Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
merhaba arkadaşlar
eşim spermiyogram yaptırdı sonuca bakabilir misiniz.Anlamadım değerleri nasıl.
Yardımcı olursanız çook sevinirim.
hacim:1,5cc 4 gün
görünüm:normal
sperm konsnt.:135ml
total motilite:%71
hızlı hareketli:3
yavaş hareketli:59
yerinde har:9
hareketsiz:29
yuvarlak hücre :0,1ml
aglütinasyon:var

sperm morfoloji kuruger kullanılan boya
normal:12
baş onom:56
boyun:28
kuyruk:4

TPMSS :67,5 milyon
sperm konstr:62,5
hızlı hareketli:20
yavaş hareketli:52
yerinde hark:5
hareketsiz:23

test yaptırdık sonuçları:
miktar 2cc
görünüm: opak gri-sarı
viskozite:normal
ph:7,5
agglütinasyon:görülmedi
hareketlilik %:63
hareket değerlendirmesi 0.saatte a grubu(ileri hareketlilik)%14 b grubu(ileri doğru yavaş hareketli)%22 c grubu yerinde titrek %27 hareketsiz %37
1.saatte a grubu %13, b grubu %21 c grubu %25 d grubu %41
6.saatte a grubu %11 b grubu %19 c grubu %22 d grubu %48
canlı oranı%63 ölü oranı %41
sperm sayısı 1 ml de 36.800.000
özel boyama yöntemi ile ile;
normal morfoloji %66 total motile funectional sperm 15.301.440
total motile funevtional sperm %42
baş anormalisi %17
kuyruk anormalisi %8
baş -kuyruk anormalisi %8
immatür %1
arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum...

canım sen kayseride misin,? birde fotografta birsey yok renk koku felan var hız sayı morfoloji göünmüyor

kayseride degilim canım denizli cnm bizim doktorun verdigi kagıtta sadece bunlar var renk koku var birde ilk gönderdigim foto var başka yok

Canim, cekememissin, asil cekmen gereken asagidadir. Hareketlilik, sayi, morfoloji.

Latinakis cnm morfoloji die bişi hiç yazmıo:KK43: neyse adetim geçeli 2.ci günündeyim bkliyrum olmazsa tekrar gösteririm size :)

Merhaba arkadaşlar Kayseride yaşıyorum. Eşim Özel Hüma hastanesinde da sperm testi yaptırdı hareket azlığı çıktı. Çok canım sıkıldı,moralimiz çok bozuk başka bir yerde tekrar yaptırmak istiyoruz Kayseride olup bu testi yaptıran arkadaşlar nerede yaptırdınız.

bizim sayı iyide hareket yavaş canım ileri hareket %7 ama doktor hareketin tamamına baktı o da %36 felan en az %40 olmalı toplamda dedi neofortil adında bi ilaç verdi bayagı pahalı 149 tl 2 ay sonra tekrar tahlil verecez bakalım
merhaba C canasu , bnim eşimdede hareket sorunu çıktı sayı ve şekilde sorun yok dediler kadın doğum hastanesinde ürologa görünmesi gerektiğini söyledi kadın doğum doktoru. şimdi devlet hastanesinde bir ürologa görüncek eşim devlette bu testi tekrar yaparlar mı acaba siz nerde yaptırıyorsunuz testi.

merhaba C canasu , bnim eşimdede hareket sorunu çıktı sayı ve şekilde sorun yok dediler kadın doğum hastanesinde ürologa görünmesi gerektiğini söyledi kadın doğum doktoru. şimdi devlet hastanesinde bir ürologa görüncek eşim devlette bu testi tekrar yaparlar mı acaba siz nerde yaptırıyorsunuz testi.
Hareketlilik ilaclarla rahatca halledilir kafani takma ve bir an once baslayin keci boynuzu kurune ve Emodex e.

Drottine Drottine teşekkürler cevap için, inşallah düzelir 2,5 yıllık evliyim 5 aydır korunmuyoruz. eşiniz üroloğa mı gitti. özel hastaneye çok güvenmiyorum nedense devlette bu testi yapıyorlar mı.

canım benim bende kayseriliyim benim eşim dünya hastanesinde ürologa göründü orası analiz merkezine yönlendirdi sanırım hümada oraya yönlendiriyor hümada şeyma fenercioğlu ile görüştük eşime ilaç verdi 2 ay sonra tekrar tahlil versin dedi tahlilin sonucuna göre hareket edecez ayrıca ürolog müanesinde sol tarafta tek taraflı varikosel çıktı. ama eşimin pek gönlü yok ameliyata varikosel olup çok gebe kalan var müaneyi tabiki devlet hastanesi yapıyor canım randevu al 182 den cinsel perhizin sonunda gitsin

bu arada hareket oranları nasıl canım arkadaşların dediği gibi keçi boynuzu kürüne başla ben yaklasık 15 gündür yapıyorum Allah yardımcımız olsun bakalım ilaç ise yaramazsa hümada şeyma fenercioğluna tüp bebek yaptıracaz senin doktorun kim canım?

inşallah tüp bebeğe gerek kalmadan doğal yollardan allahım bizlerede çocuk kısmet eder. Ben Cahit Beye gidiyorum Oda Hüma da. biz ilk testi hümaya verdik sonuçlar ileri doğru hareket az total motilitede 26 yazıyor ben çok da anlamadım aslında test sonuçlarından.Cahit Bey bir üroloğa görünmeniz iyi olur demiş. biz 5 aydır deniyoruz ben daha önce kontrol oldum bir sıkıntı yok demişlerdi adetlerim çok düzenlidir çok şükür ama Cahit bey bendende hormon testi istedi adetimin 21. günü kan vericem bu arada 28 yaşındayım eşimde 32 . Devlette Reşat KAYA varmış ürolog iyi dediler pzt günü gidip bir muayene olmayı düşünüyor eşim ben özel hastanelerinde sonuçlarına pek güvenmiyorum senin analiz dediğin yer nerde?

analiz millet caddesinde canım tahlilleri doğrudur canım oynamazlar heralde sonuçta. bizimde totalde %36 normali %40 olmalıymız morfolojimizde %3 o da normalde %4 olmalıymış aslında biz tam sınırdayız size ilaç vermedi mi cahit bey

canım bizimde ileri hız yavas %7 ama doktor toplamına baktı herkes için hayırlısı siz devlette yaptırdığınız sonuçta farklı birşey çıkarsa banada haber ver lütfen ama içini ferah tut rahat ol

Saol canım cevapların için işteyim hemen yazamadım cahit bey direk bizi ürolağa yönlendirdi canım, inşallah ilaçlarla yükseltiriz değerleri. Devlette yapılmaz ise analiz merkezine gidelim bizde birde orda baksınlar bakalım. Siz aşılama fin neden düşünmüyorsunuz direk tüp bebek mi dedi doktor.

X