Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Canım sayı normalin baya bir üstünde. Hareket ise tam sınırda ama normal değerlerde. Morfoloji de normalin altında gibi gözükse de %7 üzerinde olması sebebiyle yeterli. Eşinizin değerleri iyi bence. Çok kafaya takmayın. Dengeli beslensin. Sigara içiyorsa azaltsın. Daha da güzel olur değerler. İnşallah bebeğiniz gelir yakında. a.s.

Çok teşekkurler canım a.s. inşallah Allah herkese istediği gibi bebiş nasip etsin :)

nevrosky banada yardımcı olur musun bizimde sonuçlarımız bu şekilde bu il spermiogram testi bu ay aşılamaya başlamak istiyoruz banada yardımcı olun lütfen hacim_ 6ml görünüm_vizkozite :normal likefoksiyon :25 abstinans :4 gün sperm konsantrasyonu :44.6 ml tatal molite :%64 hızlı harekatı : %1 yavaş harekatı : %52 yerinde harekatı : %11 hareketsiz : %36 yuvarlak hücre kons : %0.5 oglitinasyon : yok sperm morfolojisi kullanılan boya normal : %4 baş anamolisi : %28 boyun anamolisi : %60 kuyruk anamolisi : %8 sperm hazırlayan: sperm konsantrasyonu : %12.5 tatal molita : %88 hızlı hareketi : %8 yavaş hareketi : %72 yerinde hareketi : %8 hareketsiz : %12 tpmss :60 milyon bana yardımcı olursanız beni kısa zamanda bilgilendiriseniz sevinirim

SPERM MORFOLOJiSi (KRUGER KRITERLERINE GORE)
I-NORMAL MORFOLOJILI SPERM YUZDESI : % 18
II-BAS ANOMALiSi : % 80
1-Akrozomal Defektler : % 2
2-Strukturel Defektler(amorf,megalo,kucuk,
uzun, birden fazla ve vakuolar basli) : % 78
III-BOYUN ve ARAPARCA (MIDPIECE) ANOMALISI : % 0
IV- KUYRUK ANOMALISI : % 18
(Kuyruksuz, kuyruk aci, birden fazla kuyruk, duzensiz kuyruk anomalisi)
V-SITOPLAZMIK CIKINTI : % 1
VI-NORMAL BASI OLUP BOYUN, ARAPARCA ve
KUYRUK ANOMALISI : % 2
Normal Sperm Yuzdesine Gore Degerlendirme
> % 14 :Fertil
% 5 - 14 :Subfertil/Fertil
% 1 - 4 :Subfertil
Spermac boyali preparat konsantre edilerek hazirlanmistir.
Miktar : 4.1 ml 2ml veya uzeri
pH : 7.6 7.0 - 8.0
Likefikasyon Suresi(37C) : 15 dakika < 20 dakika
Viskosite : Normal Normal
Gorunum : Gri-Opak Gri-Opak
1. Saatte Hareketli Sperm Yuzdesi : % 75 %50 veya daha fazla
Hareketin Degerlendirilmesi (1.Saat) ( =>%25 a veya => %50 a+b )
(a) Hizli Ileri Hareketli : % 50
(b) Yavas Ileri Hareketli : % 25
(c) Yerinde Hareketli : % 0
(d) Hareketsiz : % 25
Sperm Yogunlugu : 27.000.000/ml 20 milyon/ml ve uzeri
Anormal Morfolojili Sperm Yuzdesi : Ektedir < %70
Yuvarlak Hucre : 10.000.000/ml < 5 Milyon / ml
Lokosit : <1.000.000/ml < 1 Milyon / ml

OZEL NOT : Semen analizi icin numune verilmeden once 3 gun seksuel perhiz yapilmis oldugu belirtilmistir.
nevrom bu 2 gun onceki sonuclarhihoyyyt

bu da 2 yıl önceki sonuclar

SPERM MORFOLOJiSi (KRUGER KRITERLERINE GORE)
I-NORMAL MORFOLOJILI SPERM YUZDESI : % 1
II-BAS ANOMALiSi : % 99
1-Akrozomal Defektler : % 10
2-Strukturel Defektler(amorf,megalo,kucuk,
uzun, birden fazla ve vakuolar basli) : % 89
III-BOYUN ve ARAPARCA (MIDPIECE) ANOMALISI : % 1
IV- KUYRUK ANOMALISI : % 23
(Kuyruksuz, kuyruk aci, birden fazla kuyruk, duzensiz kuyruk anomalisi)
V-SITOPLAZMIK CIKINTI : % 4
VI-NORMAL BASI OLUP BOYUN, ARAPARCA ve
KUYRUK ANOMALISI : % 0

