Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Kürlere baktım şimdide acaba iyi gelirmi bize en azından tüp bebek yapabilsek
Bu forumda uygulayan fayda gören çok insan var denemekten bişey kaybetmezsin. Ben çakşır kökü suyu ve keçi boynuzu kürüne başladım ikimizde de bir sorun yok ama 1 yıldır olmuyor ikimiz de içiyoruz bi umut.

Canım merhaba. O nasıl bir doktor anlamış değilim. Sperm sonuçları kötü çıktıysa belli aralıklarla tekrarlanması gerekiyor sonuç aynı ise sebeplerini araştırmalı bi tedavi uygulamalı. Raporda elle yazılan yerde Testislerin normalden küçük olduğu yazıyor sanırım. morfoloji incelemesi yapılamamış yeterli sayıda hücre olmadığı için. Bu sonuca göre oligospermi olmalı eşiniz. Nette bu konuyu araştır çeşitli kan testleri de yapılıyor. Semen analizini başka bir yerde tekrarlayın. Tıp çok ilerledi sakın ümitsiz olma eşi azospermi olup çocuk sahibi olan tanıdıklarım var. Sonuçta hepimiz 1 yumurta 1 Sperm den dünyaya geldik.
Teşekkür ederim

Kızlar benim eşimde ilk spermiogram da sayı düşük hız fazla idi. Sonra proxeed kullandık bir ara çakşır suyu kullandık ama o çakşır suyu çok ağır geldi bana tadı kokusu zarar verecek diye düşündüm ve gerçekten de sayı çoğaldı ama hareketi yapısı düştü. Ben çakşıra bağladım yanılıyor muyum bilmiyorum bir yıldır korunmuyoruz ama hâlâ yok

Aminn inşallah cok sağolun..
Cnm üzülme hiç. Doktorun verdiği ilaçları düzenli kullanın. Evde yeme içme de çok önemli. Portakal suları ballı süt ler falan iyileştirilebilir yani. Bizde sperm azlığı vardı çoğalttık ama yine olmuyor. Ama bu sitede çok okudum hiç yokken sayısı artan ve hamile kalan..

300 mü çokmuş yaa ben de özelde çektireceğim 55 TL anestezili 150 tl ymiş. Haber ederim canım inşallah ikimizde de bir sorun çıkmaz biz de 1 yıldır istiyoruz çok zor beklemek Rabbim sabır versin sabrımızın sonunu selamet eylesin inşallah
Neresi cnm orası. Çok ucuzmuş bende adetim gelince randevu alcam bu ay adet olmasam istiyorum ama nerdee

Neresi cnm orası. Çok ucuzmuş bende adetim gelince randevu alcam bu ay adet olmasam istiyorum ama nerdee
Konya Büyükşehir Hastanesi canım. Nasip inşallah olmazsın. Sen de benim gibiymişsin bizim de hiçbir sorunumuz yok ama Allah nasip etmedi daha :emir_bebek::KK51:

Konya Büyükşehir Hastanesi canım. Nasip inşallah olmazsın. Sen de benim gibiymişsin bizim de hiçbir sorunumuz yok ama Allah nasip etmedi daha :emir_bebek::KK51:
Valla cnm bilmiyorum ki spermlerde az yavaşlık var galiba. Önceden sayı 11milyondu gerisi iyiydi. Şimdi biraz yavaş dedi doktor. Bunlar olmasına çok engel değil gibi geliyor bana. Birde hsg ye bakalım inş bi sorun çıkmaz hepimizde.

Valla cnm bilmiyorum ki spermlerde az yavaşlık var galiba. Önceden sayı 11milyondu gerisi iyiydi. Şimdi biraz yavaş dedi doktor. Bunlar olmasına çok engel değil gibi geliyor bana. Birde hsg ye bakalım inş bi sorun çıkmaz hepimizde.
%25 altı kötü oluyormuş ileri hızda. İnşallah canım bugün yapılacak hsg bakalım. Çok korkuyorum ama mecbur :KK17:

%25 altı kötü oluyormuş ileri hızda. İnşallah canım bugün yapılacak hsg bakalım. Çok korkuyorum ama mecbur :KK17:
Hadi hayırlısı cnm başka şeyler düsün kasma. resimlerini yollayamıyorum dosya büyük diyor ilkinde sayı 11 milyon ileri hareketli yüzde 76. İkincide sayı 74 milyon ileri hareket yüzde 16..kafam allak bullak ne olmuş ne bitmiş anlamadım. Resim nasıl yükleyebilirim cnm:emir_bebek::KK51:

