Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
tuliny canım kusura bakma,varikosel ameliyatı olmuştu.L arginin hareketi artırdığı söyleniyor bilgin var mı

tuliny canım kusura bakma,varikosel ameliyatı olmuştu.L arginin hareketi artırdığı söyleniyor bilgin var mı

canım ileri hareketlilik %18 çokta düşük değil aslında..
hızlı + yavaş toplamı da sınırı geçiyor %53..
morfolojinin değerini yazmamışsın..
sayıda zaten sorun yok..
L-arginine eşim kullandı 1 sene boyunca yanında 2 ilaç daha vardı..
iyi geldi ama yine düştü şimdi..
varikoselde tekrarlayabiliyor..
keçi boynuzu kürü de genelde iyi geliyor ama bünyeye göre değişiyor..

canım ileri hareketlilik %18 çokta düşük değil aslında..
hızlı + yavaş toplamı da sınırı geçiyor %53..
morfolojinin değerini yazmamışsın..
sayıda zaten sorun yok..
L-arginine eşim kullandı 1 sene boyunca yanında 2 ilaç daha vardı..
iyi geldi ama yine düştü şimdi..
varikoselde tekrarlayabiliyor..
keçi boynuzu kürü de genelde iyi geliyor ama bünyeye göre değişiyor..

canım özel hastanede yaptırmıştı.morfoloji %5 ten yukarını normal kabul ediyorlarmış sadece normal yazıyordu.Bize böyle açıklama yaptılar

sincabım demek yaptırdınız testinizi. çok sevindim eşinin değelerine canım benim bak gördün mü bişicik yokmuş demek ki vakti zamanı gelmemiş henüz.
allahım tez zamanda hepimizin kucagını doldursun insallah.
benide biliyorsun taşınmakla uğraşıyorum en kısa zamanda görüşmek üzere canıım.

daha önce yazmıştım. bizde morfoloji ½6. konsantrasyon 43.000 ml / 20.000 ml .ileri hareketli %60 (ileri hızlı hareketli %20 ileri yavaş hareketli %40 )
aşılama düşünüyorum. ama dr. istersen 1-2 ay yumurta takibi yapalım dedi. bende cuma günü yani adetimin 11.günü gittim yummurtan 15mm olmuş dedi. p.tesi gel dedi ama ben gidemeyeceğim. çünkü ankarada eşimin yanına geldim. p.tesi günü yani 14. gün dahil burdayım. 11.günde 15 mm olması normalmi. siklusum 28 gün. 14.güne kadar çatlar mı sizce yoksa yine bu ayda mı kaçtı.

daha önce yazmıştım. bizde morfoloji ½6. konsantrasyon 43.000 ml / 20.000 ml .ileri hareketli %60 (ileri hızlı hareketli %20 ileri yavaş hareketli %40 )
aşılama düşünüyorum. ama dr. istersen 1-2 ay yumurta takibi yapalım dedi. bende cuma günü yani adetimin 11.günü gittim yummurtan 15mm olmuş dedi. p.tesi gel dedi ama ben gidemeyeceğim. çünkü ankarada eşimin yanına geldim. p.tesi günü yani 14. gün dahil burdayım. 11.günde 15 mm olması normalmi. siklusum 28 gün. 14.güne kadar çatlar mı sizce yoksa yine bu ayda mı kaçtı.

keşke ovulayson testi kullansaydın umarım duaların gercek olur

sincap değerler güzel canım..
normal yapılı morfolojiniz %6..
krugere göre olması gereken değer %14 olsa da %6 gayet iyi bir değer merak etme..
hadi hayırlısı olsun..

çok sağol yorumladığın için..beni tedirgin eden baş anomalisiydi..bi dr. yapısal sorun var dedi.. bi dr.da çok iyi bi sonuç dedi..anlamadım gittii

çok sağol yorumladığın için..beni tedirgin eden baş anomalisiydi..bi dr. yapısal sorun var dedi.. bi dr.da çok iyi bi sonuç dedi..anlamadım gittii

%78 baş anomalisi az değil tabi..
spermde baş kısmında oluyor o yüzden baş anomalisinin olabildiğince az olması lazım..
ama genel anlamda %6 morfoloji gayet iyi merak etme..
zamanı gelmişse olucak inş..

kıslar slm Oligo-asteno-teratospermi
nedemek,yorumda çok nadir 1 adet duran sperm görüldü yazıyo.nolacak şimdi:KK43:(((