iktar : 5.1 ml 2ml veya uzeri
pH : 7.2 7.0 - 8.0
Likefikasyon Suresi(37C) : 15 dakika < 20 dakika
Viskosite : Normal Normal
Gorunum : Gri-Opak Gri-Opak
1. Saatte Hareketli Sperm Yuzdesi : % 75 %50 veya daha fazla
Hareketin Degerlendirilmesi (1.Saat) ( =>%25 a veya => %50 a+b )
(a) Hizli Ileri Hareketli : % 60
(b) Yavas Ileri Hareketli : % 15
(c) Yerinde Hareketli : % 0
(d) Hareketsiz : % 25
Sperm Yogunlugu : 44.000.000/ml 20 milyon/ml ve uzeri
Anormal Morfolojili Sperm Yuzdesi : Ektedir < %70
Yuvarlak Hucre : 9.000.000/ml < 5 Milyon / ml
Lokosit : <1,000,000/ml < 1 Milyon / ml
OZEL NOT : Semen analizi icin numune verilmeden once 4 gun seksuel perhiz yapilmis oldugu belirtilmistir.

Canım elbette yardımcı olacağız. Ama hemen sorularına cevap bulamayabilirsin. :1hug:Konu dışı olan o 3 mesajını bu sebeple sildim. Cevaplayacak olan yok mu hakkındaki. a.s.

Şimdi gelelim yaptırmış olduğunuz spermiograma. Sayı normal canım. Hareket de normal sınırlarda. İleri hareketli daha iyi olması beklenirdi ama yavaş hareketlinin yüksek oluşu biraz olsun teselli oluyor. Morfoloji sorunu da var. %4 çıkmış. Bu değerlerle doğal yoldan gebelik olur. Bence canınızı sıkmayın. Keçiboynuzu kürü ve e vitamini kullanın. Harekete iyi gelecektir. İnşallah kısa zamanda değerler daha da yükselir ve bebiş gelir. Stress yapmadan bekleyin. Çünkü morfoloji stressten bozuluyor genellikle. Sigara içiyorsa da azaltsın lütfen. a.s.

Canım valla değerleriniz çok güzel. a.s. Sayı ve hareket önceye göre düşmüş gözüküyor biraz ama önemli değil. Önemli olan morfolojinin düzelmesi. O çok güzel düzelmiş. Yalnız yuvarlak hücre çok çıkmış canım. 5 milyonun altı normalken sizde 10 milyon çıkmış. Onu bir üroloğa gösterin. İlaç verecektir. a.s.

gidicez canım haftaya pazartesi insallah hazır düzelmisken neler yapacagımızı nasıl koruyacagımızı ogrenelim

nevrosky tşk ederim bilgilendirdiğin için öncelikle özür dilerim 3 mesaj yollamak istemezdim heycanlıydım birde peş peşe basmışım göndermeyi yani aşılama yaptırsam allahın izniyle ilk aşılamada yada diğer aşılamalarda olur mı sence benim yüzdem kaçta kaç ben çok hayal kuran insanım yarimde o yüzden duramıyorum heralde çok kafama takmamdan allah herkese nasip eder tşkler

Canım aşılama genelde hareket sorunu yaşayanlarda etkili sonuç veriyor. Maşallah sizin sayınız güzel. Morfoloji de iyi sayılır. Az gibi gözükse de iyi çoğu kişiye göre. İleri harekette sorununuz asıl. Bu sebeple aşılama denemeniz faydalı olabilir. Aşılamanın şansı %15-20. Çok değil ama denemeye değebilir. İnşallah bebeğinize kavuşursunuz tez zamanda. a.s.

canım bu sonuçlar 2 ay önceydi bu ayda yaptırayım gene sana haber vericem belki biraz değişiklikler olmuş olabilir eşime keçi boynuzu içirdim sonra sütlü ballı yumurta içirdim daha sonra fındık ceviz meyve suyu içirdim bunlar doktor tavsiyesidir doktorda dedi doğal yolla olur ama zaman alır dedi en iyisi aşılamayı önerdi bakalım bu ay gidicem ilk başlayışım inaşşah bebiş olurda herkesle paylaşırız tşkler bilgilerine

