Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Evet canım değerler gerçekten iyi değil. Sayı , hareket , morfoloji.. Hepsi normalin altında. Mucize olmaz , hamile kalamazsın denemez ama ne zaman olur o da bilinmez. Yani doğal yoldan şansın düşük tabi. İlaç falan verdiler mi? Kullanın ve buradaki arkadaşların uyguladığı doğal şeylerden uygulayın. 3 ay sonra yeniden verin. Değişkenlik gösterebilir. 2-3 defa yaptırmadan kesin sonuca varmak da doğru değil zaten. a.s. İnşallah Allah gönlüne göre verir arkadaşım.

Canım sizin de sayı , hareket ve morfoloji normalin altında. Ancak normalin altında olmanın hepsi bir değil tabi. Normale yakın değerdeler. Böylece şansınız daha fazla. Hareket problemi için keçiboynuzu kürü ve e vitamini takviyesi işe yarayabilir. Doktorun önerdiği ilaç varsa onları da kullanın. Doğal yoldan gebelik olur ama biraz uğraştırabilir. Sabırla beklemeniz lazım. Stress en büyük düşman. a.s.

nevrosky tsk ederim. esim ne yazik ki sigara iciyor. bir de vasokiler teshisi konuldu, ama dr ameliyat demedi. bugun sonuclarini dr a goturecek. hatta simdi dr da insallah guzel haberler verir...bende prolaktin de oldugu icin asilama diyebilir dr

Nevrosky meraba canım,
Sperm sorunu yüzünden bizde tüp bebek yaptırıcaz ama doktor tese ameliyatı dedi. Semen testini bizde bir yapalım dedi. Normal Sayfadaki olması gereken yüzdeli değerlerde bişey yazmıyor olmadığı için altına Düşünceler not kısmına bunu yazmışlar. Yani bu bikaçtane de olsa sperm olduğu anlamına mı geliyor. yardımcı olursan sevinirim. Tese ameliyatını duyunca eşim biraz soğudu internette okumuş çok zor bişeymiş falan dedi nasıl olcak bilmiyorum. testte yazan
düşünceler-
Bazal değerlendirmede tüm lam alanında sperm hücresi gizlenmedi.
Konsantrasyon sonrası tüm lam alanında 2 adet(+4), 2 Adet(+3), 5Adet(+2) ve 3 Adet (+1) sperm hücresi gözlendi. yazıyor.

nevrosky tsk ederim. esim ne yazik ki sigara iciyor. bir de vasokiler teshisi konuldu, ama dr ameliyat demedi. bugun sonuclarini dr a goturecek. hatta simdi dr da insallah guzel haberler verir...bende prolaktin de oldugu icin asilama diyebilir dr

Canım değerler normalin altında olabilir. Ama normale yakın sayılırlar. Canını sıkmamalısın. Bu değerlerle doğal yoldan bebeğiniz olabilir. Çok daha düşük değerlerle doğal yoldan hamile kalan arkadaşlarımız oluyor. Doktorun söyleyeceği önemli tabi. Gelişmeleri yine bizimle paylaşırsın. Allah gönlüne göre versin canım. a.s.

Canım normalde sperm görülememiş. Yıkama sonrası da 12 tane sperm bulunmuş. Yine hiç olmamasından iyi tabi. Tese ile daha çok elde edip şansınızı artırırlar. Çoğu kişi oluyor Tese ameliyatını. Gözünde büyütmesin eşin bu kadar. Korkmasın. Bebek için bazı fedakarlıklara katlanmak gerek. yerimseniben

nevrosky saol cevabın için canım. Bugün bu konu yüzünden hiç iyi değilim cuma günü başlıcak olan tedavim eşimin çekincesi yüzünden ertelenicek. Kendimi o kadar da hazırlamıştım. Ben iki ay önce ona kürlere başladım vitaminler falan onun zamanı dolsun hiç değilse diyor. Napabilirim onunda bunu istemesi lazım. Bugün arayıp bir daha ki aya ertelediğimizi söylücem.

nevroky peki bu kadarı tüp bebek için yeterli olmaz mı? sonuçta her yumurta sayısına bir sperm yeterli olmucak mı? Bide bu semen testin de diyelim 5 çıktı yarım saat sonra bir kere daha verse çıkmaz mı acaba? Çok soru sordum ama ertelemek istemiyorum. Eşimde tesede doku alınıyor ya çok ağrılı testislere zarar veriyolar diye istemiyor. Senin gibi bende iğne olayım ama bunu yapmasınlar diyo ay çok zorrr..

Canım o kadar sperm de yeter. Mikroenjeksiyon yaptırırsınız. Eşin istemiyorsa çok üzerine gitme. Şükür ki var. yerimseniben a.s. Tabi olursa daha çok ve kaliteli sperm bulunabilir. Karar sizin. Doktor ne diyor? Yeter demiyor mu?

