Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Kızlar bi bakarmısınız bugün yaptırdık anlayan varmı acaba

Eklentiler

• IMG_0012.PNG
    IMG_0012.PNG
    144,6 KB · Görüntüleme: 90
Sadece ileri hareketli sperm miktarını az bu da ilaç kür tedavisi ile atlatılır korkulacak bi durum yok anladıgım kadarıyla.geçmiş olsun
Çarşamba gel dedi dr bende anlamıyorum 15gun oncede test yaptık 6 milyon çıktı dr normal yolla gebe kalamazsın dedı Suan sperm 14.900 Yazıyor o sayımız yoksa asagıda 4 milyon olanım

Çarşamba gel dedi dr bende anlamıyorum 15gun oncede test yaptık 6 milyon çıktı dr normal yolla gebe kalamazsın dedı Suan sperm 14.900 Yazıyor o sayımız yoksa asagıda 4 milyon olanım
Ayrıca bazı doktorlarınız sağolsun insanları damdan düşmüş gibi yapıyorlar ben ilk duydugumda sanki kamyon çarpmış gibi sok oldum o kadar net söyledi ki aşılama bile olmaz ancak tüp bebek dedi kaldı ki biz bebek için bile gitmedik o zmn...o kadar inancımı yitirdim ki burda ki güzel sonuçları okuya okuya kendime geldim tedaviye başladım ve sonra anladım ki hasarlıyken tüp bile olmazmıs bunu söylemediler bize ama arastırmalarımla öğrendim.tek şansım 3 ayda doktorumuzu terketmek fazla zaman kaybetmemek oldu yoksa suan tüp bebek yolundaydım

Bizim sonuçlarınızı da değerlendirir mısınız ? Hamileyim ben aslında ama değerlerim sağlıklı artmıyor. Morfolojisiyle mi alakali diye dusunuyorum. Önce hcg yazmak istiyorum.
27 haziran son adet tarihim.
27 temmuz hcg 28.3
29 temmuz hcg 28.34
31 temmuz hcg 55
2 temmuz hcg 85.5
4 temmuz hcg 116
Doktor sağlıklı olmadığını ve değerin düşüp kimyasal olacağını söyledi.
Eşimin sonuclari şunlar:
Ejakülat muayenesi:
Volüm: 3.1 ml
Likefaksiyon: 15 dakika
Viskozite: normal
Agglütinasyon: yok
Abstinen süresi:3 gün
Tmss: 458.000.000
Sperm sayisi: 176.000.000/ml
Ileri hareketli: %84
Yerinde hareketli: %5
Hareketsiz: %11
Yuvarlak hücre: <1.000.000/ml
Sperm morfolojisi(spermac boyama) : %2

Bizim sonuçlarınızı da değerlendirir mısınız ? Hamileyim ben aslında ama değerlerim sağlıklı artmıyor. Morfolojisiyle mi alakali diye dusunuyorum. Önce hcg yazmak istiyorum.
27 haziran son adet tarihim.
27 temmuz hcg 28.3
29 temmuz hcg 28.34
31 temmuz hcg 55
2 temmuz hcg 85.5
4 temmuz hcg 116
Doktor sağlıklı olmadığını ve değerin düşüp kimyasal olacağını söyledi.
Eşimin sonuclari şunlar:
Ejakülat muayenesi:
Volüm: 3.1 ml
Likefaksiyon: 15 dakika
Viskozite: normal
Agglütinasyon: yok
Abstinen süresi:3 gün
Tmss: 458.000.000
Sperm sayisi: 176.000.000/ml
Ileri hareketli: %84
Yerinde hareketli: %5
Hareketsiz: %11
Yuvarlak hücre: <1.000.000/ml
Sperm morfolojisi(spermac boyama) : %2

değerleriniz sperm sayısı ve hareketlilik olarak çok iyi gözüküyor.
morfolojide sınır %4tür evet ama %2 ile de sağlıkla gebe kalıp doğum yapan çok kişi var.
bebeğinizin değerleri evet 2 katı artış göstermemiş.
bende değerin birkaç gün içerisinde düşeceğini ve kimyasal gebelik olduğunu düşündüm malesef.
kimyasal gebelik günümüzde ne yazık ki çok gözlenen bir durum.
sizin durumunuzu şu an için morfolojiye bağlamamak lazım.
ben sağlıkla başka bir seferde yavrunuzu kucağınıza alacağınıza inanıyorum.
geçmiş olsun.

