Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Doktor benim eşimede neo fertil verdi bence doktor veriyorsa kullanmak lazım . yoksa neden versin ki . beim eşimin 165 milyon sperm sayısı

evet bencede kullansın canım bizde proxseed kullanıyoruz keciboynuzu kuru filanda yap bol bol ceviz fındık fıstık bitter cikolata yesin

Öyle tabi canım ama 10 yıllık evliyim on yıldır okadar umutla test yaptımki. Her defası hüsranla. Tabi yine rabbimden umut kesilmez. İnşallah hepimizin olur.
Haklısın ama Allah ta bizi böyle sınıyor buda bizim sabır sınavımız her gece rüyalarıma giriyor çocuk bak bende 4 yıllık evliyim her ay kan idrar testleri yapıyorum umutla belki hamileyimdir diye . Sonra yerle bir oluyorum ama Allah ol diyecek içimize düşecek . Bizim de sıramız var elbet.

merhaba arkadaslarım
eşim dun sperm testi yaptırdı
sız anlıyor musunuz acaba?
pazartesı dr a gorunecegız
cook tesekkurederım

Eklentiler

• SPERM1.png
    SPERM1.png
    212,6 KB · Görüntüleme: 129
  • SPERM2.png
    SPERM2.png
    117,9 KB · Görüntüleme: 108
Arkadaşlar lütfen yorum yapabilirmisiniz . Dr a tabiki göstericez ama sperm sayısını çok az sanırım. Çok kötüyüz ikimizde. Hiçbişey yokken tüp bebek düşünmeye başladık. Şimdiden teşekkür ederim.

TEST NETİCE REFERANSLAR
SPERMİOGRAM STANDART ( X ) WHO&KRUGER ( )
EJAKÜLAT ( x ) ANİ DİLÜSYON ( )
BULGULAR NORMAL DEĞERLER
Abstinans Süresi : 4 gün ( C.İ ) 2 gün - 7 gün
Viskosity : Az Yapışkan Az Yapışkan
Volüm : 3.5 cc. > 2 cc
Renk : D.Beyaz D.Beyaz
Görünüm : Gri-Opalasan Gri-Opalasan
pH : 7.6 7.2 - 8.0
Kan : Yok yok
İrin-Partikül : Yok yok
Yuvarlak Hücre : % 10 ( lökositler,epiteller,germ hücreleri ) < % 50
Motilite : Hızlı İleri Hareketli: % 5
Yavaş İleri Hareketli: % 7
Yerinde Hareketli: % 5
Hareketsiz :% 83
İmmotilite : % 83 HAREKET ETMEYEN ) < %50
Likefaksiyon : 30 dk. < 60 dk.
1.cc deki Sperma : 1.428.000 30-80 milyon/ml
Total Sperma : 5.000.000 (makler counting camber) 70 -250 milyon/ejekülat
Vitalite : % 17
Lökosit : <1.000 / ml < 1.000.000 /ml
Eritrosit : Negatif Negatif
Aglütinasyon : - Negatif
Retrograd Ejakl. : -
Pellet : -
-------------------------------------------MORFOLOJİ(D-Q)--------------------------------------------------
KRUGER STRİCT CRİTERİA
Değerlendirilen Spermatozoid Sayısı :-
Normal Yapı : % 11 % 0 - 4 Kötü Prognoz (GEBELİK % 7,6)
Anormal Yapı : % 89 % 4-14 İyi Prognoz (GEBELİK %49,4)
> 14 Normal Morfoloji (GEBELİK%88,3 ) -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mikroskopi : Her sahada 2-5 yuvarlak hücre, 2-3 lökosit görüldü.Eritrosite rastlanmadı.
Sperma hücreleri sayı ve hareket olarak normal gözlendi. 3 saatlik inkübasyon
sonucu normal dışı yavaşlama ve ölü sayısında artış gözlenmedi.

Arkadaşlar lütfen yorum yapabilirmisiniz . Dr a tabiki göstericez ama sperm sayısını çok az sanırım. Çok kötüyüz ikimizde. Hiçbişey yokken tüp bebek düşünmeye başladık. Şimdiden teşekkür ederim.

TEST NETİCE REFERANSLAR
SPERMİOGRAM STANDART ( X ) WHO&KRUGER ( )
EJAKÜLAT ( x ) ANİ DİLÜSYON ( )
BULGULAR NORMAL DEĞERLER
Abstinans Süresi : 4 gün ( C.İ ) 2 gün - 7 gün
Viskosity : Az Yapışkan Az Yapışkan
Volüm : 3.5 cc. > 2 cc
Renk : D.Beyaz D.Beyaz
Görünüm : Gri-Opalasan Gri-Opalasan
pH : 7.6 7.2 - 8.0
Kan : Yok yok
İrin-Partikül : Yok yok
Yuvarlak Hücre : % 10 ( lökositler,epiteller,germ hücreleri ) < % 50
Motilite : Hızlı İleri Hareketli: % 5
Yavaş İleri Hareketli: % 7
Yerinde Hareketli: % 5
Hareketsiz :% 83
İmmotilite : % 83 HAREKET ETMEYEN ) < %50
Likefaksiyon : 30 dk. < 60 dk.
1.cc deki Sperma : 1.428.000 30-80 milyon/ml
Total Sperma : 5.000.000 (makler counting camber) 70 -250 milyon/ejekülat
Vitalite : % 17
Lökosit : <1.000 / ml < 1.000.000 /ml
Eritrosit : Negatif Negatif
Aglütinasyon : - Negatif
Retrograd Ejakl. : -
Pellet : -
-------------------------------------------MORFOLOJİ(D-Q)--------------------------------------------------
KRUGER STRİCT CRİTERİA
Değerlendirilen Spermatozoid Sayısı :-
Normal Yapı : % 11 % 0 - 4 Kötü Prognoz (GEBELİK % 7,6)
Anormal Yapı : % 89 % 4-14 İyi Prognoz (GEBELİK %49,4)
> 14 Normal Morfoloji (GEBELİK%88,3 ) -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mikroskopi : Her sahada 2-5 yuvarlak hücre, 2-3 lökosit görüldü.Eritrosite rastlanmadı.
Sperma hücreleri sayı ve hareket olarak normal gözlendi. 3 saatlik inkübasyon
sonucu normal dışı yavaşlama ve ölü sayısında artış gözlenmedi.
varıkosel olabilir mi? benımde eşimin boyleydi.
yarım saatlık bi operasyon gecırdı, ılk denememizde bebısımız oldu.