Hadi hayırlısı cnm başka şeyler düsün kasma. resimlerini yollayamıyorum dosya büyük diyor ilkinde sayı 11 milyon ileri hareketli yüzde 76. İkincide sayı 74 milyon ileri hareket yüzde 16..kafam allak bullak ne olmuş ne bitmiş anlamadım. Resim nasıl yükleyebilirim cnm:emir_bebek::KK51:
Resmin boyutunu küçült yükler belki o zaman. Ciddi düşüş olmuş. Ama bu sonucu sıkıntı stres antibiyotik kullanımı etkiliyor diye biliyorum bir süre sonra tekrarlayın. Morfoloji kaç? Bir de verdiği örneğin miktarı iki testte farklıysa sayı da değişir. Siz fotoğrafı yükleyin bir şekilde bakayım bir

20160316_095151.jpg Bu ilki cnm

Resmin boyutunu küçült yükler belki o zaman. Ciddi düşüş olmuş. Ama bu sonucu sıkıntı stres antibiyotik kullanımı etkiliyor diye biliyorum bir süre sonra tekrarlayın. Morfoloji kaç? Bir de verdiği örneğin miktarı iki testte farklıysa sayı da değişir. Siz fotoğrafı yükleyin bir şekilde bakayım bir
Gönderdim cnm bi bakar mısın

Gönderdim cnm bi bakar mısın
Canım ikinci örnekte semen örneği azalmış 1.5 ml vermiş. Likefaksiyon süresi uzamış. İkinci yaptırdığın yer nedense 1 saatteki yüzdeleri vermiş. Sperm hareketi 4 gruba ayrılıyor ileri hızlı hareketli, ileri yavaş hareketli, yerinde hareketli, hareketsiz olarak senin ilk testinde ileri hızlı ve yavaş hareketliyi ortak vermiş o yüzden yüksek görünüyor çünkü 2.testte 4 grupta incelemiş. Aynı yerde yaptırsaydınız keşke her yer farklı şekilde inceliyor burda da olduğu gibi. Sizin sorununuz likefaksiyon süresi ve hacim/miktar gibi geldi bana. Tabi doktorunuz daha iyi bilir. Bir de 2.testte ph kaç?

Canım ikinci örnekte semen örneği azalmış 1.5 ml vermiş. Likefaksiyon süresi uzamış. İkinci yaptırdığın yer nedense 1 saatteki yüzdeleri vermiş. Sperm hareketi 4 gruba ayrılıyor ileri hızlı hareketli, ileri yavaş hareketli, yerinde hareketli, hareketsiz olarak senin ilk testinde ileri hızlı ve yavaş hareketliyi ortak vermiş o yüzden yüksek görünüyor çünkü 2.testte 4 grupta incelemiş. Aynı yerde yaptırsaydınız keşke her yer farklı şekilde inceliyor burda da olduğu gibi. Sizin sorununuz likefaksiyon süresi ve hacim/miktar gibi geldi bana. Tabi doktorunuz daha iyi bilir. Bir de 2.testte ph kaç?
İkincide pH yazmıyor cnm ama bana da pek sağlıklı yapılmış gibi gelmedi sonuçlar çünkü birbiriyle ćok zıt. Cnm peki likefaksiyon süresinin uzaması ne anlama geliyor?Hacim azalınca da sonuçlar da yanılma mı oluyor? Ben pek anlamıyorum. Doktorlarda hiç istediğimiz açıklamayı yapmıyor. İlk test özelde ikincisi araştırma hastanesinde yapıldı

İkincide pH yazmıyor cnm ama bana da pek sağlıklı yapılmış gibi gelmedi sonuçlar çünkü birbiriyle ćok zıt. Cnm peki likefaksiyon süresinin uzaması ne anlama geliyor?Hacim azalınca da sonuçlar da yanılma mı oluyor? Ben pek anlamıyorum. Doktorlarda hiç istediğimiz açıklamayı yapmıyor. İlk test özelde ikincisi araştırma hastanesinde yapıldı
Likefaksiyon süresi semenin çözülme/ sıvılaşma süresi bunun 20 dk üzerine çıkması genelde istenmiyor en fazla 30 dk. Ph da çok önemli niye bakılmamış çok garip valla bence siz testi ilk yapılan yerde tekrarlayın. Hacim de 2ml altına inmemeli. Toplam Sperm sayısını etkiler. Mesela ilk testinizde 1mlde 11milyon Sperm var 3.7 ml örnek vermiş 11milyonX3.7=40.7 milyon toplam Sperm sayısı olur. 2. Testte 1.5 ml örnek vermiş toplam Sperm sayısı 74 milyon/1.5=49.33 1ml deki miktarı yani Sperm sayınız artmış. Ama ben olsam 2.teste pek güvenmezdim çok değişik yani

X