Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
ada bu test detaylı değil..
bir dahakini krugere göre inceleme yapan yerde yaptırın..
sayı düşük malesef 7 milyon mlde..
harekette de ileri hızlı hiç yok..
yavaş ileri de %43..
diğer değerler yerinde ve hareketsiz değerleri...
morfolojiye bakılmamış..
bununla aşılama deneyebilirler..
ama testi tekrarlamanızda fayda var..

teşekkür ederim tuliny bu adana başkent hastanesinin yaptığı bir test haftaya ne olacağı belli olacak bakalım

teşekkür ederim tuliny bu adana başkent hastanesinin yaptığı bir test haftaya ne olacağı belli olacak bakalım

hakkınızda hayırlısı olsun canım..
üzülmek yok zamanı geldikten sonra herşey boş unutma..

mrb kızlar ben geldim

hoşgeldin..
buraya pek gelen olmaz ama daha öncede geldiğin erkek infertilitesi topiğine gir canım..

kızlar bizim varikosel ameliyatı sonrası 6.ayımız doldu..dünkü test sonucumuzu yorumlarsan sevinirim..
semen hacmi:2,2 ml
görünüm:eek:pak
ph:alkali
sıvılanma süresi:20 dak.
viskosite:normal
sperm sayısı:22 milyon/cc
ilk canlı hareketli:%55
hızlı,ileri hareketli:%5
yavaş ileri hareketli:%25
yerinde hareketli%25
hareketsiz:%45
2 saat sonunda değerler aynı kalmış.(nasılsa)
normal morfoloji:%65
aglütinasyon:görülmedi
her mikroskobik sahada 2-3 lökosit görüldü
bu değerlerle aşılama tutma olasılığı nedir acaba..değerlerimiz tekrar düşer diye korkuyorum da..

hepinize merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Eşim sprem testi yaptırdı sonuçlar elimde yazılı olarak yok ama dr. tüp bebek sayı 600.000 demiş cok üzüldüm bir dahada gtimedik. Hangi dr. a gitmeliyiz ürolaji yemi kadın doğumamı tedavisi sadece tüp bebekmi cevaplarınız için şimdiden tşk.ler Hepimizin Rabbim yardımcısı olsun. :emir_bebek:

canım malesef sayınız bayağa düşük..ama bence üzülme. nedenlerini söylemedi mi doktor?yani varikosel,hormonal sorunlar v.b.şeyler olabilir..öncelikle iyi bir üroloji uzmanına gidin,eşin muayene olsun..hormonlarına da bakılsın..ne gibi bir problem varsa ona göre çözüm bulunur..merak etme..biz de aynı yollardan geçiyoruz..insan ilk duyduğunda üzülüyo ama bir an önce toparlanıp çare aramak da gerekiyor..eşinin hormonal bir problemi varsa ilaçla düzeliyor..varikosel de ameliyatla..bizim prolaktinimiz yüksekti ve varikoselde vardı..ilaçla hormonları düzelttik,ameliyat da oldu eşim..Allah'a şükür ilerleme var..ameliyattan önceki sayımız 5 milyonken 6 ay sonra 22 milyona yükseldi..Allahtan umut kesilmez canım..bu arada sperm testinizi başka bir yerde tekrar yaptırın..(4 gün cinsel perhizden sonra 5.gün test yapılacak unutma) detaylı olsun ama...üroloğa o testle gidin..Allah yardımcınız olsun..uzun oldu galiba...

canım rahat ol tabi..herkesin kendince sıkıntıları oluyo..burada bazı arkadaşlar var ve her zaman yardımcı olmaya çalışıyolar sağolsunlar..hem Allah'a her zaman şükretmek lazım..tamam sayılarımız düşük ama Allahtan 0 değil..en azından en son çare tüp bebek yöntemi yapılabilecek kadar spem var..ben hep böyle düşünüyorum..iyi tarafından bakıyorum..Klasik olacak ama olumlu düşününce herşey olumluya dönüyor inan..Bak bazı forumlar var,oralardan öğrendiğimiz bitkisel yardımcıları uyguluyoruz biz de..inan faydası oluyor..keçiboynuzu,havuç,incir kürleri v.s.onlara bi bak derim ben..beslenme çok önemliymiş...artık eşlerimize daha iyi bakmamız lazım..fındık,ceviz,badem bol c vitamini v.s.