Canım güzel şeyler kullanmışsınız. İnşallah şifa olmuştur. Bakalım yeni değerler nasıl çıkacak. yerimseniben

Nevrocum, eşimin ekim ayında yaptırdığı semen analizi ve sperm morfoloji analizini yazsam benim için yorumlar mısın? Sadece elden verdikleri için alamamıştık sonuçları, bu sefer ameliyattan önce aldık. Bende yazmak istedim, sen uzman oldun artık:) Ocak ta varikosel ameliyatı oldu bildiğin gibi, doktor hiç ilaç vermedi ve 6 ay sonra test yaptırabilirsiniz dedi.

Çok saol şimdiden, sevgilerimlee..a.s.a.s.

Semen Analizi:
Görünüş, viskozite, likefaksiyon = normal
Hacim = 3 ml
Ph=7,2

Konsantrasyon (mil/ml) = 18
%A hızlı hareketli = 5
%B yavaş hareketli = 17
%C yerinde hareketli = 11
%D hareketsiz = 67
Yıkama sonrası konsantrasyon (mil/ml) = 12
Yıkama sonrası (pure sperm 45/90)
%A hızlı hareketli =20
%B yavaş hareketli =40
%C yerinde hareketli =10
%D hareketsiz = 30

Lökosit (mil/ml peroksidaz pozitif) = normal
Aglutinasyon = Yok

Sperm morfoloji analizi:
Normal: %2 ** özellikle buna taktım kafayı, varikoselden mi normal %2 diyo yaaa..
Hafif Amorf : %10
Şiddetli Amorf : %38
Büyük baş anomalisi : %4
Küyük baş anomalisi : %16
Pin Head Anomalisi: %26
Sitoplazmik Droplet: %4

inşşah yeni dewğerlerde yükselme olmuştur o kadar çok istiyorum anlatamam arkadaşım nevrosky ona neler yaptım hırkalar yelekler bereler ama kendi yok allah inşşah verir

Canım öncelikle ameliyat hayırlı olsun inşallah. Dilerim değerler en kısa zamanda düzelir ve bebek gelir. :Saruboceq:

Ameliyattan önceki bu değerlere baktığımızda ; sayı normal. Hareket ve morfoloji normalin altında. Çok detaya girmeye de gerek yok. Çünkü ameliyattan sonra değişecek bu değerler. Ve inşallah olumlu yönde değişecek. Varikosel morfolojiyi bozmuş olabilir canım. %2 iyi bir sonuç değil tabi. İnşallah düzelir. Hareketin de artacağına inanıyorum. En azından %0 değil ileri hareketli. Bence canlanacağını gösteriyor. Ben ümitliyim canım. a.s.

Canım çok çok saol, bu test sonucunu almadan önce ameliyatı boşamı yaptırıyoruz değerleri sayı olarak fena değil diyordum ama morfoloji çok kötüymüş. İnşallah dediğin gibi ameliyattan sonra düzelir herşey yoluna girer. Rabbim de bizi çok bekletmez umarım. Seni çok seviyorum canım çok tatlısın yaa, inşallah seninde gönlündekiler bir bir olur. Öptüümm..

Canım sen de çok tatlısın. O güzel dileklerin için teşekkürler. a.s. İnşallah hepimizin güzel günleri çok yakındır. a.s.

merhaba arkadaşlar bende 1,5 yıllık evliyim ve hiç korunmadık diyebilirim yalnız eşim 6 ay askerdeydi ben son 4 aydır yumurta takibi yaptırıyorum ayrıca klomende kullandım doktorum son gidişimde eğer regl olursan eşin spermiyogram versin dedi eşim spermiyogram testi yaptırdı cuma günü randevu aldım ama sonuçları sizinlede paylaşmak istedim yorum yaparsanız sevinirim şimdiden Allah herkesin gönlüne göre versin nurtopu gibi bebelerimiz olsun: CüvCüv: 6 6
likefaksiyon süresi 19 dk ph:- viskosite:normal aglütinasyon:yok volüm 3ml lökosit 0,2x10 sayı:34x10ml hareket %55 Agrade %20 bgrade %25 cgrade %10 dgrade %45morfolojı%5 normal
Şimdiden teşekkürler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…