Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

canım doğal yolla tabi ki de imkansız değil olması ama doktorun sana tüp bebek önermesinin nedeni zamandan kazanmak. çünkü rezerv azlığında zaman çok önemli. erken davranmak gerek tedavi konusunda. o yüzden doktoru tüp bebek önerisini haklı buldum. umarım hakkında hayırlısı olur.

Evet doktorda aynı şeyi söyledi yaşın 25 olsa sana derimki takılma denemeye devam et tüp için erken derim dedi ama yaşımdan dolayı ve hiç çocuk olmadığı için istersen bi kaç ay daha dene kendini hazır hissettiğinde tedaviye başla dedi. Çevrende tüp bebek tedavisi gören ve başarısızlıkla sonuçlanan o kadar insan var ki umutsuzlukları göz yaşları hep onlara şahit oldum şimdi kendim için çok korkuyorjm

dün tahlil yaptık eşimin sonucu sperm sayısı:30 milyon total sayı:90 milyon lifekisyon süresi:60 lökosit:1 ileri hızlı hareketli:35 ileri yavaş hareketli:25 yerinde hareketli:20 hareketsiz:20 normal sperm hücresi:45 anormal sperm hücresi:55 yorum alabilirsem sevinirim

esınızın sonucları gayet ıyı gorunuyor sayı ve hız olarak anormal sperm hucresı ora ıcın bır tahmınım yok

Merhabalar. Eşimin sperm testi sonucu;
Miktar 3,0
Renk Gri
Görünüş Normal
Viskozite Anormal
Likefaksiyon Anormal
Ph 8.5
Sperm Konst 60milyon
Toplam sperm 182milyon
Normal morfoloji (Kruger)%5
Anormal morfoloji %95
Lökosit <1.0
Eritrosit Yok
Aglutinasyon Az
Immatur Germ 1-2
MOTALİTE
1.saat
İleri hareketli %26
Yerinde hareketli %5
Hareketsiz %69
2.saat
İleri %17
yerinde %3
Hareketsiz %80
1 yıllık evliyiz. İkimiz de 38 yaşındayız. Normal yoldan hiç denemedik. Önce genel bir muayene olmak istedik. Eşimin testini yorumlayabilir misiniz?Normal yoldan olur mu yoksa zaman kaybetmeden başka seçenek mi denemeliyiz?Teşekkürler

kruger yontemle bakildigina gore morfolojiniz yeterli kriger cok ince bakiyor morfolojiye sayiniz da iui bence biraz hareket artatsa daha iyi olur gibi dogal olur sizin bence endise etmeyin

kruger yontemle bakildigina gore morfolojiniz yeterli kriger cok ince bakiyor morfolojiye sayiniz da iui bence biraz hareket artatsa daha iyi olur gibi dogal olur sizin bence endise etmeyin
Çok teşekkür ederim. Keçi boynuzu kürüne başladı. Pekmezini de yiyor. Hepimiz için hayırlısı olsun inşallah.

tüp bebekte başarı bir çok şeye bağlı canım. ben 27 yaşına girdim 31 aydır olmuyor. 2 negatif tüp bebek denemem var. artık kısmete bağlıyorum. hiçbir işe başında umutsuz düşünerek başlama. kimin kısmetinin nerede olduğu bilinmez. tüp bebek sonuç negatif olunca tabi ki üzücü ama ben yaptırdığım için hiç pişman olmadım mesela. çünkü her aşaması bana çok umut oldu, moral oldu. emin ol kendiliğinden deneyip her ay adet olduğunu görüp hayal kırıklığına uğramak daha yıpratıcı. hakkında hayırlısı olsun inşallah.

merhaba. sayınız harika. morfolojiniz ideal. ileri hızın bitkisel kür ve vitaminlerle desteklenmesini tavsiye ederim. boşalma süresi biraz uzun olmuş sanırım, vitaminin eğer böyle bir sorun varsa normalde de buna da iyi geleceğini düşünüyorum. geçmiş olsun.

Ağzınızdan bal damlıyor Cemre Hanım:)) Benim tahlil sonuçlarım çok güzel çıktı. Hiçbir problem yok. Hatta değerlerim normalin üstünde ama bizim gittiğimiz doktor illa tüp bebek diyor. Niye o kadar ısrar etti anlamadım. Başka bir doktora da gideceğiz inşallah.

şu an tüp bebeğe hiçççç gerek yok. doktorunuz eğer özelse biraz para peşinde sanırım. normal yollarla deneyin bence çok bekletmeyecek bebiş sizi.

şu an tüp bebeğe hiçççç gerek yok. doktorunuz eğer özelse biraz para peşinde sanırım. normal yollarla deneyin bence çok bekletmeyecek bebiş sizi.
Evet özele gitmiştik. Normal yoldan deneyeceğim öncelikle. Eğer olmazsa başka doktora gideceğiz.Bakalım hayırlısı. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah:)

Evet özele gitmiştik. Normal yoldan deneyeceğim öncelikle. Eğer olmazsa başka doktora gideceğiz.Bakalım hayırlısı. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah:)

amin inşallah. ovulasyon kitlerini kullanırsanız işiniz daha da kolaylaşır. Allah ım hayırlı sağlıklı evlatlarla müjdelesin inşallah.

Bende yardım istiyorum Üroloji doktoru sayıda sıkıntı yok derken kendi kadın doğum doktorum tüp bebek yapılması gerektiğini söyledi.
Volüm: 5.14
Ph: 8
Vizkozite: +
Likefaksiyon: 25
Spermatozoa Sayısı: 0.8/ml
Total Spermatozoa Sayısı: 4ml
İleri Hareketli: %42
Yerinde Hareketli: %4
Hareketsiz: %54
Toplam ileri hareketli sperm sayısı: 1.680.000
Yuvarlak hücre sayısı: 0.6/ml
Morfoloji: Normal%0 Anormal%100

Anlayan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim

Canım sperm sayısı ml de en az 20 milyon olmalı .Sayı düşük .Morfoloji sıfır üroloji doktoru nasıl normal diyor anlamadım doğrusu .Tüp bebek bir seçenek ama öncesi de takviyeler le artabilir canım .Biz de de morfoloji sorun Rabbim hepimize şifa versin

Merhaba arkadaşlar , benim eşimde bugün test yaptırdı sonuçlarını paylaşıyorum konu ile alakalı hiç bilgim yok yardımcı olabilirmisiniz. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar , benim eşimde bugün test yaptırdı sonuçlarını paylaşıyorum konu ile alakalı hiç bilgim yok yardımcı olabilirmisiniz. Şimdiden teşekkürler.Eki Görüntüle 1987591
benım anladıgım kadarıyla hacım bıraz az 1.5 sperm sayınızcok ıyı morfolıjı de sorun yok gıbı ancak hareketle ılgılı bır problem var gıbı a+b 50 yı bulması gerekıyor onu da vıtamınlerle halldersınız ınsallh gıbı bır de enfeksıyon cıkmıs lokosıt arkadasım

Cevabın için teşekkür ederim canım inşallah iyidir labaratuardaki dr güzel demiş sonuçlara ama netten bakınca banada biraz gariplik geldi bu testte en önemlisi ne acaba ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…