Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
barada testinizdeki değerleri bende anlamadım canım..
üstteki rakamlar sizin durumunuzu gösteriyor sanırım..
alttakilerde normal değerleri yazmışlar..

kaderciler sizin testte de sayı az çıkmış..
keçi boynuzu kürü iyi geliyor genelde sayı için deneyebilirsiniz.
ama testi 6 günlük perhizle yaptırmışsınız..
bu sonuçlar kesin sonuç olmayabilir..
testin normal değerlerde çıkması için en az 3 en çok 5 günlük perhiz olması lazım.
eğer ilk testinizse zaten tekrarlamanız gerekicek..

musetta değerlerinizde sorun yok canım..

asos üzülme canım..
Allah ol dedikten sonra vakti gelince her şekilde olur..
eşinin tedaviyi istememesi iyi değil tabi ama zamanla düşünceleri değişir belki..
zamanı gelsin yeter ki olucak bebeklerimiz..

Merhaba arkadaşlar,
Herkese çok güzel haberlerle dolu, mutlu bir hafta diliyorum
sedas9 arkadaşım, Doçent Dr. Teoman Cem Kadıoğlu'na gittiğinizi yazmışsınız tavsiye üzerine mi gittiniz?
Nasıl bir doktor? İlgili mi? Benim eşimde de sorun büyük sanırım ve zaman alacağa benziyor.Bunun için çok iyi bi dr bulmam lazım.Nolur bildiğiniz iyi konusunda hakikaten uzman deneyimli Prof., Dr.var mı?Çapa veya cerrahpaşa tıp fakültesi özellikle tercih sebebimizdir kızlar.
Arkadaşlar cuma günü sizin değerlendirmelerinizle (spermiogram test sonucu) kağıda bakıp bakıp da kabullenemediğim o gerçekler beni o kadar çok ağlattı ki bilemezsiniz,hafta sonum berbat geçti.Aklıma hiç çocuğumun olamama ihtimali geldi,eğer olursa (ki inşallah) yaşım geçtikten sonra olursa yaşlı bi anne olacağım geldi daha neleeeeeeeer neleeerrrrrr.... Durup durup kendiliğinden gözlerimden yaş geliyor, tutamıyordum, sicim gibi akıyorlardı.(şimdi bile doldu gözlerim fakat iş yerindeyim tutmam lazım kendimi):1no2:
Ayrıca daha eşimle ilgili sorun var şimdilik peki ya benim test günüm geldiğinde sonuçları elime aldığımda bir darbe de ordan yaşarsam diye korkuyorum. Anlayacağınız ramazana gözüyaşlı girdim ama inşallah ramazanı bitirirken hayırlı ve güzel haberleri alırız.Bu arada hemen hafta sonu keçiboynuzu kürüne başlattım eşimi,şimdilik bu tip alterbatif tıp yöntemlerini deneyeceğini fakat ameliyat gibi şeyler gerekirse istemediğini söyledi yani asıl hafta sonu beni ağlatan ilk ve en önemli neden buydu.
Şimdi de yukarda seda9 arkadaşımızın bahsettiği Doçent Dr. Teoman Cem Kadıoğlu'nun sitesini inceliyordum. Varsa alternatif tavsiyelerinizi bekliyorum...
Neyse kızlar başınızı ağrıttım ama iyi ki bu süreçte bu siteye rastgelmişim, insan bu kadar şeyi kiminle paylaşabilir günlük hayatında. Cuma günü annemi arayıp rahatlayayım dedim ama onu da daha tam kesinleşmemiş sonuçlardan dolayı üzmek istemedim yani anlayacağınız sıkıntım içimde patladı.
Kızlar Allah isteyen herkesin kucağını bebişlerle doldursun...

