Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Lineer progresif motil spermler %20
Non lineer progresif motil spermler %20
Non progresif motil spermler %20
Non motil spermler %40

Sperm konsantrasyonu 65 400 000
Total sperm sayısı 228 900 000

Peki gebelige engel mıdır sizce ve ilaç tedavisi var mıdır bu konuya çok yabancıyım da
Herşeyin bir tedavisi var..ürolğa göründüğünde zaten bir sıkıntının olmadığını dile geyecekler.motive edip gönderiyorlar..nasılmışsa 1 spermle oluyor diyorlar..ilaç takviyesi veriyorlar .e vitamini..eşin doktora gidince yazarsın bize

İnşallah canim cok cok cok teşekkür ederim cevabı icin

Ne kdr orantılı çıkmış..sayı çok ama oranlar düşük..
Morfolojiye bakılmamış sanırım ama sayı ve hareket iyi ben %10 la hamile kaldım iilk değer varya önemli olan o ne kadar yuksekse okadar erken hamile kalıyorsun kısaca birinci değerle ikinci değerin toplamı %50 den buyuk olması gerekiyor en hızlı şekilde olabilmesi için

Bakıldı canım önemli değil sandım o

Morfoloji
Normal %70
Baş %5
Boyun %10
Kuyruk %5
Diger%10

Benim 20 +20 40 çıkıyor

Selamun aleyküm kızlar siteye yeni üye oldum eşimin spermiyogram sonuclarını aldık bugun anlayan arkadaşlar yorumlarsa cok sevinirim

Eklentiler

• Screenshot_2016-12-13-19-29-45.png
    136,4 KB · Görüntüleme: 104
Hareketlerde problem var bide morfoloji en az %4 olması gerekiyor krugere göre sperm sayısıda az ...onemli olan 4. Derece motilite bu hareketli olanı gösteriyor zaten kademe kademe 0. Derece hareketsiz olanı gösteriyor ....ama bu demek değil ki çocuk olmaz %1 le hamile kalanlar var nasip işi ...Allah nasip etsin

Doktor sayısı iyi demiş eşime ama bişey için az diyip ultrason istemiş.. herhangi bir ilaçta vermedi. anlayamadk bişey. daha acık konuşmak gerekirse normal yollardan bebek sahibi olamazmıyız?

Doktor sayısı iyi demiş eşime ama bişey için az diyip ultrason istemiş.. herhangi bir ilaçta vermedi. anlayamadk bişey. daha acık konuşmak gerekirse normal yollardan bebek sahibi olamazmıyız?
Olamazsın diye bir şey yok nasip işi biraz ama varikosel falan var mı bunlara bakacaktır ...

Eşimin 71 milyon spermine az demişti doktor %10 u hızlı ileri hareketliydi morfolojide %10 du 3 yıl uğraştık aşılama falan tutmadı sonra kendiliğinden oldu olmaz diye bişi yok kısacası Allah verdikten sonra neden olmasın

Tabiki nasip işi ama biraz da sabır işi bizde bir yıl oldu korunmuyoruz olmayınca doktora ben gittim tsh problemin var dedi onu hallettk cok şükür Eşimden de bu testi istedi doktorum smdi de bu Sorun çıktı Allah yardımcımız olsun beklemek zor gercekten, sizin evladınızı da Allah bağışlasın

Varikosel varsa ameliyat ediyorlar....gereksiz olduğunu savunan bir sürü doktor var. İşe yarayan hastalarda var tabi ....proxeed plus diye bir ilaç var sgk karşılamıyor pahalı biraz ama fayda sağlıyor en az 6 ay kullanmayı öneriyorlar bitkisel kurler falan var e vitamini veriyorlar şuan için başka bişi aklıma gelmiyor inşallah hiç birine gerek kalamadan gelir bebeğiniz

Varikosel olmadan bunları kullansa çare olur mu dersin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…