Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Spermiyogram testinde yıkama sonrası değerlerin olçüldüğü laboratuvarlarda yaptırın derim testleri.
Örneğin toplamda 280milyon sperm var.toplam hız yüzde 42 ydi eşimin.
Yıkama sonrası ıvır zıvır pislik sakat bütün spermler ayıklandı.geriye sağlam 22milyon kaldı.bunların da yüzde 75 i hareketliydi.bu ölçülere bakilmalı.

Sadece ileri hızlı değil yavaş ileri hızlı da etkilidir,onlarla da hamile kalınabilir.toplamda yüzde 42 tam da ortalamadır iyidir.sayınız da yeterli ve iyi.sende sorun yoksa zamanını bekliyor canım bebişin,biraz daha sabır.

cevapladığın için sağol canım. % 20 lerden geldik bu aşamaya şükür.

benim bir tüpüm tıkalı malesef :KK43:

biraz daha beklicez bakalım olmazsa aşılamaya :KK43: inşallah gerek kalmaz da

Süper canım.morfolojiye takilmayın.sayı ve hareket gayet iyi,yuzde 7 morfoloji de gayet iyi.morfolojik ölçüm o anki laborantın gözlerine kalmış bir ölçümdür ki milyonlarca spermin yüzde 3ü bile normal olsa yine yeterli sayıda olur sağlıklı spermler.laborant ortalama yüz tane sperme bakıyor sadece milyonlarca sperme dayandıramaz mirfolojik ölçümü.
Benim eşimin yüzde 3tü
Canım şükür hamileyim aralıkta ögrendim bugün 6+0 hamdolsun. 5+3te kese 0.81 mm idi. Dr haftasıyla uyumlu dedi. Ama kesenin üst tarafında kanama alanı varmış 10 gün rapor verdi sadece tuvalete gideceksin dedi kanaman olabilir kırmızı ve çok olursa ara beni dedi. Korkuyorum canım Allaha emanetler.

Canım şükür hamileyim aralıkta ögrendim bugün 6+0 hamdolsun. 5+3te kese 0.81 mm idi. Dr haftasıyla uyumlu dedi. Ama kesenin üst tarafında kanama alanı varmış 10 gün rapor verdi sadece tuvalete gideceksin dedi kanaman olabilir kırmızı ve çok olursa ara beni dedi. Korkuyorum canım Allaha emanetler.
Hayırlı,uğurlu olsun Allah korusun inşallah.Emanetler derken:KK19::anneadayı::nazar::nazar::nazar:

Merhaba benim de eşimin spermiyogram sonucunu yorumlar mısınız

Eklentiler

• IMG_20160119_235006.jpg
    IMG_20160119_235006.jpg
    26,4 KB · Görüntüleme: 89
  • IMG_20160119_235054.jpg
    IMG_20160119_235054.jpg
    40,1 KB · Görüntüleme: 86
Süper canım.morfolojiye takilmayın.sayı ve hareket gayet iyi,yuzde 7 morfoloji de gayet iyi.morfolojik ölçüm o anki laborantın gözlerine kalmış bir ölçümdür ki milyonlarca spermin yüzde 3ü bile normal olsa yine yeterli sayıda olur sağlıklı spermler.laborant ortalama yüz tane sperme bakıyor sadece milyonlarca sperme dayandıramaz mirfolojik ölçümü.
Benim eşimin yüzde 3tü
a

arkadasim merhaba oncelikle allah bebegini kucagina almayi nasip etsin insallah bizede nasip olur esim gecenhafta sperm tahlili yapti
renk.sarimtirak
spermatozoa sayisi 40milyon
total spermatozoa 62 milyon
ileri hareketli %44
Yerinde hareketli %7
Hareketsiz %49
Toplam ileri hareketli sperm sayisi 27.456milyon
morfoloji normal%0 anormal %100 iste.sorun morfoloji okadar uzgunum ki 1 yildir olmuyo 2,5 yillik evliyim bu testlerden anlamiyorum kimi yanlistir casa yontemiyle olani yaptirin filan diyorlar ama benim tek anladigim morfolojik sorun var ve kotu cok uzgunum