Bugün Tümlab da yapılan spermiyogramımızla Doçent Teoman Cem Kadıoğlu nun muayenehanesine gittik sonunda. KDV dahil 200 tl alıp fatura veriyorlar. Gayet şık ve düzeni bir yer, güven uyandırıyor. Doktor beyile 40 dakika kadar görüştük. Eski tahlillere baktı, Tümlab dan yapılan spermiyograma baktı ( bu da 90 tl), dopler filmine bu gereksiz yapılmış ben varikoselde dopler ile karar vermem dedi. Tüm sorularıma uzun ve detaylı cevaplar verdi ve bize varikosel konusunda ve mikrocerrahi ameliyat konusunda hazır bazı bilgi yazıları verdi. Ben tabii kadioglu.org deki ve diğer internetteki ve buradaki bir çok yazıyı okumuş olarak ve elimde bir dolu yazılı soru ile gitmiştim. Hepsine çok ilgili cevaplar verdi, çok da etkilendim, doğrusu çok karizmatik ve güven uyandırıcı bir doktor. Mesela burada konuşulan bitkisel tedavileri ve vitaminleri sordum, varikoselde ameliyat dışında hiç bir etkili tedavi yok dedi. Spermlerin hareketini arttırdığı bilimsel olarak ispatlanan herhang bir ilaç veya bitki vs. yokmuş. Sadece hormon durumu uygun olanlarda kullanılan hormon ve hormon etkileyici ilaç tedavileri varmış. Ona cebinde ameliyat parası ile gelenlerin yarıya yakınını varikoselleri olmadığından ameliyat etmiyormuş, herkese ultrason ile gereksiz varikosel tanısı koyup ameliyat ediyorlar bu da sadece ameliyatı yapana yarıyor falan dedi. Epeyce ameliyatın başarılı olmaması halinde varikoselin süreceğini ve ameliyat olanın fayda görmeyeceğini anlattı. Biz bir an önce ameliyat olmak istediğimizi söyledik, eşimi de hevesli görünce mutlu oldum fakat bize 28 Eylüle gün verdi, sık sık amerikaya filan gidiyormuş ve ameliyat listeleri de çok doluymuş. Çapada olabilirmiyiz dedik, evet olursunuz, bizde bıçak parası filan da olmaz ama bana ameliyat için ancak seneye mart ayına filan randevu alabilirsiniz ancak dedi. Sanırım Ramazan sonu hocaya ameliyat olacağız, evet ucuz değil ama aldığı rakama ameliyattan başka hastane,refakat ve 6 aylık kontroller falan da dahil. vallahi çok güvendim, içim umut doldu, hayırlısı ne diyeyim.

Bugün Tümlab da yapılan spermiyogramımızla Doçent Teoman Cem Kadıoğlu nun muayenehanesine gittik sonunda. KDV dahil 200 tl alıp fatura veriyorlar. Gayet şık ve düzeni bir yer, güven uyandırıyor. Doktor beyile 40 dakika kadar görüştük. Eski tahlillere baktı, Tümlab dan yapılan spermiyograma baktı ( bu da 90 tl), dopler filmine bu gereksiz yapılmış ben varikoselde dopler ile karar vermem dedi. Tüm sorularıma uzun ve detaylı cevaplar verdi ve bize varikosel konusunda ve mikrocerrahi ameliyat konusunda hazır bazı bilgi yazıları verdi. Ben tabii kadioglu.org deki ve diğer internetteki ve buradaki bir çok yazıyı okumuş olarak ve elimde bir dolu yazılı soru ile gitmiştim. Hepsine çok ilgili cevaplar verdi, çok da etkilendim, doğrusu çok karizmatik ve güven uyandırıcı bir doktor. Mesela burada konuşulan bitkisel tedavileri ve vitaminleri sordum, varikoselde ameliyat dışında hiç bir etkili tedavi yok dedi. Spermlerin hareketini arttırdığı bilimsel olarak ispatlanan herhang bir ilaç veya bitki vs. yokmuş. Sadece hormon durumu uygun olanlarda kullanılan hormon ve hormon etkileyici ilaç tedavileri varmış. Ona cebinde ameliyat parası ile gelenlerin yarıya yakınını varikoselleri olmadığından ameliyat etmiyormuş, herkese ultrason ile gereksiz varikosel tanısı koyup ameliyat ediyorlar bu da sadece ameliyatı yapana yarıyor falan dedi. Epeyce ameliyatın başarılı olmaması halinde varikoselin süreceğini ve ameliyat olanın fayda görmeyeceğini anlattı. Biz bir an önce ameliyat olmak istediğimizi söyledik, eşimi de hevesli görünce mutlu oldum fakat bize 28 Eylüle gün verdi, sık sık amerikaya filan gidiyormuş ve ameliyat listeleri de çok doluymuş. Çapada olabilirmiyiz dedik, evet olursunuz, bizde bıçak parası filan da olmaz ama bana ameliyat için ancak seneye mart ayına filan randevu alabilirsiniz ancak dedi. Sanırım Ramazan sonu hocaya ameliyat olacağız, evet ucuz değil ama aldığı rakama ameliyattan başka hastane,refakat ve 6 aylık kontroller falan da dahil. vallahi çok güvendim, içim umut doldu, hayırlısı ne diyeyim.

