Aile Planlaması Spiral taktırdım ama tüplerimi de bağlatsam mı?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Iste konu sahibide gebe kalmis zaten asprin ve igne kullaniyor.bende kullaniyrm kendimden biliyrm
hayır benim anlamadığım şey, ben burda farklı bişi iddia etmiyorum. Ben de bir düşük yaşadım, acaba bende de var mı diye araştırdığım için konunun içinde dikkatimi çekti. Bayanın konusu bu değil zaten.
Evet gebeliğin devamı için tedavi şart diyelim o zaman oldu mu???

hayır benim anlamadığım şey, ben burda farklı bişi iddia etmiyorum. Ben de bir düşük yaşadım, acaba bende de var mı diye araştırdığım için konunun içinde dikkatimi çekti. Bayanın konusu bu değil zaten.
Evet gebeliğin devamı için tedavi şart diyelim o zaman oldu mu???
Canim anlamadiysan mesajindaki son cumleyi oku.engel yazmissin.bende engel deil diyorum.baska bi arkadasta demis sana emgel deil diye.demekki sen duzgun ifade edemissin dusundugunu

Merhaba KK’nün aklı başında duyarlı kadınları,

Evliliğimde büyük sıkıntılar yaşıyorum. Konularımı bilen biliyor zaten. Şu anda eşimle psikoloğa gidiyoruz evliliğimizi kurtarmak adına. Bunları neden çocuk istemediğim konusunda bilgi olsun diye paylaştım.
Asıl konu şu; bende kan pıhtılaşması çıktı. Bu yüzden doğum kontrol hapı kullanamıyorum. İlk bebeğim spiral taktırmada geciktiğim için eşimin de korunduğunu düşündüğüm için oldu. Şu an tabi ki iyi ki var diyorum, kızım 7,5 aylık oldu. Ama annem bana spiral ile hamile kalmış. Burada da benzer bir sürü hikaye okuyunca korkuyorum açıkçası. Allah’ın gücüne gitmesin ama spiral taktırsam da daha da tedbir alabilir miyim diye düşünüyorum. Çünkü eşime de güvenemiyorum bu konuda. Kızım 3,5 aylıkken korunmadı hemen arkasından spiral taktırdım zaten. Neyse ki istenmeyen bir gebelik olmadı.

Şimdi size sorum şu, tüplerimi bağlatsam ne olur? Bir daha açtırma ve bebek sahibi olma şansı kalıyor mu yoksa öyle bir ihtimal artık hiç kalmıyor mu? Bağlatan var mı? Riskli mi?
Ya da spiral olduğu halde ben fazla mı evham yapıyorum sizce?

Mutlu bir evliliğim olsa hiç bunları düşünmezdim o yüzden bebek isteyen anne adayları bana kızmasın lütfen. Anne olmayı çok sevdim çok güzel bir duygu ama o bebeği en iyi şartlarda büyütmeye çalışmak da en çok istediğim şey. Şu anda bile sorunlar yaşarken kızım adına geleceğe dair endişeler duyuyorum. O yüzden tedbir almaya çalışıyorum.
Bağlatılan tüpler ileride açılabiliyor . ama riskli sonuçlarda alabilirsin . İlk gebeliğime spiralle , ikinciye doğum kontrol hapı ile hamile kaldım .Delirecektim zaten .Şu an ben doğum kontrol hapı , eşim prezervatif kullanıyor . 7 yıldır başımıza iş gelmedi. İnşallah gelmez. İşini iki taraflı sağlama al .

ay tamam arkadaşlar, gerçekten baygınlık geldi. herkes aynı şeyi yazıp duruyor. Size patladım kusura bakmayın ama.. iğne olmazsanız, aspirin kullanmazsanız o bebek düşer işte bu kadar basit.
İnsanlar bilgilendirmeye çalışıyor ayrıca bana neden patladığınızı da anlayamadım. Cevap vermezsiniz olur biter.

Arkadas bi garip gercekten.kendisi gebelige engel yazmis.insanlar burda yanlis bilgilendirilmesin diye uyarildigindada atar yapiyor

İnsanları uyarmakta hata oldu canım

Söylemek istediğim pıhtılaşma sorunu varsa gebelik devam etmez. Evet gebelik oluşabilir ama sonucta bebeğini kaybeder. Orada bir tedavi mi uyguladı diye merak ettim. Çünkü konuda sanki tesadüfen hamile kalmış gibi algıladım. Merak etmemin amacı da, sormamın amacı da buydu yani.
Cümle olarak orada yanlış yazmış olabilirim. Lakin amacım burda kimseyi bilgilendirmek değil. Ha bunu estetik bölümünde yaptım vakti zamanında ama bdv'de yapmam. Benim burda her yazdığıma inanacak biri varsa da o saflıkla yaşamasın zaten.