a

arkadasim merhaba oncelikle allah bebegini kucagina almayi nasip etsin insallah bizede nasip olur esim gecenhafta sperm tahlili yapti
renk.sarimtirak
spermatozoa sayisi 40milyon
total spermatozoa 62 milyon
ileri hareketli %44
Yerinde hareketli %7
Hareketsiz %49
Toplam ileri hareketli sperm sayisi 27.456milyon
morfoloji normal%0 anormal %100 iste.sorun morfoloji okadar uzgunum ki 1 yildir olmuyo 2,5 yillik evliyim bu testlerden anlamiyorum kimi yanlistir casa yontemiyle olani yaptirin filan diyorlar ama benim tek anladigim morfolojik sorun var ve kotu cok uzgunum
ilk kez ve bir kez mi yaptırdınız canım testi?sperm üretimi 70 günde bir olur.bizim sayı güzeldi,hareket te fena değildi,morfoloji yüzde 3tü en son testte.ve iki kere test yaptırdık.biri devlet hastanesinde,diğeri prof.olan ürolog beyfendinin çalıştığı hastanenin tüp bebek merkezinde.ilk test ve ikinci test arasında 1 ay bile yoktu.sayı özelde devlettekinin iki katı çıktı.ama morfoloji yüzde 10 dan yüzde 3 e düşmüştü.
morfoloji tamamen laborantın gözlerine kalmış bir ölçümdür.ortalama yüz sperme bakabilir diyeyim sana.bunların kaçı sağlam onları tahmin etmeye çalışır.yüzde 0 kesin ve garanti sonuç olamaz,milyonlarca spermin hepsi sağlıksız olamaz.sayınız ve hareketiniz iyi önemli olan da bu.moral,ümit,istekle çalışmalara devam canım.
bir yıldır istiyor ve deniyorsunuz anladığım kadarı ile.adetlerin düzenli mi?yumurtlama günlerinde ilişkiye girbir ayda o birkaç günde ilişkiye girersen hamile kalabilirsin.ovulasyon testlerinden alabilirsin,internette çok uygun paket halinde satılıyor.

sayı muhteşem,en önemlisi de bu:nazar::nazar::nazar:ileir hızlı 0 çıkmış,olsun yavaş hızlı gayet yüksek bir oran çıkmış,onlar da ağır ve emin adımlarla gidip dölleyebilirler yumurtayı:KK22:
ben morfolojiye takılmam yüzde 4 ve üstü normal denir kruger ölçümüne göre ama 200 küsür milyon spermin yüzde 2 si de gayet hatırlı bir sağlıklı sperm sayısına ulaşır zaten.bize bir tanesi lazım.hep yazıyorum milyonlarca sperme tek tek bakamazlar.laborantın gözlerine kalmış bir ölçümdür morfolojik ölçüm.
yakındır canım inşallah:anneadayı:,ilişkiden önce kahve içir eşine:KK51:

sayı muhteşem,en önemlisi de bu:nazar::nazar::nazar:ileir hızlı 0 çıkmış,olsun yavaş hızlı gayet yüksek bir oran çıkmış,onlar da ağır ve emin adımlarla gidip dölleyebilirler yumurtayı:KK22:
ben morfolojiye takılmam yüzde 4 ve üstü normal denir kruger ölçümüne göre ama 200 küsür milyon spermin yüzde 2 si de gayet hatırlı bir sağlıklı sperm sayısına ulaşır zaten.bize bir tanesi lazım.hep yazıyorum milyonlarca sperme tek tek bakamazlar.laborantın gözlerine kalmış bir ölçümdür morfolojik ölçüm.
yakındır canım inşallah:anneadayı:,ilişkiden önce kahve içir eşine:KK51:
Ayy çok teşekkür ederim nasıl güzel bir ümit oldun allah bebeğini sağ salim almayı nasip etsin inşallah:KK37:

