Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Canim anladigim kadariyla ne iyi ne kotu biz %25 i gorsek sevincten ucarim yani :)

:) aslında bir kadın doğum uzmanı ve üroloji uzmanı gördü sonuçları normal dedi internetten araştır araştır insanın canı sıkılıyor. Herkes birşey söylemiş kime inanacağını şaşırıyor insan :)

Doktorlar da Devlet Hastanesi doktorları başından savar gibi davranıyorlar. Bu yüzden Ankara'da iyi bir özel doktor bulup ordan devam etmek istiyoruz. 1 senedir deniyoruz olmadı

:) aslında bir kadın doğum uzmanı ve üroloji uzmanı gördü sonuçları normal dedi internetten araştır araştır insanın canı sıkılıyor. Herkes birşey söylemiş kime inanacağını şaşırıyor insan :)

Doktorlar da Devlet Hastanesi doktorları başından savar gibi davranıyorlar. Bu yüzden Ankara'da iyi bir özel doktor bulup ordan devam etmek istiyoruz. 1 senedir deniyoruz olmadı
Zamani vardir canim Rabbim hayirli zamanda versin size de insallah bizim sifir yani senin durumun cok cok iyi bize gore :)

Kızlar sizce nasil???

Eklentiler

• Screenshot_2016-01-14-20-44-39.png
    Screenshot_2016-01-14-20-44-39.png
    211,8 KB · Görüntüleme: 72
B Bir mucize canim eşimin değerleri cok daha kötüydü % 10 dan şükür 30 lara çıktı. Ama hâlâ olmadı :KK43:

Benim sol tüp tikali ama sag acik şükür.

Bizde keçiboynuzu özü ve vitamin takviyeleri aldık. Şükür sayi yükseldi. Ama galiba hâlâ yetersiz. Doktorlar en az % 50 diyo.

% 50 bizim için hayal :KK43:

B Bir mucize canim eşimin değerleri cok daha kötüydü % 10 dan şükür 30 lara çıktı. Ama hâlâ olmadı :KK43:

Bizde keçiboynuzu özü ve vitamin takviyeleri aldık. Şükür sayi yükseldi. Ama galiba hâlâ yetersiz. Doktorlar en az % 50 diyo.

Hayiiirrr sakin umutsuzluga kapilma .. bizim sifir 3 ay ugrastik test yaptirdik yine sifir bir bile olmamis ama her seferinde daha cok umutlaniyorum bu sefer olacak diyorum ve sizin yukselme olmus kurlerine ve vitaminlere devam et bence ve dua et Allahin izniyle olacak inan ..

Ve biliyor musun ben burda oyle guzel mucizeler okudum ki hic umudum yokken burda okudukca umutsuzlanmamayi ogrendim azosperm olan bir hasta ve doktorlarin cocugunuz olmaz dedigi bir hasta bunlarin bile cocugu olmus bizim neden olmasin ol der ve olur :KK66: hersey Allahtan ..

B Bir mucize canim cok sagol. Cok guzel moral oldun bana. Haklısın hersey Rabbimin izniyle ol derse olacak inşallah. ne zamandir bekliyorsunuz bilmiyorum ama bizim yaş geciyo artik ondan dolayi üzülüyorum :KK43:

Vardir Rabbimin bildiği diyorum. Nohut kürünu deneyin canim. Hic sperm çıkışı olmayanlara nohut kürü öneriyo Saraçoğlu.

Inşallah şifa olur canim Allah emeklerimizi boşa çıkarmasin

B Bir mucize canim cok sagol. Cok guzel moral oldun bana. Haklısın hersey Rabbimin izniyle ol derse olacak inşallah. ne zamandir bekliyorsunuz bilmiyorum ama bizim yaş geciyo artik ondan dolayi üzülüyorum :KK43:

Vardir Rabbimin bildiği diyorum. Nohut kürünu deneyin canim. Hic sperm çıkışı olmayanlara nohut kürü öneriyo Saraçoğlu.