Varikosel ne demek nasıl anlaşılır ?
onu ancak dr anlayabilir.
hanı bacagımızda varisler olusur ya, damar genısler ve kan basıncı asagı degıl yukarı dogru kayar..
aynı durum yumurtalıklarda da olur, damar genısledıgı ıcın kan daha cok pompalanır, sonucta yumurtaların sogukta bulunması gerekir, spermlerin yasayabilmesi için bu gerekli. hatta oyuzden erkeklerin vucudunun dısındadır.
yarım saatlık bi operasyonla o damar genıslemesı daraltılır. sonrasındada spermler yenıden soguk ortamlarına kavusurlar ve duzelır hersey.. Allah ın izni ile tabi

onu ancak dr anlayabilir.
hanı bacagımızda varisler olusur ya, damar genısler ve kan basıncı asagı degıl yukarı dogru kayar..
aynı durum yumurtalıklarda da olur, damar genısledıgı ıcın kan daha cok pompalanır, sonucta yumurtaların sogukta bulunması gerekir, spermlerin yasayabilmesi için bu gerekli. hatta oyuzden erkeklerin vucudunun dısındadır.
yarım saatlık bi operasyonla o damar genıslemesı daraltılır. sonrasındada spermler yenıden soguk ortamlarına kavusurlar ve duzelır hersey.. Allah ın izni ile tabi
Doktor eşime onunla ilgili bişey demedi acaba sperm testlerinde olsaydı çıkarmıydı onu merak ettim . Eşime lökosit için antibiyotik ve sayısı için neofertil verdi . Varikosel ile ilgili bişey demedi . Onu bizmi sormalıydık ?

Doktor eşime onunla ilgili bişey demedi acaba sperm testlerinde olsaydı çıkarmıydı onu merak ettim . Eşime lökosit için antibiyotik ve sayısı için neofertil verdi . Varikosel ile ilgili bişey demedi . Onu bizmi sormalıydık ?
yoo dr muayene ettıyse varsa gormustur. yoksa gormedıgı ıcın bısey dememıstır bence.

varıkosel olabilir mi? benımde eşimin boyleydi.
yarım saatlık bi operasyon gecırdı, ılk denememizde bebısımız oldu.
Bilmiyorumki hiç dün sonucu görür görmez buraya yazdım. Çok üzüldü. Başına ağrılar girdi. Bende tabi bunda üzülecek bişey olmadığını hatta tüp bebek merkezine hemen gideceğimizi 15 - 20 günde sonuç alacağımızı kesin tedavi olduğunu falan söyledim. Bilemiyorum bende ne Yapacağımı ne diyeceğimi :KK43:

sıvılaşması geç ne yapmalıyız onun dışında parametreleri normal sayısı iyi.

Bilmiyorumki hiç dün sonucu görür görmez buraya yazdım. Çok üzüldü. Başına ağrılar girdi. Bende tabi bunda üzülecek bişey olmadığını hatta tüp bebek merkezine hemen gideceğimizi 15 - 20 günde sonuç alacağımızı kesin tedavi olduğunu falan söyledim. Bilemiyorum bende ne Yapacağımı ne diyeceğimi :KK43:
uzulmeyin, yedıklerımız yasantımız okadar kalitesiz oldu ki, dogal yasam diye bısey yok artık hayatımızda,
tedavısı vardır bence, Allah beterinden korusun.

uzulmeyin, yedıklerımız yasantımız okadar kalitesiz oldu ki, dogal yasam diye bısey yok artık hayatımızda,
tedavısı vardır bence, Allah beterinden korusun.
Doğru söylüyorsunuz ama insanın elinde olmuyor işte üzülmemek. Birde 2 yıl bekledik ona üzülüyorum.

arkadaşlar sonuçları degerlendirebilecek varmı:KK43:

likafikasyon süresi:60 dk <60dk
sperm sayısı :47 mly >15mly/ml
total sperm sayısı:24mly
total motil sperm sayısı 6 mly
motil sperm yüzdesi 26 > %40
ileri hareketli 26 >%32
yerinde hareketlilik:0 <%8
non motil sperm yü %74
ileri motil sperm say 12mly7ml

X