ilk kez ve bir kez mi yaptırdınız canım testi?sperm üretimi 70 günde bir olur.bizim sayı güzeldi,hareket te fena değildi,morfoloji yüzde 3tü en son testte.ve iki kere test yaptırdık.biri devlet hastanesinde,diğeri prof.olan ürolog beyfendinin çalıştığı hastanenin tüp bebek merkezinde.ilk test ve ikinci test arasında 1 ay bile yoktu.sayı özelde devlettekinin iki katı çıktı.ama morfoloji yüzde 10 dan yüzde 3 e düşmüştü.
morfoloji tamamen laborantın gözlerine kalmış bir ölçümdür.ortalama yüz sperme bakabilir diyeyim sana.bunların kaçı sağlam onları tahmin etmeye çalışır.yüzde 0 kesin ve garanti sonuç olamaz,milyonlarca spermin hepsi sağlıksız olamaz.sayınız ve hareketiniz iyi önemli olan da bu.moral,ümit,istekle çalışmalara devam canım.
bir yıldır istiyor ve deniyorsunuz anladığım kadarı ile.adetlerin düzenli mi?yumurtlama günlerinde ilişkiye girbir ayda o birkaç günde ilişkiye girersen hamile kalabilirsin.ovulasyon testlerinden alabilirsin,internette çok uygun paket halinde satılıyor.
Cevabin icin tesekker ederim soylediklerin moral oldu ilk defa yaptirdik pek anlamiyorum doktorda esime bilgi.vermemis morfoloji kotu deyip sallamis bende arastirince birde.0 olunca korktum dogrusu yumurtlama testi alirim esomede carsiya godip keci boynizu fipan alicam Allahtan umit kesilmez yeni test icin laboratuar arastiriyorum casa yontemiyle ysperm testi yaptiricazbakalim Allah yuzumu guldursun onsalpah benim ve anne olmak isteyenlerin

Cevabin icin tesekker ederim soylediklerin moral oldu ilk defa yaptirdik pek anlamiyorum doktorda esime bilgi.vermemis morfoloji kotu deyip sallamis bende arastirince birde.0 olunca korktum dogrusu yumurtlama testi alirim esomede carsiya godip keci boynizu fipan alicam Allahtan umit kesilmez yeni test icin laboratuar arastiriyorum casa yontemiyle ysperm testi yaptiricazbakalim Allah yuzumu guldursun onsalpah benim ve anne olmak isteyenlerin
Keciboynuzlarının koyu renk ve büsbütün olanlarını al,kırık vs.olmasın canım.en fazla iki porsiyonluk yap,ertesi gune bırakma,taze hazırla oyle içsin eşin.

Kizlzr biz esimle 30 yasindayiz 5 senelik evliyiz fakat 5 aydir bebek dusunuyoruz. Gecen ay kimyasal gebelik yasadim. Esim ilk defa spermiyogram yaptirdi. Kadin dogum doktorum istedigi icin sonucu yorunlayan olmadi. Randevuma da baya var lutfen anlayan biri yorumlayabilir mi? Ekledim fotografi

Eklentiler

• Screenshot_2016-01-22-17-03-35.png
    Screenshot_2016-01-22-17-03-35.png
    162,6 KB · Görüntüleme: 134
Ya acil bana yardım eder misiniz eşimin bugünkü sonuçları yarın doktora gidicem ama tedirginiz yardımcı olun lütfen bana

Eklentiler

• 1453931605350.jpg
    1453931605350.jpg
    45,2 KB · Görüntüleme: 119
Arkadaslar esimin ilerleyen sperm orani ilk testte %16 cikdi . 1 ay sonra bir test daha yaptik ve sonuc %36 cikdi . ilerleyen sperm sayisi %36 gebe kalma ihtimalim varmi :KK43: bu dusuk oranmi .

Arkadaşlat merhabalar. Ben de yeni üye oldum. Dikir paylaşımlarınız gerçekten çok yardımcı oluyor. Bana da bilgisi ve tecrübesi olan birisi yardımcı olursa çok sevinirim. 1buçuk yıl önce eşimle başka bir sebepten ürolojiye gittiğimiz doktor varikoseli olduğunu farketti. Sperm testleri yapıldığında bi problem çıkmamıştı. Şimdi çocuk düşünmeye başladığımız için tekrar test yaptırdık. Likefikasyon süresi 20 dak olması gerekirken biz de 40 dakika çıktı ve bununla ilgili hiçbir yorum rastlayamadım. Nedeni nedir nasıl tedavi edilir vs bulamadım. Bir de gross anomalisi yüzde70 altı yazarken bizde tam yüzde70 çıktı. Sperm sayısı 35milyon. 1 saatte hareketli sperm yüzdesi ise 65 çıktı. Hızlı ileri ve yavaş ilerş hareketli toplamı ise yüzde50. Gross anomalisinin yüzde70 çıkması ve likefikashon süresinn fazla çıkması ile ilgili yardımcı olabileek ya da bu şekilde hamile kalan biri var mı? Değerlerimiz sizce nasıl acaba? Cevap verirseniz çok sevinirim.

X