Çok teşekkür ederim. Başkentteki doktorda eşimin sonuçlarının iyi olduğunu söylemişti aslında ama bu hamilelik ve internette yazanlar kafamı bulandırdı. Ama dediginiz gibi böyle olup çok sağlıklı çocuğu olan insanlarda var. Hakkımızda hayırlısı inşallah. Hevesle keseyi görmeyi beklerken smdi düşmesini beklicem:-(
değerleriniz sperm sayısı ve hareketlilik olarak çok iyi gözüküyor.
morfolojide sınır %4tür evet ama %2 ile de sağlıkla gebe kalıp doğum yapan çok kişi var.
bebeğinizin değerleri evet 2 katı artış göstermemiş.
bende değerin birkaç gün içerisinde düşeceğini ve kimyasal gebelik olduğunu düşündüm malesef.
kimyasal gebelik günümüzde ne yazık ki çok gözlenen bir durum.
sizin durumunuzu şu an için morfolojiye bağlamamak lazım.
ben sağlıkla başka bir seferde yavrunuzu kucağınıza alacağınıza inanıyorum.
geçmiş olsun.

Çok teşekkür ederim. Başkentteki doktorda eşimin sonuçlarının iyi olduğunu söylemişti aslında ama bu hamilelik ve internette yazanlar kafamı bulandırdı. Ama dediginiz gibi böyle olup çok sağlıklı çocuğu olan insanlarda var. Hakkımızda hayırlısı inşallah. Hevesle keseyi görmeyi beklerken smdi düşmesini beklicem:-(

elbette çok zordur.
Rabbim düşmanıma yaşatmasın.
ama kimyasal gebeliklerin ardından daha kolay hamile kalınıyor diye biliyorum.
o yüzden artık diğer bebişe kısmet deyin.
Allah sağlıklı gebelikler ve sağlıkla doğan bebişler nasip etsin tüm isteyenlere.

elbette çok zordur.
Rabbim düşmanıma yaşatmasın.
ama kimyasal gebeliklerin ardından daha kolay hamile kalınıyor diye biliyorum.
o yüzden artık diğer bebişe kısmet deyin.
Allah sağlıklı gebelikler ve sağlıkla doğan bebişler nasip etsin tüm isteyenlere.
Amin inşallah. Sağlıklı olsun da geç olsun ya :-)

Amin inşallah. Sağlıklı olsun da geç olsun ya :-)
Bence de arkadasın söyledikleri doğru morfoloji 2 olması engel degil sonucta sayısı fazla.ama yinede kendini kimyasal die alıştırma hiç hamile kalamadım bilmiyorum degerler nasıl olur ama aklına bişe getirme hatta bişe düşünme zamana bırak cnm geçmiş olsun inşallah bebiş seninledir.

Mucizemsn Mucizemsn canim seni cok iyi anliyorum ben de bir kac ay once kimyasal gebelik yasadim cok zor atlattim o psikoloji berbat bir sey.Hep destek aldim sevdiklerimle dertlestim ve bir gun aglarken cok deger verdigim 2 cocuklu bi abla dedi ki bak demek ki kimyasal da olsa gebe kalabiliyorsun vücudun kendini yavas yavas hazırlıyor...Sen de oyle düşün demek ki devami gelecek Rabbim seni hazırlıyor

Afilim92 Afilim92 çok teşekkür ederim kesinlikle öyle düşünüyorum bende çocuğum kendiliğinden olabiliyor sonuçta buna da çok şükür. Rabbim isteyen herkese sağlıklı evlatlar nasip eder inşallah.
Bir melek gelsin Bir melek gelsin Çok sağol canım. Bende ilk kez hamile kaldım çok stresli bir surecmis. Tabi allah bilir yine ama doktor kendini hazırla gibi konusunca bende kabullenmeye çalışıyorum ve sorun neyse çözüp ikinci kez hamile kalmanın hayalini kuruyorum :-)

Merhaba arkadaşlar eşim bugun sperm testi yaptırdı sonucunu paylaşıyorum , sonuçlar iyi değil korktuk ve üzüldük bilgimiz Yok olanlar paylaşabilir mi çok teşekkür ederiz , bu değerleri nasıl yükseltebiliriz , eşim p.tesi günü hemen üroloji uzmanına gidecek testi götürecek , korkulacak bişey var mı tedavi edilebilir mi ? Lütfen yardım edin ,

Eklentiler

• IMG_2706.jpg
    IMG_2706.jpg
    35,7 KB · Görüntüleme: 89
Merhaba arkadaşlar eşim bugun sperm testi yaptırdı sonucunu paylaşıyorum , sonuçlar iyi değil korktuk ve üzüldük bilgimiz Yok olanlar paylaşabilir mi çok teşekkür ederiz , bu değerleri nasıl yükseltebiliriz , eşim p.tesi günü hemen üroloji uzmanına gidecek testi götürecek , korkulacak bişey var mı tedavi edilebilir mi ? Lütfen yardım edin ,
Canım kuzeniminde sperm sayısı sıfırdı karısı Suan hamile tüp bebek tabi sperm i tesislerdenmi ne aldılar....

Varikosel varmı canım eşinde

İyide ml de 60 milyon var morfolojinizde 12 sonuc gayet iyi sadece ileri hızlınız düşük neden korktunuz ki?

X