eşim oldukça boğazına düşkündür zaten Rabbim bilir ama bende inanıyorum bebek sahibi olacağımıza önce bi ürolağa gidip detayları öğrenip keçi boynuzuna başlıcam ma ışalllah Rabbim tez günde kavuşturur kimseyede bişey demedim hiç kimsenin bu durumdan haberi yok kendimce çözümler arıyorum. Ama inancımı hiç kaybetmicem rabbaim mutlaka verecek işallah cümlemize bu arada cok tşk. ederim bilgilerin için

hepinize merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Eşim sprem testi yaptırdı sonuçlar elimde yazılı olarak yok ama dr. tüp bebek sayı 600.000 demiş cok üzüldüm bir dahada gtimedik. Hangi dr. a gitmeliyiz ürolaji yemi kadın doğumamı tedavisi sadece tüp bebekmi cevaplarınız için şimdiden tşk.ler Hepimizin Rabbim yardımcısı olsun. :emir_bebek:

emel de yazmış üroloğa gitmelisiniz canım..
kadın doğumcular spermleri pek anlamıyorlar..
değerlerin hepsini yazarsın bi ara..
sayıdan çok hareket ve morfoloji önemli..
hakkınızda hayırlısı zamanı gelmişse önüne birşey geçemez merak etme..

kızlar size bişi sorucam biz 1 sefer aşılama yaptırdık tüp bebek için 2 sefermi aşılama yaptırmak mecbur doktorlar yapmıyorlarmı

Skrotal renkli doppler us incelemesi yaptırdım .
B- mod ile yapılan incelemede bilateral testis ve epididim normal boyut ve eko yapısında ,konturları düzenli olarak izlenmiş, yer kaplayan kistik yada solid kitle lezyonu saptanmamiştir.Bilateral skrotal sıvı fizyolojik sınırlardadır.Solda dominant ven çapı istirahat halinde 2,5mm , valsalva manevrası ile 3,2mm dir. Venöz reflü mevcuttur.Hasta supin pozisyonunda istirahat halinde iken ve valsalva manevrası ile sağda venöz yapıların kalbrasyonu normal sınırlarda olup renk modunda ve spektral analizde reflü kaydedilmemiştir.
sonuç: solda minimal varikosel açısından sınırda doppler bulguları
hocam bu sonuçlara göre ben de varikosel var mı yok mu acil ameliyata ihtiyacım var mı sperm lerimde ki hareket yavaşliği bundAN dolayı olabilir mi?
Hocam sperm testi sonuçları;(özel hastane)
%11ileri hızlı,
%24yavaş ileri
%25 yerinde
%40 hareketsiz
2 ay sonra başka bir yerde tekrar sperm testi yaptırdım sonuçları;(tüp bebek merkezi)
%ileri 0
%37 yavaş ileri
%12 yerinde
%51 hareketsiz bu mrkezdeki yetkiler bizde daha ayrıntılı olarak spermleri seçeriz dediler ayrıca hocam.
hocam 2 ay içeresinde sperm sayılarında bu kadar değişiklik olabilir mi? normal yollarla çocuğum olur mu? acaba bu testi yapan merkezlerde bu kadar fark olur mu? herhangi bir tedaviye ihtiyacımız var mı? toplam sperm sayılarım her iki testte de 1ml de 50 milyonun üzerinde.(toplam 3ml civarında 160 milyon toplam sperm sayisi ) bu arada eşim keçiboynuzu kürü içse bi faydası olur mu?
kafam çok karişik yardımcı olursanız sevinirim.

