hamile kaldim.tek korunma yontemi riskli malesef.bende kara kara dusunuyrm nasil korunacgm diye bir kere yaswyinca bu durumu gozum korkuyr

Benim eşimle aramız çok iyi. Ailelerimiz iyi, 1 kızım var. Buna rağmen tüplerimi bağlatmak istiyorum

Gerçi zaten baglatmaktan vazgecmissiniz de yazayım dedim. Bence de baglatmamalisiniz. Hayat bu önünüze ne geleceği belli değil. Benim 2 çocuğum var 3. ye hamileyim. Ve spiral varken üçüncüye hamile kaldım. Üstelik kan pıhtılaşması bende de var ve clexan kullanıyorum. Diğer gebeliklerimde olduğu gibi. Çok sıkıntılı bir durumum ve 3 çocuk yeter dediğim için bu doğumla birlikte baglatacagim tuplerimi. Ona rağmen acaba mi diyorum bazen. Ama sonra bağlatmak daha ağır basıyor. Çünkü bu hergun vurulan iğneler ve üç çocuk yeter Allah herkesin evladını bağışlasın. Siz de geleceği dusunun. Clexan iğne ile bir çocuk daha yapabilirsiniz ilerde. Kızınıza kardeş olsun isteyebilirsiniz. Umarım evliliginiz hayırlısı ile güzel gider.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…