Söylemek istediğim pıhtılaşma sorunu varsa gebelik devam etmez. Evet gebelik oluşabilir ama sonucta bebeğini kaybeder. Orada bir tedavi mi uyguladı diye merak ettim. Çünkü konuda sanki tesadüfen hamile kalmış gibi algıladım. Merak etmemin amacı da, sormamın amacı da buydu yani.
Cümle olarak orada yanlış yazmış olabilirim. Lakin amacım burda kimseyi bilgilendirmek değil. Ha bunu estetik bölümünde yaptım vakti zamanında ama bdv'de yapmam. Benim burda her yazdığıma inanacak biri varsa da o saflıkla yaşamasın zaten.
Okuyanlar bizim gibi bilgili olabileceği gibi çok saf olup inanacam/şüphe duyacak biri de olabilir. Bunu biz bilemeyiz. Ama burdaki insanların amacı sizi bilgilendirmek yanlışı düzeltmekti kızma amacınızı kimse anlayamadı,cevap vermezsiniz biter.

99 depreminde kaç kadın evlatsız kaldı. İçlerinde kordonlarını bağlatan kişilerin pişmanlıklarını biliyorum. Şakın bağlatmayın. Ekstra koruma için kondom da kullanın. Ama asla bağlatmayın.

Evet ben de öyle demek istemiştim aslında yanlış ifade etmişim. Nasıl aspirin kullandınız? Düşüğünüz bebek kaç haftalıkken oldu?
Ben de geçen ay kimyasal yaşadım o yüzden bu ay ben de limon suyu kürü aklımdan geçiriyorum. Limon suyu da doğal kan sulandırıcıymış
Normal bildiğiniz coraspirin 100 lük. Bebeğim 5-6 haftalık falandı yanş başlarındaydı. Dikkat edin bence doktorunuzla görüşün.

Ayrica konuda belirtmissinz evliliginizi kurtarmak icin psikologa gittiginizi. Belli ki evladiniz icin evliligi kurtarma tekrar mutlu olmak icin cabaliyorsunuz her ikinizde...evlilik icinde cinsellik olmazsa olmaz size hakveriyorum. Sadece evliliginzde önunuzu gormeden ikinci bir bebek istemiyorusnz ki sonuna kadar haklisinz..siz bakmayin boyle anlamsiz yorumlara insallah hersey yoluna girer gonlunuze gore olur. Bu arada bende sadece prezarvtfle korunyrdum ve hamile kaldim.tek korunma yontemi riskli malesef.bende kara kara dusunuyrm nasil korunacgm diye :işsiz:bir kere yaswyinca bu durumu gozum korkuyr
Beni çok doğru anlamışsınız teşekkür ederim desteğiniz için. Konunun çarpıtılmasına gerek yok sonuçta evliliğin oturma süreci ne kadar zaman alır bilinmez. Bu süre çok uzayabilir. Kaldı ki otursa bile benim güvenmem bu evliliğe epey zaman alır. Böyle bir durumda da elimden geldiğince önlem alabilmek istedim. Ama tüplerimi bağlatmamaya karar verdim. En iyisi yumurtlama günlerini takip etmek ve eşimin de korunması.

Beni çok doğru anlamışsınız teşekkür ederim desteğiniz için. Konunun çarpıtılmasına gerek yok sonuçta evliliğin oturma süreci ne kadar zaman alır bilinmez. Bu süre çok uzayabilir. Kaldı ki otursa bile benim güvenmem bu evliliğe epey zaman alır. Böyle bir durumda da elimden geldiğince önlem alabilmek istedim. Ama tüplerimi bağlatmamaya karar verdim. En iyisi yumurtlama günlerini takip etmek ve eşimin de korunması.
Merhaba, baya zaman geçmiş son mesajdan sonra ama merak ettim. Ne durumdasınız. Herşey yolunda mı.

Ben tüplerimi baglattım. Tekrar acılır ama normalden olma ıhtımalı cok az. Tup bebek anca dedıler. Allah onlara saglık versın sma aranız bozukken nasıl oluyor o ıs

Ben tüplerimi baglattım. Tekrar acılır ama normalden olma ıhtımalı cok az. Tup bebek anca dedıler. Allah onlara saglık versın sma aranız bozukken nasıl oluyor o ıs
Tüp bağlama işlemi nasıl oluyor. Devlet hastanesinde oluyor mu. Kaç yaşındasınız. Anesteziyle oluyordur sanırım. Biraz anlatırsanız sevinirim.

X