Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
bence tüp bebek emrkezi yerine direk bir labaratuvara yaptırın. burada birçok kişiden tüp bebek merkezlerinin tüp bebeğe yönlendirebilmek için gerçek dışı sonuçlar verdiğini okudum. mesela düzen labaratuvarına yaptırabilirsin. gerçekten alanında en iyilerinden biri. internetten adres ve telefonunu bulabilirsin. eminimki istanbulda başka iyi merkezlerde vardır. ama tüp bebek merkezi ve özel hastahane yerine iyi labaratuvara gitmeni tavsiye ederim.

Cok tesekkür ederim ilgine, ayni sey bizim de aklimiza geldi.Gerci burada da Dr lar hemen mikro enjeksiyondan bahsettiler bize ama.... Zaten gerekli olsa bile sigortamiz Türkiye de bir uygulamayi karsilamayacagi icin orada yaptiramayiz.

malesef istanbulda bildiğim yer yok canım..
ama tüp bebek merkezlerinde ya da üroloğu olan hastanelerde yaptırabilirsiniz sanırım..
ayrıca laboratuarlarda da yapılıyor..
yalnız kruger kriterlerine göre inceleme yapan bir yer olmasını tercih edin..
en iyi sonuç detaylı incelenen krugere göre olanda alınıyor..
hadi inş daha iyi çıkar...

Tülin cok tesekkür ederim ilgine. Insallah sende en kisa zamanda kavusursun bebegine.

bize de çok benziyordu aleyna.bir an düşündüm.bi gün benim bebeğim de bana böle seslenecek inşallah.hepimizin bu hayali hayırlısıyla gerçekleşir inşallah.:emir_bebek:

seni çok iyi anlıyorum canım Allah hepimize sabır ihsan etsin ne yapalım dua etmekten başka yapacak bişey yokzemuszemus

eşim 1 sene önce varikoselden ameliyat oldu sadece onun problemi morfolojisinin%6 olması bendede rahim tersliği ve tek tüpüm kapalı çıktı , 1 sefer aşılama yaptırdık olmadı doktorum o parayı harcayacağınıza tüp bebek yaptırın dedi şimdi onun için para biriktiriyoruz , sigortadan yararlanamıyacaz malesef çünkü benim yaşım 21 heralde 23 olması gerekiyormuş onun için ve sadece %20 sini felan karşılıyormuş bence çok az onu bekliceme biraz beklerim para biriktiririm ve ben 1 sefer aşılama yaptırdım galiba 3 sefer denemeden sonra yapabiliyorlarmış durum bundan ibaret bekliyoruz iştemafoldumben

benım esımın spermı cok dusuk cıktı 2 aylık evlıyım cok kotuyum yardımcı olun normal olurmu bebegımm acabaa

Bizim test sonucunada yorum yapabilirmisiniz.

10.10.2009 Tarihli Sonuçlar

Perhiz :3 gün
Miktar :4 cc
Görünüm :Gri-Beyaz
Vizkozite :Normal
PH :8
Sıvılaşma Süresi : 60 dk
Sperm Sayısı : 8.600.000 1ml
Hareketsiz : % 35
Hareketli : % 65
İleri Hızlı : % 55
İleri Yavaş : % 8
Yerinde (lokal) : 2
Normal : 92
Anormal : 8
Baş : % 5
Kuyruk : % 3
Aglütınasyon : Negatif
Yuvarlak Hücre Her Sahada : 1-2

19.12.2009 Tarihli Sonuçlarımız

Perhiz : 3 gün
Toplam : 2.8 ml
Ph : H 8
Likefikasyon süresi : 15 dk
Viskozite : Normal
Görünüm : Gri - Opak
1. Saatte hareketli : %50
ileri hızlı hareketli : % 10
İleri yavaş Hareketli : % 35
Yerinde hareketli : % 5
Haraketsiz : % 50
Sperm Yoğunluğu : 19.000.000 ml
Gros Anormal morfoloji : % 15
Yuvarlak Hücre : 1.000.000 ml
Lokosit: 1.000.000 ml