Oligo-asteno-teratospermi çok çok az demek hareketsiz ve şekil bozukluğu var demek canım moralini bozma. normal çıkış oluyormuş işte. bu durumda olup sonradan artma oluyor. bizimde en başta azospermi idik yani hiç çıkış olmadı. 15 gün sonra 2 milyon çıktı. sonra sayılamayacak kadar az yani 50 binin altında geçende yaptık 1 milyon ve ileri hareket çok fazlaydı. o nedenle önemli değil çıkış oluyor ya en önemlisi o. moraliniz de çok önemli beslenmeye dikkat et canım. eşin sigara falan kullanmasın. birde her embriyolog kendine göre sayabiliyor. hatalı olabiliyorlar. testi en az üç kez başka laboratuvarlarda tekrarlamalısın. 4 milyon olsa da bir tane olsa da tek çaren tüp bebek. kolay gelsin. moral bozacak bi şey yok bunda..

teşekkürler canım yaa sağlıkla gelsin de bebeğim tüp bebeğe de razıyım ben,ne artırıyomuş spermleri çakşır otu çayı yazıyodu ama..

teşekkürler canım yaa sağlıkla gelsin de bebeğim tüp bebeğe de razıyım ben,ne artırıyomuş spermleri çakşır otu çayı yazıyodu ama..

canım sen eşine bir hormon tahlilli yaptır. hormonlarında sorun yoksa çakşır falan kullanma. tam anlamaıyla hormonlarını bozar. her ne kadar beslenme ile alakalı dense de keçiboynuzu kürü balpolen karşımı vitaminler haplar kullandık sonuç çok kötü oldu hepsini bıraktı yine düzeldi. sana tavsiyem eşinin doğal beslenmesine çalış. asla asitli içecekler içirme kahve yasak çay sadece birkaç bardak ve çok açık. bunlara dikkat et. yoksa çakşır falan hikaye. en başta iyi bir ürolog bulmanız gerekiyor. bi de biraz sakinleşin bir kaç laboratuvarda daha deneyin. eşimin azosperm olduğunu iki ay önce öğrendim. ilk gün şokunu çok çok iyi hatırlıyorum. deli gibi araştırıyordum. onlardan medet umuduyordum. ama bunlar işe yaramıyor canım. kendini sadece paralıyorsun. şu anda tüp bebek tedavisindeyim. zaten şubattan beri bebiş istiyorduk bizde beklemedik. 1 milyonun 20 milyon olup normal yoldan çocuk sahibi olacağız türü mucizelere kapılıp vaktimi harcamadım. zaten 28 yaşındayım olmadı bir daha bir daha deneyeceğim. allah yar ve yardımcın olsun. eşinin morali senden çok daha kötüdür şimdi ona destek ol canım. onlar bizim her şeyimiz.

nurdost canım çok sağol,belli etmiyo ama çok kötü oda..
neyapacağımısı neyola gideceğimisi bilmiyorus,bugn ürologa gideceğis bakalım nediecek.

nurdost canım çok sağol,belli etmiyo ama çok kötü oda..
neyapacağımısı neyola gideceğimisi bilmiyorus,bugn ürologa gideceğis bakalım nediecek.

umarım ikinci tahliliniz çok çok iyi olur. eşinin ne kadar kötü olduğunnu tahmin edebiliyorum. benim eşim doğulu onlar için daha önemli bi şey bu. bana hiç belli etmiyordu. sonradan gördüm meğer o gün gidip direk vasiyetname hazırlamış artık ne yapacaksa kendine öğrendiğimde çıldırmıştım. lütfen lütfen eşine dikkat et canım.

bi de aklıma gelmişken eğer ikinci tahlilde de az çıkarsa dondurmanı tavsiye ediyorum. ürologunuz zaten sizi yönlendirecektir. ama bu işlemleri tüp bebek merkezinde yap canım. sanırım bu defa da orda yapmışsın. allah yar ve yardımcınız olsun.

Son düzenleme:
evet tüp bebek merkezinde yapıldı ama pek bişe anlamadım,nettenn araştırdığım kadarıyla da pek kapsamlı değil,araştırıyoorum ama önce napıcam onu bilşmiyorum

kıslar slm Oligo-asteno-teratospermi
nedemek,yorumda çok nadir 1 adet duran sperm görüldü yazıyo.nolacak şimdi:KK43:(((

geçmiş olsun canım...
bu konuda nurdost arkadaşımızın dediklerine katılıyorum...

evet çareniz şimdilik tüp bebek gözüküyor...
ama allaha şükür bu şansımızda var...
tüp bebek içinde sperm bulunsunda sayısı hiç önemli değil...
ama siz yinede arkadaşın dediği gibi bu testi bir kaç ker daha tekrarlayın...
allah yardımcınız olsun...

X