Inşallah şifa olur canim Allah emeklerimizi boşa çıkarmasin
Amin insallah canim sagol .. 4. Senemiz bizim doktorumun hatasiyla sorun bende saniyorduk halbuki hicbirsey yokmus bende esimin spermlerini bana cok iyi dedi adamin spwrm sayisi iyi ama hareketli sperm 15 ti o da sifira dustu varikosel ameliyati oldu 3 ay gecti sonuc yine sifir yerinde hareketlisi yukselmis sadece simdi uc ay daha denicez ilacla kurlerle bakalim hayirlisi esimin yasi da geciyor 36 oldu :) bende 27 ..

B Bir mucize canım benim yaş 30 esim 33.

Ameliyattan sonra 6 ay beklemek lazimmis ama. Bekleyin biraz daha bakalım.

Nohut kürünu bende tam bilmiyorum canim ama nete yazarsan ordan bulabilirsin.

Sanirim bir avuc nohutu yarim litre suda kaynatıp içiyodu.

ama emin değilim sen netten araştır yine de.

Nohut yemeğini de cok yap.

Cinko l arginin l karnitin folik asit e vitamini takviyeleri alsın esin.

Bizim sayiyi en cok cinko ve folik asit l arginin arttirdi.

B Bir mucize canım benim yaş 30 esim 33.

Ameliyattan sonra 6 ay beklemek lazimmis ama. Bekleyin biraz daha bakalım.

Nohut kürünu bende tam bilmiyorum canim ama nete yazarsan ordan bulabilirsin.

Sanirim bir avuc nohutu yarim litre suda kaynatıp içiyodu.

ama emin değilim sen netten araştır yine de.

Nohut yemeğini de cok yap.

Cinko l arginin l karnitin folik asit e vitamini takviyeleri alsın esin.

Bizim sayiyi en cok cinko ve folik asit l arginin arttirdi.
Doktor bize evicap ve zinco verdi gunde bir tane ic dedi uc ay kullandi simdi yine ayni ilaclara uc ay daha devam et dedi ..

Ankarada doktor kendiniz icin mi esiniz icin mi ariyosunuz?

Kızlar sizce nasil???
Sadece ileri hızlı değil yavaş ileri hızlı da etkilidir,onlarla da hamile kalınabilir.toplamda yüzde 42 tam da ortalamadır iyidir.sayınız da yeterli ve iyi.sende sorun yoksa zamanını bekliyor canım bebişin,biraz daha sabır.

Iyiceler kizlar. Esimin sperm testini yorumlayabilir misiniz?

Sayi 120 milyon
Ileri hareketli %56
Kruger%7

9ay once kruger %16dıydı simdi %7ye dusmus
Süper canım.morfolojiye takilmayın.sayı ve hareket gayet iyi,yuzde 7 morfoloji de gayet iyi.morfolojik ölçüm o anki laborantın gözlerine kalmış bir ölçümdür ki milyonlarca spermin yüzde 3ü bile normal olsa yine yeterli sayıda olur sağlıklı spermler.laborant ortalama yüz tane sperme bakıyor sadece milyonlarca sperme dayandıramaz mirfolojik ölçümü.
Benim eşimin yüzde 3tü

merhabalar.
eşimin sperm test sonuçları aşağıdaki gibi
Ankara Etimed Hastanesinde yapıldı.
Yeni bir test daha yaptıracak başka bir hastanede
Yorumlarsanız sevinirim.

Renk Sarı Opak
Perhiz 3 gün
Likefaksiyon Süresi 15 Dakika
Vizkozite Normal

WHO kriterlerine göre
Volüm 2 Ml
Sprem Sayısı 88 milyon/ml

Motilite %53
Hızlı Doğrusal Hareket %24
Yavaş Doğrusal Hareket %22
Yerinde Hareketli %7
Hareketsiz %47

Aglütinasyon Negatif
Lökosit < 1 milyon / ml
Germ hücresi < 1 milyon/ ml
PH 8.0

Morfoloji Kruger kriterlerine göre
Normal %5
Baş anomalileri %77
Boyun anomalileri %12
Kuyruk anomalileri %6
Stoplazmit Droplet %0
Gayet normal ve yeterli canım.

Arkadaşlar gördüğüm kadarı ile yavaş ileri hareketlileri kaale almıyorsunuz:)dört tip hareketli spermlerden ileri hızlı ve yavaş ileri hızliların toplamını dikkate alin lütfen.diğer iki yerinde hareketlilerin işlevi yoktur.
Bir de sp

X