Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Eşimin sperm testini değerlendirimisiniz?
Doktorum sadece sigarayı bırakmasını söyledi(günde 3-4 adet içiyor) onun dışında herhangi bir ilaç vermedi doktorumu değiştirmelimiyim yorumlarmısınız lütfen?
( eşimin yaşı 31)

LİKEFAKSİYON: 20 DK
GÖRÜNÜM:NORMAL
PH:8
VOLUM:3,5

Sperm sayısı: 60.000.000
Hareket +4 = 0
+3=27.000.000
+2=3.000.000
+1=30.000.000

Progresyon +4= %0 +3=%45 +2=%5 +1=%50

TOTAL MOTİLİTE : %50

NORMAL: %5
BAŞ ANAMOLİSİ: %52
BOYUN ANAMOLİSİ:%27
KUYRUK ANAMOLİSİ:%16

merhabalar,
ben de bu başlıkları okumaya yeni başladım. 6 ay denedikten sonra çocuk olmayınca sperm testi yaptırdık ve sonucu ekte buraya koyuyorum. Hareketlilikte sorun var dendi ve vitaminler verildi. Tecrübelilerin fikirlerini almak isterim. Hareket sorunu vitamin ve takviyelerle çözülebilir mi?

Teşekkürler.
Hareket icin proxeed kullaniyoruz esine sabahlari 1gece onceden zeytinyağına yatirilmis 3 tane incir,yedirebilirsin tadi kötü oluyor ama,faydalı her aksam da keciboynuzu kürü

Hareket icin proxeed kullaniyoruz esine sabahlari 1gece onceden zeytinyağına yatirilmis 3 tane incir,yedirebilirsin tadi kötü oluyor ama,faydalı her aksam da keciboynuzu kürü

teşekkür ederim, ben proxeed, keçiboynuzu pekmezi ve her akşam havuç suyu içiriyorum. 1 ay havuç kürü 1 ay keçiboynuzu kürünü duymuştum havuçla başladık. 2 ay sonra kontrol var sonuçları yazarım.

teşekkür ederim, ben proxeed, keçiboynuzu pekmezi ve her akşam havuç suyu içiriyorum. 1 ay havuç kürü 1 ay keçiboynuzu kürünü duymuştum havuçla başladık. 2 ay sonra kontrol var sonuçları yazarım.
Havuc benim icin cok zahmetli calistigim icin keciboynuzu ve incir kürünü zor hazirliyordum o da ayagim kirilinca iptal oldu,proxeed e kaldik bu ay sonu test var heyecanıyız

Havuc benim icin cok zahmetli calistigim icin keciboynuzu ve incir kürünü zor hazirliyordum o da ayagim kirilinca iptal oldu,proxeed e kaldik bu ay sonu test var heyecanıyız

ben de çalışıyorum ama havuç suyunu oldum olası çok sevdiğimiz için katı meyve sıkacağında zevkle sıkıyorum:) sonuçlarınızı yazarsanız proxeedin işe yarayıp yaramadığını görürüz. ha bir de proxeed'in yanına arginine takviyesi aldık.
Çok fazla ürün kullandığımız için( proxeed+E vitamini+arginine+havuç suyu+keçi boynuzu pekmezi ) inciri de artık tahlilden sonraya bırakırım diye düşünüyorum. 3 aylık süreçte bunlar fayda etmemiş olursa keçi boynuzu kürü+zeytinyağı incir de ekleriz :)

ben de çalışıyorum ama havuç suyunu oldum olası çok sevdiğimiz için katı meyve sıkacağında zevkle sıkıyorum:) sonuçlarınızı yazarsanız proxeedin işe yarayıp yaramadığını görürüz. ha bir de proxeed'in yanına arginine takviyesi aldık.
Çok fazla ürün kullandığımız için( proxeed+E vitamini+arginine+havuç suyu+keçi boynuzu pekmezi ) inciri de artık tahlilden sonraya bırakırım diye düşünüyorum. 3 aylık süreçte bunlar fayda etmemiş olursa keçi boynuzu kürü+zeytinyağı incir de ekleriz :)
Insallah guzel çıkar da kurlerde devamlilik önemliydi ama,maalesef yarim kaldi insallah yaptigim kadari da yetmistir.Daha once hic gebe kaldiniz mi peki

Insallah guzel çıkar da kurlerde devamlilik önemliydi ama,maalesef yarim kaldi insallah yaptigim kadari da yetmistir.Daha once hic gebe kaldiniz mi peki

bence bu problemleri asıl çözen proxeed, yani o bile başlı başına yeterli oluyordur o yüzden sonuçlarınızın iyi çıkacağına eminim. Hayır daha önce hamile kalmadım zaten 6 ay oldu denemeye başlayalı sonra bir baktıralım derken tesadüf ileri hızda bir sorun gördük takviyeye başladık. bakalım ne kadar işe yarayacak

bence bu problemleri asıl çözen proxeed, yani o bile başlı başına yeterli oluyordur o yüzden sonuçlarınızın iyi çıkacağına eminim. Hayır daha önce hamile kalmadım zaten 6 ay oldu denemeye başlayalı sonra bir baktıralım derken tesadüf ileri hızda bir sorun gördük takviyeye başladık. bakalım ne kadar işe yarayacak
Işe yarar sadece süresi degisir bu hareket onemli ben 3 haftalikken kaybettim

Işe yarar sadece süresi degisir bu hareket onemli ben 3 haftalikken kaybettim
evet aslında bakılınca bir çok şey tek başına önemli, morfoloji sıkıntısı olan da aynı problemleri yaşıyor, sayı problemi olan da hareket problemi olan da.. geçmiş olsun :KK43: umarım sağlıklı olan spermcik gelir de sağlıklı bir gebelik yaşarsın.

Arkadaşlar bunuda bir yorumlarmısınız ..
IMG-20170624-WA0012.jpeg

Arkadaşlar lütfen bunuda yorumlar misiniz?
Sperm konsantrasyonu= 36 m/ml
İleri hareketli= %20
Yerinde hareketli=%16
Hareketsizlik=%64
Morfoloji(kruger)=%6

Son düzenleme:
Cnm hız sayı ve morfoloji gayet iyi bir sorun yok bnm anladgm kadaryla. Nezmndr gebelık duşünüyorsn bir sorun saptandımı
Daha doktora gostermedim sadece istedi benim prolaktin yuksekligim vardi o dustu benim hormim hormonlarim gayet iyi cikti esiminkinede bakarak bi hap yazicam dedi

X