Sonuçlar çok farklı çıktı ne diyorsunuz..

eşim 1 sene önce varikoselden ameliyat oldu sadece onun problemi morfolojisinin%6 olması bendede rahim tersliği ve tek tüpüm kapalı çıktı , 1 sefer aşılama yaptırdık olmadı doktorum o parayı harcayacağınıza tüp bebek yaptırın dedi şimdi onun için para biriktiriyoruz , sigortadan yararlanamıyacaz malesef çünkü benim yaşım 21 heralde 23 olması gerekiyormuş onun için ve sadece %20 sini felan karşılıyormuş bence çok az onu bekliceme biraz beklerim para biriktiririm ve ben 1 sefer aşılama yaptırdım galiba 3 sefer denemeden sonra yapabiliyorlarmış durum bundan ibaret bekliyoruz iştemafoldumben

canım devlet ancak 3 aşılamadan sonra mı tüp bebeği karşılıyor?peki nekadarını karşılıyor?benim yaş 28 oldu da

bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirima.s.

canım 2 aşılama şartı var...

aşılamalardan sonra rapor çıkartmak lazım...
bu raporuda ya üniversite hastanalarinden yada tüp bebek yapan devlet hastanelerinden çıkarabilirsin...

ücrete gelince her hastane aynı fiyat olmuyor...
aslında her hastanenin tüp bebek için 802 tl alması gerekiyormuş...
ama dediğim gibi bu fiyat değişiyormuş...
ilaçların ise bir kısmını ssk karşılıyor ve herkesin kullandığı ilaç miktarı aynı olmadığı için bu fiyatta değişiyor...

ben tüp bebek yaptırmadım...bunlar sağdan soldan duyduklarım...

bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirima.s.

Tüp bebek tedavi raporu alinmasi için gerekli belgeler

Evlilik cüzdani
Saglik karnesi
Sperm sayisinin 5 milyon üzeri olmasi durumunda 3 kez asilama yapildigini gösterir belge.
HSG Rahim Filmi
Belirli araliklarla yapilmis sperm tahlilleri
4 fotograf (bay ve bayan için)
Nüfus kâgidi fotokopileri
Hormon Tahlilleri(Bayan için TSH, Prolaktin, FSH, E2)
Nüfus dairesinden 3 adet nüfus kayit örnegi

Rapor alinmasi için mutlak gerekli önkosullar:

Bayan yasi 23 yasindan büyük, 39 yasindan küçük olmasi
Nüfusa kayitli çocuk bulunmamasi ( bu evlilik veya çiftlerden herhangi birinin önceki evlilikleri)
En az 3 yillik evlilik süresi
mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben
bizde sigortadan başka diğerleri eksik ben 21 yaşındayım 1 kez aşılam yaptırdık

oooo devlette tüp bebek zor bekle bekle dur sanki insan ömrü çok yani insan beklemek istemiyo sabırsız oluyo Allah yardımcımız olsun .....

kızlar ben 19 aralık adet olcaktım hala olmadım 3 gün geçikti ama ben bu ay karnıbahar kürü içtim idrar yolları enfeksiyonu için adedi geçiktirir mi tahlil yapmak istiyorum ama cesaret edemiyorum hep hayal kırıklığı yaşıyoruz daha çok üzülüyoruz eşimde yapmamı istemiyo bekle diyo yorumlarınızı bekliyorum kızlar dua edin aslında yazmayacaktım hamileyim diye yazmayı düşünüyodum bekleyip ama dayanamadım yazıp yazıp siliyorum karnım ağrımıyo , belim ağrımıyo , miydem bulanmıyo hiç hasta olacakmış gibi de değilim offff Allah sabır versin bizlere Rabbim yardımcımız olsunnnn... gönderiyom yazdım artık :-( cevapla tıklayamıyorum ümitlenmek istemiyorum çünkü ne psikolojide olduğumu düşünün artık .....

Arkadaşlar sizde duymuşmuydunuz erkeğin ilişkiden önce gelen sıvı ile bile hamile kalınabiliyomuş onunla kalınıyoda niye az spermle kalınamıyoki

X