aleyna devletten yararlanmak için tüp bebek öncesi 2 aşılama şartı var..
ama yine de değerlere göre değişebiliyor..

sadif sayıyı 50 milyon demişsin o halde sayı sorununuz yok..
harekette sorun var ikinci testte ileri hızlı hiç yok..
2 ayda değişir mi konusuna gelince spermler 72 günde kendini yeniliyor bu 2 aylık dönemde yenilenme sürecine denk gelmişse değişik çıkabilir..
ama tüp bebek merkezi olması da insanda şüphe uyandırmıyor değil..
çıkar amaçlı düşük değerler gösteren merkezlerde var..
madem 2 test yaptırdınız bir tane daha yaptırın kesin sonucu görün..
her iki testte de morfolojiye bakmamışlar..
imkan varsa krugere göre inceleme yapan bir yerde tekrarlayın diğer testi..
sanırım bu şekilde doktorlara sordunuz aynısını buraya yazdınız..
bildiklerimi söyledim..
hakkınızda hayırlısı..

kızlar bugün bir çocuk bana anne dedi.annesini arıyordu.beni annesi sandı ve bana anne dedi.eşim de duydu ikimiz de çok dygulandık.bir gün biz de duyarız inşallah bu sözleri:Saruboceq:

renkli doppler us incelemesi yaptırdık . B- mod ile yapılan incelemede bilateral testis ve epididim normal boyut ve eko yapısında ,konturları düzenli olarak izlenmiş, yer kaplayan kistik yada solid kitle lezyonu saptanmamiştir.Bilateral skrotal sıvı fizyolojik sınırlardadır.Solda dominant ven çapı istirahat halinde 2,5mm , valsalva manevrası ile 3,2mm dir. Venöz reflü mevcuttur.Hasta supin pozisyonunda istirahat halinde iken ve valsalva manevrası ile sağda venöz yapıların kalbrasyonu normal sınırlarda olup renk modunda ve spektral analizde reflü kaydedilmemiştir. sonuç: solda minimal varikosel açısından sınırda doppler bulguları hocam bu sonuçlara göre ben de varikosel var mı yok mu acil ameliyata ihtiyacım var mı sperm lerimde ki hareket yavaşliği bundAN dolayı olabilir mi? Hocam sperm testi sonuçları;(özel hastane) %11ileri hızlı, %24yavaş ileri %25 yerinde %40 hareketsiz 2 ay sonra başka bir yerde tekrar sperm testi yaptırdım sonuçları;(tüp bebek merkezi) %ileri 0 %37 yavaş ileri %12 yerinde %51 hareketsiz bu mrkezdeki yetkiler bizde daha ayrıntılı olarak spermleri seçeriz dediler ayrıca hocam. hocam 2 ay içeresinde sperm sayılarında bu kadar değişiklik olabilir mi? hareketliliği nasıl artırabilirim? normal yollarla çocuğum olur mu? acaba bu testi yapan merkezlerde bu kadar fark olur mu? herhangi bir tedaviye ihtiyacım var mı? toplam sperm sayılarım her iki testte de 1ml de 50 milyonun üzerinde ve toplma da 3ml civarında 160 milyon nun üzerinde sperm çıktı. bu arada ben keçiboynuzu kürü içsem bi faydası olur mu? kafam çok karişik yardımcı olursanız sevinirim. eşime bi tedaviye ihtiyacı var mı hangi ilaçları tavsiye edresiniz morfoloji de sanırım %0 çıkmıştı sizde uygun bi bitkisel ilaç var mı? ne yapmalıyız

kızlar bugün bir çocuk bana anne dedi.annesini arıyordu.beni annesi sandı ve bana anne dedi.eşim de duydu ikimiz de çok dygulandık.bir gün biz de duyarız inşallah bu sözleri:Saruboceq:

aynı duyguyu bende yaşadım canım inşan çok kötü oluyor mafoldumben

X