canım yeni test sonucunu da gönderseydin aradaki farkı görürdük tümlab 90liraya mı yaptı testi

ya arkadaşlar ben hep eşimi 10 falan tutup ilişkiye girerdik öle sperm daha çok birikir we hamile kalırım diodum meğerse 5 günü cinsel pehriziz geçmemesi lazımmı dimi bu konuda beni aydınlatırmısınız

cucuxxx canım tabiki 5 günü geçmemesi lazım hatta bana sorarsan 3 gün sperm kalitesi düşer sen ne yapıyorsun ya 10 gün çok fazla:1shok:

selam arkadaşlar spermiogram için en ideal süre 72 saattir spermiogramdan kalınca bir dosya oluşturduğum için tecrübelerime dayanarak söylüyorum

ya arkadaşlar ben hep eşimi 10 falan tutup ilişkiye girerdik öle sperm daha çok birikir we hamile kalırım diodum meğerse 5 günü cinsel pehriziz geçmemesi lazımmı dimi bu konuda beni aydınlatırmısınız

Bende senin gibi düsünüyordum ama biz 10 gün pehriz hiç yapmadik çok uzun bir süre.
3 günden fazla geçmicek çünki spermler birikiyor ve 3 günden sonra kalitesiz oluyor ve ölüyorlar.Spermiogram'da 3 gün pehriz yeterli oluyor.

cucuxx test için perhiz süresi en az 3 en çok 5 gün..
bir bildikleri vardır mutlaka..
sende bu kadar fazla bekletme kalitesizleşir..

sizin değerle nasıldı leylmelek.birde nedeni olmayan kısırlığa lenfosit aşısı var.bir araştır istersen.benim net bilgim yok.tüp bebek hikayeleride okumuştum,bu aşı sayesinde baba olmuş adam.

canım bizim test sonucumuz şöyle
BAZAL DEĞERLENDİRME

ABSTİNANS SÜRESİ:4
LİKEFAKSİYON:20
VİSKOZİTE:NORMAL
VOLUM(ML):4
SPERM SAYISI(milyon/ml):48
TOP.SPERM SAYISI(milyon):192
TOTAL MOTİLİTE(%):65
İLERİ HAREKETLİ(+4,%):19
YAV.İLERİ HAREKETLİ(+3,%):33
YERİNDE HAREKETLİ(+2,%):13
HAREKETSİZ(%):35
NORMAL MORFOLOJİ(%):3
AGLUTİNASYON:YOK
LÖKOSİT(milyon/ml):<1
YUVARLAK HÜCRE(milyon/ml):<5
TPMSS(milyon):99

TANI:TERATOZOOSPERMİ

HAZIRLIK SONRASI

HAZIRLIK İŞLEMİ:SWİM-UP
VOLÜM(ml):1
SPERM SAYISI(milyon/ml):23
TOP.SPERM SAYISI(milyon):23
TOTAL MOTİLİTE(%):100
İLERİ HAREKETLİ(+4,%):80
YAVAŞ İLERİ HAREKETLİ(+3,%):20
TPMSS(milyon):23
bizde sanırım sebep morfoloji:KK43:(ama doktorun yaptığı yorum eşimin rahatlamasına neden oldu hatta benim kafama takmama bile kızıyo.burada birçok arkadaşın %3 morfolojiyle hamile kalamadığını okudum:KK43:((tek merak ettiğim morfoloji için ne yapmalıyız.zaten 3 ay sonra testi tekrar yapmayı düşünüyorum ama bu sürede bişeylerde yaparsak daha iyi olacak..ama ilgin için çok teşekkürlerkaydirigubbakcemile3

evet canım morfoloji sorununuz var bizde o dertten yanıyoruz malesef

sizin morfoloji kaç.diğer değerleriniz normalmi.kullandığınız bişeyler varmı vitamin falan.valla kafayı yiycem eşimin doktoru bu değerlerle hamile kalması lazım demiş tabi bu eşime ilaç gibi geldi.fazla kafasına takmıyo şimdi olur diyo ben tabi kafayı yiyorum-tatlicadiarzu-sonuçları başka bi doktora daha göstermek lazımda eşimin pek ilgileneceğini sanmıyorum.

