Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Cevabın için teşekkür ederim canım inşallah iyidir labaratuardaki dr güzel demiş sonuçlara ama netten bakınca banada biraz gariplik geldi bu testte en önemlisi ne acaba ?
büyük bır sorun bence de yok gıbı sayınız cok ıyı biz de yukseltmeye calısıyorus sayıyı sızın de bıraz hareket artarsa o cok ıyi olur arkadasım

büyük bır sorun bence de yok gıbı sayınız cok ıyı biz de yukseltmeye calısıyorus sayıyı sızın de bıraz hareket artarsa o cok ıyi olur arkadasım

Teşekkürler canım Rabbim tüm isteyenlerin gönlüne göre versin hayırlısını versin inşallah , hareket değeri nasıl artar peki bilgin varmı ?

Arkadaşlar kafayı yicem sonucu doktora gösterdim çok iyi dedi eve geldim araştırdım kafam çok karıştı lütfen bilenler sizde bi bakın

Miktar 3 cc
Renk opak
1ccde 50.5 milyon sperm
Total sperm 151.5 milyon
Hızlı ileri hareketli %3
Yavaş ileri hareketli %87
Yerinde hareketli %3
Hareketsiz %7

sayin cok iyi acak hizli ileri hareketlinjn en az 25 falan olmasi gerekiyor ama yukseltirsiniz bence vitaminlerle

Amiiin kim nerde hayırlı evlat bekliyorsa Allah kavuşmak nasip etsin inşallah. Çok teşekkür ederim canım cevabın için

Kizlar merhaba oncelkkle rabbim bekleyen herkeze kismet etsin insallah. Bizimde bugun ayrintili spermigram testimiz yapildi. Doktorlar asilama ile vakit kaybetmeyin tup bebek dusunun demisler esime. 3 aydir proxeed plus + klomen kullaniyodu faydasimi ildu anlamadik en son testimiz 3 ay once 8800 du ama bu teste daha dusuk cikti. Hersey Allah tan diyorum rabbim kismet edicekse herseiklde edicek bunu bize ama yine bakmadan etmeden duramiyorum:) bizim genel anlamda degerlerimiz cok iyi sayilmaz sayimiz hep dusuktu oyleki ilk testte 600 binlerdeydi. Hareket artti azaldi vs degisiyor. Ama morfoloji olayini cozemedim ekteki verilere gore morfolojimiz kac oluyor bilen arkadaslar yorumlayabilir mi acaba?

Kızlar bu testte hareketler normal yavaş ve hareketsiz olarak yazılmış ileri hareket mi yerinde hareket mi anlamadım anlayan arkadaşlar yardımcı olabilir mi lüften henüz doktora da göstermedik çok meraktayım

Eklentiler

• IMG_6443.JPG
    63,4 KB · Görüntüleme: 110

arkadasim 4 tur hareketli oluyo dordu 100 oranini tamamlamis oluyor seninkin de hareket turu 3 gosteriyo 100 u tammladigina gore herhaldr iler hareket normal hareket oluyo bizde nirmal hareket hic yazmiyo cunku oyle diye dusundum

arkadasim 4 tur hareketli oluyo dordu 100 oranini tamamlamis oluyor seninkin de hareket turu 3 gosteriyo 100 u tammladigina gore herhaldr iler hareket normal hareket oluyo bizde nirmal hareket hic yazmiyo cunku oyle diye dusundum
Yorumun mantıklı geldi bana da teşekkürler canım bende formu inceledim hareketleri ileri yada yerinde şeklinde belirtmişler bizimkinde bir tuhaflık var gibi geldi de normal dediği ileri hareket büyük ihtimalle haklısın

Merhabalar;

8 ay çocuk sahibi olamayınca kontrollerimizi olduk. Benden yana bir sıkıntı yoktu fakat eşimin sonuçları iyi gelmemişti. Ocak ayında ileri hareketlilik %0, Normal morfoloji deki spermler %1 di dünyamız başımıza yıkıldı; fakat ayağa kalkamız gerekti. Görüştüğümüz embriyolog; normal yollarla 5-10 senede çocuk sahibi olabilieceğimizi söyledi. 3 ay daha deneyin olmazsa gelin aşılama yapalım dedi. Eşim ürologa danıştı, bazı ilaçlar önerdi; Bunlar promotil ve omepa idi.( ki bu konu aşığı altında da bu ilaçların ismi geçiyor) ben de buradan araştırdığım kadarıyla keçiboynuzu pekmezinin iyi geldiğini öğrendim ve eşim bu 3 takviyeyi kullanmaya başladı. 1 ay sonrasında kaşıntı/kabarma şikayeti oldu. doktor deneyerek kullanmamız gerektiğini söyledi. sırayla kullandı, birgün promotil, bir gün omepa. üniversitedeki danışman hocam da tribestan diye bir ilaç önerdi. bu da bitkisel bir ilaç. onu da kullanmaya başladı. ve şu anda çok şükür ki 6 haftalık hamileyim hangisi etkili oldu inanın bilmiyorum; belki tribestan; belki herbirinin kombinasyonu..Ben de umutsuzluğa kapılıp bu sayfaları hatmetmiştim sonuçlarımız kötü gelince.Elbette ki Allah'ın dediği oluyor..herşey vakti zamanını bekliyor..Sizlere umut olsun diye üye olup bu sayfaya yazmak istedim.. Dilerim Allah dileyen isteyen herkesi evlat sahibi yapsın hayırlısıyla..

Hoşçakalın..

Not: Kullanılan takviyeler 3 ay sonraki spermler için etkili arkadaşlar. O yüzden etkiyi görmek için 3 ay takviyeleri kullanmak gerekiyor.

Gebeligin hayirli olsn cnm saglikla kucagina almak da nasip olsn. Bizimde son testimizde ileri hareketlilik 0 morfoloji %2 cikti. Birde canli sperm hucresi az cikti. Tedaviye henuz baslamadik ama ins degerler duzelir dogal yolla gebelik olur.ilaclari kullnadiktn kac ay snra gebe kaldin cnm

Çok teşekkür ederim..

Ocağın son haftası baaşladı eşim tedaviye..23 Nisan'da hamile olduğumu öğrendim :) 2,5-3 ay diyebiliriz..

Allah size de nasip etsin inşallah...Pes etmeden devam edin yeter

sayı ve hareket iyi sayılmaz maalesef.
yine de aşılama denenmeli olmazsa tüp bebeğe geçilmeli diye düşünüyorum.
geçmiş olsun.

Kızlar bu testte hareketler normal yavaş ve hareketsiz olarak yazılmış ileri hareket mi yerinde hareket mi anlamadım anlayan arkadaşlar yardımcı olabilir mi lüften henüz doktora da göstermedik çok meraktayım

sayınız mükemmel.
sadece hareketlilik vitamin takviyesi ile artırılmalı.
morfolojide ideal.
bu şekilde normal yoldan gebelik çok rahat elde edilir.
geçmiş olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…