Dün ordaki koordinatörle konuştum bir ay ertelettim. Doktorla görüşemedik biz tahlil sonrası. Ordaki bayan yeterli gerek kalmayabilir ameliyata dedi. Doktorla konuşucaz. Sperm dondurma da oluyomuş ama kaliteli olması gerekiyomuş. Bende daha önce bir sperm testi yapıp orda çıkan kaliteli olanları donduralım birde yumurtaların toplanacağı gün çıkarsa onlarla beraber yapabilir miyiz dedim. Bakalım inşallah bu şekilde olur. Eşim ameliyat konusunda isteksiz uykuları kaçıyor. Allah yardımcımız olsun artık...

perhis. 4
likefaksıyon . 30
renk .nor
ph .8
vıskosıte.nor
volüm.3
sperm sayısı .250,000
total sperm sayısı.750,000
1 saat ılerı hyızlı hareketlı .yok
ılerı aaz hareketlı.5
yerınde hareketlı.10
hareketsız.85
2 saat yerınde hareketlı .5
hareketsız.
morfolojı normal.80
morfolojı anormal.20
bas anotomisi.10
boyun anotomısı.5
kuyruk anotomısı.5
cok tşk edıyorum hepınızden allah razı olsun

Canım morfoloji çok güzel. Ama sayı ve hareket maalesef normalin baya altında. Üroloğa göründü mü eşin canım? Varikosel var mı bakıldı mı? O tarz bir rahatsızlık olabilir belki. Doğal yoldan gebelik çok mümkün görülmüyor ama Allahtan ümit kesilmez tabi. Ama çok da üzülme. Çünkü ne sayısı hareketi iyi olup da hamile kalamayanlar var. Nasip kısmet. Allahım "ol" derse olur. Olmazsa tedaviye başlarsınız. Allahtan tıp ilerledi. Can sıkmaya , morali bozmaya değmez tatlım. Allah gönlüne göre versin inşallah. :Saruboceq::Saruboceq: :Saruboceq:

nevrosky çok tşk ederım canım benım bıraz olsun ıcımı rahatlattın varıkosel var esımde doktora gıttık sımdı tedavı oluyoruz bakalım ne olacak nasıl olacak bılemıyorum doktor esımden horman tahlıllerını ıstedı yaptırıyoruz endokrın testı ıstedı ılk defa duydum bılıyormusun canım ne oldugunu şimdiden alakana ılgıne tşk

nevrosky canım banada yardımcı olabilirmisin.. Sence normal şartlarda hamile kalma şansım varmı bu değerlere göre..

tatlil sonuçları..
görünüm...opak
miktar......4cc
çözünme...30
viskozite... normal
ph...8.0
sperm sayısı...12.000.000 /ml de,
48.000.000 tüm semende

sperm hareketi
a tipi (ileri progresif ) hareketli.....%40
b tipi hareketli.......%20
c tipi (yerinde hareketli).....%10
hareketsiz....%30

sperm morfolojisi
normal morfolojide....%16
baş anomalisi......%47
orta parça anomalisi....%:12
kuyruk anomalisi.....%25

mikroskopi... 1-2 spermatogenetik hücre izlendi.

Canım hareket ve morfoloji çok güzel. Sayı da ml'de 20 milyon olması gerekirken 12 milyon. Biraz bunda düşüklük var. Bu da iyi olursa çok güzel olur. Ama bu değerlerle doğal yoldan gebelik elbet mümkün. İnşallah yakında da yazarsın buraya hamileyimmmm diye. yerimseniben a.s.

çok çok teşekkür ederim.. içimi o kadar rahatlattınızki anlatamam.. a.s.a.s.a.s.

merhaba arkadaslar test sonucu yazıyorum bılenler lutfen yorumlayın sonucları..........
miktar :1,5
görunum pelasyon
likefaksiyon :30
viskosite :hipervisköz
ph :8
pehriz :3
spermatozoa :55 milyon
total :82,5 milyon
ileri hızlı :25
ileri yavas :25
yerınde :25
hareketsız :25
normal marfoloji :8
anormal marfoloji :92
boyun :4
kuyruk :4
bas anomalisi :84

Canım merhaba,
Esimin sperm sonuclarını yazıyorum. Lutfen banada yardımcı olurmusun...

Perhiz : 5 gun
Miktar : 6cc
Renk: Donuk Beyaz
Gorunum :Opalesan
pH : 8.0
Sayım/cc : 11.000.000
Likefiye suresi : 15 dk.
Fruktoz : 210

30 dakika..............
Hareketli : 30
Az hareketli : 10
Hareketsiz : 60

60 dakika...........
Hareketli : 25
Az hareketli : 15
Hareketsiz : 60

120 dakika...........
Hareketli : 20
Az hareketli : 15
Hareketsiz : 65
------------------------------------------
Normal : 37
Kucuk baslı: 23
Buyuk baslı: 2
Cift baslı : 0
Cift kuyruklu : 1
Kısa kuyruklu : 2
Amorf : 27
Stoplazmik drobled : 1
Kıvrık kuyruk :0
Pin head: 2
Elonge baş : 5

Bilateral Varikosel teshisi kondu. Tedaviden sonra normal yolla cocuk sahibi olma sansımız nedir acaba. Cok tesekkur ederim canım...

Canım sayı güzel. Normalin baya bir üstünde. Hareket tam normal sınırda. Yeterli derecede. Morfoloji normalin biraz altındaymış gibi gözükse de %8 kurger'e göre kötü sayılmaz. Doğal yoldan gebelik mümkün . Biraz daha sabır. Yakında güzel haberini alırız inşallah. :Saruboceq: Şeniz

Canım birincisi perhiz süresi uzun olmuş. 3 günlük perhizle daha iyi belli olurdu. Çünkü yumurtlama dönemlerinde hiç 5 gün arayla ilişkiye girmiyoruz. Dhaa sık giriyoruz. 3 günlük perhizle yaptırırsanız bir dahaki sefere iyi olur canım. Şu değerlere bakarsak ; sayı ve hareket normalin altında. Morfoloji ise normal. Varikosel varsa ameliyat olması sizin lehinize olacaktır. Bu değerlerle doğal yoldan elbette gebelik mümkün ama biraz sabretmeniz gerekebilir. Aceleci davranıyorsanız tedaviye başlayabilirsiniz. Ama doğal yoldan imkansız değil kesinlikle. a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…