bizim morfoloji %6 canım doktor normal yolla olabilir dedi ama ben fazla ümitli değilim şu an hastayım offff asıl ben kafayı yiyicem 2 senedir uğraşıyoruz bıktım artık alnımızın akıyla şu işten bir çıksak:çok üzgünüm:

Bize Teoman hoca cinsel pehrizi şöyle gösterdi, elinin 5 parmağını gösterdi, birinci parmağa boşaldığın gün dedi, ortadaki 3 parmağa boşalmadığın günler dedi, son parmağa da tahlil verdiğin gün dedi. Teoman hocanın kurduğu çapadaki androloji laboratvarında ve Tümlab da bu şekilde istiyorlar zaten.

bizim morfoloji %6 canım doktor normal yolla olabilir dedi ama ben fazla ümitli değilim şu an hastayım offff asıl ben kafayı yiyicem 2 senedir uğraşıyoruz bıktım artık alnımızın akıyla şu işten bir çıksak:çok üzgünüm:

sizin değerler bizden iyi sanırım.eğer sizin %6 morfolojiyle olmuyorsa bizim hiç ümidimiz yok ozaman:1no2:tabi umudu kaybetmemek lazım ama elde değil insan kafasından çıkaramıyor olmama ihtimalini.kullandığınız ilaçlar varmı canım ya morfoloji için.2 senede hiçmi değerlerde bi değişiklik olmadı yani morfoloji için değişken falan diyorlar daha biz 1 kere test yaptırdık 2 de belki düzelir diye ümitleniyordum bendemafoldumben

kızlar bizimkinide bir yorumlayın dana nolur....
sayı:98 milyon
1.saatteki hareket : &#37;8 Hareketli
%11 Az Harketli
%81 Hareketsiz
Morfolojik Tetkik:%14 Oranında Anormal Yapıda Sperm görüldü
Nolur kızlar yorumlayın

kızlar bızımde morfolojı sorunumuz var.normal &#37;4 bızımde.1 yıldır olmuyor.3 yıllık evlıyım.korunmayı bırakınca hemen olacak sanmıstım.zaten 2 yıl yapmadık 1 yıldırda olmuyor.yasım da 27 oldu.ınsllah fazla gec olmadan hepımız hamıle kalırız.bu arada 4 morfolojıyle hamıle kalınabılırmı sızce normal yolla

1.saatteki hareket : %8 Hareketli
%11 Az Harketli
%81 Hareketsiz
Nolur kızlar yorumlayın

canım cok fazla anladıgım soylenemez ama sanırım sızım hareketlılık sorununuz var.81 hareketsız cunku.bıldıgım kadarıla en az %50 hareketlı olması gerekıyor

1.saatteki hareket : %8 Hareketli
%11 Az Harketli
%81 Hareketsiz
Nolur kızlar yorumlayın
sayı iyi,
hareket problemi var....spermlerin büyük bir bölümü hareketsiz...
morfolojiyi tam anlayamadım...
anormal sperm %14 ama normalı yazmamışlar...
eğer %100 üzerinden hesap edilmişte normal sperm de %86 ise güzel...
ama tam anlayamadım...

canım eşin üroloğa gittimi...kitmediyse gitsin bence...
hareekt için ilaç verebilir dr...
birde varikosel varmı yokmu diye muayene olur...

sizin değerler bizden iyi sanırım.eğer sizin %6 morfolojiyle olmuyorsa bizim hiç ümidimiz yok ozaman:1no2:tabi umudu kaybetmemek lazım ama elde değil insan kafasından çıkaramıyor olmama ihtimalini.kullandığınız ilaçlar varmı canım ya morfoloji için.2 senede hiçmi değerlerde bi değişiklik olmadı yani morfoloji için değişken falan diyorlar daha biz 1 kere test yaptırdık 2 de belki düzelir diye ümitleniyordum bendemafoldumben

canım bizim değerler ameliyattan 8 ,9 ay sonra düzelmeye başladı ameliyattan önce morfoloji %4 idi şimdi%6 oldu ilaç falan kullanmadık kendiliğinden oldu ama eşime sürekli keçiboynuzu suyu içirdim bal falan sende dene yararını görürsün ha bide fındık ve ceviz bilmiyorum ne kadar yararı var ama ben bunların üzerine yoğunlaştım ,bu arada kaç yaşındasın

X